Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

+9
Nikola NS
toni79
Miljan
bukusa
KoralaC
Predrag B.
YUgisa
ZAC
Mali_Marko_55
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Mali_Marko_55 Pon 10 Dec 2012, 19:16

Imam problem klima mi se zadnji desni tocak levo desno! Pa me interesuje jel moguce da su one cetiri caure ( seleni) vrisnuli ili je nesto drugo!?
Mali_Marko_55
Mali_Marko_55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 31
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 13.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od ZAC Pon 10 Dec 2012, 19:19

Ili silen-blokovi ili lezajtocka skroz riknuo... treba videti gde je luft...gde "zvace"

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pon 10 Dec 2012, 19:21

Lezaj bruji i pomera se na sve strane i nije bas nesto primetno za razliku od caura kada propadnu pa se vidljivo klima... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Mali_Marko_55 Pon 10 Dec 2012, 19:30

ne verujem da je lezaj njega sam menjao pre nedelju dana!
Mali_Marko_55
Mali_Marko_55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 31
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 13.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Predrag B. Pon 10 Dec 2012, 23:53

Čaure su u pitanju. Ne ispati se da ih menjaš jer se unutrašnje jako teško menjaju, a pored toga one od 60 din. ne valjaju dve pare. Originalne od 300 din. na kraju ispadnu skuplje nego da zameniš celu viljušku.

Remontovane ne kupuj!
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od toni79 Ned 09 Jun 2013, 22:23

Meni se zadnje gume ližu sa unutrašnje strane, jedna više, jedna manje...most je vizuelno u dobrom stanju, ne vidi se da je išta propao....šta sve može da bude problem?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Ned 09 Jun 2013, 22:31

Caure, reglaza trapa.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od toni79 Ned 09 Jun 2013, 22:34

koliki je zahvat izmena čaura? nisam baš primetio da su nešto propale, moraću bolje da pogledam.

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od KoralaC Ned 09 Jun 2013, 23:58

Meni se na starom yugu gume lizale sa unutrasnje strane, problem je bio gibanj.
KoralaC
KoralaC
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 68
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 02.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od bukusa Pon 10 Jun 2013, 00:05

I meni se lizu sa unutrasnje strane a posle reglaze sa obe i to samo leva.Gibanj propo a i caure slabe,nemam vremena da rasturam sve to a nmg sam.A da bi sve promenio treba mi oko 100e Sad a posto je auto udarat i limarija mi slaba nema se racuna Sad
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od toni79 Pon 10 Jun 2013, 14:30

iskreno ne znam šta da uradim, moraću da ga odvezem kod nekog majstora da to malo pogleda...obicno oni kažu menjaj most, tako nekako...

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2323



Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2326o



Jel moguće da je došlo do pomeranja gibnja prema desnoj gumi (ciljam na to da se sredina gibnja ne nalazi ispod one rupe na mostu, za koju pretpostavljam da bi trebala da bude sredina ili je to samo moja nevešta opservacija)

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pon 10 Jun 2013, 15:43

Ne mora da bude na centru, imao sam priliku da vidim gibanj koji ima taj centar pomeren 10-15mm u stranu tj nisu bili jednake duzine leva i desa strana, mada moze da se desi i da je pomeren, ljudi obicno ne gledaju na to pri montazi... Od toga svakako nece trositi gume, moze jedino da skripuce ako kaci amortizer. Od propalog gibnja nece isto da trosi gume sem ako nije pukao i legao skroz na odbojne gume kada ima bas izrazene minuse. Sem ako nije gibanj pukao sa jedne strane, cak i da skroz propadne, nece trositi sigurno samo jednu stranu nego obe, tako da caure i reglaza trapa su glavna stavka. Plus stosam zaboravio reci, sem ako vam nije istrulila jos mozda skroz guma gore gde amortizer prolazi kroz kos, e onda moze da ima veci nagib pa da trosi gumu, ali ja to jos nisam video uzivo. Ja imam ispeglan gibanj i na visini je za koju obicno ljudi kazu da je propao gibanj (guma do ruba) i nastelovao sam maksimalno moguci nagib tocka i ne trosi gume.

Uostalom iz licnog iskustva oko reglae trapa, mogu reci da nase praktikovanje po tom pitanju je uzasno, pre svega reglaza trapa nikad nije dovoljna, odnosno kad podesim, obavezno je bilo provozati auto par km i opet sve podesiti i opet provozati i jos jednom proveriti za svaki slucaj sto se kod nas ne praktikuje. Takodje reglaza trapa se poremeti kroz voznju, pa cak iako ne trosi gume i ide pravo auto, moze da bude poremecena sto u najgorem slucaju moze da izazove lose ponasanje auta na putu. Takodje i gumene caure kako napred, tako i nazad cesto prave probleme i do sada isto iskustvo iz vise auta, majstori kazu da je sve ok, vizuelno izgledaju ok, ali posle zamene, razlika je drasticna.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od toni79 Pon 10 Jun 2013, 16:07

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2333v


Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2336
Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2340


ove gumica na koju naleže gibanj deluje skroz u redu
Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2341


- gibanj je pomeren u desno za dobrih 15 mm, to se najbolje vidi dole kod kotača, na desnoj strani strši taman tih 15 mm prema kotaču, dok je na levoj strani onaj mali zavrnuti deo gibnja skroz priljubljen uz stranu viljuške
Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Photo2342g


- sve 4 gumice na viljušci (vidi se na slici iznad) su propale kao i ona na amortizeru
da li je problem zameniti te gumice i kako se to radi?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pon 10 Jun 2013, 16:43

Od tih caura gore bi bilo jedino da ih nemas... Sto se tice zamene, dosta je komplikovana i moze biti dosta problema. Tj, prvi problem koji mnogi imaju je prosto samo skidanje viljuske sa karoserije. Najcesci problem je razdvajanje viljuske od glavcine tocka, imas saraf koji povezuje viljusku, amortizer i glavcinu i on zapekne i tesko ga je izbiti bez zagrevanja a i onda obicno se zavrsi sa secenjem sarafa i caura da bi se bolje prislo i smanjilo sirenje toplote jer moze i lezaj da strada i amortizer... Sledeci problem je razdvajanje viljuske od karoserije, znaju da puknu ta dva sarafa ponekad tako da treba njih kupiti nove a i nosac viljuske. Znaju nekad da puknu u srafovi koji drze gibanj i za viljusku ali pre svega na karoseriji pa i to treba cimati. Ako ti to prodje kako tako, onda ti predstoji izbijanje caura iz viljuski, ove dve do amortizera je lako izbiti, to ti treba parce cevke veceg precika od caure, to stavis i dva podmetaca i jedan duzi saraf i matica, i onda ide cevka, podmetac, provuces saraf, sa druge strane podmetac i matica i stezes i izguras cauru napolje... Ali ovaj kraj do karoserije je teze, jer nosac viljuske prolazi kroz caure i ne moze saraf da se provuce, pa treba zapaliti gumu u cauri i onda izbiti nosac ili iseci nosac (to je najbolje ako pukne saraf u njemu koji ga drzi za karoseriju) i izbiti nosac i onda izbiti caure... E onda treba nabiti caure, ove do amortizera su suprotno od izbijanja ali ove do karoserije je opet teze nabiti jer imas taj nosac koji moras da montiras. Nije nesto komplikovano ako ide sve kao podmazano u suprotnom ubija u pojam, ja sam kod mene uzeo i kupio viljuske od Poly koje su ojacane i ugradio, da bih izbegao smaranje oko zamene caura...

Sto se tice gibnja, nije stvar tih gumica sa slika, nego onih gde lezi na gredi Wink Tamo zna greda da istrune i upadnu gumice i onda gibanj legne direkt na gredu... A sa donje strane gibnja imas dva poprecna nosaca koji drze gibanj za gredu, e to popustis i pomeris gibanj na sredinu Wink

Sto se tice caure gore na amortizeru, to sto si slikao je prahobran, iako je on ostecen, ne mora da znaci da je ostecena i gumica unutra, mada treba proveriti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od toni79 Pon 10 Jun 2013, 16:52

ha ha znači drugim rečima, robija
hvala na detaljnim informacijama, druže Smile

Usput rečeno, ta guma između gibnja i mosta je u dobrom stanju, koliko se može videti....
Ništa, ostaje mi da se uhvatim tih čaura ili da pokušam nabaviti nove viljuške

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Miljan Pon 10 Jun 2013, 20:02

Greda (most) ti je dobra, samo trebas zameniti caure.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od toni79 Pet 05 Jul 2013, 14:29

Primetio sam da mi je stražnji amortizer, na onoj strani gde se nalazi točak koji se liže, pun masnoće, kao i jedan prednji pa planiram da ih sve zamenim....da li neko zna kakvi su hydra max, shwartz ili monroe amortizeri...ti mi se čine cenovno najdostupnijim
Da li moram sve da ih menjam ili samo ove koji su propali?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pet 05 Jul 2013, 15:01

Druze, obrati malo paznju gde postavljas pitanja, od toliko tema o amortizerima, ti si postavio pitanje u temi o caurama.

Hydra max odnosno LIP amortizere zaobidji, oni se ne proizvode vec duze vreme za Zastavu i retko gde moze da se nadje na lageru jos original a kopije su vrlo rasporstranjene i 99% ces kopiju da kupis koja funkcionise ko propao amortizer. Monroe amortizeri su vise reklama nego kvalitet koji je vrlo varljiv a sa Shwartz amortizerima sam ja imao vrlo pozitivno iskustvo. Menjaju se obavezno u paru tj na istoj osovini istovremeno, drugi amortizer mozda nije iscurio ali to ne znaci da je ispravan a i razliciti proizvodjaci nemaju iste osobine.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Nikola NS Pet 16 Avg 2013, 12:27

Kakav uticaj imaju lose caure na ponasanje auta?Meni stojdza kao da zanosi zadnji kraj,driftuje,tacnije kao da se nekako poljulja kada udjem u krivinu preko manjih neravnina pri brzini oko 60kmh:-( Kada sam menjao zadnje gume levi tocak je imao lufta kad pocne da se cima...kako sam stavio vece gume i dobro zategao nestao je luft ali osecaj u krivinama je isti:-( Zna li neko do cega bi moglo biti?:-)
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pet 16 Avg 2013, 13:13

Kad ne valjaju gumeni delovi u trapu je usustini neupravljiv auto...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Nikola NS Pet 16 Avg 2013, 13:25

YUgisa,znaci da trazim na zadnjem trapu gde postoje gumeni delovi koji si zreli za menjanje?:-) jel postoji nesto na sta posebno treba da obratim paznju,neki delovi koji najpre stradaju?
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pet 16 Avg 2013, 13:31

Nemas ti mnogo gumenih delova, imas po 4 caure na viljuskama i gore jednu na amortizeru i napred imas gore u nosacu amortizera, dole u nosacima b. stangle i kod ramena (ne racunam onu malu gde se rame kaci za karoseriju jer obicno pre strada lezaj u ramenu nego ta gumica pa se menja)... Sve to jednako strada (sem ovih gore na amortizeru) posto su na udaru spoljnih uticaja a gume su loseg kvaliteta...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Nikola NS Pet 16 Avg 2013, 13:38

Znaci najbolje bi bilo oterati auto kod nekog majstora da trazi sta je od toga popustilo.... zamena caura koliko vidim i nije jednostavna...auto nije truo nije uvijena sasija ali me brine sta je.....
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od YUgisa Pet 16 Avg 2013, 13:41

Pa nema tu sta mnogo da se trazi, zamenis sve i uradis regazu trapa i onda si miran jedno vreme Wink Jer kad se to menja, mora da se reglaza radi a jednostavno se ne isplati menjati svake godine pojedinacan deo... Pogotovo ne caure u viljuskama... A svi ti delovi ako kupis na Kupindu ce izaci oko 1000din i to ukljucujuci i gumice gore na amortizeru i napred i nazad... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Nikola NS Pet 16 Avg 2013, 13:52

Hmmm....moram to uraditi auto mi ovako deluje skroz nestabilno:-( znaci u prodavnici ce izaci nesto vise...mozda oko 1500? Jel to ide u nekom kompletu ili davtrazim tako pojedinacno te gumice? Ja umem nesto oko kola ali ako je suvise komplikovano prepusticu majstoru:-) jesi ti to radio jel komplikovano?:-)
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura Empty Re: Zadnji desni tocak ima luft, klima se levo/desno? Zamena caura

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu