Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

+13
alkibra
Runta
NikolaBoss
ZAC
junior45
charjek
Aki91
YUgisa
kokisa82
castiel-87
djzecky
Miljan
YugoM55
17 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od ZAC Ned 15 Sep 2013, 09:52

Zavrtanj na bloku (cep) je nazad kod izduvne grane, to jest ispod nje... gurni ruku i napipaces OK-glavu zavrtnja. Cep na bloku je dugacak oko 1 cm..tako da se lako napipa.
Moj savet ti je da kupis 3l. 100%-tnog antiriza i 3l. destilovane vode, izmesas to i imas zastitu do -30*

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Milos Ned 15 Sep 2013, 10:03

Nemoj odvrtati donji sraf na hladnjaku. Meni se desilo da taj sraf posle nije lepo dihtovao i sav antifriz mi je iscureo za jednu noc. Skini donje crevo sa hladnjaka i sve ce lepo iscutirti. Sraf za ispustanje tecnosti iz motora je ispod izduvnog kolektora. Zavuci ruku ispod grane i napipaces ga ali obrati paznju da je motor hladan da se ne opeces. U kabini, od one tri poluge za kontolisanje hladjenja/grejanja kabine, zatvori hladjenje a otvori grejanje. Tako ces ispustiti antifriz i malog hladnjaka. Ako imas ST hladnjak (mali, bakarni), antifriz sipas kroz rupu na samom hladnjaku dok ne vidis da je voda pri vrhu a ostatak sipas u ekspanzionu posudu ali nemoj da je prepunis. Onda upalis auto i kada voda bude pri vrhu na cepu hladnjaka, zatvoris to i po potrebi dopunis ekspanzionu posudu.
Ako imas NT hladnjak (veci, aluminijumski), vodu sipas u ekspanzionu posudu a na hladnjaku odvrnes mali sraf. Kada tecnost pocne da izlazi na cepu na hladnjaku, zatvoris to i dopunis posudu. Upalis auto da se zagreje i po potrebi dopunis posudu.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Nikola NS Ned 15 Sep 2013, 13:41

Zac,pronasao sam taj sraf.Onda cu 3 litre antifriza i 3 destilovane vode.
MilosBG,poslusacu te za svaki slucaj da mi taj dole srafic ne bi pukao.
Hvala vam drugari Zastava Forum Very Happy
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Milos Ned 15 Sep 2013, 19:36

Laksi je posao da se odvrne taj sraf ali ako ti se desi isto sto i meni onda mora ceo hladnjak da se vadi da bi se zavario sraf Udri  Cheers
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Miljan Ned 15 Sep 2013, 19:41

Ja sam milion puta odvrtao taj sraf i nista se nije desilo.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Milos Ned 15 Sep 2013, 19:46

Od kada je kupljen, tako menjao i cale i ja ali eto, posle 20 godina se sjebao iz cista mira. Nikada nije srafljen krvnicki niti slicno.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Nikola NS Pon 16 Sep 2013, 02:19

Ma desi se....necu da rizikujem.Skinem crevo,ispustim posle vratim i to je to:)
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Nikola NS Uto 17 Sep 2013, 19:03

Promenjen antifriz,nista se nije polomilo,nigde ne curi.Jedino sto mi je stalo nepunih 6 litara....ispraznio sam hladnjak,odvrnuo sraf na bloku motora isprao sam malo sistem i stalo mi je svega nepunih 6 litara.
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Miljan Uto 17 Sep 2013, 19:14

Tako uvek stane, jer nikad ne moze bas sve da izadje iz sistema.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Milos Sub 16 Nov 2013, 15:38

Lakse je kada ima slike (bar meni) pa sam napravio par komada.
Dakle kod NT hladnjaka:

-Donje crevo sa hladnjaka

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Th_DSCN0048_zps279bd677 voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Th_DSCN0047_zps8292c5f8

-Sraf sa zadnje strane bloka

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Th_DSCN0050_zps6d3c840a

-Sraf na hladnjaku za izbacivanje vazduha iz sistema

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Th_DSCN0051_zps18033fec
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Čet 28 Nov 2013, 18:22

Kod mene je Yugo koral 1.1 sa NT hladnjaka.. kako po redu i kojim postupkom da zamenim celu rashladnu tecnost i na sta najvise da obratim paznju? Sad Znam samo da ide 6l i odnos 1:1i da je antifriz sa G13 oznakom i to je sve. Najvise me zanima sta prvo uraditi od koje stavke poceti,koja radnja se zadnje vrši,kada auto startovati itd. Hvala unapred
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od YUgisa Čet 28 Nov 2013, 18:34

Upalis grejanje u kabini tako da moze da iscuri voda iz malog radijatora, odvrnes cep pozadi na bloku i ispustis svu tecnost... Kad iscuri, onda skines donje crevo na hladnjaku i i ispustis ostatak tecnosti iz hladnjaka. Ako hoces mozes uzeti crevo sa vodom i isprati malo sistem tako sto gurnes crevo u hladnjak i u posudu za rashladnu tecnost sto je kod akumulatora. Nakon toga vratis gumenu cev na hladnjak i zatvoris rupu na bloku. Startujes motor i sipas 1l vode, 1l antifriza i tako dok ne napunis do kraja. Nemoj nekim brzim tempom da sipas, nego samo lagano... Kad napunis skroz, tj negde do polovine izmedju maksimuma i minimuma, pustis da se zagreje skroz motor i proveris da li greje kabinu i da li su sva creva topla. Ako jesi, to je to, zatvoris cep i uzivas... Ako ne greje i nisu topla sva creva, onda imas vazduha u sistemu... Onda ne gasis motor nego uzmes srafciger i popustis malo gornje crevo od hladnjaka i cekas da iscuri vazduh... Kad krene da tece samo tecnost, stegnes selnu... Isto tako uradis i na crevu od malog radijatora. I onda bi trebalo sve ok da radi i zavrsio si... Imas gore na slici cep na hladnjaku koji sluzi za ispustanje vazduha, ali ja kod mene ne mogu da popustim xD

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od junior45 Čet 28 Nov 2013, 18:36

sad cu ja u koracima da ti objasnim

prvo otvoris slavinu za grejanje do kraja,da sto vise RT izadje
zatim skines donje crevo sa hladnjaka
kad iscuri voda iz hladnjaka,pustis vodu na bloku nazad
kad sve iscuri,vrati crevo na hladnjaku i zavij sraf na bloku
onda polako sipaj antifriz u bocicu,samo nemoj posebno vodu posebno antifriz nego pomesaj pre sipanja
kad se napuni bocica do neke mere,stiskaj malo creva od hladnjaka dok se cuju mehurici
onda mozes da upalis auto i obavezno prati temp,bilo bi pozeljno da je prednji kraj vislji od zadnjeg,tj da bude parkiran na uzbrdici..ako te jos nesto interesuje pitaj

EDIT pretekao me YUgisa Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od YUgisa Čet 28 Nov 2013, 18:39

Ako upalis auto i onda sipas, meni se nikad nije desilo da ostane vazduh Wink Vec recimo da sipam 3l i onda upalim, desilo mi se da ostane vazduh kod radijatora kabine Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Čet 28 Nov 2013, 18:46

hvala vam puno Smile i jos samo dali je potreban neki poseban alat kljuc za cep na motoru i dali mora auto da ide na kanal ili moze bez njega da se odradi sve?
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Milos Čet 28 Nov 2013, 20:06

Ne mora kalan, obicna gedora 13. Pazi ruke ako je vruca grana
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Čet 28 Nov 2013, 21:40

ok sve sam razumeo Smile vidim kod mene u posudi je vec antifriz plavkaste boje to je sigurno G11? Dali mogu opet takav sipati u razmeri 50:50 sa destil vodom ili cak se preporucuje onaj crveni? U pitanju je NT hladnjaka pa valjda taj G12 crveni nece napraviti problema? Smile
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od ma4or4e Pet 29 Nov 2013, 01:40

mislim da je plavi bolji,svaki put kad stavim antifriz on je plavi kod mene zauzima 6 l, u blok motora i hladnjak + 0,5 l u rezervnu bocu,znaci stavis 50:50 pola antifriz pola voda to ti ide po oko 3 litara od oba,kao sto su pisali gore nije preporuclivo da ispustis vodu iz blok motora dok je motor vruc,a za da ne ti udze vazduh u sitemu kad sipas antifriz i voda pritisni gorno crevo hladnjaka ono dge je termostat posle upali motor da malo zavrti vodu i ako fali dosipi vodu ali prvo uvek stavi antifriz pa vodu Smile
ma4or4e
ma4or4e
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Godina : 35
Lokacija : Gostivar Makedonija
Datum upisa : 27.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Pet 29 Nov 2013, 15:09

Pod 1. Odradio komplet zamenu rashladne tecnosti...stavio sam tacno 3l antifriza i 3l destilovane vode,grejanje lepo radi u kabini,kazaljka od temperature zasada u toku voznje je ili na pola ili malo ispod :)jedino sto sam primetio a neznam dali to tako treba ali mi tecnost u posudi stoji tacno na minimum? Zar posle 6l sipane tecnosti nebi trebalo da je vise od minimuma u posudi? Inace pre nego sto cu da odradim sve stari antifriz ili vec sta je bilo je isto stajalo na minimumu
Pod 2. U cemu je fora,sada kada sam zamenuo novu rashladnu tecnost auto se zagreje do 1 minute u kretanju,vec pocne lepo da radi grejanje u kabini,a pre mu je trebalo 5 minuta i jace da podigne kazaljku i da pocne lepo da greje? nekako mi brzo ovo sada pa neznam jeli to ok? Smile 
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od junior45 Pet 29 Nov 2013, 16:13

antifriz bolje prenosi temperaturu,pa se zato brze zagreje,valja to
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Sub 30 Nov 2013, 10:02

evo jutros jedva da ima rashladne tecnosti u posudi Sad a nevidim da negde curi
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od YUgisa Sub 30 Nov 2013, 10:13

Donje crevo sto si skinuo, jer je dobro stegnuto? Tesko je stegnuti dobro kad se stvrdne od hladnoce. Da li si cep stegnuo? Tesko je utvrditi gde curi tecnost posto retko kad curi dok sistem nije pod pritiskom a kad je zagrejan motor i digne pritisak u sistemu, onda brzo isparava...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Sub 30 Nov 2013, 10:54

pa jesam sve stegnuo kako treba...moracu dobro sve propratiti
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od YUgisa Sub 30 Nov 2013, 11:07

Ja sam imao prosle godine problem, da nisam mogao nikako da stegnem crevo dok je hladan motor, tako da probaj da zagrejes sto bolje motorni prostor da se ugreje crevo i onda probaj da stegnes Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od DonPablo Sub 30 Nov 2013, 12:36

upravo sam to uradio...
E sada primetio sam jutros na dva mesta kao da vlazi rosi,prvi je na gornjem sirem crevu i sliva se niz hladnjak a na drugom mestu negde kod posude pored akumulatora...stegao sam obe selne na crevu na tom sirem sto ide do hladnjaka i onom uze sto ide od hladnjaka do posude.
Evo i slike

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Fbktco

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 B99i04
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

voda - Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz? - Page 3 Empty Re: Koliko tekućine ide u rashladni sistem i u kom omjeru voda-antifriz?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu