ne prima auto saug i puca u vožnji

+4
CyberianIce
YUgisa
medo_kv
malimali
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od malimali Čet 29 Dec 2011, 15:32

imam zastavu 1988 godište , e sad pre 10 dana mi je jedan dobar majstor menjao ceo set kvačila i od tada me malo muči rad auta ..palio je na zub ,samo totalno povučem saug i on odmah upali ,lepo radi i posle 2,3 sekunde smanjim mu saug na pola jer su veliki obrtaji ,tj da bi se laganije grejao .e od tada imam problem da auto kada palim i povucem saug do kraja upali se i odmah ugasi ,pa ponovim postupak i onda radi ali s malo obrtaja pa moram stisnuti gas i u vožnji mi se dešava da moram drzati saug dok se zagreje na pola najmanje a ne kao pre samo malo,i pri negde 3000 obrtaja desi se da pukne nešto kao voda u benzinu (ali nije voda) i auto se malo zatrese.. da napomenem troši više nego pre i morao sam mu povecati rad na leru jer se po starom podešenom gasio jer su mali obrtaji ..ja sam mu pojacao ler i sad radi na njemu kad se zagreje i tada lepo prima gas.. e sad jesu možda otišla platinska pa puca u vožnji ili kao što mi kaze jedan majstor dobija previše smeše u karburator pa ga to muči ... molim za pomoć Smile

malimali
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od medo_kv Čet 29 Dec 2011, 16:03

Postoji mogucnost da ti je lose paljenje. Jer sam ja imao isti problem. U leru na plinu lepo radi, kad vratim na benzin, po puca. potrosnja povecana. Nastelujem paljenje, ler visok, i onda se nasteluje i ler gas, i tada mi se i potrosnja smanjila. Pocni od paljenja, proveri prvo to.
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od malimali Čet 29 Dec 2011, 16:06

kablovi su dobri ,svecice nove kapa i ruka su čiste ,ne znam mozda su platinska losa mada ne izgledaju tako ...

malimali
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Čet 29 Dec 2011, 16:11

Nije slucajno uz menjanje kvacila bila i zamena svecica? Posto to sto su novi delovi na zalost ne znaci i da su ispravni...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od malimali Čet 29 Dec 2011, 16:15

ne ide mi u glavu set kvačila kakve ima veze sa ovim mojim problemom ..a lepo je palio i radio pre majstora samo je proklizavala lamela ..posle mi je rekao da ga nije nikako mogao upaliti pa je stavio svecice nove,ali sad se vidi da on ima prenosnu moć zbog lamele

da,da menjao je svećice ! a ja sam pre toga svecice menjao u avgustu

EDIT: Koristi opciju EDIT, nemoj pisati dve poruke jednu za drugom u roku od par minuta. YUgisa

malimali
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Čet 29 Dec 2011, 17:59

Pa ti pitaj njega najbolje sta je on radio, kvacilo ne moze da utice na paljenje nikako, mozda je on uzeo sebi svecice a tebi uvalio neke sa greskom...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od CyberianIce Čet 29 Dec 2011, 18:24

Ovi simptomi po svemu odgovaraju rastelovanom paljenju.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od malimali Čet 29 Dec 2011, 21:10

vazi za dobrog majstora,jugiša,tako da nije na tome pao (450 din su svecice ) ,još sam ih ja i kuci zamenio i vracao stare ..i opet isto

i ja mislim da se paljenje poremetilo mada mi jedan majstor kaze da dobija prebogatu smešu ..e moguce da i to dvoje ima veze jedno s drugim Smile

EDIT: Koristi opciju EDIT, nemoj pisati dve poruke jednu za drugom u roku od par minuta. YUgisa


malimali
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od CyberianIce Čet 29 Dec 2011, 22:10

To ne moze da se kaze na pamet. Izvrni svecice i pogledaj kako izgledaju, ima negde na forumu uputstvo kako na osnovu izgleda svecice ustanoviti da li je smesa prebogata ili presiromasna.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Čet 29 Dec 2011, 22:14

Ako su crne i garave onda je bogata sigurno prebogata, ako su svetlo braon kao nes kafa onda je dobro, ako su sive ili bele onda je presiromasna smesa Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Avram '90 Čet 29 Dec 2011, 23:23

A kojim se to šafom na karburatoru reguliše ta smesa?

Ako bi imali sliku neku bilo bi poželjno?

Inače,kako tebi da se poremeti paljenje i ubacivanje smeše,ako je čovek menjao lamelu? ne prima auto saug i puca u vožnji 8289
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Aki91 Čet 29 Dec 2011, 23:43

Na karbu moze samo da se staluje smesa na leru uz pomoc sarafa , a za ostale rezime rada su zaduzene dizne.Kod istrajalog karburatra se "istrose" kanali pa naliva goriva ko mutav i nepreostaje nista osim zamene istog naravno u nekim slucajevima se i dizne istrose pa se njihovom zamenom rese problemi.Imas dosta slika po forumu gde se nalazi taj saraf pa potrazi jer ja nemam da je okacim.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od medo_kv Čet 29 Dec 2011, 23:48

Pocni od paljenja, od stelovanja platina.
Desilo mi se da su mi svecice bile crne i masne, a motor manje vise radi kako treba. I cackaj oko smese i karba i cackaj, ali nista. Cim sam prestelovao paljenje, motor je radio bas kako treba, i svecice su bile svetlo braon.
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od malimali Pet 30 Dec 2011, 18:53

svecice su crne ,biće da je smeša prebogata a i troši više i kad krecem teze prima gas kad je topao.

i zašto su mi spoljne dve svećice ok a unutrašnje dve crnije ?

EDIT: Koristi opciju EDIT, nemoj pisati dve poruke jednu za drugom u roku od par minuta. YUgisa

ok jugo druže Smile

malimali
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 42
Datum upisa : 14.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Čet 05 Jan 2012, 22:45

Pozdrav društvo.
Pošto ja vozim Jugo i reno9 a problem imam na renou pa neznam dali mogu postaviti pitanje pošto je ovo forum zastava.
Pozdrav.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Čet 05 Jan 2012, 22:47

Postavi slobodno ali ne mozemo garantovati da ce neko znati odgovor Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Čet 05 Jan 2012, 23:11

Hvala, evo pitanja uz objašnjenje. Motor je benzinac 1,4 jednogrli karburator soleks. Prije nekoliko dana sam zamijenio motor pošto je moj mnogo prešao pa je već oslabio, puno je trošio crn dim kompresija (po mom priručnom instrumentu od 5,5 bari- 8,5 bari). Novi motor je od tvinga 1,4 znači isti motor stom razlikom što je na tvingovom motoru bio polu ajnšpric, njegova kompresija je9 bari na sva četiri cilindra. Na tvingov motor sam stavio moju granu i moj karburator, kada sam upalio motor na leru radi neravnomjerno a kad pritisnem naglo pun gas ima jedan prekid pa tek onda primi gas, i u tom prekidu ponekad na karburatoru pukne plamen. Da napomenem da je stari motor imao isto te prekide ali bez plamena. Danas sam stavio novu razvodnu kapu i kablove ali je sve ostalo isto. Još jedna napomena Glava motora od tvinga ima manje usisne rupe od moga starog motora tako da su sada rupe na mojoj usisnoj grani veće od rupa na glavi. Dosta se razumijem u motore barem ove starije ali ovo nemogu da odgonetnem pa pokušajtevi da nađete riješenje.
Pozdrav

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Čet 05 Jan 2012, 23:16

Mozda nije dobro uzupcen motor tj da je van faze?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Čet 05 Jan 2012, 23:31

Misliš na paljenje da nije dobro uzupčeno?

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od CyberianIce Čet 05 Jan 2012, 23:43

Ne mislio je na kaiseve razvoda (ozubljeni remen). To svakako prvo treba proveriti da li je motor u fazi a nakon toga videti da li si skidao glavu sa motora, ako jesi, da li si nakon zamene nastelovao ventile. Ako nisi odnesi prvo to da se nasteluje. Ne znam kakvo paljenje ima taj motor ali ako je ovaj novi bio " polu ajnšpric" kako kazes, onda si morao nesto opasno da preprzis da bi to ukomponovao zajedno, to naravno treba stelovati ako se moze. I trece stvar koja mi pada na pamet je smesa - znaci stelovanje karburatora. Sve u svemu ako si sve to tako uradio kako kazes, tu onda nije u pitanju kvar nekog dela vec podesavanja paljenje/smesa/ventili/faza.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Pet 06 Jan 2012, 09:09

Kod ovih motora je lanac i ti nemam kontrole dok ne skinem deklo, sve što sam mogao da provjerim je da pogledam tačku na zamajcu kada je prvi klip u gornjoj tački i razvodna ruka da bude na prvom klipu (kablu) kod njega ne postoji štelovanje paljenja na razvodniku, šaraf mu prolazi kroz knap rupu od tijela na razvodniku i time je blokiran nema okretanja. Na zamajcu ima jedan kabal (neki davač impulsa momenta paljenja) i on je blokiran sa dva šarafa tako da se ni on ne pomijera,drugim riječima nema nikakve korekcije paljenja. Znači podignem prvi klip gore tačka na zamajcu je na mjestu i pogledam ventilele u tom momentu zatvoreni su to je po meni u redu. Znam da lanac ako se preskoči za jedan zub da motor ne radi dobro ali mi nije baš jasno ako se lanac vremenom previše istegne dali je to kao i kad preskoči jedan zub.Glava motora nije skidana samo sam moju granu stavio na tvingov motor, a ventile sam provjerio oni su u redu. Što se tiče karburatora on ima samo jedan šarafić za smješu i onaj na gasu za obrtaje, kada okrećem ovaj šarafić za smješu ne reaguje ništa a nekad je reagovao, predpostavljam da on nije baš u dobrom stanju imao sam problema sa startnom diznom jer kad ona ne baci dovoljno goriva hoće motor malo da prekine pri naglom gasu ali mi nije baš jasno dali karburator može uopšte da pravi ove probleme da čak i na vrućem motoru ponekad izbaci plamen na karburator. Jasno mi je da se plamen pojavi na karburatoru kada usisni ventil iz bilo kog razloga u momentu varnice nije dobro zatvorio ili ako paljenje baci varnicu kad netreba to jest ako ventil nije zatvoren. Ako je ventil progorio ili ima neke gareži predpostavljam da onda nebi bila kompresija 9 bari. Ako neko zna da i karburator može izazvati pucanje sa plamenom na karburatoru ja ću se baciti na kontrolu karburatora ako to ne uspije onda bih ipak morao skinuti poklopac lanca da provjerim stanje.
Pozdrav.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od YUgisa Pet 06 Jan 2012, 10:24

Ako je sve tako uradjeno da ne moze nista da se steluje onda istezanje lanca pravi ogromne probleme... Ne mora da bude ceo zub da preskoci ali neka je istegnuto pola zuba to je par stepeni i sasvim dovoljno da usisni ventil se jos ne zatvori a da razvodnik baci varnicu... Verovatno je tvoj lanac bio u boljem stanju nego na ovom motoru...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od CyberianIce Pet 06 Jan 2012, 11:52

Ako je opet sve u redu onda zameni svecice i kablove i proveri da li sve uredno bacaju varnicu. Takodje proveri da li je redosled paljenja starog motora i novog isti te ako nije uskladi ga. Ako je na starom bio 1-3-4-2 to ne znaci da je i na novom isti, najbolje da uporedis po bregastom vratilu da li su isti redosledi otvaranja ventila.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Pet 06 Jan 2012, 12:28

Provjeriću malo redosled otvaranja ventila ako to bude u redu onda je moguće da istezanje lanca pravi te probleme kad to završim onda će mo se čuti.
Pozdrav.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Miladin Pet 06 Jan 2012, 20:31

Pronašao sam temu zamjena lanca na jugu45 gdje piše za novi lanac preporuka mijenjanja 10.000km pa mi to nije jasno na ovom mom renou lanac nije zamijenjen najmanje 200.000 km, na koliko se kilometara inače mijenja lanac.

Miladin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ne prima auto saug i puca u vožnji Empty Re: ne prima auto saug i puca u vožnji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu