ne prima auto saug i puca u vožnji

+4
CyberianIce
YUgisa
medo_kv
malimali
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Pet 06 Jan 2012, 20:34

Kvalitet onda i sada nije isti...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Pet 06 Jan 2012, 20:53

Danas sam pogledao lanac na mom starom motoru nemogu da procijenim koliko se istegao jer ima španer na oprugu pa se sam španuje, ali su mi strelice tačno jedna prema drugoj gledajući preko centra radilice i bregaste. Koliko sam mogao da primijetim izgleda da nema nikakve veze dali na razvodniku paljenje kreće od prvog cilindra ili od četvrtog jer redosled ventila se isto ponaša.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Ned 08 Jan 2012, 22:10

Kolege evo mene opet, pregledao sam sve po ko zna koji put fazu i sve ostalo što se tiče paljenja i sve je na svom mjestu. To je ispravno po meni 100%. Sada je ispalo da sam sa boljom kompresiom dobio slabi motor, mogu da svarim da ovaj motor malo trese na leru jer je tresao i moj stari motor, ali nemogu da svarim kad mu držim pun gas on se smanji i motor trese. Ja sam u prvom pisanju već spomenuo da je moj stari motor imao veće usisne kanale na glavi a ovaj motor manje kanale pa me sad to počelo da žulja da nije u tome problem. Našao sam na nekom forumu temu o friziranju motora gdje se spominje proširenje usisni kanala na glavi da bi se dobila veća snaga motora. Ponoviću opet ako neko nije primijetio oko ovih usisni kanala. Novi motor ima glavu sa manjim usisnim kanalima vjerovatno zbog sistema ubrizgavanja poluajnšpric, a ja sam sa mog starog motora prenio karburator i usisnu granu koja ima veće kanale. Predpostavljam da sada kad motor usisava vazduh i benzin na samom izlazu ususne glave dolazi do udaranja smješe u čelo usisnog kanala na glavi (jer je to sada usko grlo) od čega se stvara vrtloženje smješe a samim tim i kašnjenje smješe u kompresioni prostor. Šta vi mislite o ovome.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Ned 08 Jan 2012, 22:27

Pa sigurno da je slabiji nego fabricki sa manjim usisnim kanalima... Pitanje je i da li su samo kanali u pitanju ili je razlika i u ventilima... U svakom slucaju uzmi pa sredi karburator ako nisi, onda tu stoji problem, vrtlozenje je inace pozeljno jer se tako bolje mesa smesa vazduha i goriva i neverujem da manji usisni kanali mogu da uticu na rad na taj nacin. Kakve su svecice, jel su mozda garave?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Ned 08 Jan 2012, 22:40

Svećice jasu malo garave, karburator nisam ništa radio samo sam mu promijenio jedan šarafić za fino štelovanje smješe ali na njega ništa ne reaguje. Da napomenem da karburator na mom starom motoru dok je bio imao je nemiran rad na leru i imao je startni prekid dok je ladan, kad se zagrije išao je sasvim normalno a sad na ovom motoru ima stalno taj startni prekid stime što je jači dok je hladan a slabi kad je vruć ali kad ga nagarim trećom 90-100 samo trza i nemože dalje da ubrzava.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Ned 08 Jan 2012, 22:50

Ja mislim da bi ti trebao da sredis taj karburator skroz da nomalno funkcionise, to sto su garave svecice znaci da karburator naliva previse goriva i naravno jos gore finkscionise kada se dodatno obogacuje smesa kao u rezimu hladnog rada i max snage... Na prethodnom motoru je mozda bolje funkcionisao jer duvao pa je izduvao gorivo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Ned 08 Jan 2012, 22:55

Imam još jedan njegov karburator prije dvije godine sam ga probao pa mi je bio nemiran na leru nisam mogao nikako da ga smirim ali je dobro osijecao gas probaću njega da stavim pa da vidim šta će se desiti, kad završim probu javiću se.
Pozdrav.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Ned 08 Jan 2012, 22:57

Uzmi ocisti ga celog pre montiranja Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Ned 08 Jan 2012, 23:03

Čime je najbolje očistiti.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Ned 08 Jan 2012, 23:05

Pa imas bas posebna sredstva za to ali u svakom slucaju bilo cime sto odmascuje, u krajenjm slucaju moze i benzin...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Ned 08 Jan 2012, 23:13

Kad završim javiću rezultate
Pozdrav.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Pon 09 Jan 2012, 21:20

Evo danas sam se mučio oko karburatora , očistio sam drugi karburator i stavio ga, stanje je sledeće, na ler gasu i dalje radi neravnomjerno, bolje prima gas kad ga sjecnem pun nakratko, a kad dam pun gas i tako držim nema visoku turažu trese se i hoće da puca na auspuh i karburator. Vratio sam ponovo moj stari karburator i sve je ostalo kako je bilo prije skidanja. Nijedan ovaj simptom nije bio na starom motoru, jedino još da se uhvatim za usisne kanale jer oni su za 2-3mm manji u prečniku od stare glave.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Pon 09 Jan 2012, 21:27

Pa ja zaista ne znam sta vise moze biti... I neverujem da moze da ima veze sa usisnim kanalima, to bi imalo efekta na visim obrtajima...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Pon 09 Jan 2012, 21:47

E YUgiša ovo me namuči dobro, nijedan mi kvar još nije izmakao a ovaj se neda, prelisto sam internet i nemogu ništa da iščačkam, samo mi je jedan majstor iz Hrvatske rekao da usisna grana i usisni kanali moraju biti isti, ako nisu isti stvara se turbulencija i dobiću slabi motor. Ja sam već počeo druge korake koštaće me oko 50E ali nema druge. Skinuo sam moju staru glavu i sve sam rastavio, hoću da je poravnjam i šlajfujem ventile, novi diftung pa kad sve pripremim da je zamijenim pa da vidim šta će onda biti.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Pon 09 Jan 2012, 21:50

Pa probaj da zamenis glavu posto ja nemam pojma sta tu moze biti problem ako sve funkcionise kako treba Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Petar Uto 10 Jan 2012, 15:39

Koliko ja znam zamena lanca na svakih 10.000km je deset puta manje od onog što ja znam. Obično ide: lanac - 100.000km, kaiš - 50.000km.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Uto 10 Jan 2012, 21:47

Danas sam probao da pomjerim lanac jedan zub naprijed ili nazad i ništa opet isti problem, sutra ću otići kod majstora da mi pogleda na lampu kad baca varnicu da vidim jeli to uredu.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Čet 12 Jan 2012, 23:16

Nešto sam izgleda iščačkao oko mog problema. Pošto reno 9 nema mogućnost podešavanja paljenja kao jugo na razvodniku, ja sam morao da uradim jednu inovaciju na njegovom fiksnom čitaču paljenja. Pošto sam sumnjao da je ovom motoru mnogo kasnije paljenje nego što mu je propisano, ja sam doradio nosač od davača impulsa za momenat paljenja i sa tom inovacijom sam otvorio mogućnost štelovanja momenta paljenja. Taj senzor sam pomjerio maksimalno na ranije paljenje i automatski se izgubilo trzanje i pucanje na motoru na visokoj turaži. Postavlja se pitanje zašto je došlo do toga kada je sve isto na starom i tvingovom motoru. Jedino objašnjenje koje ja mogu dati je Zamajac. A zašto sumnjam na zamajac to je zbog toga što kod renoa prvi signal bacanja varnice na svjećicu je upravo sa zamajca. Motor stari je bio 84g a tvingov je 94g i velika vjerovatnoća je da ova dva zamajca nisu u potpunosti ista, dovoljno je da proizvođač pomjeri rupe i davač varnice na zamajcu samo za nekoliko milimetara i da se pojavi ovaj problem kao kod mene. Motor sada vuče dobro, možda bih mogao ići još na ranije paljenje ali ja nemam više mjesta za pomijeranje senzora. Kupit ću i zamajac od tvinga da bih bio 100% siguran da je to pravi razlog ovih (prošli) problema.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji - Page 2 Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu