Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

+3
DonPablo
teslaboj
mdjordjevic10
7 posters

Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od mdjordjevic10 Ned 09 Feb 2014, 19:37

Imao sam problem, kada odem na pumpu da sipam plin (boca od 50l). Negde kad dodje do 20l sa punjenjem, pocinje da drci kao da je kraj punjenja. To traje jos negde 20l kada se iskljuci pistolj za punjenje, i prestanje boca da prima plin. Tada sve ukupno stane 40l koliko je po propisu i trebalo da stane. Problem je to drcanje, koje trese ceo branik i pravi se veoma neprijatan zvuk.
Naravno saveti su bili razni, od tipa da ignorisem, ili da sipam samo do 20l, da sam lud sto obracam paznju na to, i da je zastava to brale(tad se najvise iznerviram)... U servisu su rekli da mora da se promeni ventil, ili da se busi... bio sam uporan i verovao da je neka bez vezna sitnica. Majstor predlozio da se ispusti vazduh iz boce, i to je bilo to.
Sad puni normalno, i nije bilo potrebe ni za kakvom zamenom i bezpotrebnim trosenjem novca. I naravno posla bez posla.
Otvorio sam ovu temu jer ne videh da je negde drugo pisano o tome. Ako treba izvolite premestite gde treba.
Smatram da jos neko ima ovaj problem, ali ga ignorise da se ne bi dodatno izlagao trosku. Ponavljam nema troska, samo treba da se ispusti vazduh iz boce.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od teslaboj Ned 09 Feb 2014, 19:41

Eto vidis, koristan savet Smile
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od DonPablo Sre 12 Feb 2014, 17:14

Kod mene u mog jugise je stavljena ''zavoli'' boca od 30l pre dve godine..nisam dosada obracao paznju ali mislim da uvek tek pre kraju je dolazilo do tog tresanja i cangrljanja kao traktor da radi Very Happy pumpadzija je uvek samo govorio to je to puna boca nema vise ni trunke da stane Smile e sada nisam nikada probao skroz praznu bocu da napunim odmah u fulu nego uvek sam sipao od 10 do 15litara maximalno a nisam gledao koliko je bilo ostalo u boci ili sam sipao do kraja ali je vec bilo plina u njoj...e sada koliko je to stvarno tacno da staje u njoj ako je od 30 litara neznam dali manje ili vise?? I ako planiram da potrosim sav tng pa onda da sipam koliko stane i ako se ustanovi da je stalo npr. 25l tng to znaci da ima vazduha u boci?
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od YUgisa Sre 12 Feb 2014, 17:20

Koliko ja znam ni ne sme da se boca napuni do kraja, trebao bi ventil da ogranici negde na oko 80-85% ako se ja dobro secam zbog bezbednosnih razloga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Mitke Sre 12 Feb 2014, 19:26

Kod mene u bocu od 55 litara, staje od 45 do 47 litara zavisi od pumpe do pumpe, dakle ako je skroz prazna to je maksinum koji moze da stane. Tako da po tome kod tebe cenim nekih 25 litara je neki maksimum na skroz praznu bocu.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od charjek Sre 12 Feb 2014, 22:02

Pa koliko sam ja upoznat 80% je max koji bi ventil trebao da pusti,preko toga ne bi trebalo da moze.Mada sam citao da na nekim pumpama stavljaju jace pumpe(za istakanje) koje savladaju taj ventil pa stane i vise plina,koliko je to tacno...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Zuty Čet 13 Feb 2014, 01:37

Pa i ja sam citao to a i cuo i istina je najverovatnije.
A cuo sam i od jednog komsiju pumpadzija, pitam ga koliko moze da stane u ovu moju bocu od 30l on kaze dodji kod mene na pumpu napunicu je punu, i ja mu kazem ovo za 80% da moze da staje, a on mi kaze isto ovo o cemu vi pricate za taj sigurnosni ventil, kaze puni se do 80% i onda taj ventil pocne da tandce, ali ostavi ga jos ne iskljucuje ga i napuni je punu, e sad ja nikad nisam punio preko 80% posto taj ventil sigurno nije dzabe postavljen ko zna sta moze sve da izazove kad se puni puna boca.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od charjek Čet 13 Feb 2014, 14:34

Sipao sam ja i pun nije problem samo ne valja ni zbog ventila nesto se iskrivi,neka iglica, ostane zatvoren ne mozes onda da sipas na pumpi dok ne sredis to.Sipao sam rucnom pumpom bude boca krcata,ne moze da stane vise nista  Surprised  ali ne sme da ostane na suncu,jer se siri i onda ne znam sta bi bilo  Wacko Bye2 
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 15:31

Imas ti ventil koji ispusta visak pritiska van auta, zato se i stavljaju ona gumena creva preko bakarnih jer je to ujedno odusak. Ali tako samo gubite plin iz boce kad napunite do vrha i ostavite na suncu... To 80% ogranicenje je ja mislim u slucajima nesrece, usled udarca i eventualnog pozara kada boca ne bi imala dovoljno vremena da se oslobodi pritiska pa bi eksplodirala.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Zuty Čet 13 Feb 2014, 16:46

Yugisa nzm ja za taj ventil sto ispusta visak pritiska van auta, po mom misljenju ta creva takoreci zastita su postavljena da ako nekim slucajem pukne cev ili pa npr pusta plin gde je merac plina na srafovima i sl. da taj plin ne ode u kabinu nego napolje van auta, a za ventil ja nzm da postoji.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 16:52

Imas sigurnosni ventil koji ispusta visak pritiska iz boce... Da ne postoji onda bi eksplodirao auto u pozaru Wink Potrazi po internetu, u pozaru izbaci plin ko bacac plamena Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Zuty Čet 13 Feb 2014, 17:01

Jel to samo prilikom neke nezgode ili,(nisam te dobro razumeo) i gde ga izbacuje ako mozes malo bolje da mi pojasnis. Smile
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 17:07

Ne secam se koliki je pritisak, ali kad se prekoraci iz nekog razloga izbacuje plin u ono kuciste sto ide preko ventila pa kroz creva napolje van auta... Normalno u pozaru ta gumena creva i kuciste ventila izgori pa plin izlazi pod velikim pritiskom iz ventila direktno u kabinu... Zato je i obavezno to kuciste i da ima poklopac Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Mitke Čet 13 Feb 2014, 17:08

Nije samo u slucaju nezgode, nego u slucaju preteranog rasta pritiska u boci.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 17:10

Pa normalno da funkcionise u svim uslovima kada poraste pritisak, bio od preteranog punjenja, rasta temperatura vozila jer je na suncu pa do nesrece...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Mitke Čet 13 Feb 2014, 17:11

Zutom sam to napisao, al smo pisali u isto vreme Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Zuty Čet 13 Feb 2014, 17:13

Ja sam rasturao to i nisam nigde zapazio da ima negde nesto gde bi izbacio, nzm Very Happy evo slika pa ako mozes pokazi gde bi mogo da izadje

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci 80z7dp46lc8lf9qrgjg_thumb
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 17:18

Iskreno ja nisam nikad zagledao pa ne znam tacno poziciju, to ce morati neko drugi da ti kaze Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Mitke Čet 13 Feb 2014, 17:20

Zuty ne znam ni ja tacno, jer nisam nikad obracao paznju, al bas imam jedan u garazi pa cu kad se setim da opbavim kontrolu Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Zuty Čet 13 Feb 2014, 17:24

Evo sad sam citao nesto preko google i ima sve pise o ovome cemu vi pricate da sluzi ovaj merac(ventil) da izbaci visak i to tako(a nigde nema konkretno gde), ali samo nisam nigde zapazio neku rupicu il tako nesto slicno pa mi zbog toga malo dilema Very Happy.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od teslaboj Čet 13 Feb 2014, 21:00

Ja koliko znam, ako krene da izbacuje, izbacuje plin u ono kuciste (gde i pokazuje koliko plina ima - zato i oko njega ima ona plastika i na njemu gumica) a izbacuje vani kroz ono crevo klasicno koje ide napolje i gde se busi rupa da ono prodje Smile
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od mdjordjevic10 Sre 19 Feb 2014, 01:06

kolege, prijatelji, mislim da sam možda pogrešno objasnio svoj problem. Pa vidim da je tema uzela i neke druge dimenzije:) Meni je boca od 50l. Na 40% plina u boci drcalo prilikom punjenja, znači to je kad stane negde oko 20l. U bocu staje ukupno 80% od kapaciteta boce, a to je oko 40l. Ne sme da se puni pun kapacitet boce. To reguliše taj ventil, koji pred kraj punjena, na nekoliko L, počinje da drci i jednostavno isključi punjene. I to je kod svih koji koriste plin. Ali kod mene se taj zvuk stvarao skoro sve vreme dok punim bocu. Pa sam zbog toga i tražio kako da rešim taj problem. E sad što se tiče punjena 100%.može i to, ali treba da se nešto busi ventil da bi u bocu stalo 100%. meni to nije namera niti bi bilo kome to preporučio da radi, niti vidim svhu. Živi bili i sve najbolje svima
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci Empty Re: Drci prilikom punjenja plina, vazduh u boci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu