Nov pocetak Zastava Foruma

+13
nikola031
junior45
jugota
ljuti
putopisac
Sima21
VPetar
d.stole
Milos55
dimmu
Sultan
ZAC
YUgisa
17 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Pon 28 Jan 2019, 21:32

Kao sto ce neki primetiti, imamo neke izmene na forumu, posto je administracija zajedno sa moderatorima prilicno zatajila u odrzavanju foruma, smatram da nije u redu da zamre forum zbog nedostatka njihovog vremena ili nezainteresovanosti da obavljaju tu duznost. Smatram da uz odrzavanje reda na forumu, Administracija treba i da konstruktivno utice u razvoju foruma i aktivaciji postojecih clanova i privlacenju novih da aktivno ucestvuju u radu foruma.

Preuzeo sam privremeno cin Administratora i raspustio sve dosadasnje administratore i moderatore koji nisu mesecima posetili ili pisali na forumu.

Shodno tome, zeleo bih da se aktivni clanovi foruma jave sa konstruktivnim predlozima o daljoj buducnosti foruma. Znaci ako neko ima neku ideju kako organizovati vodjstvo foruma, izmene pravilnika, predlozi za admine/moderatore itd.

Molim da komentari budu konstruktivni za temu, bez preteranog offiranja.


Nadam se da ce se clanovi ukljuciti u dalji razvoj foruma, posto je ovo forum za sve nas, samim tim od nas zavisi njegova buducnost. Smatram ako ne dodje do nekih promena, da forum polako ide u pravcu gde su mnogi zavrsili, tj gasenju.

Napred Zastava Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od ZAC Pon 28 Jan 2019, 21:38

Posto sam cesto na forumu, svakodnevno, mogao bih pomoci kao moderator.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Pon 28 Jan 2019, 21:56

Ok Zac, imacu te na umu kad utvrdimo sta cemo i kako cemo.

Ja sam pokusao da olaksam registraciju novih clanova i da ubrzam taj proces, tako da bi sada nakon registracije novi clanovi trebali automatski da dobiju pristup forumu, umesto da cekaju da Admini odobre njihov nalog. Tako da ce od sada jedino morati da sacekaju da kad se predstave da ih Admin prebaci u odgovarajucu grupu da mogu da pisu po celom forumu.

Takodje su pobrisani "cuvari reda" iz opisa soba na forumu posto vise nisu aktivni ti admini/moderatori, takodje ta raspodela obaveza nije nikad bas ni funkcionisala kako je zamisljeno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 10:07

Evo i ja da se javim.
Meni se sama konstrukcija foruma od pocetka jako dopala. Sve je jasno podeljeno u grupe ,po temama, tako da je "setnja" po forumu utoliko olaksana. Lepse je i bolje uredjen i uradjen nego mnogi forumi " jacih" marki automobila,toliko o tome...jacih.
Ne bih nista menjao u konstrukciji foruma. Ko je nov,mora malo da prokrstari i nauci gde se sta nalazi,uostalom,svi tako i urade posto su novi pa im je verovatno sve zanimljivo.

Sto se cuvara reda tice,ta dobro zamisljena kompozicija verovatno nije funkcionisala posto se nema vremena sve zivo da se cita,to je moja pretpostavka....tako da apelujem na clanove da se medjusobno ne vredjaju,vec da se sale,po meni,to moze biti i zanimljivo,cak i ako je mali off... U tom smislu ne bismo ni trebali cuvare reda ako sami clanovi taj red odrzavaju medjusobno. Nesto kao "kucni red", zato je vazno nove clanove uputiti u prelistavanje Pravilnika foruma.
Ja sam dugo cekao da postanem punopravan clan i da imam pristup celokupnom forumu. Moze da se desi da je to odbilo dosta nestrpljivih clanova,koji su sada na zalost bivsi. Dobra je zamisao da postoji neki period uigravanja,samo da ne bude duzi od npr 3 dana ili tako nesto...

Bilo bi interesantno na primer,nekako ,da postoji vise informacija o aktuelnim okupljanjima. Cini mi se da je tu protok informacija malo stao,ali nisam siguran na koji nacin to moze da se popravi,tj od cega/koga zavisi sirenje odnosno deoba informacija.

Mozda da se negde posebno izdvoji specijalno soba ili tema kako li se vec to kaze,gde ce se nalaziti samo tehnicka uputstva,servisna uputstva i sl,ali s tim da nisu to neki linkovi koji rade/ne rade vec probrana skupina koja moze da se pregledava/download-uje....i koja stoji na forumu ( ja sam za sebe skinuo servisna uputstva sa Scribd-a npr,da imam kad god mi zatreba nesto)

Pozdravljam tvoj napor Mister Yugisa,sa zeljom da ovaj forum prezivi ove male trzavice i da nastavi da nam jos dugo dugo sluzi...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od dimmu Uto 29 Jan 2019, 15:05

Ja sam ovde svaki dan i citam skoro pa sve ali ne bih da se javim za moderatora bas iz razloga koje sam sa YUgisom pricao pre neki dan, obrises nekome post ili upozoris ga krene ljutnja ili durenje.. Generalno nisam ljubitelj drame te ne bih sebe da okruzujem istom.
Sto se tice predloga ja predlazem da se osveze linkovi ili slike za tutorijale i da u tome ucestvujemo zajedno sto je vise moguce.
Mozda da se naprave novi pin-ovai tutorijali na vrh tipa kako ispustiti i zameniti ulje u menjacu, kako zameniti manzetne na letvi, homokinetickog itd itd. Ima tih sitnih stvari koje su mozda i previse ocigledne, a ljudi ne znaju. Ima i vecih poslova koje mozda moze svako da uradi kuci uz neki osnovni alat. I ja sam dosta tih jednostavnih stvari tek ovde na forumu saznao, nije me sramota priznati Smile
Mislim da je to nesto sto bi malo pokrenulo ljude da barem imaju razlog da dolaze na forum jer dosta njih dolaze samo zbog problema na svom automobilu, kada bi vecina predstavila vozilo i krenula u neku pricu verujem da bi forum lagano rastao.
Barem kod ove redovne ekipe koja posecuje forum mislim da nema neke zavisti, sujete, ljubomore ili slicnih gluposti te verujem da kada krenu ljudi da dolaze fino bi se prica zaukala..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Uto 29 Jan 2019, 16:01

Nisam mislio da se nesto menja u postavci soba, mozda bi neke mogle da se sastave u jednu od onih koje nisu nesto aktivne ali to sad nije trenutno bitno, nego sam mislio vise da se eventualno menja nesto u konstrukciji vodjstva foruma.

Posto se pokazalo da veci broj administratora i moderatora nije resenje jer nema dovoljno aktivnih ljudi za tako nesto, mozda bi bilo lakse da ima recimo samo 2 admina od aktivnijih ljudi ali da ima jos dodatnih 5 ljudi kao "uprava" foruma. Sto bi onda cinilo 7 ljudi koji upravljaju forumom kako bi se zadrzala objektivnost administracije i forum usmerio u pravcu vecine. Tako da ako vecina uprave odluci da je neki clan nepodoban, bilo admin ili ne, mogu da ga iskljuce i potraze drugog. To bi znacilo da admini mogu aktivno da vode racuna o forumu dok uprava moze njihove postupke da oceni u nekom narednom periodu.

Recimo pre su administratori i moderatori glasali za banovanje clanova. Ali posto nisu bili dovoljno aktivni onda je nekad cekanje za prikupljanje vecine trajalo predugacko dok je neko mozda grubo krsio pravila pa je dolazilo do jednostranog odlucivanja oko banovanja. Kad bi postojala uprava, onda bi Admin mogao ukoliko smatra da je neko grubo prekrsio pravila da banuje nekog, a uprava ukoliko smatra, moze naknadno da izglasa ako misli da admin nije postupio u skladu sa pravilima.

Jer upravu moze da cini bilo ko, ukoliko je u stanju da kuca i salje poruke na forumu i ako dodje jednom u dan dva, je i vise nego dovoljno, a administrator/moderator moze da bude samo neko ko ima malo vise iskustva u radu foruma iza "zavese". Mora biti sposoban da brise poruke, da ih menja po potrebi, da prebacuje ljude iz grupe u grupu, menja sobe itd... Nije stvar samo da psimeno daje opomene. Nije problem obuciti nekoga, samo treba i taj neko da ima smisla za taj vid rada. Ujedno na taj nacin otvaramo mogucnost pristupa nekome kao sto je Dimmu, koji bi hteo da ucestvuje ali ne bi da ulazi u direktan kontakt sa clanovima.

Sto se tice linkova i slika, mogu da se osveze samo ako neko ima to da podeli sa forumom. Za tako nesto moraju sami clanovi da se ukljuce, jer ocekivati da admin sve to samostalno nadje ili da ima na racunaru pa da sam kuca, postavlja na net itd je prilicno besmisleno. Postoji soba sa brdo linkova i tema za razna upustva (gde je vecina linkova mrtva), ali ona moze da zazivi samo ako svako potrazi na svom racunaru sta ima o metalnim ljubimcima. Svako moze da otvori neku temu i da vidi da li je tema validna, ako ne da napise poruku i da podatke pa da admin onda te podatke postavi u pocetnu poruku i osvezi temu.


Sto se tice okupljanja, pa vecinom ljudi vise ne koriste forum da bi organizovali svoj ili odlazak na neciji drugi skup, pa nema novih tema. Ukoliko nema zainteresovanosti da se okupe sami clanovi foruma na svom skupu, niko ne brani da neko objavi ukoliko postoji neki lokalni skup i da pozovu zainteresovane da dodju. Licno ja ne idem na skupove, ali znam da u SU postoje "Cars&coffee" skupovi svake nedelje u cini mi se 9h kod Shoppi, barem je bilo pre, takodje prethodnih godina je bilo North Side Team Tuning Styling manifestacija, ali ja o tome ne mogu da piskaram kad ne posecujem Wink

Ja sam godinama pozivao ljude da dodju u Kulu da se druzimo pa na kraju krajeva opet je retko ko dosao sem pojedinaca koji me licno poznaju. Mislim nije razumno ocekivati da dodje neko iz Nisa u Kulu (mada recimo kad sam bio na Alfinom skupu u Kuli, bilo je nekoliko vozila iz Nisa), ali steta je sto se neodazovu ljudi koji su u krugu od 50-100km. Ja iz SU ne mogu da organizujem nesto u BG, KG itd... To mora neko ko je lokalac odnosno neko ko je upucen u to kako neka lokacija funkcionise.


Poslednji izmenio YUgisa dana Uto 29 Jan 2019, 16:17, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 16:17

Slazem se u potpunosti.
Da li je moguce presloziti postove u npr -Servisi,popravke-,jos nekako sem po datumu " izrade"?
Ili bar,u okviru sobe -Servisi ,popravke- ,napraviti neki da kazem podfolder,pa rasclaniti na smisaone grupacije,da nije samo nabacano? Toga se namnozilo,pa nove clanove verovatno ozraci kad trebaju da kopaju,i onfak se jave na Blic pitanja,a vec pojasnjena stvar,tj ima post o tome,al npr,iz 2016te...

Medju "stalnim posetiocima-ekipi" naravno da ne treba da postoje zavist,sujeta,ljubomora...zbog cega bi bilo? Svako zna po nesto,a ako ne zna,ce da nauci citajuci i tumaceci predloge,komentare,savete...pa prvi ja apsolutno nista nisam znao kad dam se sramezljivo usunjao...a i dalje IČ ne znam...
Laughing Laughing Laughing
Problem sa slikama ne znam kako resiti. Npr mnoge tj skoro sve slike u mojoj temi su sa Imagepost-a,i ako nesto tamo rikne kao npr Putopiscu sto se desilo,sve slike su automatski pogubljene. A da forum cuva kopije,to je verovatno previse...ili nekako resiti da slike mogu samo na jedan nacin biti ubacene,tako da ostaju " neizbrisivo zakljucane"...
Bar za tutorijale,nekako iskopirati,montirati,urediti....

Mozda napraviti jos neko bodovanje,nesto kao "skupljanje tokena" ,ko napise neki tutorijal u vezi guma i felni,dobije "ALU felnu",isprva Koralku pa dalje...ko doda dobru stvar na temu,dobije bolju gumu...za styling tutorijal,branik za GVX....i tako redom virtuelno polepsava svoje kotrljalo
Unsure  ...previse komplikovano...premda bi bilo interesantno...zaboravite samo glasno razmisljam,ubi me visak kiseonika.

Ali bi trebalo da se napravi nesto sto bi i vizuelno i na neki drugi nacin mozda privuklo nove clanove. Mozda i neko od njih ima nesto da kaze,doda,smisli...

Ja opet imam vremena na pretek,ali nemam dovoljno free interneta,dok sam sa vremenom slobodan. Nesto sto je jednostavno za da se odradi,verovatno bih i prihvatio,bar za probu,ali mislim da nisam dovoljno " kvalifikovan",za ista ozbiljnije,mada...ko zna. Dok sam bio posve funkcionalan,moj posao je bio prilicno odgovoran...
Kako oceniti kome kakav posao da se dodeli od buducih moderatora administratora,cuvarova-redova iza kulisa itd?
Ne bih ni ja da ulazim u konfliktne situacije sa clanovima.
Nove clanove bi trebalo nekako jednostavno "obuciti" , ili podstaci na neki nacin,kako da se ponasaju...


Poslednji izmenio Sultan dana Uto 29 Jan 2019, 16:33, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od ZAC Uto 29 Jan 2019, 16:32

Slazem se , teme treba srediti...Po meni tema "Blic Pitanja" treba biti ukinuta..razlog je taj sto tu zavrse nekada vrlo korisne informacije, a zatrpaju ih ostala "blic pitanja' Bolje je da svaki zaseban deo automobila ima svoj podforum...Na primer u "Servis-Popravke' pa imas podforum Karoserija, pa Motor, Menjac, Vesanje itd...pa i ako neko ima neko "blic pitanje" postavi ga odmah u odgovarajucoj podtemi, samim tim tema dobija problem i resenje...tako da sve korisne informacije ostaju tu vezane za sustinu teme.

Sto se tice skila, mozda je pametnije cuvati ih na svom racunaru nego na "Imagepost' i slicnim sajtovima. Evo na primer, ja mogu sve svoje vratiti na forum, svaku sliku, svaki tutorijal koji se iz ovog ili onog razloga vise ne vidi. Prosto sve uredno cuvam u racunaru....Jedinio sto ne mogu vratiti su, na primer, tekstovi ili objasnjenja ,koje sam pisao uz slike u nekom tamo tutorijalu.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Uto 29 Jan 2019, 16:34

Mogu da se presloze ali postoje 3 problema. Prvi je sto ljudi ne postuju u potpunosti pravilnik pa su naslovi prlicno sturi i ne daju jasnu sliku o problemu u njemu, drugo je sto ljudi vole da offiraju a 3 je sto je to jako puno posla za 1 administratora.

Jer administrator bi morao da procita celu temu, da je podeli na nekoliko manjih ukoliko je bilo offiranja, da to uradi skladno da se ne izgubi smisao svake teme i da to onda imenuje tako da bude jasno ako ne moze nesto da sklopi u jednu temu i da prebaci tamo gde joj je mesto. Tako nesto je i bilo uradjeno, recimo soba Tuning je prilicno dobar primer toga ali ta ideja nije nikad sprovedena u celosti u svim sobama.

Tako da ako se ne bi veci broj ljudi ukljucio u to da se teme srede, tesko da bi to mogli sprovesti. Jedino resenje koje ja vidim da se postojece teme zakljucaju i da se nove teme koje se otvaraju odmah usmere u pravcu koji treba pa da se najstarije teme povremeno brisu. Na taj nacin bi se osvezili podaci i znanje i moglo bi se "pretragom" potraziti podatak medju starim temama pre nego sto se obrisu.

Ali opet bi to zahtevalo od aktivnih clanova da cak i ako nisu upoznati sa datim problemom da podele svoje iskustvo, da podele podatak iz starije teme ako su ga videli i misle da je to resenje. Jedino je stvar da treba podeliti resenje iz starije teme a ne link samo, posto ako se obrise vremenom onda nema koristi. Mislim potencijalno se i mogu samo zakljucati teme i ostaviti, ali je stvar gomilanja starih i novih informacija.

Trenutno na forumu ima 3775 tema, da 10 ljudi radi po 10 tema dnevno (sto u zavisnosti od teme moze biti 1-2h dnevno) to je vise od mesec dana posla...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Milos55 Uto 29 Jan 2019, 16:49

Sutane, lepo je to što ti pričaš u vezi sa tokenima, ali, premalo je članova za tako nešto, po mom mišljenju. Takođe, novih članova nemamo. Svako ko se registruje, bude tu nekoliko dana i nestane. Činjenica je da je forum u poodmakloj fazi zamiranja i da nije više ono, što je bio pre 5 godina, kada sam se ja registrovao ili ranije. Za ovih 5 godina, u vezi sa brojem članova, ja sam primetio jedino odliv. Mislim da si ti jedan od retkih koji su ostali za stalno. Žao mi je što je tako, ali, šta da se radi.
U vezi sa izgledom i funkcionisanjem foruma, smatram da je ovako kako jeste odlično i mislim da ne treba ništa da menjamo, navikli smo se svi na forum ovakav, kakav je.  Very Happy
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Uto 29 Jan 2019, 16:54

Prva stvar je da se sto vise clanova ukljuci u temu, posto je u proteklih 24h, bilo 40 razlicitih osoba na forumu a od toga je samo 5 ucestvovalo u temi, nije bas nesto pozitivno za forum posto ocigledno postoji odredjena nezainteresovanost ili strah od pisanja.

Drugo ne mogu ljudi dugo da ostanu ukoliko se svi ne potrudimo da forum bude zanimljiviji. Ljudi koji imaju problem nece ostati na forumu nakon sto rese problem. Ljudi na forumu ostaju zato sto imaju sta da citaju, bilo od zanimljivih projektata, vesti, novosti, smesnih slika, klipova, chata itd...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od ZAC Uto 29 Jan 2019, 16:55

"Mogu da se presloze ali postoje 3 problema. Prvi je sto ljudi ne postuju u potpunosti pravilnik pa su naslovi prlicno sturi i ne daju jasnu sliku o problemu u njemu, drugo je sto ljudi vole da offiraju a 3 je sto je to jako puno posla za 1 administratora.

Jer administrator bi morao da procita celu temu, da je podeli na nekoliko manjih ukoliko je bilo offiranja, da to uradi skladno da se ne izgubi smisao svake teme i da to onda imenuje tako da bude jasno ako ne moze nesto da sklopi u jednu temu i da prebaci tamo gde joj je mesto. Tako nesto je i bilo uradjeno, recimo soba Tuning je prilicno dobar primer toga ali ta ideja nije nikad sprovedena u celosti u svim sobama. "

Upravo to, zato i sluze admini i moderatori, da vode racuna o smislu tema, brisu suvisne postove koji nemaju veze sa temom, menjaju naslove ako su nejasni i sturi itd.
Naravno ne treba strogo zabraniti OFFovanje, bas iz razloga koje je pomenuo @dimmu, da ne dodje do svadje, vec pustiti i po neki OFF...ali ga kasnije obrisati, onda kada tema bude "zakljucena" u smislu okoncanja necijeg problema na autu...recimo.
A s`druge strane ostro kazniti clana koji vrerdja druge....ali se nadam da do toga nece dolaziti, svi nasi aktivni clamovi su jako fini...i pravo da vam kazem, falio bi m iforum kada bi skroz zamro...Takvu sudbinu je doziveo Ficin forum, na zalost...svi su presl ina fLEZbuk a forum ostao bez clanova...do njegovog gasenja...i sta sad, ako neko pozeli da stupi u kontakt sa nekim bivsim clanom...kako to da uradi? E da do toga ne bi doslo moramo svi mi da "gajimo" ovaj forum da traje duze nego nase zastave... Very Happy

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Uto 29 Jan 2019, 17:03

Jeste, zato postoje ali vecina nas nema vremena da se toliko posveti tome za stare teme ali i clanovi moraju da shvate da njihov problem nije samo njihov problem. Resenje za njihov problem moze biti resenje problema i nekom drugom nakon toga.

A do svadje uvek moze da dodje, bilo je kritikovanja oko promene naslova, zakljucavanja tema (iako bukvalno ispod te teme ima tema sa istim tim problemom), nazalost to je nesto sto neko kao admin mora da prihvati.


Da bude nesto jasno, ja sam preuzeo cin admina samo zato sto sam zeleo da se forum pokrene jer sam smatrao da bi dosadasnjim tempom ubrzo zamro. Licno ja nemam veiku zelju da budem admin i ostacu to jedino u krajnjem slucaju jer znam da cu imati dovoljno vremena da aktiviram clanove i slicne stvari da odrzim forum u zivotu (tj da odrzavam forum u meri kojoj je prethodna administracija to radila do pre koji mesec), mozda kao tehnicka ispomoc, ali ja kao pojedinac necu sigurno samostalno sprovoditi sve predloge koji su tu napisani.

Stvar je da svako za sebe proceni koliko je zeljan i sposoban da pomogne forumu i da to iznese. Svako treba da podje od sebe, nije stvar predlaganja sta neko drugi da uradi, jer taj drugi trenutno ne postoji!

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 17:16

Samo je bas bezveze da se i zadnjih sta znam mesec dana javljaju Junior,Dimmu,Yugisa,ZAC,Ljuti,moja malenkos',Doktor Stole,Jugota...ja bre imam vise prstiju na rukama,da ne pominjem papke...
Laughing
Sto bi rekli,Tihi Don na deset slova spade.

Jeste mnogo mnogo posla,za par nas da restajlingujemo ceo forum,pa da mozda pogubimo ono malo clanova koji mozda bar citaju nesto ako ih mrzi da pishu.

Mozda kada bi forum imao neki zvanicni dan,kao rodjendan,pa da bude i dan okuljanja uz neke sitne interesantne stvari,sta znam...pa da se druzenje bar na izgled poboljsa i produbi,a mozda i primami nove stalne clanove,i clanice...
Pitanje,da li ima i jedna zenska osoba clan foruma? Ako nema,da li neko ima nekakav odgovor zasto je to tako,sa stanovista ciste psihologije?
Znam da je mozda i najveca prepreka vreme koje smo prodali zajedno sa drzavom al bar da se pokusa...

Ja Fb ne koristim jer mi je haotican i na prvi a i na sve ostale poglede,mada imam profil. Ne razumem smisao i oblik tog vida drustvene mreze...tako da mi nije jasno zasto su svi pobegli na Fb kad je bar meni,budjav..ko lebac...
Laughing

Na koji nacin da se organizuje ta deoba zadataka oko odrzavanja foruma?
Nesto kao ponuda mogucih poslova pa ko se prihvati?
Pa da se stalni clanovi prijave,apliciraju na "radno mesto"?

Treba nam higijenicar,definitivno...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Milos55 Uto 29 Jan 2019, 17:37

Činjenica je da ja slabije pišem otkad sam krenuo na fakultet, ali uđem svaki dan i pročitam ko je šta pisao. Prosto, nemam više vremena kao pre, zapostavio sam mnogo što šta u životu. Ne znam da li sam vozio mog Juga 10-ak puta, od 1. oktobra. Uglavnom ga vozi ćale, ja proverim ulje s vremena na vreme, ako treba nešto malo čačnem oko njega, i to je to. Ukoliko bude potrebno, uzmi me u obzir za administraciju, jer, kažem, na forum uđem svaki dan da pročitam poruke.
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od dimmu Uto 29 Jan 2019, 17:51

YUgisa ::Posto se pokazalo da veci broj administratora i moderatora nije resenje jer nema dovoljno aktivnih ljudi za tako nesto, mozda bi bilo lakse da ima recimo samo 2 admina od aktivnijih ljudi ali da ima jos dodatnih 5 ljudi kao "uprava" foruma. Sto bi onda cinilo 7 ljudi koji upravljaju forumom kako bi se zadrzala objektivnost administracije i forum usmerio u pravcu vecine. Tako da ako vecina uprave odluci da je neki clan nepodoban, bilo admin ili ne, mogu da ga iskljuce i potraze drugog. To bi znacilo da admini mogu aktivno da vode racuna o forumu dok uprava moze njihove postupke da oceni u nekom narednom periodu.
Ovo meni zvuci skroz ok.

Sto se tice linkova i slika.
Ja imam tehnicka upustva i servisna uputstva i nesto slika Yugo do srafa i slicne stvari koje su se nekada kacile po forumu.
ZAC kaze da on sve svoje slike ima.
Moze se kaciti na postimg koji je za sada barem veoma pouzdan, a za ostale host sajtove sto se tice rar fajlova i slicno mozemo da se dogovorimo..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 18:10

Bilo bi dobro da forum ima neku vrstu stalne postave literature,ne mislim na linkove vec gotove fajlove za download,kao sto Dimmu napominje,u npr RAR formatu.

Slazem se za razumno formiranje "upravnog odbora" sa nekoluko clanova koji bi adminu/adminima pomagali u radu preuzevsi svako svoj reon odgovornosti. Ili,da se rad na primer podeli po danima.
Ako ima pet clanova odbora,svako bi zaduzio po jedan radni dan,u tom svom radu,a vikendom ko se javi da je slobodan,mozda bude i vise clanova odbora slobodnih vikendom.
Jer samo na jednog coveka da spadne sve,to je bas previse...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od ZAC Uto 29 Jan 2019, 19:59

Ne na jednog coveka, svako treba da ima svoj zadatak, svoj reon koji ce sredjivati...na primer, jedan je zaduzen za Kvarovi i popravke, drugi za pricaonicu (slobodne teme), treci za Auto gas i tako dalje, svako u svom reonu da sredjuje teme...ne valja da svi rade sve, po danima ili slicno....
Moj predlog ,ali kako se dogovorimo, ja sam za.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od d.stole Uto 29 Jan 2019, 23:14

Generalno, slazem se sa svime. :-)
1. Blic pitanja mi nema nekog smisla, jer ljudi bez imalo kopanja (uglavnom) otvore tu temu i tako u nedogled. Sto kaze ZAC, neka pametna resenja i saveti zalutaju lako.
2. Fale tutorijali i DIY instrukcije, sa knjizevnim i slikovnim opisom. :-)
3. Resiti nekako problem hostovanja slika, jer ono --> otvara se novi tab ka drugom sajtu, pa tu neke silne reklame...Malo je bezveze.
4. Obnoviti linkove ili sta vec sa literaturom u vezi Zastavinih vozila. Vidim bilo je dosta toga, ali malo sta moze da se skine.

P.S. Sad mi sinulo. Jedna stvar koja me bas iritira. Thumb Down Reci/izrazi za koje znam da ih ima na forumu, kad ubacim u search, ne pronalazi mi nista. Veliki problem. Jedan od primera recimo "Sachs".

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od VPetar Sre 30 Jan 2019, 10:19

Slobo, ako treba neka pomoc kazi, nije problem Smile Ja nisam na forumu od pocetka, ali ima me vec par godina Smile

Ja ne bih voleo da se ugasi forum jer je to mislim trenutno jedini Zastavin forum koji iole radi. A da budem administrator ne bih voleo iz razloga koje ste naveli Dimmu i ti.. znas i sam kako me je ZAC naduvao onaj put u temi jer je eto popizdeo xD Takve stvari prve treba sankcionisati, a ne da se to tolerise.. jer to dovodi dalje do svadje.. u zadnje vreme nisam ulazio na forum jer se nista bitno ne desava, svako tera svoju pricu i to smara.. i meni nije interesantno da pisem o svom projektu jer ce se naci neko da pise neke gluposti.. meni nista ne znaci da ja okacim nesto da bi drugi eto videli, ako nema konstruktivnog razgovora, nema ni smisla kaciti novu temu..

Ako se budu delile obaveze po sobama, mogu pomoci da odrzavam neku, ali ne bih preuzimao previse obaveza na sebe jer ne zelim da budem u situaciji da nmgu da stignem.. Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Sre 30 Jan 2019, 14:20

Meni izgleda,najveci problem je vreme koje bi neko mogao da posveti sredjivanju foruma. Svi smo u obavezi da vise od 10 sati provedemo na nasim poslovima radeci za drugoga,a satisfakcije ili nema ili je ima,ali u minimalnim kolicinama.
Kad se dodje kuci,saceka te usisivac,posudje,zena,deca,pokvareni toster,wesh da se okaci,lopata za sneg,jbmlga kako se kome " posreci"...

I naravno,za slobodno vreme i hobi,ostane jako malo prostora. Tako da u potpunosti razumem nezgodnu situaciju u koju je forum upao...
Jer,u godini kada je sacinjen,administratori i ostali clanovi organizacije su bili mladi ljudi puni elana,volje i zelje,sa puno slobodnog vremena....
Sada je situacija malo drugacija,pa ti isti ljudi jedva da nadju vremena da odspavaju bar svojih npr 6 sati da ostanu iole funkcionalni...ne branim nikoga vec verovatno iznosim sustu istinu...

Meni je ok da svako "tera svoju pricu", naravno da je tako. Meni je to interesantno,kako ko odrzava svoga junaka,a ako se desi da se pribavi nesto novo,onda ima cemu covek da se nada.
Al da novih projekata ima,to nema.... Laughing Laughing ...
Sto Jugota rece,tipicna dijagnoza je to da ceprkas po Zastavi prvih par meseci dok sve ne dovedes u red po svojim nahodjenjima,a posle,nema sta da se dud3i,i cela tema se pretvori u neku stagnaciju....

Ja sam ispisao gomilu stvari za ovih godinu dana,1600 poruka,bar 4 poruke dnevno u proseku. Mozda nisu sve bas na mestu,ali sam se bar potrudio " da me ima"...
Sto bi Englezi rekli " Fleet in being"... Flota u postojanju.
Nisam siguran da li su svi shvatili poentu,ali bi stvarno bar stalni clanovi trebali da napishu makar neku recenicu po nekad,jer ako imaju vremena da gvirnu,mozda imaju vremena i da sastave dve prostoprosirene,aj ne moraju slozenu...
Mozda da pronadju i naprave neku reportazu o necemu,po neki putopis,eto na primer,putopisi mogu biti intetesantni,zatim mozda ako saznaju preko koje firme mogu da se nabave dobri delovi,i neka diskusija o tome da se povede....mozda ce i novi clanovi da se ukljuce.
Posto,ako su novi na forumu ne znaci da su i novi sa Zastavama...mozda ih decenijama vec vozaju.
,i imaju interesantna iskustva....

Ja mislim da treba okaciti novu temu,pa makar i zbog nekog razgovora,jer tu bar ima prostora za i konstruktivan i za svaki drugi razgovor,diskusiju,sta god. Bez novih tema,mrtvilo...jer je vec sve ispisano manje vishe...

Pa izvolite,pisite,budite "Fleet in being" ako nista vise...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od VPetar Sre 30 Jan 2019, 14:55

Ako si se nadovezao na moju poruku, nisam mislio da svako tera svoju pricu u smislu sredjivanja automobila vec u smislu pisanja poruka.. meni to smeta i odbija me od ove druzine jer ako ce svako pisati samo ono sto mu padne na panet, ne obaziruci se na tudje poruke i njihov sadrzaj, meni to nema smisla..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Sre 30 Jan 2019, 15:20

To stoji. Ja se ponekad rasplinem na sve str,ali pokusavam da ostanem " u kolotragu" diskusije ili price...tesko je ispratiti jer se nadovezu neke teme u temi,pa postane mnogo siroko pa gubi smisao...ako si to zeleo reci...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od YUgisa Sre 30 Jan 2019, 15:29

Dobro ajde, idemo ovako da se pokrenemo od nule, posto je vecina zainteresovana za pomoc ali ne bi da bude zaduzena za raspravu koja dolazi uz cin Admina, neka bude ovako, ja cu trenutno da budem Admin a da izglasamo 4 osobe koje ce biti uprava.

Ja trenutno licno mogu da izdvojim 10-15min svaki dan prakticno da uradim osnovno odrzavanje foruma. Da aktiviram predstavljenje, da obrisem neki grub off, da prebacim neku temu tamo vamo i da se ukljucim u kominukaciju sa clanovima oko svih aktivnosti u vezi foruma. Takve stvari trenutno moze jedna osoba da radi, ukoliko dodje do toga da se uveca drasticnije broj clanova tj aktivnost foruma ili da treba da se urade neke obimnije izmene na forumu, uskladicemo se prema tome kad dodje vreme.


Upravu smatram da bi trebali da cine ljudi koji su sigurni da u narednom periodu mogu da posvete isto toliko za rad foruma. Znaci ako znate da ce te za mesec dana ici na 6 meseci u inostranstvo da radite, onda nemojte da se predlazete za to.

Nek zadatak uprave bude onda kontrolisanje mojih odluka i rada, aktivno ucestvovanje u radu foruma, znaci ako imate savet, predlog, zanimljivost itd podelite sa ostalim clanovima da im forum bude zanimljiviji, ukoliko smatrate da nesto nije bilo ok, da ja mozda nisam video, usmericete me da se pozabavim time. Ako imate korisne informacije, upustva itd, postavite na internet i otvorite temu ili napisite u postojecoj temi ukoliko vec postoji pa cemo onda odrzati teme aktivnim.

Kad se izaberu clanovi uprave, onda cemo dalje resiti koje ce dalje izmene biti oko toga da li neka soba da se brise, da se izmeni, da se dodaju ili obrisu, promene neka pravila itd. Ako se svi slazu sa tim, moj predlog je da se eto ljudi jave da li im taj predlog odgovara i da li zele da budu clan uprave i onda cu nakon 2 dana staviti glasanje pa ce moci tajno da se glasa od strane svih clanova foruma i 4 osobe sa najvise glasova ce biti u upravi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sultan Sre 30 Jan 2019, 16:17

Ja bih voleo ako je ikako moguce,da pomognem,samo,suvise sam mlad forumash da bih nesto konkretno poduzeo ako bi mi dopala neka sitna funkcija.
Mogao bih,ako npr vidim nesto da se zlocesto odigrava,da skrenem paznju...
No opet se to svodi na neki vid " higijenicara" ili "cuvara reda" u odredjenim temama,tako da bi se koliko sam razumeo trebali izglasati novi ,koji su u mogucnosti koliko-toliko da preuzmu odgovornost i posao starih cuvara...sto je ok,samo da se nekako organizujemo.

Predlozi su sasvim na mestu. Bitno je da forum funkcionishe,bar za nas koji smo jos tu,i branimo ovaj Bastion nade za Zastave...u ovom forumskom obliku.
Jer,Fb oblik mi se ni najmanje ne svidja...

Ja takodje smatram sledece,ko pogreshi,bolje sam da se javi,i nema tu rasprave sa Adminom. Nije lako raditi sa ljudima te se postavite Vi gospodo,na mesto coveka koji treba da odrzava red medju Srbima...Xa,samo deset dana radite posao sefa,i bice vam jasno da ste izmedju cekica i nakovnja,a svaki metal ima svoj limit...cak i da ste od celika...

Mislim da je Apel u vidu: molimo sve clanove da budu strpljivi,korektni,kulturni,predusretljivi,druzeljubivi,interesantni...ostalo ce samo doci,a manje rada za Admina.

Odrzavajmo red na forumu svi,tako sto cemo povesti racuna sta kako koliko kada i zasto pisemo...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nov pocetak Zastava Foruma Empty Re: Nov pocetak Zastava Foruma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu