Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

+6
Zuty
CyberianIce
Avram '90
Vladimir-1985
Riverholder
Pedja
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Pedja Sre 28 Okt 2009, 03:43

Ne znam da li sam prevideo ili ne, ali cini mi se da ove teme jos uvek nema, nekim cudom. Very Happy Nadam se da se Black Storm nece ljutiti sto sam pozajmio slike za ovu temu od njega, posto sam kod sebe zaboravio da slikam kad sam radio.

Montaza
Rec je o vrlo jednostavnom zahvatu koji se obavlja za sat vremena maximalno, i koji ce vam malo povecati komfor u vozilu. Nikakvo posebno znanje niti poseban alat nisu potrebni.

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Gep2

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Gep1a

Prvo je potrebno demontirati bravu gepeka (prva slika je nakon ugradnje motorcica, ali nema veze), odsrafiti 2 srafa koja drze onu crnu plastiku (rupe za te srafove oznacene sa 1 na drugoj slici), zatim 2 srafa, cini mi se kljuc 10, koji drze samu bravu (oznaceni sa 2), i nakon toga bi trebalo da mozete da izvadite bravu.

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Gep0

Sada je na bravu potrebno povezati neku deblju zicu, sjalu (na drugoj slici oznacena sa 4), kojom ce brava biti povezana sa motorcicem. Licno sam povezivanje izveo tako sto sam probusio metalni deo koji se pomera (ne znam kako da objasnim, ali izvadite bravu, ubacite u nju kljuc, okrecite ga i skontacete na sta mislim-na trecoj slici je za njega zavezana zica) i kroz njega uvezao sajlu. Mozda ce neko zavariti sajlu, ili neku kukicu za sajlu, ili zavezati zicu za taj deo, kao na trecoj slici... ne bih da zvucim kao neki politicari, ali od vas zavisi. Very Happy

Da napomenem da je na ovoj trecoj slici sa brave uklonjen ulozak. Nije nikakav problem da ga ostavite. Ukoliko ne zelite mogucnost da otkljucavate gepek spolja, a ipak zelite da ostavite ulozak brave, jer nema te mogucnost da zakrpite rupu, moze i to. Onda treba da otpustite sraf koji drzi ulozak brave, cini mi se kljuc 8.

Kada ste ovo uradili, montirajte bravu nazad. Dakle, sve kao kad ste je demontirali, samo obrnutim redosledom. Very Happy Provucite sajlu/zicu, oznacenu sa 4, i povezite je sa motorcicem, oznacen sa 5. Ostaje vam jos da izbusite rupe kojima cete fiksirati motorcic za treca vrata. Vodite racuna da deo motorcica na koji kacite sajlu bude izvucen kada odredjujete mesto za rupe, jer on taj deo uvlaci prilikom otvaranja, inace ce biti, "Majstore, tri puta secem i opet je kratko, gde da bacim". Laughing


Elektrika
Sada na red dolazi elektrika. Motorcic (standardni za CB) ima dve zice (ima ih i sa 5, ali nisu potrebni za ovu svrhu). Da li ce "vuci" ili "gurati", zavisi od polariteta, na koju zicu dovodimo plus, a na koju minus. Posto nam za ovu svrhu odgovara da motor "vuce", tako cemo povezati, a kada ce motor vuci, lako cete odrediti, povezite na akumulator i vidite koja ce zica biti plus, a koja minus.

Povezite na motocic dve zice, a zatim minus zicu povezite na masu (negde na sama vrata gepeka), a plus sprovedite kroz gumeno crevo kroz koje prolaze fabricke zice brisaca i grejaca zadnjeg stakla. Salje zicu provucite kroz C stub, tako da izadje negde kod posude za tecnost zadnjeg brisaca. Za ovo, kao i za provlacenje zice kroz vrata gepeka, koristite neku sajlu, recimo parce od 1m-provucite najpre tu sajlu, jer ona ide gde mi zelimo, za nju zavezite zicu koju sprovodite, a onda vucite sajlu dok ne izvucete i zicu.

Dalje sprovodjenje te plus zice do kabine prepustam vama. Kako i kuda cete je sprovesti, zavisi od vase volje, vestine i pedantnosti. Uz malo vestine, izbeci cete "kupusanje" pola enterijera, a zica ce biti jedva vidljiva negde, ili se uopste nece videti. Smile Nju treba dovesti do mesta gde montiramo taster za otvaranje, najcesce instrument tabla. Na jedan izvod tastera povezujemo nju, a na drugi dovodimo +12V sa akumulatora (ne mora se vuci vod od akumulatora ako vec postoji neka zica koja ima +12V i pre davanja kontakta). Ako vucete direktno od akumulatora, ili sa zice koja nije povezana preko osiguraca, stavite osigurac od 5A.

Ako neko ima modul za centralnu bravu (CB) sa 2 kanala, i zeli da drugi kanal koristi za otvaranje gepeka, onda odgovarajuci izvod sa modula CB povezuje na zicu dovedenu od motorcica, na mestu gde je spojena i sa tasterom.

------------------

Jos jednom isticem da je ovo sve jednostavno za uraditi, od alata treba par srafcigera, busilica, kombinirke, sajla i izolir traka.

Srecni radovi! Cheers
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Riverholder Uto 02 Avg 2011, 19:54

Lepo opisano! Cheers A šta ako želim da mi radi opcija trunk release na daljinskom, ali da imam i dugme u kabini? Ukoliko u poslednjim redovima objašnjavaš upravo to, u tom slučaju ne razumem! Pametnjakovic Slab sam na elektriku... Wacko
Riverholder
Riverholder
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 38
Lokacija : Kupusina (Apatin)
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Vladimir-1985 Sub 06 Avg 2011, 02:02

A kad zelis da zatvoris gepek dal moras da vratis motor (sa dugme) u pocetnu poziciju (jer pise da je motor iz CB) il ce on sam da se vrati jer ako ostane u istu mehanizam nece zabraviti t.j. kao da drzis kluc u kad otkljucas u desno?
Nadam se da sam bio jasan Smile

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Avram '90 Sub 06 Avg 2011, 09:29

Ima fabrički feder u bravici koji vrati onaj jezičak i motoric na početak.

Nemaš brige,ako ti ne vraća baš lepo samo podmaži bravicu malo!
Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od CyberianIce Sub 06 Avg 2011, 10:21

Riverholder ::Lepo opisano! Cheers A šta ako želim da mi radi opcija trunk release na daljinskom, ali da imam i dugme u kabini? Ukoliko u poslednjim redovima objašnjavaš upravo to, u tom slučaju ne razumem! Pametnjakovic Slab sam na elektriku... Wacko

Ako imas kanal za Trunk Release onda samo spojis taj vod (pogledaj koja zica je u pitanju u uputstvu za CB modul) na ovu zicu koja ide sa motorica. Takodje moras da podesis na CB modulu da li je + ili - potreban za pokretanje motorica, ali ako si doveo - sa vrata direkt na motoric onda koristis opciju +. To se podesava na dzamperima na modulu CB. Takodje moras da stavis jednu izuzetno jaku diodu na taj vod da nebi pritisnuo dugme u kabini i sprzio modul za CB (da struja koja koja dodje od prekidaca ne ode nazad u modul za CB).

Nemojte se zezati sa ovim ako ne znate, mozete sprziti modul CB-a, pogotovo ove kineske koji nemaju relej za Trunk Release
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Riverholder Sub 06 Avg 2011, 15:27

Ma onda ovaj deo ostavljam električaru... Lepo ću sve da ugradim pa neka se on cima sa žicama! Hvala svakako na odgovorima!
Riverholder
Riverholder
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 38
Lokacija : Kupusina (Apatin)
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Zuty Ned 14 Jul 2013, 19:56

Nije vezano za elektroniku, mehanicki je. Da li se moze kod Zastave 101 na zadnja vrata(gepeka) staviti druga brava do 128 ili yuga ili pa prepraviti, popraviti, da kad zatvorite gepek on se zakljuca sam sto je i slucaj kod 128 i yuga, posto ja kad zatvorim gepek moram opet staviti kljuc u bravu i zakljucati ako zelim,?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od miljanxXx Ned 14 Jul 2013, 19:59

ja sam napakovao bravu od yuga Very Happy
i otvara mi se gepek samo na dugme Wink


ne moze da se napakuje brava od osmice ili yuga a da se koristi i kljuc Wink
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Zuty Ned 14 Jul 2013, 20:04

Ahaa, znaci u tom grmu lezi zec Very Happy , pa posto planiram da kupujem CB, dokupicu tad i jos jedan motorcic i ja staviti tako, posto 1000x zaboravim da ga zakljucam, a i prosle godine mi je ukradena prva pomoc, nece je mozda ovo zastiti ko zna koliko ali cisto da su zakljucana Smile...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od miljanxXx Ned 14 Jul 2013, 20:24

nema sanse sad neko da otvori gepek,kad pokusa da povuce gepek dize ceo zadnji deo auta Laughing Laughing Laughing 
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Zuty Ned 14 Jul 2013, 21:00

Haahahaahha (y) dobra stvar Smile
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Ned 03 Okt 2021, 17:29

Hocu ovo isto da uradim na zelenom Yugu, ali voleo bih da uradim otvaranje gepeka na malo prakticniji nacin od tastera u kabini, da ne mora uvek sa punim rukama da se otvaraju vrata, pa da stiskas taster pa da ides pozadi da otvoris.

Razmisljao sam da stavim ovakav prekidac na donji deo vrata:
na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) 1

Tako da kad uhvatis vrata mozes prosto da stisnes taster i otvoris gepek vrata.



Naravno tehnicki problem je sto ne moze na stalni plus jer mora da ostane zatvoreno kad se zakljuca auto, a nije resenje ni da bude preko kontakta jer onda se i dalje ulazi u kabinu. Ima neko ideju kako ovo resiti? Meni jedino sto pada na pamet je da na mehanizam od vozacevih vrata da stavim jedan mikroprekidac, tako da kad se otkljucaju automatski pusta struju na taster, ali interesuje me da li neko ima neku drugu ideju? Smile Pogotovo ako bi moglo nekako da se izvede da nije povezano sa vratima, jer ako obiju vrata onda automatski mogu i gepek da otvore lagano, naravno nece to svako znati ali opet...

Kod mene na ljubicastom je vezano na taster koji dobija struju preko kontakt brave sto je super sa sigurnosnog aspekta, ali jeste malo glupo kada treba otvarati gepek sto se sve cesce desava Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od junior45 Ned 03 Okt 2021, 18:12

Jel ce imati daljinsku?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Ned 03 Okt 2021, 18:24

Ne Very Happy Ali i da ima, hocu nevezano za kljuceve da bude Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od junior45 Ned 03 Okt 2021, 19:56

Pa bilo bi nevezano za kljiceve ali bi moglo nekako da kad je auto otkljucan da moze da se otvori gepek..kao blokada gepeka,ne blokiras motor nego gepek 😁 ako ne bude imao daljinsku onda jedino da ima mikroprekidac u vratima..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Ned 03 Okt 2021, 20:06

Nisam planirao za sada da ugradjujem alarm, posto vec ima CB. To ce mozda biti za naredni krug, kada budem menjao delove koji ce se pohabati posle neke kilometraze i kad nadjem neko resenje za podizace stakla, radio i to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od junior45 Ned 03 Okt 2021, 20:52

Ne znam jel ima fabricki neki izlaz iz modula za sijalocu ili nesto pa da moze da se iskoristi to..posto realno ako imas cb imas i mikroprekidac u vratima,samo trebas da povezes na relej nekako kad je auto otkljican..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Ned 03 Okt 2021, 21:10

Ne znam kako radi to kod CB, nisam nikad imao povezano kljuc sa CB. Na ljubicastom je zakljucavanje preko alarma i kljucem mozes nevezano da zakljucas i otkljucas.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od junior45 Pon 04 Okt 2021, 06:17

Pa kod cb imas glavni motoric sa 5 zica i ostali sa 2 zice,taj sto ima 5 zica ima mikroprekidace u njega da modul zna kad je otkljucan a kad zakljucan
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Pon 04 Okt 2021, 08:06

Ok ali kako se povezati na njega Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od junior45 Pon 04 Okt 2021, 08:59

Pa trebas izmeriti kakav signal salje modulu pa ces znati..da li je masa,5v,12v..onda ces znati kako da povezes..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Pon 04 Okt 2021, 09:51

Ok, ali je pitanje da li je taj signal konstantan? Mada videcemo kad izmerimo Very Happy Ako ne, mogu uvek dodati jos jedan mikroprekidac.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od junior45 Pon 04 Okt 2021, 13:13

Mozes staviti sa vozackih vrata motor na suvozacka da imas mikroprekidac,kad je auto otkljucan bice otkljucana i suvozacka vrata ako je cb i onda ce relej za geoek imati struju
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od YUgisa Pon 04 Okt 2021, 15:26

Ali ako tako stavim jel mi uopste treba relej? Very Happy Mislim ako daje 12v, onda mogu samo direkt na taster i sa tastera na motorcic od gepeka?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od nikola031 Pon 04 Okt 2021, 15:51

Mislim da ne moras, ne vuce onaj motoric nesto struje. Kad sam pravio na 45ici vukao sam + sa prekidaca stop svetla i nije mu trebao relej a radilo je tako sigurno godinu-dve dok ga nisam prodao.
nikola031
nikola031
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 356
Godina : 31
Lokacija : Užice - Kragujevac
Datum upisa : 22.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

na dugme - Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo) Empty Re: Otvaranje gepeka iz kabine, na dugme (Yugo)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu