Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

+2
Mitke
Boris_92
6 posters

Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Boris_92 Sre 12 Feb 2014, 18:46

Pozdrav svim clanovima.Ovako imam zastavu 101 benzin-plin 1989-o godiste.Auto mi stoji nekih 2-3 meseca u dvoristu neregistrovan,jer kupljen je drugi i ovaj stoji ovako.Posto nemam kako da utrosim slobodno vreme odlucio sam da se malo pozabavim sa njim.Posto cale vozi novi auto ja sam resio da ga malo doradim da izgleda ok,pa da pokazem sta se sve moze napraviti od stojadina za male pare i da malo pokazem svoju kreativnost drugovima,pa za par meseci kad dobijem dozvolu da mi sluzi za tako neku voznju po selu,na pecanje itd. da ne habam novi auto.Auto sto se tice mehanike je perfektan,tu nemam nikakvih problema,kvar mi se poslednji desio pre 6 meseci,a to je bila zamena svecice.E sad malo sam poceo da se bavim njegovim izgledom.Prvo sam krenuo sa enterijerom,i sad odradio sam neke stvari koje sam znao i za koje imam drugove da mi odrade a to su:Presvlacenje sedista, ugradnja mp3 pleyera(koje je bilo lako jer sam vec imao izvucene zice + i - i samo sam razvukao zvucnike).E sad kad sam krenuo malo dalje naisao sam na par problema u vezi instalacija.
1.Nzm kako da povezem upaljac sa mp3 playerom.Imam tu raznih zica,ali nigde nemam nikakvo objasnjenje na internetu kako se to radi.?
2.Osvetljenje iznutra(one sijalice sto bi trebale da budu sa strane kod vozacevog i suvozacevog sedista) to je sve razvaljeno i sad nzm kako bi to trebalo da izgleda.?
3.Zmigavci mi ne reaguju stalno,izgleda da me zeza ono cudo sto kucka(nzm kako se zove jos sam mlad)da li neko zna koliko bi to kostalo i gde ima da se kupi?
To bi bilo sve zahvaljujem se u napred,i molim vas da mi sto pre odgovori neko ko se razume u to.  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

Boris_92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Mitke Sre 12 Feb 2014, 19:33

1. Kako mislis da povezes upaljac sa mp3 plejerom, nije mi bas jasno?
2. Svetla u stubovima, prvo skini pogledaj da li sijalice uopste rade, ako rade, onda dalje problem trazi u prekidacima na A stubu (mali prekidac vidi se kad otvoris vrata), ocisti mu kontakt zicu onu to sredi, ako i tad ne proradi, konektor iza motora brisaca, sredi kontakte u njemu, i trebalo bi da proradi Very Happy A ako pod razvaljeno mislimo na isto (da ni nemas svetla u stubu fizicki), kupis nova, bacis se u montazu, kad namestis ako ne radi, onda radis ono sto sam ti predhodno napisao.
3. Kad upalis migavce i kad ne odreaguju jel se cuje to sto "kucka"? Ako se ne cuje problem ti pravi to sto kucka, a to se zove automat migavaca, samo odes u prodavnicu trazis to za tvoj auto i gotovo (kod tebe je ako se ne varam novi tip), a sto se cene tice, mislim da nije preko 500 dinara.

E sada opisi malo jasnije problem pa da resavamo Very Happy  Cheers 
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Boris_92 Čet 13 Feb 2014, 08:42

Da krenemo od pocetka.
1.Upaljac mi je prvenstveno potreban da bi u njega mogao da ubacim onaj Fm transmiter(ako znate o cemu pricam)pa me to interesuje kako da uopste povezem upaljac.Nadam se da sam vam pojasnio moj proble.
2.Kad upalim migavce oni ne reaguju a ni ono dole ne kucka,ali kad ga malo pomerim on pocne da kucka,ali opet mi ne radi zadnji levi koji je do sad radio. Very Happy Very Happy

Boris_92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Mitke Čet 13 Feb 2014, 10:38

Aha dakle treba ti upaljac uopsteno da povezes Very Happy

Uzmes struju sa osiguraca, masu bilo gde iz kabine gde ti odgovara.

Konkretno ja sam ugradio tako sto sam sa osiguraca (na slici oznacen crvenom strelicom, drugi od volana) uzeo struju, doveo do upaljaca i to je u principu to. Postupak je sledeci, skines kutiju osiguraca, iza nje imas zicu koja dolazi do tog osiguraca, ogolis na kraju, spojis novom buksnom taj dodatni kabl sa postojecim, provuces do upaljaca, i sa kutijom osiguraca si zavrsio, masu uzmes sa nekog pristupacnog srafa koji je zavrnut (ja sam recimo uzeo sa srafa koji drzi ovu crnu plastiku ispod kutije osiguraca, razmontirao plastiku, stavio stopicu, zavrnuo sraf kroz plastiku pa kroz stopicu i to je to) u karoseriju i to je to.

Nadam se da sam uspesno objasnio, a ako ima nesto nejasno, pitaj Very Happy

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Dscf1665

Sto se migavaca tice, kupis automat za migavce, zamenis i to je to.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Boris_92 Čet 13 Feb 2014, 12:20

Da to mi je jasno.Ali nzm gde se koja zica kaci. http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img577/1786/rkp4.jpg&sa=0
Evo slika pa ako mi mozete objasniti gde ide koja zica.I ako to povezem da li cu moci da koristim ondaj transimter.
Ok hvala sto se tice zmigavaca.
A evo za ono sto se tice svetla iznutra.
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img843/1191/mux5.jpg&sa=0# tako to kod mene izgleda.Ali ja ne bih vracao stare sijalice nego bih odatle razvukao led diode.Da li to moze.I neki predlozi ako mogu kako da razvucem i koja boja?? Very Happy Very Happy Very Happy  Z101  Napred Zastava  Thank you  Thank you  Thank you 

Boris_92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od acer Čet 13 Feb 2014, 15:51

Ovaj kontakt u sredini ti je plus, o ovo na vanjskom dijelu ti je masa (gdje se natakne autostopica)
Ako to povezes naraavno da ces moci koristiit transmiter.

Zasto bi ista razvlacio, ubacis led sijalice umjesto obicnih.
Recimo ovako nesto: http://www.lonestaraviation.com/Festoon-LED.html

Ja ih imam u svojoj 128-ici i svjetle odlicno.

acer
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 48
Lokacija : Rijeka, hrvatska
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Boris_92 Čet 13 Feb 2014, 16:43

Hvala ti puno. Very Happy

Pa ja sam to gledao al nisam znao kako ce svetleti.A dal bi mi mogao objasniti neki princip ili semu sijalica sa strane.Posto kod mene ima dosta kablova pa kako bih mogao da proverim za cega mi koja sluzi.

I jos nesto kako se skidaju sedista sa sina.Pokusavao sam ali bolje da pitam. Very Happy Very Happy  Z101 

Boris_92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Boris_92 Čet 13 Feb 2014, 17:19

Ovako ono sto si mi rekao,nesto nije uredu.Kada zakacim upaljac pocne da varnici.Sta mislis do cega je to???

Boris_92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Zuty Čet 04 Sep 2014, 23:37

Za sta sluzi ovaj slobodan red u sredini, jel ima tu struja i ako ima moze li se odatle uzimati za nesto(npr radio, relej neki, itd) posto da ne opterecuje osigurac?

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. 71074192181225735025_thumb

Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od miljanxXx Čet 04 Sep 2014, 23:59

proveri ako se vec vezujes tu,sa koje strane dolazi struja
da ne vezes direkt,i da osigurac nema funkciju Wink
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Zuty Pet 05 Sep 2014, 00:03

Mozda je i bolje da nema(da ne opterecuje osigurac) stavicu ja dodatno osigurac.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od JHary7 Ned 24 Feb 2019, 18:43

Da ne otvaram novu temu, nasao najslicniji naslov, pa ako netko zna koja kuda kamo i zasto zica.
Krenimo odavde
Osigurac u bijeloj plastici ispravan, na rozi zicu je bio spojen ziva struja za radio, radi bez kljuca.
Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2121
Ta zica otpojena, e sad da li mozda ta roza zica ide u bijelo?
Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2122

Ajmo dalje, kod kutije vidim zataknutu jednu nespojenu nigdje.

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2123
Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2124
Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2128


Po boji mi se cini da se ta nespojena spaja na prekidac zadnjeg stakla grijaca. Inace mi ne radi grijac.

Na releju (valjda) ocistio spojeve, bili su crni...

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2126
Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2127
Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Img_2125

I kad sam skidao oblogu oko volana ispalo ovo nesto od tvde gume, suplje.
Grijac mi ne radi, mijenjao dva prekidaca, od dva sklapao jedan, mixao dijelove, jer dva, tri put lijepo prebaci a potom zblokira i nebi ga cekicem pomaknuo pogotovo kad je u normalnoj poziciji, a kad ga izvadim i zakrenem da zice vire prema podu, manje vise prebacuje normalno.
Uz pomoc mozda rijesimo misteriju, ukoliko ne, odoh u dogledno vrijeme kod elektricara.

Moram priznat da mi ovaj zadnji post nije jasan, a mozda mi pomogne u mom slucaju

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Screen18

Znaci ukoliko je osigurac dobar, lampica na prekjdacu grijaca ne radi, sto je i kod mene slucaj, znaci da kad je grijac upaljen lampiica ne svijetli, osim u slucaju da osiburac pregori. E sad u kakvoj su vezi taj osigurac i grijac, i preko cega?
JHary7
JHary7
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 332
Godina : 51
Lokacija : Rijeka (Kraljevica)
Datum upisa : 12.02.2019

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko instalacija u Zastavi 101. Empty Re: Pomoc oko instalacija u Zastavi 101.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu