Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

+9
dimmu
junior45
bratislavbelic
Sima21
fox_87
Nikola I.
Vladislav
bane90
Miljan
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Miljan Uto 28 Feb 2012, 21:29

Posto se na Zastavinim automobilima cesto desava da komande za grejanje i ventilaciju, a najcesce komanda za grejanje, ne rade, resih da napisem mali tutorijal na tu temu.
Najveci problem pravi plasticna zabica koja drzi buzir (kosuljicu) sajle, jer puca usled opterecenja, to je ovo malo sranjce

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Kopca%20za%20pricvr_4354343

Kao sto sam vec rekao, u 95% slucajeva puca ta zabica na sajli za grejanje, jer je na njoj najvece opterecenje pri otvaranju, tj. ukljucivanju grejanja, posto pokrece klapnu koju opruga vuce u suprotnom smeru, a u isto vreme pokrece i slavinu koja omogucava protok rashladne tecnosti u radijator kabine. Na druge dve sajle, za hladjenje, i za prolaz vazduha gore/dole se vrlo retko desava da pukne ta zabica jer nemaju veliko opterecenje, posto samo pokrecu klapne koje su slobodne.
Prvo treba skinuti u kabini donju klapnu koja regulise prolaz vazduha gore ili dole (101/128 srednji tip table), to se radi tako sto se prvo otkaci sa nje sajla koja je pokrece, jednostavno se samo svuce u stranu sa pipka na kome se nalazi, zatim klapnu treba rukom povuci na dole da izadje opruga koja odredjuje krajnji donji polozaj, i kad izadje, gurnuti klapnu prema prednjem kraju auta, da sarke iskoce iz plasticnih zabica.
Zatim treba otkaciti buzir sajle te donje klapne sa plasticnog nosaca, pazljivo da nosac ne pukne, zavuci ruke ispod, jednom rukom drzati nosac, a drugom gurnuti sajlu na gore da buzir izadje iz nosaca. Nakon toga odsrafiti dva srafa koji drze komande grejanja i ventilacije za komandnu tablu i moze se preci na kutiju za grejanje i ventilaciju u motornom prostoru.
Kod Yuga ili 101/128 najnoviji tip table, jednostavno odsrafiti srafove koji drze centralnu konzolu zajedno sa komandama za grejanje i ventilaciju i skinuti je.
U motornom prostoru, odsrafiti drzac buzira sajle sa slavine za grejanje i otkaciti kraj sajle sa poluge slavine, oprugu donje klapne na kutiji, kao i sraf koji vezuje polugu slavine i polugu donje klapne za prolaz vazduha preko radijatora. Zatim skinuti kuciste filtera za vazduh sa karburatora, otpustiti bobinu i pomeriti je malo unapred (Skala, elektronsko paljenje). Skinuti plasticne zabice koje drze resetku na kutiji za grejanje, skinuti resetku, odsrafiti sraf u dnu kutije, kao i 4 celicne zakacke koje drze kutiju za kuciste elektromotora ventilatora kabine i povuci kutiju unapred (odmaknuce se maksimalno 10-15mm jer je drzi sajla klapne za hladan vazduh). Taj prorez je dovoljan da moze da se odsrafi drzac buzira sajle za hladan vazduh, a zatim gedorom 10 odsrafiti dve matice osovine gornje klapne i klapnu oboriti u unutrasnjost kutije sto mogucava nesmetan prilaz kako bi se otkacio kraj sajle sa klapne. Tu postoji jedna plasticna zabica koja osigurava da se sajla ne otkaci sama sa klapne, pazljivo srafcigerom izbaciti sajlu iz zabice i izvuci je iz rupice na klapni. Posle ovoga, moguce je normalno izvuci kutiju napolje i oslobodjen je prilaz pri eventualnoj promeni radijatora za grejanje kabine, slavine ili elektromotora ventilatora.
Iz kabine, sa donje strane polako izvuci sklop komandi za grejanje zajedno sa sajlama uz pomoc nekog ko ce iz motornog prostora gurati sajle da ne zakace negde. Pazljivo raditi jer sa donje strane ima dve plasticne precke i pored njih je malo teze izvuci sklop, mogu i da puknu, a i ako nekom smetaju moze da ih isece jer nemaju bitnu ulogu, tj. ne drze nista, rukom se lagano savijaju.
Nakon toga, svuci gumenu zastitu sa sklopa komandi i dobija se ovo (samo sa sajlama):

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Komande_4390676

Kod Yuga ili 101/128 najnoviji tip table, to je lakse jer se izvuce cela centralna konzola sa sklopom komandi grejanja i sajlama, a kad se skinu komande sa centralne konzole dobije se ovo:

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Komande_4431813

Kad se skine sklop, moze se videti koja je zabica pukla i potrebno je napraviti novu od lima (najbolje aluminijumskog 1-1,5mm) koja ce se zasrafiti pomocu srafa M4 duzine 10-tak mm sa maticom, to bi trebalo ovako, otprilike, da izgleda:

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Zabicagr7


Ova operacija se moze iskoristiti i za ubacivanje osvetljenja u komande za grejanje i ventila, kod koga nema, a mesta su fabricki pripremljena, kao sto se vidi na slikama.

Pre montiranja, podmazati sajle i osovine klapni, i proveriti da neka klapna ne zakacinje u telo unutrasnjosti kutije, sto otezava pokretanje, u tom slucaju malo obraditi klapnu turpijom.
Sve montirati obrnutim redoslodom, vodeci racuna pri montiranju sajli da se pravilno stegne buzir kako bi sajle imale pun hod, od kraja do kraja.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od bane90 Uto 29 Sep 2015, 23:47

zadnja slika ne radi, jel moze da se osvezi?
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od fox_87 Ned 17 Jan 2016, 12:43

Meni rade rucice, samo ona gornja sto podize klapnu u kutiji,ide do pola i nece dalje, pa rucno otvaram iz motornog prostora. Kao da nema snagu da povuce, i zapinje negde
Ili se sajla zaglavljuje u buziru ili je mozda neki sraf pretegnut, valjda ce WD sprej pomoci
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Vladislav Ned 17 Jan 2016, 16:11

Ja svakako moram da rasturim i meni su pocele da zezaju te komande, meni glavi za slavinu i za klapnu u kabini, jedino ona za hladan vazduh radi kako valja. Very Happy
Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Nikola I. Ned 17 Jan 2016, 16:19

Komande za grejanje na svakoj zastavi prave probleme... Wink I kod mene nisu uopste funkcionisale obe, kada sam kupio auto, pa sam sve rasturio i sredjivao, mada ona "crvena" se malo teze pomera...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od fox_87 Ned 17 Jan 2016, 22:04

Jedno pitanje u vezi te ventilacije, kada treba da duva kroz one kruzne otvore sa klapnama kod stubova ?
Posto kod mene nikada ne duva tu

fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Miljan Ned 17 Jan 2016, 22:17

Samo kad ide auto i kad su otvoreni.
To je prirodno strujanje vazduha, nema veze sa ventilatorom.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od fox_87 Ned 17 Jan 2016, 23:16

Ok, mislio sam da i tu duva kada prebacim smer na soferku i ukljucim ventilator da odmagli.
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Sima21 Pon 18 Jan 2016, 09:45

Samo pazi, ako ih otvaras, u voznji ima da izbaci gomilu trunja.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od bratislavbelic Sub 18 Mar 2017, 21:53

Prebacio bih lopticu u motorski prostor. Pitanje je da li se na ovom malom vijku podešava otvorenost klapne za grenjanje kabine?
Popravka komandi za grejanje i ventilaciju IMG_20170318_160635

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju IMG_20170318_160707

Za eventualna pitanja, da odmah i odgovorim (mislim da će neki rešiti i problem). Opruga je otkačena zato što mi je zatvarala grejanje i poluga (kao i komanda u kabini) je išla teško. Juče sam je otkačio i isprobao funkcionisanje, na otvorenom putu i u gradu. Funkcioniše i ne ide teško, a može se podesiti u bilo koji položaj i ne zatvara se.

Sima21 ::Samo pazi, ako ih otvaras, u voznji ima da izbaci gomilu trunja.
Ko to nije doživeo, Zastavu  Z  nije vozio. Zaista neprijatno iskustvo. Meni se dogodilo na auto putu i nije uopšte bilo naivno kada me je razno trunje i prašina i šta sve ne "napalo" kada sam otvorio te otvore. Svaki put kad usisavam auto, obavezno usisam i te otvore, što bih savetovao i ostalim forumašima.
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od junior45 Sub 18 Mar 2017, 22:50

Popustis sajlu,tj buzir,popustis taj sraf stavis komandu toplog na pocetak,vratis rucno slavinu da bude zatvorena i stavis da klapna bude zatvorena,sve stegnes i to je to
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od dimmu Ned 19 Mar 2017, 08:12

Kad smo kod voznje na auto putu..
Klapna u kutiji zatvorena ali tu oko 100-120km/h bas duva jako u kabini. Kao da si ukljucio ventilator na drugu brzinu. Ne bi to ni smetalo da u autu nije sauna jer ili je tako ili duva hladno. Da li to moze da se resi tako sto ce difuzor (ili kako se vec zove ona plastika na haubi) da se okrene kontra pa onda nece toliko uvlaciti vazduha?
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od YUgisa Ned 19 Mar 2017, 08:20

Ja mislim da tebi ostaje slavina otvorena bez obzira sto zatvoris klapnu pa ti ide toplo Wink Ti kad zatvoris klapne za toplo i hladno, ne moze da ide vazduh unutra kroz ventilaciju Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od junior45 Ned 19 Mar 2017, 10:07

Nisi dobro nastelovao poklopce,kad je sve dobro nastelovano kad zatvoris ne sme da duva
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Sima21 Ned 19 Mar 2017, 10:16

Taj difuzor je, koliko znam, predvidjen da se okrece. Zimi otvor ide ka soferci da ne usisava hladan vazduh. leti obrnuto. Pogledaj i iz kabine kako ti klapne stoje. Jesu skroz zatvorene.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od junior45 Ned 19 Mar 2017, 10:28

Meni stalno stoji okrenuto ka napred,sve ok radi..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Sima21 Ned 19 Mar 2017, 10:42

I kod mene je okrenuto ka napred. Al kad vozim na otvorenom, oseca se da duva po malo toplo kao kada upalim ventilator, mada dosta slabije od prve brzine. Zato retko kada i palim ventilator sem da odmaglim staklo i ako se neko vozi pozadi "podignem" one difuzore da brze zagreje i nazad i to je to. Kasnije se kuvam, pa otvorim klapnu za hladno da uvlaci i onda mi taman. Doduse, uvek vozim bez jakne u suprotnom se skuvam.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od YUgisa Ned 19 Mar 2017, 10:48

Pa slavina verovatno nije dobro zatvorena ili je ostecena pa pusta rashladnu tecnost pa iako je klapna mozda zatvorena, ipak se greje vazduh od radiojatora.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Sima21 Ned 19 Mar 2017, 10:53

Meni je tako samo zimi, kada je upaljeno grejanje. Za leto imam dve slavine Laughing i nema problema.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od dimmu Ned 19 Mar 2017, 11:52

YUgisa ::Ja mislim da tebi ostaje slavina otvorena bez obzira sto zatvoris klapnu pa ti ide toplo Wink Ti kad zatvoris klapne za toplo i hladno, ne moze da ide vazduh unutra kroz ventilaciju Wink
Pa i ja bih rekao da je tako jer imam osecaj kada stavis na hladno da je onda slavina otvorena,a cim malo pomeris sa hladnog kao da 100% otvori slavinu i nema nikakvog stelovanja izmedju hladnog i sauna u autu vruceg..
Otkako je auto kupljen stoji ovako
Popravka komandi za grejanje i ventilaciju 20170319_112436_zpsmyfl2kx2
jos je i podnosljivo ovako ako si u duksu ili majici kratkih rukava Smile
junior45 ::Nisi dobro nastelovao poklopce,kad je sve dobro nastelovano kad zatvoris ne sme da duva
Nisam nista ni dirao sem iz kabine na komandama. Ovo mi je ko zna koja zastava da vozim i svaka je imala taj problem da kada su sve klapne zatvorene uvek se oseti da duva tu kod komandi. Leti je uvek super bilo fino hladi, zimi je problem Smile
Sad sam isao do auta i imam sta da vidim
Popravka komandi za grejanje i ventilaciju 20170319_112042_zps58lnpdzy
majstorstvo prve klase Very Happy
Bilo mi je jos cudno da sajle idu tako lepo i lagano, kad ono jedna sajla nije ni povezana  Laughing Iz daljine izgleda kao da je klapna zatvorena medjutim kada sam pipnuo rukom ima prostora gde ulazi vazduh zato i jeste duvalo. Skinuo sam tu vezicu i malo provozao auto sada je ok, ne duva uopste na kontrole, duva samo malo na soferku. Kada budem stavljao plejer i upaljac stavicu onda i novu sajlu za klapnu, valjda je nije zajebano provuci do motornog prostora.
Sima21 ::Taj difuzor je, koliko znam, predvidjen da se okrece. Zimi otvor ide ka soferci da ne usisava hladan vazduh. leti obrnuto. Pogledaj i iz kabine kako ti klapne stoje. Jesu skroz zatvorene.
Nemam pojma za difuzor, zato i pitam. Ja ga na nijednom autu nisam dirao, uvek je stajao tako da usisava hladan vazduh. Na Fantomu su sve klapne bile zatvorene (to znam 100% jer obe sajle nisu radile sve se rucno pomeralo Laughing ) i opet je sibao vazduh tu kod kontrola u kabini iako je bilo namesteno da duva prema soferci. No za Fantoma nema ni veze, on ce se iovako voziti samo leti pa mogu da zamisljam da imam klimu Very Happy
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od bratislavbelic Ned 19 Mar 2017, 13:57

Difuzor na poklopcu motora može se postaviti u obrnut pravac od onog u kojem se vozi. Treba samo potpuno odvrnuti dva vijka, malo ga povući unazad da se izvuku "zubi" koji ga drže, okrenuti otvor prema kabini (gurnuti da ti "zubi" "legnu"  i zavrnuti opet vijke da bi se fiksirao. Jednostavno je i traje jako kratko, a može zaista svako to sam da uradi. Doduše, ne dobija se ništa puno time, bolje je srediti klapne, slavinu ili već ono šta treba da se sredi.

dimmu ::
Popravka komandi za grejanje i ventilaciju 20170319_112042_zps58lnpdzy
majstorstvo prve klase Very Happy

Mislio sam da sam video sve "majstorije", al ovo Cekic . Barem su Zastavina vozila jeftina za održavanje, a delova ima svuda (prodavnice i otpadi), a i ako nema, može se naći putem interneta, pa sačekaš malo da ti deo stigne.

junior45 ::Popustis sajlu,tj buzir,popustis taj sraf stavis komandu toplog na pocetak,vratis rucno slavinu da bude zatvorena i stavis da klapna bude zatvorena,sve stegnes i to je to

Hvala na iscrpnom odgovoru. Postupak mi je poznat od nekada jako jako davno sa starog tipa Juga 55L, al nisam bio siguran, dal se i na vozilima koja su proizvedena 30 godina kasnije isto to radi ili ima nekih novina.
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od ZAC Ned 19 Mar 2017, 14:35

Nema nikakvih novina izmedju Zastave pre 40 i ovih iz 2008 ...osim mozda dizajna lajsni i drugacijih selni...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od junior45 Ned 19 Mar 2017, 14:40

poslednje serije imaju drugacije komande i buzire,ne mogu da se steluju..drugacije su i poluge unutra,ima neki drugaciji sistem
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Mitke Ned 19 Mar 2017, 15:22

bratislavbelic ::Difuzor na poklopcu motora može se postaviti u obrnut pravac od onog u kojem se vozi. Treba samo potpuno odvrnuti dva vijka, malo ga povući unazad da se izvuku "zubi" koji ga drže, okrenuti otvor prema kabini (gurnuti da ti "zubi" "legnu"  i zavrnuti opet vijke da bi se fiksirao. Jednostavno je i traje jako kratko, a može zaista svako to sam da uradi. Doduše, ne dobija se ništa puno time, bolje je srediti klapne, slavinu ili već ono šta treba da se sredi.

dimmu ::
Popravka komandi za grejanje i ventilaciju 20170319_112042_zps58lnpdzy
majstorstvo prve klase Very Happy

Mislio sam da sam video sve "majstorije", al ovo Cekic . Barem su Zastavina vozila jeftina za održavanje, a delova ima svuda (prodavnice i otpadi), a i ako nema, može se naći putem interneta, pa sačekaš malo da ti deo stigne.

junior45 ::Popustis sajlu,tj buzir,popustis taj sraf stavis komandu toplog na pocetak,vratis rucno slavinu da bude zatvorena i stavis da klapna bude zatvorena,sve stegnes i to je to

Hvala na iscrpnom odgovoru. Postupak mi je poznat od nekada jako jako davno sa starog tipa Juga 55L, al nisam bio siguran, dal se i na vozilima koja su proizvedena 30 godina kasnije isto to radi ili ima nekih novina.

Sta nije jasno za majstoriju, cika mitke je svojevremeno slicno radio Very Happy Sjebo zabicu za sajlu, posle nasao drugu al nisam znao da vratim, na kraju mi se vise je*alo za istu, pa sam presao na manuelno podesavanje Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od jollyjumper Ned 19 Mar 2017, 15:26

Ne znam sta se bunite, ja zimi vozim u tankom duksu i stalno su skroz otvorene klapne. Ventilator skoro i da ne palim, ja prezadovoljan. Da nema grejanja, onda bi bilo, kukanje kako nema grejanja. Nego, dal bi mogao digitalni termometar da se ugradi da se podesi temperatura iskljucivo na 27.5?

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Popravka komandi za grejanje i ventilaciju Empty Re: Popravka komandi za grejanje i ventilaciju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu