EFI i VEMS

+3
CyberianIce
YUgisa
NenadNR
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

EFI i VEMS Empty EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Čet 23 Dec 2010, 00:25

Sastavljeno konacno.

https://www.youtube.com/watch?v=8e3iH3fWFuE

U odnosu na ovaj snimak montirana je sirokopojasna lambda sonda BOSCH LSU 4.2 umesto srafa na izduvu i povezan je IAC ventil koji je bio zapusen svecicom.
Bilo je dosta posla.Pored VEMS-ove instalacije otislo je jos 30 metara zice.Naucio sam napamet semu elektroinstalacija.
Sad krece zabavniji deo mapiranje.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Čet 23 Dec 2010, 08:44

Svaka cast na projektu, cekamo i rezultate mapiranja Wink I naravno drzimo fige ThumsUp

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od CyberianIce Čet 23 Dec 2010, 09:50

Jos jedan lik koji zivi u mojim snovima... Very Happy
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Pon 10 Jan 2011, 02:52

Na brzinu probano dok je podesavano ubrizgavanje, dobili smo maksimalan moment 85 Nm na oko 3100 o/min.Ugao pretpaljenja tek treba da se komplet uradi pa cemo videti posle.Sad motor radi sa napamet upisanim vrednostima ugla pretpaljenja.Maksimalnu snagu ne mogu jos da probam posto je motor svasta preziveo pre nego sto sam ga uzeo , pa nisam siguran da li bi izdrzao kocenje na visokim obrtajima.Ogroman je posao promeniti motor tako da ne bi jos rizikovao.

Ako nekoga nesto konkretno interesuje u vezi ovoga rado cu odgovoriti.Da pisem o svemu ne vredi jer ima toliko toga da bih mogao knjigu da napisem.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Uto 18 Jan 2011, 00:58

Stigli smo do 97 Nm na 3800 o/min.Na 4100 o/min ima 54 ks tako da bi trebalo da na nekih 6000 bude lepa cifra.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Uto 18 Jan 2011, 08:44

Heheheh pa moze da izadje interesantana stvar onda Very Happy Do kojih obrtaja ce te pokusati da ga oterate? Wink I ako nije tajna, kolika je cena projekta ovako? Wink I jel ima sanse da postavis dijagram snage i momenta kad bude gotovo? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Uto 18 Jan 2011, 09:33

Postavicu dijagram kad bude gotovo.Kad zavrsimo ovaj motor i kad budem imao drugi onda ide u visoke obrtaje.Ako bude para uzece se VW 1.8t.

VEMS ako ga sam sastavljas kosta oko 300 evra.Lamda sonda 82 evra.Senzor temperature izduvnih gasova koji je vrlo pozeljno kupiti da se ne spali motor prilikom namestanja 60 evra.Konektori da se napravi prelaz sa instalacije EFI-ja na VEMS oko 50 evra.Jos jedno 100 evra za gomilu sitnica.

Zalemiti sve sto treba na VEMS -ovu stampanu plocu nije preterano komplikovano jedino sto ima smd komponenti sto ne moze svako da zalemi.

Osim para najveci problem je ogromna kolicina informacija koje treba znati da bi se sve to sastavilo i namestilo.Mora se do detalja znati sve o sistemima paljenja i ubrizgavanja , senzorima, a ponajvise o teoriji rada motora.Problem je i sto je dokumentacija o VEMS-u na njihovom sajtu uzasno konfuzna i tesko je naci sta se strazi.

Kad se radi prvi put poprilicno se treba namuciti ali vredi.

Onaj tvoj motor sa 4 leptira place za VEMS-om.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Uto 18 Jan 2011, 10:02

Pa ako ne dimi i ne trosi ulje i ako dihtung izmedju glave i bloka se ne raspada (citaj, ne ispadaju delovi sa spoljne strane), nema razloga da se uplasis teranja u obrtaje, 8000 nije nista za njega Wink Hahahahaha pa eto, pozajmim ti usisnu pa vidi sta ces izvuci sa VEMSom Laughing VEMS je malo van mojih mogucnosti, i novcano ali i pre svega mojih mogucnosti tj znanja... Wink

A moj motor place i za 4 leptira, ne samo za VEMSom Laughing Posto ga jos uvek nisam uspeo prilagoditi... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Uto 18 Jan 2011, 22:31

Moram malo da se uvezbam oko mapiranja pa ce ici na visoke obrtaje.

Nisam ni ja nista znao pa sam naucio.Treba samo volje , a para ce biti.

Ako zelis moze se probati tvoja usisna sa VEMS-om.Moze se zatim uporediti mapa ubrizgavanja sa mapom standardnog EFI-ja pa ces znati koliko vise goriva treba.
Da li imas tabelu ubrizgavanja i paljenja od EFI-ja?

Jos kad bih nabavio motor za hibrida , stavi se tvoja usisna i ostatak EFI-ja i eto 100KS na jedno 8000 o/min.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Sre 19 Jan 2011, 09:21

Do kad ce da traje ovaj projekat? Wink Pa bas bih voleo da se proba sta moze da se dobije, jedino mi je problem sto sam ja koristio deo fabricke usisne grane pa je to na autu pa bih morao da skidam sa auta za probu a onda ne mogu doci sa autom do NS xD Nemam tabelu ubrizgavanja i paljenja, tj nemam nista u vezi mapiranja, ja se samo igram sa pritiskom goriva Wink

Pa treba nauciti, ali je problem da ja ni osnovne stvari o elektrici ne znam a da naucim treba mnogo vremena....

Pa s obzirom kako si krenuo, ja verujem da bi na 5600 obrtaja gde 1.1 EFI ima max snagu od 63ks ovde moglo da se izvuce minimum 70ks koliko sam inace i dobio informaciju da bi 10% vise snage trebalo da se dobije cipovanjem Fabrickog EFIja... Mislim kad bi se krenulo u obrtaje jos, sa 4x38 usisnom i nekom bregastom kao sto je specijalova, mislim da bi se isto stiglo do 95-100ks... Mada mozda ja sad vec razbacujem konjima posto treba to i provuci kroz te malo ventile i kanale Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Sre 19 Jan 2011, 13:31

Zbog glave motora sam i spominjao hibrida.Dok je davno bila grupa A YUGO , bilo je 1.1 motora sa 100 ks tako da je to izvodljivo ali su ti motori kostali preko 10000 maraka u to vreme.
Ako hoces dam ti ja usisnu granu drugu dok se isprobava sa tvojom.Samo 4 leptira nema sanse da se nameste za jedan dan.
Projekat ce da traje do god moze.Radice se neki doktorati na ovome i sta god bude moglo.

Ako nemas napisacu ti formulu kako se preracunava protok brizgaljke kad se menja pritisak goriva.Mislim da ces morati izmedju cevi koje spaja leptire i MAP senzora da napravis mali rezervoar koji ce ublaziti velike oscilacije pritiska koje izazivaju leptiri na nizim obrtajima.Ako ti jos nesto treba ili pravi problem napisi.


NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Sre 19 Jan 2011, 14:23

Znam da si zbog glave zato i spominjao hibrida Wink No ako si zainteresovan za neku doradjenu glavu, video sam jedan oglas na jednom forumu pa ako hoces, mogu ti dati link Wink No vrlo je moguce da nije bas najsavrsenija, ali dala bi vise snage od fabricke verovatno... Wink

Pa nisam bas siguran sa snimka, ali jel koristite usisnu granu od 3.1 sistema ili od 4.6 sistema? Wink Posto je moj 4.6 sistem, pa nisam siguran da li mogu moj MAP da uvrnem u tu usisnu... A sto se tice usisne, ja bih je rado dao, pod jednim uslovom Very Happy Da je licno montiram Very Happy I ako moze, da mi das gotovu mapu kad bude zavrseno mapiranje, cisto eto da imam ako ikad budem mozda i ja presao na VEMS Wink A inace nije problem, znam da ne moze da bude gotovo u jednom danu, ali najverovatnije cu ici od februara u B. Palanku dvonedeljno jednom pa nece biti ptoblem doneti i odneti Wink

Sto se tice forumle, ja bih ti bio zahvalan kad bi zapisao, imao sam negde na kompu, ali mi se zagubilo, a cini mi se da ima i negde jos na forumu postavljeno, ali ne mogu da nadjem xD A sto se tice rezervoara, znam, mislio sam da ce moci da ublazi oscilacije ovako kako sam stavio, ali nije uspelo, oscilacije su oko 500 obrtaja, tako da planiram da da napravim jedan rezervoar bas za to i da postavim plinske dizne u usisnu pa tako da povezem sa rezervoarom... Jedino ne znam da li je bolje sto blize glavi da postavim dizne ili da postavljam negde vise? No i pre toga, probacu jos jednom rezervoar da napravim na ovoj mojoj izradjenoj usisnoj, mozda bude radilo i tako...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Sre 19 Jan 2011, 22:23

Video sam tu glavu i ne svidja mi se.

3.1 je motronic.Ne znam ni ja za MAP da li moze.Provericemo.Vems moze da radi i u alphaN sitemu gde MAP senzor ne treba vec se gleda ugao leptira i broj obrtaja sto se koristi za trke jer tu motor uvek radi na maksimalnom opterecenju.Naravno da ces dobiti mapu i da mozes da prisustvujes.Jedino ne znam kada cu imati vremena za to.

Formula je s2 = s1 * SQRT( p2 / p1 )

s1 - standardan protok
s2 - dobijeni protok
p1 - standardni pritisak
p2 - poviseni pritisak
SQRT - koren

Nema svrhe pritisak dizati iznad 4 bara , a na 5 bara standardne brizgaljke prestaju da rade.

Ima negde i formula koliki treba da bude rezervoar za MAP senzor ali trenutno ne mogu da je nadjem ali cu potraziti.Na kojim obrtajima ti oscilira 500 o/min?

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Sre 19 Jan 2011, 22:33

Pa ok Wink

Videcu kod druga da navratim pa da vidim tacno kako izgleda kod njega taj senzor dole, da vidim da li mogu da prikacim svoj MAP, ili cemo nesto morati da smislimo Wink

Pa dobro, videcemo kad ti mozes i kad ja mogu, pa valjda cemo naci neko odgovarajuce vreme da odgovara obojici Wink

Hvala ti na ovim informacijama Wink I bilo bi extra kad bi nasao to za rezervoar, a osciluje se desava na leru Wink Mada moracu da vidim da opet montiram usisnu i sada da je montiram bez sibera od karbuaratora pa da vidim kako ce da se ponasa, posto je ovako bio problem sa lerom...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Ned 23 Jan 2011, 15:31

100.4 Nm na 3810 o/min i to bi bilo to.

Motor je zavrsio kod mene jer su mu otisli lezajevi pa je izvadjen iz auta.Probao sam juce na 4500 - 5000 o/min i vec na malom opterecenju pocinje da lupa , tako da sa njim nista od obrtaja.Imam motor iz starog stojadina sa fiatovim blokom koji je u odlicnom stanju pa cu na njega prebaciti EFI , pa idemo na maksimalnu snagu.


NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Pon 24 Jan 2011, 12:05

Au pa sta reci sem ovo je zaista odlican rezultat Wink To je bolje cak i od 1.3 motora a sto jos vise paznje zavredjuje je to sto je to iz motora sa tako kratkim hodom radilice Wink

Ajde, neka je sa srecom dalji posao i da bude 70+dosta ks Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Pon 24 Jan 2011, 22:11

1.3 grupa A je imao preko 130 ks , a sa 16v glavom 160 ks ali taj motor je postojao samo jedan posto je napravljen pocetkom devedesetih kada su prestale trke.
Za vikend se prebacuje EFI pa idemo dalje.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Ned 30 Jan 2011, 09:20

Jel ubacen nov motor? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Pon 31 Jan 2011, 00:19

Nije jos.Morao sam nesto drugo da radim.Cim bude javljam.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od YUgisa Pon 31 Jan 2011, 08:45

Hehehehe ajde brze malo to, drzis me predugo u neizvesnosti Very Happy Znam za jedan 1.3 koji je sa ubrizgavanjem RP firme imao 100ks, a ustvari to je bio 1.1 sa produzenim hodom i povecanom kompresijom na 11,2:1 ja mislim... I koristio je usisnu granu od 1.3T motora iz una koja ima leptir 47mm... Pa kad se sve to uduzme i sabere, cekam da vidim da li ces uspeti izvuci oko 70ks po litri zapremine sa VEMSom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od Pedja Pon 31 Jan 2011, 12:48

Nenade, koliko bi se moglo ocekivati na fabrickom 1,3 EFI motoru, cisto neka tvoja procena? Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Pon 31 Jan 2011, 21:55

Veruj da ni ja ne mogu da docekam.Nije nemoguce da montiram sve ovo na motor iz hibrida pa bi se mogli dobiti takvi rezultati.Cuo sam da je RP isprobavan na jugu ali nisam znao detalje.

@Pedja

Izvini nisam uopste skontao poruku u vezi konektora.Hvala sto si se setio.Zalemili smo direktno zice.

Ne bih da nagadjam , al nek budu isti dobici to bi bilo bar 115 nm i ne znam jos koliko ks.Samo pod punim gasom bi u tom rezimu trosili podosta.

Ako zelite nije problem da svratite neki vikend i da vidite.

Koji lezajevi radilice i klipnjaca sto mogu kod nas da se kupe su najbolji?


NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od Pedja Uto 01 Feb 2011, 02:16

Eh, a ja doneo konektor i stoji mi i sad ovde. Ako ti zatreba slucajno, tvoj je.

Mozemo da se tamo drugom polovinom februara (posle ispita Very Happy ) nadjemo da vidim, ako si voljan i slobodan, dogovricemo se. Ako YUgisa dolazi u NS, mozemo i zajedno da svratimo. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od Drejk Sre 02 Feb 2011, 13:34

Jel ti ovo radis na masinskom tj na FTN-u? Imam tamo vezbe pa sam smeknuo ovaj motor na motornoj kocnici.
Drejk
Drejk
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od NenadNR Sre 02 Feb 2011, 21:33

Da.Vikendom uglavnom.Ko hoce moze da svrati slobodno.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EFI i VEMS Empty Re: EFI i VEMS

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu