Zamena klinastog kaisa

2 posters

Ići dole

Zamena klinastog kaisa Empty Zamena klinastog kaisa

Počalji od 1.1 Sub 10 Apr 2021, 17:18

Pozdrav, pre par dana poceo je da mi skripi klinasti kais. Danas sam kupio drugi pa me zanima da li bi neko mogao da mi objasni kako se on menja. Koliko sam video na netu kod starojih vozila samo treba da se popusti alternator kako bi se kais oslobodio, pa zamenio novim(cini mi se da su kod yuga samo 2 srafa). Ali me zanima jel treba na jos nesto da obratim paznju npr na stranu na koju cu okrenuti kais i da li ce praviti problem ako je kais 10x825 ,a ne 9.5x825.
1.1
1.1
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 22
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.08.2020

Nazad na vrh Ići dole

Zamena klinastog kaisa Empty Re: Zamena klinastog kaisa

Počalji od YUgisa Sub 10 Apr 2021, 18:03

Tesko ces naci uzi, svi stavljamo 10mm sirok, ja nisam naleteo na usmerenu rotaciju, bitno je samo da ga propisano stegnes, da ne bude prejako jer opterecuje vodenu pumpu, alternator i sam motor moze da ide slabije, sa druge strane da nije previse popusten jer ce da prokliza. Neko precizno pravilo kako stegnuti puno varira od proizvodjaca do proizvodjaca, neki se bas moraju malo stegnuti da radi sve kako treba dok neki moraju malo vise da se zategnu... Usustini izmedju dve remenice trebao bi da ga mozes relativno lako par milimetara ugibati kada je propisano stegnut.

Montaza je relativno jednostavna, skine se plasticna obloga koja je montirana na karoseriju, kaci se na tri mesta, sama montaza je da popustis gore i dole sraf odnosno matice koji drze alternator i da ga pomeris sto vise ka bloku i onda svuces i stavis nov. E sad nazalost iako pise da je ista dimenzija, neki su malo duzi neki malo kraci pa kod nekih se desava da moras izvuci srafove skroz koji drze alternator, zakriviti ga i onda moze da se navuce nov tj skine stari.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena klinastog kaisa Empty Re: Zamena klinastog kaisa

Počalji od 1.1 Sub 10 Apr 2021, 18:22

Hvala puno, cim se vratim kuci bacam se na zamenu😉
1.1
1.1
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 22
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.08.2020

Nazad na vrh Ići dole

Zamena klinastog kaisa Empty Re: Zamena klinastog kaisa

Počalji od YUgisa Sub 10 Apr 2021, 18:36

Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena klinastog kaisa Empty Re: Zamena klinastog kaisa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu