koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

5 posters

Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od marex Čet 20 Mar 2014, 18:52

Bio kod majstora i konstatovao da mu fali negde oko 0.5 l,posto ne znam koje je ulje sipano ne znam ni sta da sipam a ne bih hteo da nagadjam, finansije trenutno ne dozvoljavaju da promenim celokupno ulje zajedno sa filterom a uskoro moram na manji put (manji od 100km) pa sam hteo da pitam za savet da li bi mogao da izdrzi ili da mu sipam i sta ? Do kakvih sve problema moze da dodje i kako da na vreme sprecim da ne crkne motor posto i menjac moram da menjam...neka metoda ?
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od YUgisa Čet 20 Mar 2014, 19:02

Pa ulje bi po pravilu trebalo da bude oko pola, sto znaci oko 4l, do minimuma je oko 0.5l i ako ti fali jos 0.5l to je 1l manje od preporucene sto je prakticno 25% manje nego sto treba sto bas i nije preporucljivo... Mislim da je najbolje da kupis litru nekog mineralnog ulja pa da ulijes...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od Miljan Čet 20 Mar 2014, 19:35

Dokle god ne pali lampicu za ulje, nije opasno, ali ne valja da vozis sa malom kolicinom ulja jer pri brzem ulasku u krivinu, kruzni tok, ostrijem kocenju... moze pumpa da ostane na suvom i povuce vazduh, to se manifestuje tako sto za trenutak zasvetli lampica za ulje.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od YUgisa Čet 20 Mar 2014, 19:39

Kevinoj prijateljici je palio lampicu za ulje kad je zafalilo 2.5l ulja, nisam bas ubedjen da nije opasno Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od Miljan Čet 20 Mar 2014, 19:46

Pa to znaci da je imao samo litar.

Drugaru na 45-ici je falilo 2l i nije palio lampicu, radio normalno.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od YUgisa Čet 20 Mar 2014, 19:54

Pa da i prethodni put kad im se to desilo vozili tako par desetina km i zaribao motor Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od Zuty Čet 20 Mar 2014, 23:42

Meni zasvetli kad fali litar ulja i kad ostrije zakocim i ugasi se, sto mi je i znak da treba da sipam  Laughing 
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od teslaboj Pet 21 Mar 2014, 00:49

Kupi lepo litar ulja i dospi, koje god bilo nece nista da mu fali Smile)
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?  Empty Re: koliko je preporucljivo voziti sa uljem ispod minimuma ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu