Sredjivanje felni

Ići dole

Sredjivanje felni Empty Sredjivanje felni

Počalji od Miljan Uto 28 Feb 2012, 21:48

Sredjivao sam juce i danas celicne felne sa Skale, da stavim na Yugo, posto su na njima nove gume, pa rekoh da uslikam i napravim DIY temu za sredjivanje felni. Smile
Juce sam uradio dve, ali nisam slikao postupak, tako da ima samo slike ofarbanih, i one su bile mnogo bolje, skoro odlicne, samo je rub zardjao, a za druge dve sam slikao komplet postupak, i one su bile u losijem stanju (jedna malo vise, a jedna bas).

Sigurno se pitate otkud da budu takve, to je cale napravio glupost '95. god, posto smo imali nove Semperit gume koje je kupio jos za stari auto, jedan njegov drugar, preprodavac je trebao da proda crvenu Skalu sa losim gumama i hteo je da kupi nase fabricke TG 505 koje su bile odlicne (12000km presle), a mi da stavimo Semperit, i da ne bi duplo placali montazu i balansiranje, komplet nase gume sa felnama koje su bile kao nove, prebacimo na tu Skalu, a Semperit gume na felne sa te druge Skale koje su naravno bile losije :doh1: :wallbash:
Naravno, felne su samo estetski bile losije, inace su ok, vrlo mala gramaza im je potrebna za balansiranje, sto se i vidi na slikama.

Koristio sam ova dva spreja bas za felne, oba imaju potpuno identicnu nijansu, ali je levi kvalitetniji, bolje rasprsuje, bolje pokriva, gusci je, teze procuri

Sredjivanje felni Th_IMG_0426s

Na pocetku, dve losije

Sredjivanje felni Th_IMG_0417s Sredjivanje felni Th_IMG_0418s Sredjivanje felni Th_IMG_0419s

Posle dobrog brisanja nitro razredjivacem, spolja i iznutra, prva slika losija, posle bolje

Sredjivanje felni Th_IMG_0430s Sredjivanje felni Th_IMG_0420s Sredjivanje felni Th_IMG_0421s

Zastita

Sredjivanje felni Th_IMG_0423s Sredjivanje felni Th_IMG_0424s

Kompletno zasticena i predjeno bojom blago, prvi sloj (vidi se da je nijansa 100% ista kao fabricka, nisam mogao da vidim gde pokriva Laughing )

Sredjivanje felni Th_IMG_0425s

Zavrseno farbanje, 3 sloja

Sredjivanje felni Th_IMG_0427s Sredjivanje felni Th_IMG_0428s

Slike onih zavrsenih, od juce (prednje, sa najmanjom gramazom tegova), vide se oznake i datum proizvodnje

Sredjivanje felni Th_IMG_0410s Sredjivanje felni Th_IMG_0411s Sredjivanje felni Th_IMG_0412s Sredjivanje felni Th_IMG_0413s

Sredjivanje felni Th_IMG_0414s Sredjivanje felni Th_IMG_0415s Sredjivanje felni Th_IMG_0416s Sredjivanje felni Th_IMG_0429s

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu