Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

+3
YUgisa
valsorimkaran
ZAC
7 posters

Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od ZAC Sub 27 Okt 2012, 15:22

Nasao sam interesantan teks o uticaju TNG-a na ventile i njihova sedista...i kako treba voziti auto da bi se motoru produzio vek. Nego da ne duzim, procitajte ovaj tekst koji je napisao BAX76

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38433

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od valsorimkaran Čet 30 Maj 2013, 20:59

što se tiče fiatove grupacije i cele nemačke industrije vozila, nema bojazi od plina. Plin pre svega ima svojih prednosti, pre svega oktanski broj koji se kreće oko 115 oktana, mana koja se manifestuje na nekim vozilima, kao što spoment ford, to vam je znak da se štedelo na legurama, i da 50 stepen C uništi ventile i siceve...
To vam odmah govori koliko se danas štedi u masovnoj industriji, zarad dobiti.
Poštini Jugići su prelazili preko 220000km na plin bez generalne... Tj. Ne otvorenog motora...
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od YUgisa Čet 30 Maj 2013, 21:02

Hahahaha u zadnje 4 godine plin je skocio za 30 oktana Smesno da puknes od Prvo je bilo da je 85, pa 90 pa 100 pa 105 i sad cujem 115 Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od valsorimkaran Pet 31 Maj 2013, 14:38

ha ha ha, ne znam odakle ti te informacije, plin ima oktansku vrednos između 105 i 125... naravno ona se menja leti i zimi, jer nije isti sastav plina, tj odnos propana i butana...
Ljudi misle da je snaga gorvia u oktanskoj vrednosti, oktanska vrednost predstavlja samo tačnost samo zapaljenja smeše (da ne dolazi do detonacija pri sagorevanju, nego se cela smeša upali odmah)

samo još da napomenem,vw 1.8T motore koji sa remapom(drugim ECU-om) i modifikacijama - veća turbina i slično dobijaju i par % kada se voze na TNG
BMW je radio na proto tipu M na TNG...
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od Miljan Pet 31 Maj 2013, 14:46

AMSS je testirao kvalitet plina i svuda je pokazalo 90-92 oktana, tako da te price od milion oktana okacite macku o rep.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od valsorimkaran Pet 31 Maj 2013, 14:49

valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od junior45 Pet 31 Maj 2013, 15:01

ako nisi znao,vikipediju ne pisu strucnjaci, nego bilo ko, a uglavnom su "znalci" tog zanata Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 15:07

Ne zalazim u pricu koliko ima posto me neinteresuje previse, svakako ga necu ni koristiti, ali sa foruma namenjenim automobilima, slucajnim citanjem sam video te informacije koliko pise gore.

Iskreno davno je bilo pa se nesecam vec detalja (bila je neka emisija u kojoj su objasnjavali sta je u stvari plin), ako se dobro secam to je butan i propan u odnosu 40/60% i jednog ima vise leti a onda u manjem procentu zimi i oni imaju razlicite oktanske vrednosti i jaci ima kad je cist 120 oktana. Nadam se da niko ne zamera sto sad malo lupam, davno je to bilo a ne drzim takve informacije u glavi pa nisam siguran za taj procenat a mrzi me traziti po netu, ali sam siguran ovo za 120 oktana.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od valsorimkaran Pet 31 Maj 2013, 21:04

junior45 ::ako nisi znao,vikipediju ne pisu strucnjaci, nego bilo ko, a uglavnom su "znalci" tog zanata Very Happy

Svakako se slažem da svako piše po vikipediji ko šta hoće, ali i taj neko je samo podeli korisnu informaciju koju je imao....
Najmanji je problem čega ima u LPG-TNG, ono što je bitno je predrasuda o skraćenom veku motora ako se korisi TNG, to je "šaralaža" i da je istini, ja bi rekao, pa šta onda....

mala računica šablonska, kada se uzme prosek cene benzina i TNGa i mali benzinac 1.4 sa ECU-uom za primer; za nekih 90 000 km potroši oko 10 000 €, ušdeta na TNG bi bila malo manje od duplo, oko 4000 €, za te pare da Zastava Kragujevac radi moglibi smo kupiti novog Yuga, a danas na tržištu solidan automobil...

Moj primer je sledeći. Yuga sam kupio 2007 u novembru mesecu, posle mesec dana sam ugradi plin, da sam vozio na benzin a prosečna potrošnja u gradu na 5 punih rezervara je rekla i ako sam imao IPM 32 MGV, kako god vozio je 10,5 - 11,3 l, do sad sam prešao 70 000km, to je do sad 7350l to pomnožimo sa 145 RSD rezultat je 1 065 750 RSD = 9 601 €, prosečna potrošnja TNG/LPG u gradu na dvoglom elektroncu je ista kao i na IPM 32 MGV benzina, računica kaže sledeće 7350 * 70 = 514 500 RSD = 4 635 €, uštedeo sam 9 061 - 4 635 = 4 966€
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od junior45 Pet 31 Maj 2013, 21:32

vek motora (glave) je uglanom skracen zato sto ljudi voze sa siromasnom smesom,pa izgoru ventili..kad je sve podeseno kako treba moze da traje,samo sto 90% ljudi sto ugrade plin gledaju da sto vise ustede pa zavijaju plin i od toga nema nista,samo gore..u novije automobile bi mi bilo zao da ugradim plin,ma kolika potrosnja bila..a i video sam par uredjaja koji su napravili bum,pa me i malo strah od plina Very Happy dok mi auto trosi oko 6l,nema potrebe za nekim egzibicijama Wink
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od bukusa Sub 01 Jun 2013, 00:14

Eh kad se setim kad je tek izaso plin bio 27din a danas je doso do trostruke vrednosti Sad Na koji nacin se dodaju aditivi za plin,ja znam da se dodaju u motorno ulje,ima bas naglaseno za GAS ima Selenia i Modrica.
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od darko-san Sub 01 Jun 2013, 00:16

Ja sam vise BUMA video sa benzinom nego plinom,zbog par idiota koji su mislili da sve znaju pa sami to cackali netreba stvarati krivu sliku o necemu i donositi pogresne zakljucke zbog par IDIOTSKIH primera. Cheers

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od junior45 Sub 01 Jun 2013, 10:20

bolje da bude bum u motornom prostora nego u kabini Wink
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice. Empty Re: Kako voziti auto na TNG i sta su negativne posledice.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu