Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

+3
staracstol
YUgisa
Buly
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od Buly Ned 16 Mar 2008, 11:00

Ovako ovo je cranc-ova ideja ili je makar on sproveo u delo,
Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Picture017ks7bq3.th
Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Picture233uz8kk4.th
razmisljam da ova plastika koja ide u ove alu blokove je dosta tvrdja od gume pa bi imalo efekta,verovatno auto lezi bolje sto je meni veliki cilj,NAJBOLJE lezanje uz najmanje tvrdoce.
Jos jedna stvar sa ovakvim projektom ja da se zbog ovih blokova ne mogu staviti skije koliko primecujem,ali mozda nekome bude sluzilo.

Buly
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 35
Lokacija : Cacak-Beograd
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od Gost Ned 16 Mar 2008, 14:35

Hm, radije bih ostavio standard stangle i imao sanke (skije)... Mada, ovo deluje interesantno...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Ned 10 Jan 2010, 20:06

Vec duze vreme razmisljam o ovome, pa rekoh da vidim sta drugi misle o tome...

Ono sto mi se vrzma po glavi je ugradnja dvostruke b. stagle napred i pozadi tj prepravka postojecih...

E sad sto se tice prednje, mislio sam ugradjivanje dve paralelne b. stagle, i da se one medjusobno povezu sa 4 nosaca u obliku broja 8. Znaci fabricka b. stagla bi ostala tu gde jeste, a ova druga bi se ugradila ispod nje i pricvrstila za postojecu... Naravno krajevi te nove b. stagle bi bili skraceni (deo koji ide u ramena tj kroz njih) posto su savakako visak... Nosaci koji povezju te dve b. stagle bi bili montirani na krajevima (ispred ramena) i blizu one krivine gde se b. stagla krivi prema nosacima b. stagle sa gornje slike tj nosaca koji drze fabricku b. staglu za karoseriju... Razlog ugradnje je ojcanje prednjeg trapa kako bi se u krivinama manje naginjao.

Jel ima neko misljenje o ovome?

A sto se tice ugradnje b. stagle pozadi, razmisljao sam o prepravci prednje b. stagle... Tj odneo bih kod nekog da je malo iskrivi tj modifikuje tako da moze da se montira u viljuske pozadi (treba je malo skupiti (krajeve b. stagle) i isriviniti tako da krajevi idu prema unutra a ne prema spolja kao sto je na slici gore... B. stagla bi prolazila kroz zid viljuske i tako bila montirana tj pricvrscena... E sad posto bi to vrsilo jak uticaj na sam zid viljske, kupio bih ojacane viljuske sa polyja... A nosace b. stagle za karoseriju bih montirao na pod od gepeka...

Sta mislite o ovome kao i krivljenju b. stagle, koliko je to bezbedno i gde bi to moglo uraditi? Wink Mislim ideje su malo nesvakidasnje i mozda komplikovane, ali to mi se vrzma u glavi pa reko da pitam za tudje misljenje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od staracstol Pon 11 Jan 2010, 09:16

@YUgisha
Ovo sa duplom balans stanglom sam slusao od nekih starih rejsera. Pozdravljam ideju. Kako si mislio resiti te nosace koji bi drzali jednu b.s za drugu? Zadnja b.s. je izvor mnogih mojih vlaznih snova. Ako se savijanje strucno odradi, nevidim sto ne bi bilo bezbedno. Kontam ko radi gibnjeve i federe sigurno moze odraditi i to. Ono na sta sad treba misliti vise nego pre je teh. pregled jer vec su mi prevrtali ocima na skije (sanke) i one felnine federe na zadnjoj osovini. Sto se tice viljuski od polija, ako se uredno obrade i pojacaju na mestu de je ta rupa, verujem da bi lepo sljakalo. Krecem u raspitivanje o krivljenju iste, kako sta budem saznao, postovacu ovde...
staracstol
staracstol
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Pon 11 Jan 2010, 21:57

Drago mi je da se neko zainteresovao za ovu temu.

Za nosac bi ovako izgledao tj ovo je jedna polovina, takve dve polovine bi se spojile srafovima koji bi prosli kroz one tri male rupice... Nosac sam mislio do aluminijuma praviti...

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Nosac

Ali ovo jos nije sigurno, tj moram malo da pogledam i prostudiram bolje prostor tamo kako bih znao sigrno gde i kako bi se moglo montirati... Ovde je takodje i problem mogucnost b. stagle da pobedne u stranu posto su nosaci montirani samo sa leve i desne strane...

Ali sad mi je pala jedna druga ideja... Posto vec planiram da montiram one nosace od aluminijuma sa poliamid caurama, mislio sam da na njih jos stavim i standardni nosac b. stagle sa gumom... Znaci umesto fabrickog bi isao taj od aluminijuma i ispod njega bi jos bio montiran taj fabricki... I onda bi kroz taj fabricki prosla dodatna b. stagla... I onda bi samo na krajevima b. stagli trebalo montirati po jedan nosac ovaj kakav sam ja zamislio (sa slike par redova iznad), jedino je pitanje da li ga staviti pre ramena ili posle ramena... Znam da je ovo malo sturo opisano, potrudicu se za vikend da malo prostudiram ceo taj sklop b. stagle ( gde i koliko mesta ima tacno...) pa cu se javiti sa nekim malo koknretnijim zamislima i crtezima i objasnjenjima, do sad nisam nesto precizno razmisljao o tome jer iskreno najvise sam se razmisljao da li bi to radilo i da li je ideja bar imalo konstruktivna tj da nije cista glupost Wink

Sto se tice prepravki viljuski, mislio sam uzeti od polija, i jos oko rupe zavariti podloske odgovarajuceg promera otvora i debljine ciji bi otvor kroz koji prolazi b. stagla konusno obradio tako da moze da se montira gumena caura b. stagle iz ramena napred...

Sto se tice tehnickog pregleda, nazalost bilo kakva prepravka na Zastavinom vozilu ce nam praviti problem (i vec pravi), sem ako neidete na tehnicki tamo gde poznajete neke ljude.... Jer se kod nas jel ljudi prave pametni i onda sve znaju o Yugu i sve se svodi, to ti netreba, pa to je Yugo i to Yugo nema fabircki...

Ponavljam, drago mi je da se neko zainteresovao za ovu temu, posto radim od 7 do 7 ove nedelje, nemam bas vremena, ali za vikend cu se potruditi da razradim ideju, pa cu izneti detalje ovde Wink

@staracstol: E vrlo lepo od tebe, ako budes uspeo nesto da saznas, zamolio bih te da to tu kazes, bio bih ti zahvalan Wink

Inace sam mislio koristiti fabricke b. stagle za petobrzinski menjac od Yuga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od staracstol Uto 12 Jan 2010, 09:32

@YUgisha
Evo nekih novosti...
Pricao sam bas sinoc sa nekim ljudima koji se mogu zvati autoritetima na ovom polju, koji su svoje pokazali i dokazali. Evo do cega smo stigli:
1. Slozili smo se da je udvojena b.s. dobra stvar i da definitivno ne moze da skodi.
2. Vredi razmisliti i o b.s. od kadeta kockice. To moras pogledati kako stoji na tom autu pa ces uvideti gde su prednosti. Kad kazem b.s. od kadeta, mislim na dodavanje i te b.s. a ne zamena postojece ovom. Bila bi pricvrscena negde pri dnu pozarnog zida, koristio bi se kompletan set sa sve gumicama. Neophodne bi bile prepravke na ramenima (slicno kao za zadnju) i naravno izrada drzaca kojim bi se doticna kacila na pozarni zid.
3. Kombinacija oba resenja bi definitivno rezultovala "ostrijim upravljanjem" ali i povecanjem opterecenjem na karoseriju te bi neko pojacavanje (dodatni varovi/dodatni limovi) iste bilo mudro/pametno, medjutim smo se slozili da i bez ojacanja to ne bi rezultovalo kidanjem karoserije i sl osim u slucaju da je auto truo i sl.
4. Zadnja balans stangla je ostala otvoreno pitanje, strucni ziri je trazio dodatno vreme za vecanje. Ideja je procenjena kao dobra uz napomenu da vec postoje i neka druga resenja koja treba pogledati/ispitati te da treba drzati otvoren um za neka nova do kojih bi se moglo doci. Prva stvar koja nam je zapala za oko je nacin na koji su pricvrsceni nosaci opruge na "Felna" federima za zadnju osovinu. Nema nikakve prepravke viljuske, prakticno je samo dodata umesto one plocice sto se drzi sa dva srafa, pa bi izrada nekog celicnog nosaca sa uskom za b.s. trebala da bude lakse resenje od busenja i varenja ramena. Znaci izrada nosaca, duzi srafovi odgovarajuce zat. cvrstoce i voila. Sto se tice pricvrscivanja iste za patos prtljaznika, nosaci koji bi ujedno sluzili kao ojacanje tako da je i to generalno to.
5. Po dostizanju zadovoljavajucih resenja a pre neposrednog izvodjenja projekta treba konsultovati atestni autoritet (mas.faks/amss i sl) za misljenje jer ne vredi raditi nesto sto ce biti osporeno na prvoj registraciji.
Sto se tice predstavljenog nosaca, zasto bas Al, zasto ne celik? Na trkackim kolima je svaki gram bitan pa razumem al na road kolima mislim da to nije bitno + celik je jeftinij, lakse se obradjuje, lakse je naci odgovarajuci dok su legure Al malo komplikovanije tj ima ih svakakvih a ovde (srbija, ne forum) su ljudi generalno neobrazovani i Al im je Al i "sta ti to oces sad".
Cim uzmognem baci cu i koju skicu/sliku ali sam i ja prezauzet...
staracstol
staracstol
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Uto 12 Jan 2010, 21:08

Uf, meni je to vec komplikovanje mnogo, prepravka karoserije i ramena... Onda bi vec bilo "lakse" napraviti vec kompletno nova ramena i uzduzne vodjice sa b. staglom na sve to... Sto se tice izgleda te b. stagle, predpostavljam da je slicna b. s. od una, i to bi bilo previse prepravki...
Mislim da je moja ideja ugradnje mnogo jednostavnija, e sad pitanje je da li je ili nije efikasnija tj da li je isti efekat.

Znam da ima i drugih nacina ugradnje i cini mi se ima i slika ovde na forumu (ima i slike ugradnje b. stagle izradjene bas za Yuga, ali to je u americi). Ja sam se razmisljao o busenju jer bih hteo da koristim sto vise fabrickih potrosnih delova... Postavicu slike i tih resenja b. stagle tu u temi za vikend...

Pa trenutno ja nisam u mogucnosti da se raspitam nista koknretno... Tj ovde u Subotici sam probao da se raspitam o atestiranju i jedino sto su znali da mi kazu je atestiranje potrebno jedino kod ugradnje plina ili zamene motora... I tu se bilo kakva dalja rasprava zavrsila... A sad da kontaktiram u NS ili BG je komplikovano zbog objasnjavanja same ideje...

Sto se tice materijala, pa ne znam, alu u sustini znam gde bih mogao odprilike da ga nabavim, a celik mi vec malo teze, barem za sad, trebao bih se onda raspitati oko toga, a i iskreno da kazem, nije da gledam bas mnogo na kilazu ali trudim se da ako mogu da koristim lakse komponente...

Ok, onda cemo da mozgujemo obojica Wink Pa cemo nesto da iskonstruisemo Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Sub 16 Jan 2010, 17:54

Evo ovako, razmisljao sam malo o ovoj prednjoj duploj b. stagli, sutra cu jos malo da prostudiram ugradnju zadnje kad budem dostelavao rucnu...

Ova mi ideja nekako najjednostavnije izgleda. Znaci na nosace b. stagle od aluminijuma kao sto je na gornjoj slici, da se dovrnu sa donje strane fabricki nosaci b. stagle... To bi bilo u nekoj ravni koliko je i sanka isturena dole tako da bi trebalo obracati vise paznju na to... Ovako je najlakse napraviti kacenje b. stagle napred... E sad kacenje kod ramena bi trebalo resiti sa ovakvim nosacem kao na slici:

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Nosacduplebstangle

Odprilike su dimenzije ugrubo date, jos bi to preciznije trebalo premeriti, ali auto mi napolju a hladno je pa bas nije mi do zavlacenja ispod mnogo. Znaci na fabricku gornju b. staglu ovaj nosac bi se zasrafio pre matice koja drzi sasrafljenu b. staglu... E sad donju, dodatnu b. staglu treba montirati tako sto ce se prvo navrteti jedna matica pa onda staviti taj nosac i onda sve to stegnuti drugom maticom... Idu dve matice posto na donjoj b. stagli nema rame pa mora nesto da ispuni to odstojanje a da se nebi pravio neki "distancer", lakse je navrteti jednu maticu samo... Sto se tice ovog nosaca, mislim da bi bilo najlakse napraviti od celicne ploce debljine 10mm...


Inace, ovo je npr resenje b. stagle pozadi po narudzbi i radjeno je u americi


Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Th_yugoswaybar_resize

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Th_yugoswaybar7_resize

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Th_yugoswaybar6_resize

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Th_yugoswaybar5_resize

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Th_yugoswaybar4_resize

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Th_yugoswaybar3_resize

Ovo je resenje b. stagle na Z101, nisam siguran ali cini mi se da je koriscena b. stagla od napred, bila je jedna tema na forumu u vezi ovog ali ne mogu nigde da nadjem...

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Zadnjabs

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od Miljan Sub 16 Jan 2010, 20:12

Nije ti ovo 101 na zadnjoj slici nego Yugo, a balans stangla je prednja za 4b menjac.
Kod 101 kontra ide, sa prednje strane grede, jer je iza rezervoar, a kod Yuga ispred.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Sub 16 Jan 2010, 20:27

Jeste u pravu si skroz, ja sam pogresio sad sam i ja skontao Rolling Eyes Doh Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Sre 20 Jan 2010, 17:17

Evo da se javim i sa idejom oko zadnje b. stagle. malo je potrajalo, posto je padao sneg pa mi se bas nije podvacilo pod auto... Za sad imam dve ideje...

Prava (po mom misljenju komplikovanija): Posto je b. stagla predugacka da bi se montirala i krivila, tj onaj deo sto ide od nosaca do ramena je predugacak, mora da se skrati... Sto bi dovelo do toga da treba praviti navoj na njoj... Plus da se stanji da bi se mogle koristiti i gumice od napred sa ramena. I jos bi se morala savijati kako umesto da se siri prema spolja, krajevi kod viljuske skupljaju da bi mogli lepo da se pricvrste za viljuske.

Druga ideja je slicna onoj od iznad sa slike: Monitrati je za pod kao i tamo (i u prvoj ideji je isto tako), mada moze i obican fabricki nosac, nemora bas teflonski. A da se isto uzme i skrati kao na toj slici... Ali pricvrstio bih ga za rame na drugi nacin... Napravio bih od celicne ploce debljine barem 5mm ovakvu plocu kao na slici (ovo je za levu viljusku):

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Plocazbs

Ovo ploca bi se montirala na samu viljusku sa donje strane (E sad zbog mesta montiranja moze da se desi problem ako neko ima caure tj ako je auto spustao pomocu njih)... Kroz ove dve donje rupe idu ovi fabricki srafovi sa ramena... A kroz dva gornja idu dodatni srafovi koji treba da prodju kroz viljusku (treba rupe izbusiti) tamo na tom prosirenju sto ima... A na ovu skroz desno 5tu rupu i na tu gornju desnu treba jos dodatno pricvrstiti jos jedan nosac b. stagle. I onda kroz nju treba provuci b. staglu. E sad da nebi se uvijao jako nosac, auto treba da bude ili dosta spusten ili uzeti napraviti caure kako bi podigao od viljuske (donje ravni) malo iznad... Malo je zeznuto ovo objasniti recima, pa cu pokusati da potrazim neku sliku viljuske i da docrtam moje zamisli, editovacu kasnije poruku Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od staracstol Čet 21 Jan 2010, 08:41

Jako sam zauzet al pratim razvoj dogadjaja. Cim uzmognem, prikljucujem se. U medjuvremenu trazim nove solucije...
staracstol
staracstol
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Čet 21 Jan 2010, 14:13

Ok, ja cu za to vreme da razvijam svoje mozdane vijuge i smisljam ideje Wink

Malo je potrajalo dok nisam nasao odgovarajucu sliku... Znaci nacrtao sam kako bi ploca bila montirana na desnu viljusku. U plave rupe se zavrce nosac b. stagle. kroz crvene prolaze vec fabricki srafovi, a crne treba probusiti (jedna crna i plava su zajednicka).

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Viljuska

Inace namerno razmisljam u pravcu koriscenja samo fabrickih Zastavinih b. stagli jer ih je dosta lako naci...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Čet 21 Jan 2010, 19:04

Jedino je ostao problem ovog nosaca gibnja sa gumom na slici:

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Guma

Posto onu plocu bi bilo dobro montirati na viljsku pa samim tim bi trebalo taj nosac za gumom izbaciti... Ali ne znam da li bi bio problem to sto bi gibanj nalegao pravo na celicnu plocu tj da li bi mozda trebalo poksuati nekako ipak uglaviti neku gumu... Posto kad sam razmisljao o ovome, nekako mi u secanju taj nosac sa gumom se cinio mnogo manji a ne ovako masivan... Jel ima neko ideju kako to resiti? Wink Ja ima par resenja ali mi sve nekako previse komplikovano...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 20:56

Evo posto sam ovih dana imao priliku da rastavljam ceo trap pa i ovo malo detaljnije prostudiram i pokusam da uglavim vec skinutu prednju b. staglu, dosao sam do zakljucka da je ovo zaista moguce odraditi ovako i da nije preterano komplikovano... Znaci ova ploca u prethodnom postu bi mogla da bude takva samo je treba tacno pozicionirati i odmeriti dimenzije i polozaj rupa posto ta ploca zbog sirine b. stagle mora ipak malo nize da bude nego kako sam ja tamo ucrtao... Jedina stvar koja je malo problem je da u zavisnoti od spustenosti auta mora da se podbace neke podloske ili napravi distancer da se za nosace koji se montiraju na karoseriju, odvoje od poda gepeka posto ce udarati b. stagla u pod...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Ned 22 Avg 2010, 16:53

Ostao sam duzan za slike zadnje b. stagle Wink

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Dscn6691m.th

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Dscn6687u.th

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Dscn6684x.th

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Dscn6703.th



_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od valsorimkaran Pon 04 Okt 2010, 03:24

kako se auto sad ponasa kada imas nazad b. stangu ?
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Pon 04 Okt 2010, 08:50

Pa kao da objasnim, osecaj je kao kad bi stavio tri dzaka cementa pozadi Wink I onda imas osecaj da zadnjica nece da se odvoji od puta... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od valsorimkaran Pon 04 Okt 2010, 12:43

i da te pitam jos nesto? da li imas punu amortizaciju mislim pun hod amortizera?
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Pon 04 Okt 2010, 17:07

Ne... Ima oko 8cm hoda, mada to ima veze i sa gibnjem, posto je sa 4 platne. 2cm na sabijanje i oko 6 na izvlacenje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Pon 10 Jun 2013, 19:27

Posle duzeg perioda, da obnovim temu. Izradjena i dupla prednja balans stangla. Malo sam odstupio od ideja iz ove teme i promenio kacenje kraka b. stangle kako bi dobio mogucnos stelovanja tvrdoce, pa umesto dodatih 100% tvrdoce, dobio sam 120% dodatne tvrdoce, skracivanjem kraka za 1/5, naravno ako zanemarimo manje gubitke u gumi Wink

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Slika1755
Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Slika1762

Sto se tice utiska, svakako da je auto prilicno stabilniji i manje se naginje i pored cinjenice da imam mnogo tvrdje opruge i amortizere od fabrickih Wink Udobnost odnosno mogucnost savladjivanje neravnina nije umanjena, tako da moja preporuka za ugradnju Sofer

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od bukusa Pon 10 Jun 2013, 23:42

Ovo je garant prvi Yugo sa duplom balans stanglom,svaka cast Cheers
Jesu ti ovo namenski okovi gumica za balans stanglu,ili si ti pravio,izgledaju nekako tanko,ja bi prednje stavio fabricke.
Sad moras hidrauliku da mu ugradjujes,kad parkiras negde Very Happy
Meni uopste jasno nije,kako mozes ovako niskog da ga vozis po nasim putevima Blazer
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Uto 11 Jun 2013, 09:15

Hvala Wink Pa koliko sam ja upucen, trebalo bi da jeste prvi, cuo sam za price da su neki probali da naprave pre, ali da li su uspeli to zaista ne znam Wink

Nisu namenski tj orgiginalni okovi, bas upravo iz razloga da ustedim prostor jer su oni masivni, a to mi svakako nije potrebno jer ova balans stangla trpi samo opterecenje od same sebe. Onome kome je visi auto, mogao bi ugraditi fabricke nosace napred i nazad Wink

Nije toliko nizak, oko 85-90mm je do najnize tacke od kolovoza Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od Miljan Uto 11 Jun 2013, 12:41

Nije prvi, vidjao sam slike nekog Yuga i 128-ice na trkama u Hrvatskoj sa duplom balans stanglom, jos 2007. godine.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od YUgisa Uto 11 Jun 2013, 12:47

Jel sigurno sa duplom b stanglom? Jer ja nisam video sa duplom, vidjao sam sa fazonom sa Ritma, uzduzne vodjice i b. stagnla pricvrscena za njih Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.  Empty Re: Balans stangla sa PA6 nosacima, dupla prednja i zadnja b. stangla.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu