Osram night breaker iskustva..

+8
Miljan
Jandro
YUgisa
ZAC
Basko
junior45
VPetar
Kum Ruzvelt
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od dimmu Pon 31 Jul 2017, 12:33

Dnevna svetla u faru, a i u pozicijama su vam sve do jednom dok vas ne zaustave dokoni saobracajci.
Pisao sam vec 2-3x kakvih sam problema imao sa dnevnim svetlima.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od jollyjumper Pon 31 Jul 2017, 14:43

Imam ideju da ubacim sto vecu sijalicu u poziciju i probam da napravim da izgleda kao da ceo far svetli, ali da budu led, da ne izgleda kao da su pozicije. Jer mi je retardirano kako su smislili da gore farovi i preko dana...na novijim automobilima su "dnevna svetla" upravo pozicije, ali su nam regulative nenormalne jer traze oborena svetla na starijim automobilima-pa ono, kontam kako zaobici propis, da se ne vidi, a da mi ne gore sijalice po ceo dan. Nema posebnog razloga sem da mi jako ide na zivce.

A verujem da dokoni kreteni prave probleme, svakako traze sta ce da ti nadju, ako nisu farovi, onda ce da bude nesto drugo i tako u krug...e takve kretene treba poodpustati sve do jednog. Posebno one koji vide da vozis Juga ili Zastavu i krenu da glume ludilo.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od YUgisa Pon 31 Jul 2017, 14:50

Ako se ja dobro secam, Aki91 je stavljao 21w sijalicu na mesto pozicije u faru i imao je mislim klasicne pozicije u braniku.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od ZAC Pon 31 Jul 2017, 15:58

Dnevna svetla ima na internetu za 10 e...
Ja ih imam, pravio ih je moj drug, ali na zalost on sada zivi u Nemackoj pa je prestao sa tim...
Njegova dnevna imam i na Jugu i Loganu... pale se automatski sijalice dugog svetla sa 50% intenziteta...-pa ne zaslepljuju a i cuva se sijalica... aktiviraj use cim alternator uspostavi struju punjenja od 14V pa je ujedno i test alternatora. Po gasenju auta svetla gore jos nekih 30 sec. pa se automatski gase, to jest gase se kada u instalaciji napon opadne na 12.8 V

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od dimmu Pon 31 Jul 2017, 17:03

jollyjumper ::Imam ideju da ubacim sto vecu sijalicu u poziciju i probam da napravim da izgleda kao da ceo far svetli, ali da budu led, da ne izgleda kao da su pozicije. Jer mi je retardirano kako su smislili da gore farovi i preko dana...na novijim automobilima su "dnevna svetla" upravo pozicije, ali su nam regulative nenormalne jer traze oborena svetla na starijim automobilima-pa ono, kontam kako zaobici propis, da se ne vidi, a da mi ne gore sijalice po ceo dan. Nema posebnog razloga sem da mi jako ide na zivce.

A verujem da dokoni kreteni prave probleme, svakako traze sta ce da ti nadju, ako nisu farovi, onda ce da bude nesto drugo i tako u krug...e takve kretene treba poodpustati sve do jednog. Posebno one koji vide da vozis Juga ili Zastavu i krenu da glume ludilo.
Kontam sta hoces ali da ubacis bilo koju Led T10 u poziciju u far nece ti nikada dovoljno osvetljavati preko dana koliko H4 sijalica moze sa kratkim svetlom.
Tu ce ti biti i upadljivo pa ce preko suncanih dana izgledati kao da ti farovi nisu upaljeni jer kako oni kazu 'Vozaci moraju biti obelezeni iskljucivo sa oborenim svetlom'.
Pitao sam i ja da li zaustavljaju nove automobile koji voze sa dnevnim svetlima ali sam dobio odgovor da su ta dnevna svetla u fabrici automatski atestirana, a da Zastavina vozila ne mogu da se u saobracaju voze bez oborenog svetla jer ne postoji atest za dnevna svetla za tako star auto.
Pri tom da napomenem da sam vozio sa iskljucenim xenonima i upaljenim pozicijama u braniku. U braniku je preko dana sijalo sasvim uredu jer je mala povrsina pa uspe i najjaca sijalica da osvetli tih par cm okolo.
Ja zivim u dosta manjem gradu pa nisam imao bas mnogo cimanja jer nemamo toliko zaustavljanja policije u lokalu. Uglavnom ako vide da si stavio pojas sve je manje/vise u redu.
U vecim sredinama gde ima vise kontrole mislim da se ne isplati voziti bez oborenog svetla. Nema poente ni raspravljati se, oni su uvek u pravu...
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od YUgisa Pon 31 Jul 2017, 17:13

Kod Akija sa sijalicama nije bilo nista gore nego neka balonka na pogled... Normalno da stavljnje bilo cega ne moze da se smatra dnevnim svetlom i da bi realno trebalo da se atestira jer karakteristike propisane za takva svetla ne mozete stapom i kanapom izmeriti. Ako se nevaram pored odredjenih dimenzija (mislim da je 20cm kvadratnih po strani), treba da pruzaju odredjenu kolicinu sveltosti i mislim da je propisano i na kojoj visini treba da budu. Sad ovo sto se metrom moze izmeriti, nije problem, ali kolicina svetlosti jeste. Kad bi moglo bilo sta onda sta sprecava ljude da koriste pozicije ili maglenke itd...

Problem naseg zakona je sto za nesto propise da treba atest, nema proceduru za sprovodjnje njega ili je cena i papirlogija takva da nema smisla i prevazilazi cenu samog dela a kad si i spreman da je sprovedes nemas gde to da uradis. Takodje je problem sto mnoge stvari mogu uz pomoc stapa i kanapa da se mere ali se zahteva procedura koja je besmislena.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od Jandro Pon 31 Jul 2017, 18:18

Ja bre imam COB LED dnevna svetla od 17cm dužine, koja se zalepe, i pale se odmah po kresanju motora, i ništa drugo ne svetli na autu dok ona rade. I pored redovne vožnje po gradu išao sam još svuda kojekude po Srbiji, i nigde nikad me nisu zaustavili, bar ne zbog toga!

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od Miljan Pon 31 Jul 2017, 19:47

dimmu ::
jollyjumper ::Imam ideju da ubacim sto vecu sijalicu u poziciju i probam da napravim da izgleda kao da ceo far svetli, ali da budu led, da ne izgleda kao da su pozicije. Jer mi je retardirano kako su smislili da gore farovi i preko dana...na novijim automobilima su "dnevna svetla" upravo pozicije, ali su nam regulative nenormalne jer traze oborena svetla na starijim automobilima-pa ono, kontam kako zaobici propis, da se ne vidi, a da mi ne gore sijalice po ceo dan. Nema posebnog razloga sem da mi jako ide na zivce.

A verujem da dokoni kreteni prave probleme, svakako traze sta ce da ti nadju, ako nisu farovi, onda ce da bude nesto drugo i tako u krug...e takve kretene treba poodpustati sve do jednog. Posebno one koji vide da vozis Juga ili Zastavu i krenu da glume ludilo.
Kontam sta hoces ali da ubacis bilo koju Led T10 u poziciju u far nece ti nikada dovoljno osvetljavati preko dana koliko H4 sijalica moze sa kratkim svetlom.
Tu ce ti biti i upadljivo pa ce preko suncanih dana izgledati kao da ti farovi nisu upaljeni jer kako oni kazu 'Vozaci moraju biti obelezeni iskljucivo sa oborenim svetlom'.
Pitao sam i ja da li zaustavljaju nove automobile koji voze sa dnevnim svetlima ali sam dobio odgovor da su ta dnevna svetla u fabrici automatski atestirana, a da Zastavina vozila ne mogu da se u saobracaju voze bez oborenog svetla jer ne postoji atest za dnevna svetla za tako star auto.
Pri tom da napomenem da sam vozio sa iskljucenim xenonima i upaljenim pozicijama u braniku. U braniku je preko dana sijalo sasvim uredu jer je mala povrsina pa uspe i najjaca sijalica da osvetli tih par cm okolo.
Ja zivim u dosta manjem gradu pa nisam imao bas mnogo cimanja jer nemamo toliko zaustavljanja policije u lokalu. Uglavnom ako vide da si stavio pojas sve je manje/vise u redu.
U vecim sredinama gde ima vise kontrole mislim da se ne isplati voziti bez oborenog svetla. Nema poente ni raspravljati se, oni su uvek u pravu...

T10 LED u faru i u braniku

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 IMG_3174

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od dimmu Pon 31 Jul 2017, 21:48

Super sija po noci, to stoji ali sam ja pricao vise za voznju preko dana kao dnevna svetla.
Kada upekne sunce leti ili cak ono zubato po jeseni/nekada zimi ta led sijalica u faru izgleda kao bela tacka i nesto malo svetlosti ima oko nje.
Vozio sam par meseci Punta keca i imao u pozicijama mozda cak i najjace T10 sijalice koje se mogu kupiti na Kupujem/Prodajem ili na AliExpress-u i preko dana je sijalo kao dve bele tacke. Predvece ili uvece super ali za dnevno svetlo nije.
Jandro ::I pored redovne vožnje po gradu išao sam još svuda kojekude po Srbiji, i nigde nikad me nisu zaustavili, bar ne zbog toga!
Sve do jednom Wink
Dokonih uvek negde ima, mene su bas zaustavljali mladi policajci zeljni prakse.
Drze ti govor 10min, na kraju sam rekao ok reci mi koliko da platim i to je to. Pustili su me svaki put uz upozorenje kao ako me vide sledeci put ide kazna.. Vozio sam se godinu ipo sa led sijalicama u pozicijama u braniku kao da sacuvam xenone i na kraju se smorim.
Cnlight xenon sijalica oko 15e komad, a ovi pisu po 5000din kazne i jos ti soli pamet i nervira te.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od jollyjumper Uto 01 Avg 2017, 17:34

Zac, ne bi kupovao dnevna svetla i naknadno ugradjivao, jer mi izgleda ruzno. Mislio sam nesto ovako kao sto je Miljan postavio, ili sto kaze Yugisa, posebnu sijalicu od 21w samo za dnevna svetla. Zamisli maglenke + dnevna svetla, cirkus Kolorado.

Kod mene su balonke, planiram da ubacim H4 jer je 101 malo stariji, pa bi ubacio far od Juga sa pozicijama,  ali svakako ne bi da odstupa od originala...naravno ako resim, naknadno jedino stavljam maglenke...imam hrom okrugle.

Hocu da onda probam da preko dana tim LED ili obicnim sijalicama far bude ispunjen svetlom, iskreno me ne zanima da li svetli ispred fara ili ne, samo kad se pogleda da deluje kao da je oboreno. Ili kako Jugisa kaze.


Jer su nam i zakon i panduri retardirani.

Jedina stavka koju bi ugradio da bude drugacija, mozda jednog dana su ksenoni i projektori, ali za to ce se zacekati ili verovatno nece biti nista od toga, jer razmisljam u tom pravcu da auto bude spolja sto verniji originalu, mozda ce biti malo spusten i sa alu felnama i to je to.
Od ostalih ce se razlikovati iskljucivo po tome sto ima 4 karburatora i digiplex paljenje pod haubom.


Ajd, ako imate jos neki predlog, ideju, sta bi jos moglo da se ugura u far, raspolozen sam da cujem, pa bacim slike kad napravim?

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od Slobodan Negic Sub 25 Dec 2021, 20:17

Pošto sam odlučio da promenim farove na 21. oktobar, dvoumim se koje sijalice da kupim. Imate li neka iskustva i predloge? Da li uzeti night breaker laser, unlimited ( njih sam imao dugo, jedan mi crkao, nisu lose bile dok su radile, ok im je boja svetlosti msm 3900 kelvina) ili mozda neku led varijantu?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od YUgisa Sub 25 Dec 2021, 21:11

https://zafc.forumsr.com/t806-test-sijalica

Imas tu par testova raznih sijalica i LEDova Wink Ja sam godinama koristio NB i sad na ljubicastom imam Philips Xtreme, a na zelenom sam opet uzeo NB i ja sam vrlo zadovoljan sa obe sijalice i meni je NB bas dugo trajao iako svi kazu da im brzo propadne. Bas hocu jednom da stavim po jednu sijalicu u farovima pa da uporedim tako, jer mi se cini da je NB nesto bolji kao kratko svetlo, dok Philips je bolji kao duze svetlo, stim da je NB meni nekako malo zuckastiji pa mi se cinilo da se vise vidi kad su putevi blatnjavi i to, ali sa Philipsom kad je dobro obelezen put imas osecaj kao da osvetljava dokle mozes da vidis.

Mada sam pre imao pre obican NB, a sad imam Unlimited i vidim da su sijalice fizicke manje kao i Philips pa ce mozda biti drugacije karakteristike.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od alek Sub 15 Jan 2022, 05:23

Htedoh se samo ubaciti u pricu, ja sam na novijim kolima sa projektorima(a verujem da je ista prica i na reflektorima) imao nightbreakere i onaj reflektivni sloj se odvojio i projektori su bili za smece, ali koliko god nightbreakeri bili dobri, zasto samo ne uzeti kvalitetne led sijalice, lepsa temperatura svetla, hladnija su, a ako se ugradi projektor u npr jugica sto su neki i sami pravili, a ima i da se kupi, to je brutalno dobro

Pre i posle projektora
Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Screen11
alek
alek
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2021

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od YUgisa Sub 15 Jan 2022, 10:41

Hladnije svetlo jeste lepo po vetroj i suvoj noci, ali je losije po kisi i magli, pri tome LED sijalice imaju problem da nadmase osvetljenje sijalica u vecem broju slucajeva, a cesto nisu ni prednost u trajnosti Wink Jeste da dobra LED sijalica moze da pruzi vise nego i najbolja klasicna sijalica, ali su u globalu i primetno skuplje. Ali i na stranu toga, nas zakon je u globalu prilicno neprecizno i nejasno definisan oko mnogih modifikacija, ali svetla su prilicno jasno i precizno definisana, tako da i ugradnja LED sijalica i projektora gde ih nije bila je van propisa.

Za neke je to prihvatljivo, za neke nije. Recimo moj auto je modifikovan uveliko, ali svaki propis koji je jasno definisan sam ispostovao, zato sto necu da dodjem u situaciju da neko moze lagano da mi napise kaznu, nego da mora da ima odredjenu dozu sumnje. Sa druge strane neko ko nema upadljiv auto verovatno moze da ugradi to i da panduri mozda nece skontati. Svakako da nikoga u Srbiji necemo ubediti da je Yugo sa fabrickim projektorom pa je pitanje da li neko hoce i da se cima sa tim na tehnickom pogotovo sada kad se snima.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osram night breaker iskustva.. - Page 2 Empty Re: Osram night breaker iskustva..

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu