Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55

+11
Louisss
thunderchase
YUgisa
charjek
castiel-87
teslaboj
kokisa82
ZAC
nebojsas
darko-san
spale1991
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55 - Page 2 Empty Re: Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55

Počalji od thunderchase Čet 15 Nov 2012, 18:04

Bogme ja sam ga testirao na 3000 Smile

Mada si ti druže imao baš baš potrošnju...

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55 - Page 2 Empty Re: Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55

Počalji od pilip Čet 15 Nov 2012, 20:22

Da, to je bilo strašno...ako si kontrolisao na toj kilometraži to je onda već relevantan pokazatelj da nešto ne valja. Ja sam moja testiranja radio na 5-10l tng, u sred zime po lokalu do 4 km. pa pauzom 8-10sati i nazad kući. E onda ti pokaže ove rezultate koje sam imao No
pilip
pilip
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 53
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 01.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55 - Page 2 Empty Re: Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55

Počalji od Petar Pet 23 Nov 2012, 07:10

Mislio sam da će neko spomenuti već reč-dve o smeši plina, ali pošto nije, reći ću ja:

Plin se namešta uvek na isto iliti, zavrtnji se uvek podešavaju na ono što majstor kaže, tj. njegov uređaj. U zavisnosti od doba godine, različita smeša plina se pravi, pa tako kada dođe kasna jesen i kada se vazduh ohladi (zgusne) onda dobijamo veću potrošnju plina dokle god se ne istroši taj stari plin, odnosno dokle god nove i nove zimske smeše plina ne nadvladaju u rezervoaru na pumpama. Nema mnogo veze sa nama. Zaista, ako je letnja smeša plina u tankovima na pumpama, a vreme hladno, potrošnja goriva naglo skoči. Znaju to pumpadžije i gledaju da njima bude lepo, te stoga gledaju da maksimalno iskoriste prelazni period i sipaju letnju smešu gasa koliko god mogu u naša vozila.

To sam prošle zime čuo i na par putovanja sam prosto sipao benzin. Kada je prošla polovina Novembra ili tako nešto onda je od jednom moj auto na jedno punjenje plina do kraja, mogao da pređe blizu 700km, sa ovom mojom penzionerskom vožnjom.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55 - Page 2 Empty Re: Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55

Počalji od thunderchase Pet 23 Nov 2012, 18:52

Evo da se javim i ja sa novim informacijama...

Ovo što Petar kaže ima dosta smisla. Zadnje 2000din koje sam sipao je prosto neverovatno kakav sam plin dobio! Mislim da auto ima bar 30% bolje performanse, a potrošnja je drastično spala! Pitao sam lika na jednoj privatnoj pumpi ovde kod mene, kaže mi da će sad plin biti još bolji i da neće poskupljivati. Oni uvoze iz Rumunije i prva su ruka. Baš ću da vidim kad potrošim sipano šta će biti konačan skor.

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55 - Page 2 Empty Re: Povećana potrosnja Auto-gasa yugo 55

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu