Uzasne vibracije...

+2
YUgisa
CyberianIce
6 posters

Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Uzasne vibracije...

Počalji od CyberianIce Pon 29 Avg 2011, 21:54

Znam da je tako u vecini matorih Florida, ali mene vec pocelo da nervira 200 na sat, svaka neravnina na putu se oglasi preko neke plastike ili lajsne ili vrata od gepeka ili sta vec. Sve zvoni i vibrira i pri voznji po nekom losijem putu kakvi su vecinom kod nas sticem utisak da ce citavo vozilo da se raspadne, pa mi je napokon prekipelo i resio sam da stanem na kraj tome. Deo vibracija mi dolazi iz instrument table, zabica koja drzi je valjda popustila pa se odatle cuje, deo dolazi iz one konzole u kojoj stoji CD player, i to cu da zasarafim nekim krupnijim srafovima na svim mestima (all-inclusive mesta koja je fabrika predivdela + jos neka dodatna). E ali najveci deo vibracija koji nisam uspeo da otklonim dolazi nege od pozadi... Vozio sam se neko vreme na zadnjem sedistu po kaldrmi i ustanovio da lupaju vrata od gepeka. Odvrnuo sam one amortizere na gepeku (one gumice sto se uvrcu i izvrcu) Skoro do kraja, i sada kada se zatvara gepek treba ga idiotski zalupiti ali te vibracije su jos prisutne. Kada pritisnem rukom iznutra manje se cuje, definitivno tu nesto lupa. Imam pitanje da li je neko pokusavao da stisha svoj auto i koje je sve metode primenjivao. Jasno mi je da su neke plasticne zabice otisle verovatno od skidanja i vracanja nazad, te cu da zamenim sa novim, ali bi mi dobro dosao bilo kakav savet jer ako sada rasparcam sve da odmah uradim sve sto se uraditi moze po tom pitanju. Sada sam trenutno u stadiumu da se na ravnom putu ne cuje skoro nista ali na rupama i dalje zvoni sasvim propisno iz pravca zadnje klupe i gepeka, ne znam vise sta da radim, dodje mi da uzmem silikon i da ga zabijem u svaki prostor koji mi igzleda smunjivo...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od YUgisa Pon 29 Avg 2011, 22:00

Sto se tice vrata, nisam siguran kakva je brava, ali ako je kao kod Yuga, probaj bravu da nastelujes tj pomeris da se vrata privuku vise karoseriji i onda uvrti malo nazad te amortizere Wink Na taj nacin sam ja i kod sebe i kod Akija resio skriputanje vrata gepeka... Konkretnije ti nesto ne znam reci, kod mene jos na stisavanje je mnogo uticalo ojacanje grede koje sam montirao, pa predpostavljam da bi i neka koska pomogla u smanjivanju deformacije i vibracija karoserije a samim tim i skripe unutrasnjosti...

I malo mi na pamet da se uzme coja sto ima da se kupi za noge od stolice (da ne zulja pod), pa da se uglavi i zalepi na nekim spojevima gde moze Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od dragan brate Pon 29 Avg 2011, 22:02

Ja imam isti problem i solidno resenje.... kupis solidnu muziku i pojacas malkice jace i to je to ... Very Happy salim se naravno, nadam se da ce neko reci za isti problem i kod juga sta sve moze biti najcesce... Very Happy

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od CyberianIce Uto 30 Avg 2011, 19:17

Pa evo, vec sam nasao dobar deo problema ali i dalje imam neobjasnjivih:

Izvesna kolicina vibracija dolazi od tih plastika koje se drze plasticnim zabicama "one-way" zabice su u pitanju, koje se nakon jednog izgradjivanja mogu samo baciti i zamenuti novim. Drugi deo toga dolazi od istih tih zabica koje nisu skidane ali su valjda od ostavljanja auta na suncu ispucale i oslabile pa se do izvesne mere i raspale, treci deo dolazi od nekih plastika koje su ispucale pa ono mesto na kojem se nalazi sraf prakticno ne drze ih uopste... Dalje, deo dolazi od zadnje klupe koja kompletna vibrira, koja pod jedan nije bila dobro ukljstena u one makaze gore a naslon ne drzi nista spojeno sa donjim delom, tu su mi se neke pop-nitne izvukle ili sta vec, onaj mehanizam kao neke sarke.

Dalje, opet ta vrata gepeka. Jedna od dve sarke ima lufta (desna). I ma koliko ja natezao amortizere gepek vrata ili odmicao mehanizam bravice, ona i dalje lupaju zato sto vibracije poticu sa gornjeg kraja iz te sarke a ne sa donjeg gde je sve vec zategnuto tip-top. Sta sa ovim moze da se uradi?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od djzecky Uto 30 Avg 2011, 22:00

Ja nisam imao, hvala bogu, nekih preteranih zveckanja table i plastika unutra vec sam hteo da postignem sto vecu tisinu u kolima u smislu zvuka motora i ostalih zvukova spolja a i zbog termo izolacije.
Postavio sam onaj beli tanki kao "sundjer"sto se postavlja ispod laminata. Ne znam kako se zove,nije sundjer jer ne upija vodu,sto je bilo presudno u odabiru.
Ono sto je tebi zanimljivo jeste da sam ga iskroijo i stavio ispod tapacira svih vrata i gepeka. Em eliminise spoljnu buku, em ne da tapacirima da se zuljaju o lim vrata,lupkaju,da skakucu zabice i sl.
Ja i nemam pola zabica na tapacirima a i one koje imam su ko zna od kada ali nema zveckanja,jer tapaciri i plasticne obloge nalezu na taj tanki "sundjercic"a on na lim.
Probaj sa tim mozda,nije skup a ne moras ni da ga krojis posebno,nego na licu mesta lagano cepkas po ivicama tapacira.

Edit: ja sam kupio najtanji ali onaj koji sa jedne strane ima alu foliju - zbog toplotne izolacije.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od kalasnjikov Sre 31 Avg 2011, 18:29

Uglavnom kod svih Yugica tropa zadnja daska, pa i kod mene. Tu je pozeljno da se napravi nova, ne samo sto tropa, vec zato sto lose reprodukuje zvuk ukoliko tu imate zvucnike. Kod mene tropaju i zadnji tapaciri, jer oni drzaci uopste ne drze tapacire kako valja. Napred nema da mrdnu, jer su sve zabice OK, na sredini drze dva srafa rucice za otvaranje vrata i zvucnici u vratima sa 4 srafa. Tako je kod mene, mada je to tako i kod vecine.
Neko gore napisao da stavis dobru muziku i sve se resava, nista se ne cuje. Drugar nasledio Yuga od dede i bio veoma utegnut, sve je bilo odlicno u njemu. Posle 2 meseca slusanja basa od 12" rastreslo se sve u p.m., a posle ga je jedva prodao. Tako da moj savet je da se problem resava, a da se ne bezi od njega. Ako nesto tropa, tropanje nije normalna pojava i treba da se resi, a ne da se zaobilazi.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od CyberianIce Čet 01 Sep 2011, 04:58

Ok, drugi dan zatezanja:

Zategnuta centralna konzola u kojoj MP3 Player nije bio zasarafljen pa je skripao. Takodje ubacene malo vece podloske na mesta gde je sraf probio plastiku i to je sad kao dobro. Takodje instrument tabla dotegnuta. Tu su neki snopovi zica pravili problem koje sam sproveo tako da sad ne zveckaju. I zadnja klupa sredjena. Sad su ostala jos samo dve stvari - ta vrata od gepeka i jos netso: polugice koje spajaju motorice CB sa mehanizmom! Oni zveckaju u svim vratima, neverovatno ali istinito. Kad sam ugradjivao CB tu treba da ide neka plastikica koja osigurava tu polugicu ali ja to nisam imao pa sam samo zakrivio onu sipkicu i eto ti sad... Makar mi je veoma drago da se odmotava i ova misterija lagano Razz
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od Vladimir-1985 Čet 01 Sep 2011, 10:57

PA samo polako eliminisi jedno po jedno i ishod trebalo bi da je pozitivan ukoliko se ne stvaraju nove izvore (sumova). I upamti bez nervoze to sto izlupas cekicom i polomis danas lepices sutra. Very Happy

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uzasne vibracije... Empty Re: Uzasne vibracije...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu