Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

4 posters

Ići dole

Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više) Empty Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

Počalji od Dosljak Uto 19 Jul 2016, 03:20

Pozdrav i poštovanje svima.

Javljam vam se ovde jer mi treba konsultacija oko jednog problema koji imam na Jugu, pa da vidim šta mi je činiti: Da li ga mogu srediti ja, ili da ga vozim kod majstora.

Na jugu su mi odjednom, istovremeno, otkazale sledeće stvari:

- merač brzine (ali obrtaljka radi)
- kilometar sat (ali je upaljena i osvetljena tabla, i ispisani su brojevi na malom LCD displeju, ali se ne menja kilometraža)
- ventilatori u kabini
- brisači rade, ali kada ih isključim ostanu tu gde su se zatekli, ne vrate se u prvobitni položaj

Pošto sam laik, proverio sam samo osigurače i na oko su svi ispravni. Potom sam ih redom menjao sa adekvatnim rezervnim, jedan po jedan, i problem je ostao.

Ako neko ima neku ideju šta bih još mogao da pogledam, pa da probam da sredim sam, bio bih zahvalan.

To mi se već jednom dogodilo, ali sam taj put kada sam već odvezao auto kod majstora odradio i veliki servis i posle toga preuzeo auto, pa nemam pojma kako su rešili problem.

Hvala unapred ljudi.
Dosljak
Dosljak
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Datum upisa : 19.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više) Empty Re: Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

Počalji od ZAC Uto 19 Jul 2016, 16:39

Posto se problem sa svim tim desio istovremeno, meni sve mirise na slabu masu...negde je masa oslabila.. pa je sve pobrljavilo.
Prekontrolisi sva mesta gde je masa prikacena za karoseriju...svaki zavrtanj odvi i ocisti spoj...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više) Empty Re: Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

Počalji od Vojislav Uto 19 Jul 2016, 19:21

Da lici da je masa. Masa od ventilatora kabine se nalazi kad otvoris haubu kod samog ventilatora(iznad osiguraca) na jednom srafu je zakacena jedna zica to ti je masa. Mozes tu zicu da probas da spojis direkt na masu akumulatora i vidis jel to problem.
Vojislav
Vojislav
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 92
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više) Empty Re: Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

Počalji od Dosljak Sre 20 Jul 2016, 00:44

Danas sam malo petljao i mislim da sam otklonio kvar, ali istovremeno i nisam.

Otvorio sam haubu i zavirio iznad osigurača i video splet kablova. Malo sam prodrmao te kablove i problemi su nestali. Verovatno je neki loš kontakt u pitanju.

Da li da ga ostavim ovako, ili rizikujem neku havariju? Ne znam da li nešto može da se otopi ili varniči?
Dosljak
Dosljak
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Datum upisa : 19.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više) Empty Re: Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

Počalji od Miljan Sre 20 Jul 2016, 02:15

Osigurac i njegovi spojevi ti je problem definitivno, jer sve to sto si naveo da ne radi ide preko istog osiguraca.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više) Empty Re: Yugo Koral In 2008 - Problem koji se manifestuje na kontrolnoj tabli (manje-više)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu