smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

3 posters

Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od yuGO Sre 10 Mar 2010, 12:12

Pozdravljam sve koji doprinesu u resavanju ovog problema, jer me izludjuje !
Pa da krenem:
- proverio gumicu na plovku - sve suvo
- proverio pumpu za gorivo (pod haubom) - sve suvo tokom prepipavanja suvim rukama
- proverio crevo oduska - deluje kruto ali bez ostecenja iako je yugo iz 1990, nisam je menjao ali sam je stegao shelnicom
- proverio ulivno crevo (propljuvao krv dok ga nisam skinuo.....) crevo ispucalo i zamenio ga novim
- proverio prelivno crevo (propljuvao krv, dobio upalu mislica, smrzo se kao PI***!!!! Potrosio 12 sati pod kolima koja nisu bila u kanalu nego sam ih dizao dizalicom pomocu cigli...) moguc je bio i nervni napad mada sam se smirio i radovao kada sam skinuo rezervoar konacno....) ustanovio problem! prelivno crevo je ispucalo na spoju sa rezervoarom kod selne....(zamenio ga i stegao ga novom selnom), vracanje rezervoara tarjalo mnogo krace, mrak me je uhvatio ali vec nisam osecao nista na sebi drzao me je osecaj pobede Clap !!!!!!! poludeo sam dok nisam skontao kako da uvucem prelivno crevo u sasiju, posto sam ga prethodno fiksirao za rezervoar dok je bio napolju....(pojma nemam da li je bio dobar redosled radnje ali uspelo mi je....)
Dragi moji prijatelji zatezanje selne na ulivnom debelom crevu je trajalo citavu vecnost.... dok nisam pokupovao alat sa kojim mogu da pridjem i stegnem donju selnu na donjem delu debelog ulivnog vreva prosli su dani..... i eto me na forumu sa pitanjem ZASTO OPET OSECAM BENZIN U KABINI????!!!!!!!
daleko se manje "cuje" ali se oseti i dalje.....
Napominjem da nisam nikada popravljao kola.....nisam nikada ni gledao.....mislio sam da je problem naivan ali vec ludim...
Necu iz principa sada da idem kod majstora.....resicu problem sam.... i sada idem logikom da sam resim problem tako da umesto servisa platim sebi alat....
Molim za pomoc!!!!
Da li mozda treba da stegnem jos jace ta creva????!!!!! uopste nemam osecaj koliko treba da ih stegnem.....
Stekao sam utisak da bih dosao opet do donjeg dela prelivnog creva radi ponovne provere treba da skidam rezervoar ili samo da ga otpustim radeci u kanalu?! nisam uspeo da pridjem toj selni sa prelivnog creva na rezervoaru dok ga nisam skinuo...ako neko zna moze li da mi napise redosled radnje?
Hvala unapred.....pozdrav...
yuGO
yuGO
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty Re: smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od DRAZEN92 Sre 10 Mar 2010, 14:30

DRAZEN92
DRAZEN92
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 793
Godina : 31
Lokacija : Subotica (Djurdjin)
Datum upisa : 11.01.2009

https://www.facebook.com/drazen.dulic

Nazad na vrh Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty Re: smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od yuGO Sre 10 Mar 2010, 17:29

Procitao sam ga ali nije mi pomogao zato sto rezervoar nije skidan.....pa nije mogao da me naucsi kako se skida....
yuGO
yuGO
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty Re: smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od YUgisa Sre 10 Mar 2010, 18:18

Vrlo je moguce da nisi dosta stegao ako si radio na hladnom vremenu, ja sam imao slican problem sa gumenim crevom za antifriz, nikako nisam mogao redovno da ga stegnem dok nije otoplilo i omeksalo crevo... Skini rezoervoar, stegni redovno creva i onda sve tako zajedno vrati... Wink A sto se tice stezanja, pa to moras na osecaj, u svakom slucaju nevalja preslabo jer curi a nevalja ni prejako jer ce da se prekine crevo i ispuca Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty Re: smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od yuGO Sre 10 Mar 2010, 18:51

Definitivno sam utvrdio da dolazi iz predela ulivnog dela na zadnjem blatobranu... zabijao sam nos kao kreten u te supljine ali nikako da ocenim odakle..... donja selna stegnuta....gornja mozda i prtegnuta..... crevo oduska isto....prelivno crevo isto....
Primetio sam da je dovoljno da zadrmam i zaljljam auto, vec posle 10-tak sekundi se oseca.... u voznji se ne oseca.... kapiram da strujanje vazduha to razduva.... danas popodne sam primetio da nisam lepo vratio prsten gumicu koja zaptiva unutrasnjost i spoljasnjost ulivne cevi... ali nije moguce da ispod cepa prolaze isparenja pa u kabinu....prosto ne verujem....ako se ne varam cep treba da zatvara hermeticki ne?...
yuGO
yuGO
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty Re: smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od yuGO Pon 15 Mar 2010, 11:24

Naucna fantastika se desila!!!!!!!!!!!
Naime, juce sam opet skupio volju da rastavim kompoziciju oko rezervoara....
Vise nisam imao pojma sta radim jednostavno sam poceo iznutra da vadim creva...polagano da se uverim da sam lepo sve sklopio prosli put posto je malo otoplilo - plus
Posle rastavljanja sam uzeo u ruke nalivnu cev i seo u kucu pored pecke da se malo ugrejem......Islucajno je malo boljeosmotrim.....KAD ONO STA SAM ZATEKAO?!
spoj (var) nalivne cevi sa prelivnom cevi nije dobro zavaren!
Primetio sam rupicu od jedno 2-3mm fino sakrivenu pod krivinom....
Brze bolje sam zacepio sve velike otvore i poceo da duvam u cev, svakako da je lepo izlazio vazduh pod pritiskom....
Brze bolje uzeo sam i zalepio selotepom i sada cu da vidim sta ce se desavati.....
Ne mogu da verujem da je ceo zivotni vek do sada imao problem sa osecajem benzina u kabini.....od 1990 godine od kako je izasao iz fabrike...nisu to resavali....
yuGO
yuGO
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti Empty Re: smrad benzina u kabini.... nocna mora posle 7 dana prepravki i probanja....i dalje se oseti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu