Koral in se gusi na punom gasu

3 posters

Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Čet 16 Dec 2021, 15:43

Ponovo sam se vratio Zastavi,kupio sam Yugo Koral in,2006-o godiste,sa 56000km na satu,od komsinice koja ga nije skoro ni vozila,prvi vlasnik servisna istorija,odrzavan i bolje nego sto treba, ugradjen plin pre dve godine. Motor je klasicni 1.1 ali je prilicno zivahan u malim brojevima obrtaja,mnogo zivahniji od starijih jugica koje sam vozao,ali problem je NA PLINU kad dam pun gas on jedva vuce kao da se malo gusi,ako popustim malo gas,otprilike trecinu gasa popustim,on povuce sasvim normalno. Na benzin ide kao pomahnitao,GPS mi merio 161kmh na autoputu,cak imam i screenshot toga Smile,ali sta mi se desava sa plinom,zasto moram da dam samo dve trecine gasa da bi isao lepo? Problema sa paljenjem nemam ni kad je hladan ni kad je vruc,uvek pali iz prve i na plin i na benzin... zaboravio napisati,potrosnja plina je smesno mala,otvoreno,80kmh 5,5-6l na 100km... grad litra vise...

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od preza-trajce Čet 16 Dec 2021, 17:40

nasteluj isparivac ... nema dovoljno plina na punom gasu... ' koliko drva stavis u pec, toliko se i grejes...
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Čet 16 Dec 2021, 17:44

preza-trajce ::nasteluj isparivac ... nema dovoljno plina na punom gasu... ' koliko drva stavis u pec, toliko se i grejes...

ali me buni to sto kad povucem pola sauga ili vise na plinu auto se ugasi,sto mi govori da plina vec ima previse u redovnoj smesi,ili gresim? a nebi da diram podesavanja plina jer sa ovakvom smesno malom potrosnjom od 5-6litara plina mogu samo da pokvarim potrosnju ako nisam siguran sta da radim.. moram biti sam svoj majstor iz odredjenih opravdanih razloga...

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od junior45 Čet 16 Dec 2021, 18:35

Sauh ni ne mozes da povlacis na plin vise od 1/3. Vidi dal su sva creva ok da ne vuce fals vazDuh negde
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Čet 16 Dec 2021, 18:59

junior45 ::Sauh ni ne mozes da povlacis na plin vise od 1/3. Vidi dal su sva creva ok da ne vuce fals vazDuh negde


Au,pa imao sam vise vozila sa zastavinim karburatorima i na plin sam mogao da povucem pun saug kod svakog... Evo malopre sam obelezio markerom polozaje na glavnom dovodu i isparivacu,ako zeznem nesto da mogu da vratim na isto kako je bilo,prvo sam pokusao da dodam cetvrtinu kruga suprotno od kazaljke na satu na glavnom dovodu,auto je poleteo,prima pun gas,vuce osetno bolje na plin, ja tu nista vise nebi dirao, bas je nastelovan bio najstedljivije moguce sto postoji.... sada ce mozda trositi trunku vise ali ce ici normalno...

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od junior45 Čet 16 Dec 2021, 19:18

Pa mozda si imao mesace a sad imas busen karb,a i kad je losa menbrana za sauh na karbu nece ni na benzin da radi na pun sauh
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Čet 16 Dec 2021, 19:27

junior45 ::Pa mozda si imao mesace a sad imas busen karb,a i  kad je losa menbrana za sauh na karbu nece ni na benzin da radi na pun sauh


pa sve je moguce,ali moram napomenuti da neki od tih vozila koji su radili na plin sa punim saugom nisu bili zastave... jedna 128-ica jeste,ali imao sam ww jettu 1.3 sa stojadinovim karburatorom, isla je 30% bolje nego sa fabrickim karbom,imao sam eskorta 1.3 sa zastavinim karburatorom,isto je isao kao poludeo,palio kao mina,na minus 25 upali na plin,to necu zaboraviti nikada 3 sekunde verglao i sastavio,pa mozda zastavin karb na drugim vozilima se drugacije ponasa nego na zastavi... sva vozila su isla bolje,palila i radila bolje, a trosila manje plina sa naknadno ugradjenim zastavinim karburatorima,ne znam kako ali tako je bilo,zivi sam svedok... Hvala svima koji su se potrudili da pomognu,nisam ocekivao da ce prva stvar koju sam pokusao da bude resenje mog problema.. i samo jedno pitanje,kad se steluje plin,da li se uvek glavni dovod okrece za cetvrtinu kruga,ili se moze raditi i manje od cetvrtine kruga ili vise... ono sto se kaze,po sluhu...

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od junior45 Čet 16 Dec 2021, 19:30

Svaki auto je drugaciji,na sluh je najbolje 😁
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Čet 16 Dec 2021, 19:37

junior45 ::Svaki auto je drugaciji,na sluh je najbolje 😁

i jedan majstor mi je rekao da kod zastave vazi pravilo da ako pojacam plin na glavnom dovodu za cetvrtinu kruga,da na isparivacu treba da smanjim pola kruga? jel to glupost sto sam cuo ili mozda ima smisla...

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od junior45 Čet 16 Dec 2021, 23:20

Ako radi normalno,ne diraj
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Čet 16 Dec 2021, 23:32

junior45 ::Ako radi normalno,ne diraj


radi normalno,vuce skoro isto kao na benzin,ler je isti ko na benzin(a ranije je bio malo manji),osecaj je kao da vozim na benzin,samo sto vozim na plin... ranije na plin nije mogao da ide ni 120kmh,sada ide 150kmh,samo okretanjem glavnog dovoda plina za cetvrtinu kruga ulevo... ko ga je stelovao pre mene ga je ustelovao na minimumu minimuma,kad sam probao da pomerim glavni dovod 2mm u smeru kazaljke na satu,tj da smanjim plin,auto samo sto se nije ugasio,znaci nastelovan na minimum minimuma stedljivosti...... zato je i trosio 6l na 100km,ja nikd nisam cuo da jugo trosi ispod 8l na 1000km,a cesto bude i desetka... ko voli laganu voznju po gradu,ovo minimalno stelovanje je zakon...

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od junior45 Pet 17 Dec 2021, 01:05

Caletov trosi oko7 leti a zimi skoro 8,al to je ekstra ako je tako
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Cyber Coorayber Pet 17 Dec 2021, 09:35

junior45 ::Caletov trosi oko7 leti a zimi skoro 8,al to je ekstra ako je tako


pa stvarno jeste,presao sam 1500km sa njim od kad sam ga kupio,merio sam kilometrazu i racunao svaki put,bukvalno nikad nije presao 6l na otvorenom,ni 7l po gradu,ali nisam imao pun gas.sa ovim novim malim pojacavanjem plinas kapiram da cu doci na iste brojke kao tvoj cale...a maloj potrosnji siguran sam da doprinosi sto auto ima samo 56000km predjenih, sto sam u totalnoj ravnici,ne postoji brdo ili uzbrdica oko mene 50 i vise kilometara,sto je komsinica fanaticno odrzavala auto, menjala ulje jednom godisnje,,nekad predje 1500km za godinu dana,ona opet promeni ulje,i to je samo wurth u njega sipan,preterivala je bas posteno,ali to je dobro doslo meni,kao kupcu takvog auta,u tim godinama da jugo nema ni tyrunku korozije nigde moze da ima samo auto koji je u garazi bio,i nije video snega...pouzdano znam da se plasila da vozi po snegu,pa je uzimala taksi kad je sneg da ne mora da vozi ''po klizavom snegu'', i tako dalje,lista je podugacka... Samo zato sam se vratio Zastavi jer mi je ponudila ovaj auto,kaze ne vozi ga,nece da stoji,a mene poznaje i zna da sam trazio da kupim auto,pa se odlucila da meni ponudi za smesne pare...Nisam razmisljao duze od pola sekunde,izbrojao pare i lepo se vozam,svi servisi uradjeni,veliki,filteri,kompletne kocnice na 50000 uradila SVENOVO STAVILA I NAPRED I NAZADkupila nove 4 gume,i 6000km kasnije prodala meni auto... Ko bi odbio tako nesto?? Smile

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od junior45 Pet 17 Dec 2021, 12:10

Sreca,sreca 😁
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koral in se gusi na punom gasu Empty Re: Koral in se gusi na punom gasu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu