Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

3 posters

Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od negeru Sub 13 Jul 2013, 09:01

Pozdrav svima na Forumu.

Otvoriosam novu temu jer nisam našo postojeću temu za moj problem!

Ovako. Ujutro kad ga palim auto na gas o je katastrofa Very Happy  Kada se upali, jer to moram reći da se upali u roku od 5-6 sekundi, ali motor kreće da štuca, da kašlje kao da se guši, pored toga imam osećaj kao da neradi u tom trenutku jedan klip ili slično.... E sad nakon toga dam gas do maksimuma 2 - 3 puta i motor radi savršeno. Primetio sam da mi se to dešava kada toku noći temperatura pada ispod 20 Stepeni Very Happy
E sad. Promeniosam i svećice. Kupio Original Bosne pa posle Kupio Bosch, ali problem nije nestao.
Na Benzin ne mogu paliti jer karburator suv ko barut ( Fali mu remont ).
Nakon toga auto do sledećeg jutra se pali redovno bez greške.
Reatest Gasa je odrađeno prošle godine i smatram da tada su promenili i filtere i sve ( auto sam kupio pre 2 meseca ).
Dali neko zna šta mu je, jer jako je nezgodno u pola šest ujutro turirati auto ispred zgrade da bi proradio Very Happy
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od YUgisa Sub 13 Jul 2013, 09:12

Pa pre svega na gas ne bi trebalo paliti auto jer je na niskoj temperaturi u tecnoj fazi a treba da bude u gasnoj fazi sto se postize zagrevanjem rashladne tecnosti koja greje isparivac gasa. Mozda je tu problem, ali posto 99% ljudi radi to i nema vecih problema, mislim da problem mozes da potrazis u delovima kao sto su kapa i ruka razvodnika i kablovima svecica. Od vlage koja se javlja kondenzacijom dobiju spoj preko noci i onda ujutro imas te probleme dok se ne osusi, slicne probleme ima moj cale na renou 11... Posto si iz Subotice, mozes otici u prodavnicu Gumatic, reci da si sa Zastava Foruma i da te poslao Jugisa i odobrice ti popust na delove. Nemoj kupiti jeftine delove za koju stotinu, kvalitetni delovi su ti tu oko 2000-3000din ukupno ali ti garantuju da neces imati problema na veoma dug period.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od charjek Sub 13 Jul 2013, 11:16

pregledaj filter vazduha i pogledaj mozda mu odgovara da mu zavrnes malo plin (ili mozda pustis) kod mene je trebalo da se zavrne dobija puno gasa jos u tecnom stanju jer je hladan,pa ga gusi.Tvojim turiranjem motor potrosi sav taj gas,malo se ugreje i onda moze da "proguta" sav plin.
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od negeru Sub 13 Jul 2013, 11:53

Pa to mi je i najveći problem da moram rešiti karburator jer i ja želim osposobiti da radi na benzinu. Al smatram da na benzinu ne bi imao problema. "smatram" Razvodni kablovi su na Očigled novi jer nisu prljavi, zdravi, živi Smile Filter za vazduh je menjan pre nedelju dana. Sto se tiče protoka gasa ne znam dal bi smeo dirati jer se uto baš i ne razumem Sad pa ne bi nešto da zeznem Sad A još pored toga ni ne znak koji ventil treba okrećati Smile
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od YUgisa Sub 13 Jul 2013, 12:00

Kad vrtis u desno onda zavrces i smanjujes protok a u levo (obrnuto od kazaljke na satu) onda povecavas protok. Razvodni kablovi se gledaju nocu, ne bi smeli da probijaju tj da baca varnicu odnosno sija u mraku.

PS: Imas skup u Subotici u nedelju kod radnickog u 17h, mozes da navratis, bicemo mi sa foruma Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od negeru Ned 14 Jul 2013, 06:23

Dobro Jutro.

Ovako. Ujutro pre posla sam malo zaigrao sa gasom i nista nisam uradio. Ako previše smanjim onda sirota gasise u leru Smile al ništa se ne menja. Svakako je u planu da odradim remont na karburatoru da bi ga osposobio za benzin, ali me nervira jer komšijin jugo se pali i zimi i leti na gas redovno.
Zar ima li neki link gde ima neki tutorial kako treba odraditi remont karburatora?
Čitaosam ovde na forumu da psotoje neke svećice koje su baš predviđeni za gas ili već šta god. Pa da pokušam njih da uguram u auto, možda će nešto i pomoći Razz

P.S. Da pričao sam sa ženom i navratićemo danas na Skup ispred Otvorenog Univerziteta Smile
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od YUgisa Ned 14 Jul 2013, 08:51

Pa na ispraivacu imas za stelovanje lera, a na onom crevu sto ide od isparivaca do motora je za stelovanje kolicine ka motoru.

https://zafc.forumsr.com/f5-diy

Imas tu neke teme o karburatorima Wink

Usustini kupis kit za zamenu i rastavis ga, iskuvas i sastavis nazad i nastelujes Wink

Iza na parkingu, preko puta crkve je skup Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od negeru Ned 14 Jul 2013, 08:53

Naravno da sam vrtio loš ventil Very Happy
Hvala ti. Probaću i vidimo se Danas Very Happy
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od YUgisa Ned 14 Jul 2013, 08:56

Nema na cemu, vidimo se Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od negeru Uto 16 Jul 2013, 07:35

OK. Odradiosam to što ste rekli i vrtio sam dobar ventil. Smanjio sam protok gasaa. Evo danas ujutru je bio oko 15 stepeni. Auto se upalio i radio redovno. Nisam imao štucanje, podrigivanje, prdenje i koje kakve nemoguće zvukove od motora. Radi kao doksa kad je skroz hladan motor Very Happy
Hvala svima Very Happy:clap: Clap ClapClap
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od YUgisa Uto 16 Jul 2013, 08:43

Drago mi je da smo pomogli Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od charjek Uto 16 Jul 2013, 09:10

Nema na cemu,tu smo da pomognemo.
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55 Empty Re: Štuca motor kod paljenja na Gas - Yugo Koral 55

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu