Lupkanje prilikom kočenja

2 posters

Ići dole

Lupkanje prilikom kočenja Empty Lupkanje prilikom kočenja

Počalji od blackb Sre 07 Avg 2013, 09:46

Lupkanje ili bolje rečeno taktanje se čuje samo prilikom kočenja i to iz zadnjeg levog točka, a učestalost zavisi od brzine (obrtaja točka). Zvuk mi deluje kao da kači metal o metal. Takođe više se čuje ako je kočenje intenzivnije i ako je točak zagrejaniji. Pri blagom kočenju se ne čuje.

Stavio sam alu felne (koralke) i kupio one duže šrafove - prvo sam sumnjao na njih - da slučajno nisu predugački pa kače feder/pakne ili bilo šta u dobošu. Međutim na samim šrafovim nema nikakvih tragova grebanja kao ni na ona dva šrafića koja drže doboš za glavčinu ležaja. Čak sam na kraju stavio dva standardna šrafa (kraći su za oko 5mm od ovih za alu felne) i ta dva za alu felne i to sam odabrao dva najkraća jer - da i oni se međusobno razlikuju za 2-3mm (mala privreda) ali i dalje se čulo. Na kraju sam skinuo i doboš i u njemu se ne vide nikakvi tragovi grebanja ni na federima ni na paknovima na na bilo čemu unutar mehanizma (bar koliko ja vidim) - dole sam okačio i sliku.

Sa spoljne strane ne vidim da kočiono crevo ima dodira sa točkom ili bilo čim drugim niti na njemu ima tragova grebanja. Takođe ni sajla za ručnu nema nekih tragova niti dodira sa bilo čim sem onim što treba.

Ležaj se nečuje - čak mi je i prijatelj/majstor (pogledao na brzinu) to rekao.

Dakle šta bi to moglo da bude, da li je ipak nešto u mehanizmu doboša ili van njega- pomagajte pre nego što krenem da menjam ceo zadnji trap.

Slika problematične kočnice sa skinutim dobošem:

Lupkanje prilikom kočenja Th_Dobos2_zps98c85ffe

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Lupkanje prilikom kočenja Empty Re: Lupkanje prilikom kočenja

Počalji od junior45 Sre 07 Avg 2013, 12:55

proveri dal ne kaci u crevo od kocnica,tako se meni jednom desilo..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lupkanje prilikom kočenja Empty Re: Lupkanje prilikom kočenja

Počalji od blackb Sre 07 Avg 2013, 21:54

Ne, definitivno nije crevo daleko je od točka i nema nikakvih tragova na njemu.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Lupkanje prilikom kočenja Empty Re: Lupkanje prilikom kočenja

Počalji od blackb Sub 25 Apr 2015, 09:52

Da javim posle dužeg vremena - problem je bio kočioni cilindar na tom točku. Stavio sam nov i više ne lupka. Izgleda da je cilindrić previše izašao sa jedne strane (na paknu) pa je pri kočenju izlazio još nešto više i vrdalao.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Lupkanje prilikom kočenja Empty Re: Lupkanje prilikom kočenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu