Nov pocetak Zastava Foruma

+13
nikola031
junior45
jugota
ljuti
putopisac
Sima21
VPetar
d.stole
Milos55
dimmu
Sultan
ZAC
YUgisa
17 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Ned 26 Dec 2021, 00:18

Ako neko zeli da mu okacimo koju sliku auta na instagramu i napisemo malo o autu, neka posalje tekst i slike tu u temi pa cemo okaciti na instagramu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od AnteLo Čet 06 Jan 2022, 18:57

jel još vrijedi ponuda?
jer bi onda iša tražit stare slike heheeh
AnteLo
AnteLo
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 953
Godina : 19
Datum upisa : 14.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Čet 06 Jan 2022, 19:01

Naravno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od alek Pon 21 Feb 2022, 03:26

Nisam siguran koja tema je najbolja za ovo, ali ja verujem da ovaj forum zasluzuje vise, jos jedan nov pocetak, a ja ga zamisljam kao modernija tema i zafc.rs domen(koji je slobodan), sad svi cak i moja baba prodaju slicice, vizire i slicno, a verujem da nije skupo i da bi mnogi uzeli.. zamislite samo neki oldtajmer skup sa vizirima zafc.rs, da kad odemo negde da se zna odakle smo. Smile
alek
alek
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2021

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Pon 21 Feb 2022, 18:11

Iz 18 godina iskustva sa nekoliko Zastavinih foruma u ovoj ili onoj formi (iskreno nisam siguran ni koliko ih je bilo, rekao bih 8?) i jos jedno 20ak vezanih za druge modele/proizvodjace mogu reci da velik entuzijazam ne postoji, pravi je uspeh naci 10ak ljudi koji imaju slicne zelje i mogucnosti, a kamoli vise.

Mozda surovo zvuci, ali takvo je moje iskustvo. Ljude najmanje privlaci cinjenica da voze isti model odnosno proizvodjaca auta, ljudi se obicno koncentrisu na stvari koje ih cine razlicitim od drugih i traze nacin da ih omalovazavaju najcesce bazirano na nekom stereotipu i subjektivnom misljenju bez ikakve zelje da se objektivno sve stavi na papir. Licno sam doziveo pretnje smrcu jer je moj auto bio u necemu drugaciji od drugih, krajnje komicna stvar. Da bi isti ti sad radili neke stvari na nacin kako sam ja radio.

Problem je okupiti ljude na forumu, a kamoli na skupu u organizaciji foruma, a ne da cemo privlaciti paznju na drugim skupovima.

Cinjenica da je ovo jedini forum koji je preziveo je verovatno zasluzna cinjenica da je baziran na besplatnom domenu koji relativno stabilno radi, a pri tome moze uveliko da funkcionise, nezavisno od aktivnosti administracije. Propadali su forumi i sa vecim brojem aktivnih clanova jer nisu mogli da skupe 20e da plate domen.


I ja bih voleo da imamo nalepnice, priveske, zastavu, kalendare, majice, skupove i da posecujemo druge, ali realnost je da kada se treba ukljuciti u organizaciju u nesto i da se prikupi novac, vrlo brzo ostane jednocifren broj ljudi. A pojedinici posle par godina izgube entuzijazam za sve to jer ajd sto ne dobiju hvala, nego sto ih jos ljudi pljuju kako nisu zadovoljni njihovim radom.

Ja sam administrator na ovom forumu bio nekoliko puta i kroz fazon duze od deceniju pa se jos nije desilo da se ispuni plan i program postavljen od administracije.


Trenutno mislim da forum visi na tankim nitima da ostane aktivan, skup vise od 3 ljudi je pravi uspeh. Za vise mislim da nije realno, iako bi bilo lepo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od alek Pon 21 Feb 2022, 18:23

Au - vracen sam u realnost. U svakom slucaju ako krene bilo kakva prica - tu sam, imam mnogo iskustva sa dizajnom i profesija mi je izrada sajtova, a phpBB je igracka.
alek
alek
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2021

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Pon 21 Feb 2022, 18:30

Mislim sto se tice realnosti najveci uspeh bi bio da ljudi aktivno pisu na forumu, to je svakako prvi korak. Trenutno dobar deo ljudi izbegava da pise iz onih ili ovih razloga. Mesecima u nazad se brojke vrte na oko 10 aktivnih ljudi, od cega 2 osobe cine 50% poruka iako relativno konstantno izmedju 20 i 30 ljudi poseti dnevno forum.

Nazalost tesko je zainteresovati ljude da budu aktivniji ili naci u cemu je problem tj razlog toga da se eventualno promeni nesto ako im ne odgovara.


Cak i ovako pokrenuta tema pretpostavljam da nece iskazati ogromnu zainteresovanost i ulazak trece osobe u pricu je verovatno maksimum.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od VPetar Pon 21 Feb 2022, 19:44

Maksimum Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od nikola031 Pon 21 Feb 2022, 21:10

Ajde da probijemo maksimum Very Happy Generalni problem sa forumima je sto su facebook grupe preuzele jedan deo aktivnosti, jer je velikom broju ljudi koji su tu samo da postave pitanje lakse da to urade na FB i to je to. Druga stvar je sto se broj Zastava na putevima rapidno smanjuje i to takodje umanjuje potencijalnu aktivnost, a i entuzijasta koji nesto sami cackaju je sve manje.
nikola031
nikola031
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 356
Godina : 31
Lokacija : Užice - Kragujevac
Datum upisa : 22.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Pon 21 Feb 2022, 21:18

Ali nije ni da su forumi za druga vozila procvetali prelaskom sa Zastave na druga vozila. Ovo za FB svakako da stoji, mada nije stvar samo malog broja ljudi nego i oni koji aktivno prate forum nece cesto da se ukljuce u pricu. Mislim forum cine ljudi. Ako svako krene od toga da iz nekog razloga nece da pise onda vrlo brzo nece imati ko da pise, pa nece ni imati sta da se cita.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od nadal Uto 22 Feb 2022, 13:26

treba naci nekog marketara koji vozi jugica
nadal
nadal
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 467
Lokacija : Nis
Datum upisa : 28.12.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od dimmu Uto 22 Feb 2022, 15:03

Stvar je u tome da se ovde ljudi vecinom registruju da bi samo trazili pomoc, postave par pitanja i to je to. Neki se nikada ni ne vrate, odredjeni broj nekada dodje pa samo baci pogled na neke teme i tu sem par ljudi nema niti nekog aktivnog pisanja, niti druzenja. Dzaba nalepnice, baneri, ovo ili ono kada je tu aktivno samo par ljudi.
Doduse radije bih i da mozda tako i ostane nego da bude kao na Fejsbuku. Svako prica neku svoju pricu, slazu se kada treba nesto napljuvati, a velika vecina ljudi pojma nema o cemu prica. Bitno je da se komentarise. Svako ima pravo na svoje misljenje ali mi je drago sto forum barem nije kao vecina Facebook grupa gde se pisu takve gluposti da te glava zaboli dok citas.
Ako mislite da probijete maksimum i da se nesto na forumu promeni onda se svi malo vise aktivirajte.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma - Page 4 Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu