Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

+5
yugodriver
ZAC
bukusa
YUgisa
danijeldokic
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od YUgisa Uto 01 Okt 2013, 22:08

Nije stvar odvijanja, nego sto teoretski moze da se desi da naletis npr na rupu i da se iskine navoj i da ti odpadne tocak Wink Pogotovo tako kad ne naleze ni centralna rupa pa je jedino sto drzi taj tocak zatezna sila kroz navoje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Yuger 1.1 Uto 01 Okt 2013, 22:13

aha sad shvatam,oticu sutra do gvozdjare da vidim cev i da napravim pa javljam sta sam uradio inace hvala za savete:cheers: 
Yuger 1.1
Yuger 1.1
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 72
Godina : 30
Lokacija : Stara Pazova
Datum upisa : 30.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od YUgisa Uto 01 Okt 2013, 22:14

Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od ZAC Uto 01 Okt 2013, 22:44

\"mitke :: Ovako vrlo lako moze da se desi da ti otpadne tocak, posto je sada svo opterecenje na srafovina, a ne na glavcini kao sto bi trebalo da bude.


Moram da ispravim kolegu, nikada glavcina ne nosi vozilo, vec bas zavrtnjevi, tacnije njihovi konusi..oni su uvek optereceni na smicanje.
A sto se tice konkretnog problema, jednostavno nije dobro da se razlikuju rasponi rupa...do nekog ostecenja mora doci...u ovom slucaju ce se otvori na felnama razlokati i postati elipsasit (posto je aluminijum meksi od celicnog zavrtnja) a to dalje moze dovesti do otpustanja zavrtnjeva u vozni i spadanja tocka..e ekstremnim slucajevima kada vozac ne primeti na vreme da tocak trese.

Da ponovim, moj savet je ne stavlajti te felne sa obicnim zavrtnjevima, ili ih odneti na masinsku obradu konusa....

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Miljan Uto 01 Okt 2013, 22:54

Ne, nego glavcina nosi optrerecenje, a srafovi samo drze felnu uz glavcinu.

U normalnoj upotrebi srafovi su optereceni na istezanje, a ne na smicanje.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Mitke Uto 01 Okt 2013, 23:06

ZAC ::
\"mitke :: Ovako vrlo lako moze da se desi da ti otpadne tocak, posto je sada svo opterecenje na srafovina, a ne na glavcini kao sto bi trebalo da bude.

Moram da ispravim kolegu, nikada glavcina ne nosi vozilo, vec bas zavrtnjevi, tacnije njihovi konusi..oni su uvek optereceni na smicanje.
A sto se tice konkretnog problema, jednostavno nije dobro da se razlikuju rasponi rupa...do nekog ostecenja mora doci...u ovom slucaju ce se otvori na felnama razlokati i postati elipsasit (posto je aluminijum meksi od celicnog zavrtnja) a to dalje moze dovesti do otpustanja zavrtnjeva u vozni i spadanja tocka..e ekstremnim slucajevima kada vozac ne primeti na vreme da tocak trese.

Da ponovim, moj savet je ne stavlajti te felne sa obicnim zavrtnjevima, ili ih odneti na masinsku obradu konusa....
Zac, ajde mi onda objasni za sta sluzi prsten na glavcini? na njega treba da legne felna, i on nosi opterecenje, a srafovi su tu da drze fenu na mestu koliko sam ja informisan.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od ZAC Uto 01 Okt 2013, 23:11

mitke ::
ZAC ::
\"mitke :: Ovako vrlo lako moze da se desi da ti otpadne tocak, posto je sada svo opterecenje na srafovina, a ne na glavcini kao sto bi trebalo da bude.
Moram da ispravim kolegu, nikada glavcina ne nosi vozilo, vec bas zavrtnjevi, tacnije njihovi konusi..oni su uvek optereceni na smicanje.
A sto se tice konkretnog problema, jednostavno nije dobro da se razlikuju rasponi rupa...do nekog ostecenja mora doci...u ovom slucaju ce se otvori na felnama razlokati i postati elipsasit (posto je aluminijum meksi od celicnog zavrtnja) a to dalje moze dovesti do otpustanja zavrtnjeva u vozni i spadanja tocka..e ekstremnim slucajevima kada vozac ne primeti na vreme da tocak trese.

Da ponovim, moj savet je ne stavlajti te felne sa obicnim zavrtnjevima, ili ih odneti na masinsku obradu konusa....
Zac, ajde mi onda objasni za sta sluzi prsten na glavcini? na njega treba da legne felna, i on nosi opterecenje, a srafovi su tu da drze fenu na mestu koliko sam ja informisan.
Pogledaj malo bolje, ni jedna felna ne nailazi tesno na rukavac glavcine, vec svaka ima pomalo lufta...neka je to i par desetih, ali ga ima...Inace otvor na felni pomaze prilikom centriranja felne kod zavrtanaj zavrtnjeva..inace kada je felna stegnuta on ne nosi nista...dokaz za to su mnogobrojni automobili i kamioni koji nemaju centralni otvor...npr.. Zaporozac Tavrija, Traban, Wartburg, vecina kamiona i neka kombi vozila....uvek opterecenja nozi zavrtanj i samo trenje izmedju dobosa-diska i felne...zato i jesu u kvalitetu 10.9 ili 12.9 ...zavisi od proizvodjaca.
Inace sam zavrtanj

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Mitke Uto 01 Okt 2013, 23:15

Tako je pricao i moj drugar dok mu nije otpao tocak...

Inace, slazem se da ima lufta, ali to je kao sto ti kaze par desetih delova milimetra, a me po 1-2 a cesto i vise mm.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Yuger 1.1 Sre 02 Okt 2013, 16:45

e ovako nisam stigao danas da nabudzim ono sa cevkom jer sam se zaglavio u dvoristu pa sam to mora da sredim Very Happy nasao sam jednu firmu koja se nalazi u Novoj Pazovi bas rade sve vrste srafova http://www.tenfingersdoo.com/kontakt.html cenovnik je ovakav:

duzi srafovi od klasicnih bez konusne matice je 160 din. komad ja sam trazio duzinu 55

brezoni ista duzina 140 din.

plivajuci 200

sta bi vi preporucili Smile
Yuger 1.1
Yuger 1.1
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 72
Godina : 30
Lokacija : Stara Pazova
Datum upisa : 30.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od ZAC Sre 02 Okt 2013, 16:57

Sa plivajucom konusnom podloskom, bas iz razloga sto ti se rasponi otvora razlikuju!!!

I obavezno kavalitet 10.9 najmanje....jaci ne smeta. Very Happy 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Yuger 1.1 Sre 06 Nov 2013, 01:23

Drustvo uzeo sam konusne kod Vracara u Indjiji se nalazi firma, sve sam montirao i prstenove sad je sve ok hvala na savetima Cheers Zastava Forum 
Yuger 1.1
Yuger 1.1
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 72
Godina : 30
Lokacija : Stara Pazova
Datum upisa : 30.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom - Page 2 Empty Re: Vijci(šrafovi) sa plivajućim konusom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu