Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji

2 posters

Ići dole

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji Empty Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji

Počalji od Sultan Uto 20 Okt 2020, 00:50

Kolege...
Mozda ova tema ne pripada medju Sport temama, ali nisam bio siguran gde bih mogao na drugom mestu da je oformim...

Kazu, da je u zdravom telu zdrav duh, ali takodje i zdrav duh doprinosi ozdravljenju tela.
Mislim da je potrebno reci, da obolevanje jednog organa koji se moze transplantirati, u ovom modernom vremenu, ne znaci kraj zivota, nego samo mali zastoj, koji se moze prevazici.
Treba biti hrabar i istrajan, ali i svestan da postoji nacin za ozdravljenje pa samim tim odrzavati zdrav duh.

Naime, danas nam je stigla informacija na Viber grupu Udruzenja transplantiranih " Zajedno za novi zivot", kako je pokrenuta akcija "Trka za Lanu" koja naravno ima svrhu da pomogne jednoj osobi u jako teskoj situaciji.

Evo sta kaze predsednik Udruzenja, gospodin Mladen Todic:

"Društvo,  Sandra Živković ja imala ideju da udruženje organizuje humanitarnu virtuelnu trku na 5km i 10km sa ciljem da se skupe sredstva da se jedna devojka Lana pošalje na transplantaciju bubrega i pankreasa u Italiju. Ja sam se oduševio idejom i Sandra je sama u roku od dva dana napravila koncept i organizovala sve do detalja. Uplate kotizacija od 1200din (umanjena za izradu medalja i troskove slanja) za učešće u trci će se preusmeriti za Lanin odlazak. Bilo bi veoma značajno da događaj i ostale propozicije delite ovih dana na svojim profilima/story na dm, da bismo imali što veći odziv i sto vise prikupljenog novca, jer vreme nije Lanin saveznik u ovoj trci."

Ovo je Lanina prica...

https://www.budihuman.rs/sr/korisnik/645/lana-bulatovic

Evo i link za prijavu za trku, pa ko god zeli i moze, ovde se moze prijaviti i dobiti dodatne informacije

https://trka.rs/event/187/

Inace, Sandra Zivkovic je takodje jedna izuzetno hrabra devojka kojoj su transplantirana pluca...
Posle transplantacije i oporavka, Sandra je dosla na ideju da u cast donora organizuje pohod ili uspon na vrh planine Tupiznica koji se od tada svake godine odrzava i vrlo je posecen.
Cilj je, naravno, i da ljudi cuju koliko je vazno da se stvore uslovi za vecim brojem transplantacija koje mogu spasiti na desetine ljudi svake godine.

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji Sandra-zivkovic

I njena zivotna prica je takodje bila preteska, a o njoj je do sada napisan veci broj reportaza od kojih evo izdvajam jednu...

https://www.srbijadanas.com/vesti/drustvo/sandri-21-se-zivot-promenio-u-momentu-sada-svake-godine-pravi-podvig-zahvalnosti-svom-spasiocu-2020-05-07

Inace, veci broj ucesnika u spomenutom usponu na vrh Tupiznice u cast donora bude i iz mog maticnog planinarskog drustva " Josif Pancic"...

Ovom prilikom apelujem na sve dobre ljude da pomognu,ako zele i mogu, da pokusamo da spasemo Lanin zivot.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji Empty Re: Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji

Počalji od VPetar Uto 20 Okt 2020, 09:41

Nek se ucesnici odreknu medalja, bice vise novca za devojku Wink
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji Empty Re: Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji

Počalji od Sultan Uto 20 Okt 2020, 09:59

Ja sam inicijalno imao problema sa aktivacijom naloga, jer se aktivacija primi u Spam filder, pa ga treba premestiti u Inbox da bi mogla da se izvrsi aktivacija.

Naravno, ja sam prvo uplatio novac za kotizaciju, a tek kasnije sam se i prijavio na trku tj pokusao da se prijavim.
Meni je vaznije bilo da je uplata prosla, a sad, dobio ili ne dobio medalju to je vec vise simbolike radi...

Pre je bitno da se sto vise ljudi odluci da ucestvuje u trci, kako bi se prikupio ostatak novca koji je potreban za Lanino izlecenje...

Ja mogu da priznam da bih 1200 dinara potrosio, a siguran sam, na gluposti, a evo upotrebio sam ih i treba da ih upotrebim za mnogo plemenitiju stvar...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji Empty Re: Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji

Počalji od Sultan Pet 20 Nov 2020, 20:31

Danas bar nesto svetlije da se desi, u ovoj tmini sto se nadvila na nas ...
Ja sam iskreno pomalo i zaboravio, da sam se prijavio za Trku za Lanu, i da sam trebao ocekivati da stigne medalja do moga doma.

Naime, posto sam i na pocetku znao da ce se deo novca preusmeriti i na izradu medalje, ja sam dodatno uplatio jos novca tako da izrada ne predstavlja opterecenje ako je uopste i bude, a nekako sam podsvesno zamisljao da ce se sav uplaceni novac preusmeriti na Lanin racun ...

Ali evo juce sam dobio informaciju od Sandre da je medalja poslata i da bi trebalo da stigne u toku danasnjeg dana.

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji IMG-20201120-201421240-2
Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji IMG-20201120-202736807-2

Meni ce naravno najdraza i najveca medalja biti konacna pobeda transplantacijom, i sam oporavak drage Lane.
A "mala medalja" ce ostati kao podsetnik " velikoj medalji".

Iskreno se nadam da ce se borba zavrsiti pobedom.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji Empty Re: Trka za Lanu- kilometar blize transplantaciji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu