cena autolimarskih radova-iskustva

+2
YUgisa
Miki-Kg
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 12:43

Postovani forumasi,
posto me uskoro ceka sredjivanje limarije na jugu55 ,molio bih vas da ovde prodiskutujemo o vasim iskustvima i cenama autolimarskih radova. Naime kod mog jugica ima prilicno posla. Zavarivanje patosa, ojacavanje grede, zadnji kosevi i mozda jos po neka zakrpa napred.

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od YUgisa Čet 17 Dec 2020, 14:19

Zaista je tesko diskutovati oko cene i iskustava jer je sredjivanje limarije jedan jako sirok pojam. Ono sto je za nekog "uradjeno" za drugog je unisteno.

Ono sto ja mogu iz licnog iskustva da kazem kao neko ko je samostalno radio limariju je da to kako prosecno rade limari limariju je jako skupo i traje 1-2-3 godine. Rade sa minimum 80% zarade.

Sa druge strane da se limarija uradi na taj nacin da je kao da je izasla iz fabrike ili cak i bolje i da traje minimum koliko i fabricka ne moze da se uradi za te pare koliko limari traze. Cak je i materijal tesko uklopiti za te pare.


Jeste malo ekstremno jer je pojacavana karoserija sa dodatnim varovima i pravljena su neka pojacanja i prepravljeni rubovi, ali ovo sto mozes da vidis na linku je oko 40.000din u materijalu i oko 400 radnih sati (ne sporim da neko sa iskustvom mozda ne bi uradio nesto brze), nek svako odluci za sebe koliku satnicu bi trebalo naplatiti. U tu cenu materijala ne ulazi ni farbanje (sem ovog prajmera koji je naduvan da ne bi korodirao lim nakon varenja) niti zastita.
https://zafc.forumsr.com/t6123-projekat-restomod-yugo-1-6-16v


Tako da sve zavisi od toga koliko ti ocekujes taj auto da traje i koliko zelis da platis. Vecina sve zavari bez isecanja, samo lupe lim preko rupe i korozije i samo namaze zastitu spolja, go lim krene da truli iz supljina, a posto se koriste najeftinije zastite na patosu to pukne, udje voda i so ispod i istruli iako se spolja ne vidi...

Kao neko kome je deo posla da procenjuje stanje auta, korozija se zavlaci i gde najmanje ocekujes i bez detaljnog ciscenja do metala svih udarnih tacaka na autu nikad ne mozes biti siguran da nije trulo, a traljavost radova dobrog dela limara je fasinantna. I to ne govorim sa strane estetike nego neki radovi su opasni po zivot...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od dimmu Čet 17 Dec 2020, 16:35

Ja mislim da bi za cenu prvo trebali da pitamo tebe sta ti ocekujes od tih radova, tj kakav kvalitet rada ocekujes na svom automobilu?
Mogu ja da ti pisem cifre ako si ti u fazonu 'ma druze to samo malo da se pecne i isprska body-jem i sve je to dobro' onda je dzaba da diskutujemo Wink
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 17:54

Sto se mojih ocekivanja tice nisam u fazonu samo da se pecne i zamaze jer bi se to za godinu dve verovatno raspalo, ali mozda ne bi bilo lose da znam realan dijapazon cene od (samo pecne i zamaze)- do (uradjeno kako treba) s'tim sto mene zanimaju samo cena limarskih radova. Ono sto se golim okom vidi : propala oba zadnja kosa , patos blizu sajtni propao, napred bi imalo par zakrpa i trebala bi greda da se ojacava ili menja ne znam dok ga ne bih dobro ocistio da se vidi pravo stanje grede u svakom slucaju rad na njoj je nemoinovan. Pitam jer mi je jedan auto limar za to trazio 200 € + moj materijal ,e sada u odnosu na tu referentnu cenu da li je to malo ili mnogo , da li ovaj obim posla za tu cenu znaci pecni i zamazi ili nesto vise od toga. Svak sugestija dobrodosla.

Ako nesto znaci sto se formiranja cene tice , iz Kragujevca sam.

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od VPetar Čet 17 Dec 2020, 18:02

Ja pricam iz svog iskustva, ceo auto je u pitanju, na onih 40k za limarske radove treba dodati jos 50-60k din za pripremu za farbanje, farbanje i zastitu nakon toga.. Znaci sa jos nekim potrosnim materijalima i strujom to izadje na nekih 1000e.. A ruke za posao od 2 meseca moze svako da proceni sam 😁
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 18:08

VPetar , hvala na komentaru. Sta si tacno limarijski radio? Koliko sam shvatio taj limarijski zahvat te je kostao 40k dinara?

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od VPetar Čet 17 Dec 2020, 18:12

https://zafc.forumsr.com/t6287p150-yugo-sport-1-6-16v

Imas tu temu i prethodnu, snimke na yt i mozes da vidia sve sta je radjeno Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od junior45 Čet 17 Dec 2020, 19:37

Miki-Kg ::Sto se mojih ocekivanja tice nisam u fazonu samo da se pecne i zamaze jer bi se to za godinu dve verovatno raspalo, ali mozda ne bi bilo lose da znam realan dijapazon cene od (samo pecne i zamaze)- do (uradjeno kako treba) s'tim sto mene zanimaju samo cena limarskih radova. Ono sto se golim okom vidi : propala oba zadnja kosa , patos blizu sajtni propao, napred bi imalo par zakrpa i trebala bi greda da se ojacava ili menja ne znam dok ga ne bih dobro ocistio da se vidi pravo stanje grede u svakom slucaju rad na njoj je nemoinovan. Pitam jer mi je jedan auto limar za to trazio 200 € + moj materijal ,e sada u odnosu na tu referentnu cenu da li je to malo ili mnogo , da li ovaj obim posla za tu cenu znaci pecni i zamazi ili nesto vise od toga. Svak sugestija dobrodosla.

Ako nesto znaci sto se formiranja cene tice , iz Kragujevca sam.
Toliko je meni uzeo isto limar za manje vise slican posao i bolje da sam radio sam..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od YUgisa Čet 17 Dec 2020, 20:28

junior45 ::
Toliko je meni uzeo isto limar za manje vise slican posao i bolje da sam radio sam..

YUgisa ::
Ono sto ja mogu iz licnog iskustva da kazem kao neko ko je samostalno radio limariju je da to kako prosecno rade limari limariju je jako skupo i traje 1-2-3 godine. Rade sa minimum 80% zarade.
Sa druge strane da se limarija uradi na taj nacin da je kao da je izasla iz fabrike ili cak i bolje i da traje minimum koliko i fabricka ne moze da se uradi za te pare koliko limari traze. Cak je i materijal tesko uklopiti za te pare.

Kao sto rekog, to kako vecina naplacuje je skupo za taj rad, ali za dobar treba vise... Nazalost jako je tesko posavetovati je 90% limara radi isto...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Aleko2141 Čet 17 Dec 2020, 20:38

Sto vise platis u startu jeftinije ti je posle i da znas da ce to sto platis dobro biti.
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od VPetar Čet 17 Dec 2020, 20:54

Tako je, ako fali poda ima tu posla dosta da se dobro uradi.. Kod mene je bila malecna rupica na kosu, pa se ispostavilo da nije bas samo tako bezazleno kao na prvi pogled.. A ako majstor zazmuri jer mu se ne isplati da radi i samo zamaze onda dzabe radis..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 21:01

Upravo o tome se i radi. Ako vecina radi, tako sto krpi preko trulezi i zamaze bodijem, to tesko da moze da potraje. Znaci ova okvirna cena 200 eu za navedeni obim posla bi bila pecni i zamazi koliko sam shvatio i opet je kao '' svajcarski sir'' za koju godinu.... Shvatam da je nezahvalno da se daju neke preciznije procene oko ovoga jer to zavisi od mnogo faktora, ali dobro je da se diskutuje na ovu temu, jer iz dosadasnjeg izlaganja dosao sam do zakljucka da je mozda najbolje kupiti neki polovan u solidnom stanju a ovaj stari ostaviti za delove.... i kupiti neki co2 aparat pa polako na tenane srediti karoseriju konzervirati je i koristiti kao rezervnu, a kola rasturiti u delove za rezervu. Ima li kakvih misljenja o ovome i isplatili se ovako nesto.....

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od junior45 Čet 17 Dec 2020, 21:14

ja sam kupio co2 zbog toga,al manjak vremena je presudio..na kraju sam ja popravljao par stvari koje mesar nije
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od YUgisa Čet 17 Dec 2020, 21:14

Gledaj, jedna manja zakrpa da se zavari kako treba (isece i ubaci komad lima u ravni i sve lepo zavari u krug) je barem 2h posla, pogotovo ako je negde nepristupacno ili ako treba savijati lim i tako... Zamena elemenata tipa kos, greda, prag je prakticno ceo dan posla za svaku stavku pojedinacno. Mislim da je malo ko spreman da radi za manje od 25e dnevnicu pa se vrlo lako izracuna trud. Sa limarima strogo na kraju dana da se vidi sta je uradjeno, vecina limara i nece da primi da uradi samo varenje bez zastite i farbanja... Zato sto ne mogu da zamaskiraju...

Ako zelis limariju koju ce dugo trajati mora ili da se plati jako dobro neki profi majstor ili samostalno. Ako se odlucis samostalno verujem da ce ti Petar rado pomoci, a i ja. Ima dobrih limara samo sto retko ko hoce da primi Zastavu jer znaju da ce samo izgubiri vreme u prici sa prosecnim vlasnikom a kamoli da zarade...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Aleko2141 Čet 17 Dec 2020, 21:40

Ako bar malo znas kako i sta bolje radi sam ako ti je zelja da ga uradis kako treba i da traje, sta god treba pitaj da bi ti bilo lakse,
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 22:20

Hvala na savetima i podrsci. U svakom slucaju ,ako se odlucim za ssm varijantu bice mi dragoceno iskustvo vas koji ste prosli sve to. Veliki pozdrav za sve ljubitelje Zastave iz srca Sumadije.

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od YUgisa Čet 17 Dec 2020, 22:25

Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 22:27

Kada smo vec kod zavarivanja, ima li ko iskustva sa aparatima koji koriste "flux core" tkzv. Punjenu zicu. Dakle ne ide klasika puna zica + co2 nego zica punjena koja stvara zastitnu atmosferu pri zavarivanju bez co2 ili ipak bolja varijanta puna zica +co2? Konkretno me interesuje za auto limariju, naravno ☺

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 22:43

Odmah da kazem ne mislim to da radim , ali me zanima, da li neko probao sa celicnim pop nitnama da krpi recimo patos i kako se pokazalo u praksi drzi vodu ili pucaju nitne ? Zanima me cisto informativno?

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od YUgisa Čet 17 Dec 2020, 22:48

Ako bas hoces nesto prirucno da krpis, onda lepak za lim i zalepis zakrpu Very Happy Nitne i da ne pucaju, imas problem sa zavlacenjem vlage izmedju limova i samo po sebi rupu koja nije "hermeticki" zatvorena Wink

Nisam koristio taj aparat, Junior ima neka iskustva, sigurno moze da se uradi sa tim ali sigurno je i da nije na istom nivou i da postoji razlog zasto vecina koristi i dalje klasican CO2 Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Miki-Kg Čet 17 Dec 2020, 22:57

Kao sto rekoh ne mislim da ga "nitujem" ☺ nego mi pade na pamet pa me zanima da li je neko imao slicna iskustva u tom pogledu i kako se nitne ponasaju pri dinamickim opterecenjima da li pucaju ili "drze vodu", a ako budem resio da ga sredjujem u svakon slucaju ce biti sa CO2 aparatom i u SSM varijanti, naravno iskustva sa foruma bi mi dobrodosla.

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od YUgisa Čet 17 Dec 2020, 23:00

Pa ok, kazem ako neko bude hteo tako nesto da uradi Very Happy Vidjao sam da ljudi rade to i gituju i cak i radi tako ali protruli.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od junior45 Čet 17 Dec 2020, 23:01

Flux core mnogo prska kad vari,aparat je isti kao co2 ali moraju da se okrenu polovi..znaci ne moze da se vari ako nemas opciju da okrenes polove..vario sam nekad davno starog yuga malo sa tim al mislom da nije posao za limariju...
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od VPetar Pet 18 Dec 2020, 08:19

Aparat radi slicno kao i klasican elektro, samo ne drzis elektrodu nego valjak gura zicu.. Jedina realna primena je rad na terenu u tezim vremenskim uslovima gde bi vetar oduvao CO2 npr ili nesto slicno, a zgodniji je za tanje stvari od elektro.. Ni ne razmisljaj o limariji sa tim aparatom iako na papiru deluje primamljivo Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od junior45 Pet 18 Dec 2020, 08:38

Sto se tice aparata,za 200e kombinovani kzbur je tesko pobediti,ja sam extra zadovoljan a i aleko kaze da je ok..govorili su mi da uzmem flux core,al ka sam hteo bas co2
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

cena autolimarskih radova-iskustva Empty Re: cena autolimarskih radova-iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu