Stao Yugo, mozda kvar motora...

3 posters

Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od bossko1970 Pon 03 Maj 2021, 17:38

Pre nekoliko dana u gradskoj voznji Yugo 45,89. godiste, iznenada i bez ikakve prethodne najave poceo da trokira, prosto skace i posle svega nekoliko sekundi se ugasio. Video sam da sam tanak sa gorivom i odem do pumpe i uzmem balon goriva. Bio sam 90% siguran da nije stao zbog goriva ali 'ajde da probam. Par litara sipam direktno u rezervoar a par deci zadrzim da sipam u karburator dok ne povuce gorivo. Otvorim poklopac od filtera vazduha i sipam benzin u karburator, mozda 2 casice od rakije. Udjem i zaverglam ali nista, samo vergla nece da upali. Opet sipam jos malo goriva u karburator i opet zavrtim i opet nece da upali. Probam jos jednom bez ponovnog sipanja goriva, opet samo vergla. Akumulator nije bas neki i vidim vec i on posustaje i ja odustanem. Pre nego sto sam spustio haubu onako pogledam vizuelno, ne vidim nista cudno a i ne razumem se bas nesto, da budem iskren. Izvadim merac ulja i vidim ima dosta ulja, na sredini otprilike. Pogledam prelivni sud od rashladne tecnosti vidim spolja ima dosta tecnosti ali kad sam podigao poklopac a ono pliva ulje onako tamne boje skoro crne i to bas dosta ga ima. Od kad je auto kod mene, vec 5 godina, uvek je tu plivala po koja kap ulja ali onako jedva se vidi a sad bas dosta. Pozovem brata i on me odslepa kuci i od onda auto stoji tako. Samo sam skinuo ispraznjen akumulator i dobro ga napunio ali nisam ga vracao u auto, nisam nista radio, nisam verglao. Jedino sam pogledao cep na motoru gde se sipa ulje i vidim ima malo onog majoneza ali to je tu od kad sam ga kupio. Yugo je uvek isao je kao podmazan, nikad mu nista nije bilo, sipas vozis, samo prede. Isao sam svuda sa njim i po Srbiji, nikad nije ni stucn'o. Mozda sam tog dana imao jednu deonicu gde sam malo ostrije vozio tj dao gas jer je bilo guzve pa sam obilazio bicikliste i malo jace davao gas alo to je par stotina metara svega bilo inace vozim polako i uz postovanje svih propisa. Ovo malo jace cepanje po gasu je bilo neposredno pred kvar, ne znam da li to ima neke veze, ne razumem se. Malo sam citao ovde po forumu pa nesto sumnjam da mi otis'o dihtung glave i da je pomesao te4cnosti. Ne znam da li sam u pravu pa molim dobre ljude da daju neku dijagnozu, savet sta da radim i mozda cenu popravke. Da li ovo moze da bude razlog da auto nece da upali? Pozdrav svima.

bossko1970
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.05.2021

Nazad na vrh Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Re: Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od junior45 Pon 03 Maj 2021, 19:07

Pogledaj prvo svecice,vidi dal nema vode u cilindrima,dal ima vode u ulju,pogledaj platine i kondezator,ali poznato je da hoce posle zesce voznje da izbije dihtung glave,upravo se meni desilo kad sam vozio na stazi..
Popravka zavisi od toga sta sve radis,nov antifriz,ulje dihtung glave i rad na glavi..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Re: Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od bossko1970 Pon 03 Maj 2021, 19:54

Ima ulja u prelivnom sudu za rashladnu tecnost kao sto sam rekao a nema vode u karteru. Mislim, kad se izvadi onaj stap merac ulja ne vidi se voda, nema majoneza, samo cisto ulje bez tragova vode. Sto se tice platinskih dugmadi, to mogu da vidim da li je zalepio, drugo ne znam sta bih i kako bih. Ste se kondenzatora tice to ne znam kako da ispitam. Jedna litra antifriza je oko 300-400 dinara, sad za leto bi bilo dosta 1 litra 100% antifriza a ostalo voda. Sto se ulja tice 3-4 litre treba to je oko 1500 dinara. Dihtung glave je oko 500 dinara. Mozda jos neki dihtung neka bude i to jos 500 dinara. Interesuje me sta bi tu moglo biti od radova i koliko to kosta ako neko zna. Hvala i pozdrav.

bossko1970
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.05.2021

Nazad na vrh Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Re: Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od YUgisa Pon 03 Maj 2021, 21:09

Pogledaj prvo jel baca varnicu kad se vergla. Pa onda dalje gledaj sta moze biti mehanicki...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Re: Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od bossko1970 Pon 03 Maj 2021, 21:23

Ako je recimo usla voda u cilindre da li sme da se vergla, mislim da ne napravim jos gore nego sto jeste? Ili da preformulisem, kod kojih kvarova ne sme da se vergla? Probacu sutra da vidim da li ima varnicu (ako to nece napraviti jos goru stetu).

bossko1970
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 03.05.2021

Nazad na vrh Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Re: Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od junior45 Pon 03 Maj 2021, 21:59

Ne smes da verglas ako imas vodu u cilindre,moze doci do hidroudara i iskriviti klipnjace. Platine i kondezator promeni ako nema struje,to crkava kod njih redovno..nema sta puno kod njih,3h mozda sve ukupno rada da skines i vratis glavu..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stao Yugo, mozda kvar motora... Empty Re: Stao Yugo, mozda kvar motora...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu