Plin problem - potreban majstor za plin

+17
VPetar
jollyjumper
miljanxXx
dimmu
Miljan
Predrag B.
Mitke
fox_87
ilija94
Marko Zemun
ZAC
Jandro
Zuty
Milos
MarkoIrmes
ristivoje
charjek
21 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Sre 27 Apr 2016, 00:28

Nisam bio siguran u koju od postojecih tema da postavim pitanje pa sam odlucio da otvorim novu , nadam se da nije problem

E sad , od skoro je kod mene Skala 55 2004. godiste sa atestiranim uredjajem za plin.

Auto je juce imao na momente problema dok je radio na plin. Naime , na ravnom se sasvim normalno ponasa , lepo prima gas i fino ide i odrzava brzinu , medjutim usponi tipa bubanj potok i autoput ka autokomandi (za one koji znaju , od Fransa ka kruznom toku i stadionima) su mu ozbiljna prepreka , jedva savlada to , bubanj potok uz dosta srece. Stadoh na pumpi i posle toga sve normalno radio. Kazem uz dosta srece jer dok je isao uz bubanj potok uopste nije hteo da primi gas i samo je opadala brzina , kao da nije imao plina , a sipano je pre toga i tad je sipan benzin za svaki slucaj i posle toga je normalno radio sve.

Uvece kada se ponovo pojavio problem mislio sam da je nestalo plina pa na pumpi kad sam hteo da dopunim covek sto radi pokaze da plin curi i rece da ne moze ni da sipa , do sinoc nisam ni primecivao da curi...

Na benzin kada se prebaci auto se gusi iz nekog razloga , ne bih znao da kazem razlog , ne radi lepo na benzin pa sam ga vecinom i to malo sto je vozen vozio na plin. Jutros odoh do jednog majstora (PaneAG u Beogradu) koji mi je relativno blizu i covek kaze da je verovatno ventil neki na boci odsluzio svoje i da je zamena 8.500 dinara. Voleo bih ako moze neko da mi preporuci nekog majstora za plin u Beogradu da je pouzdan , da covek radi svoj posao kako valja , makar da cujem i drugo misljenje...

Takodje kaze da boca nije dobra, da je to stari tip , zaista nisam siguran. Prvi put se susrecem sa plinom i odmah neki problemi. Ako neko moze sa foruma da predlozi i uputi na nekog majstora u Beogradu bio bih zahvalan i ako je moguce sto pre i da ne moram nekom uzbrdicom do njega Sad

Poslednja stvar , nisam siguran koji tip i marka je TNG uredjaja kao ni za kapacitet boce. To bih mogao ujutru da slikam ako bi pomoglo. Isto tako nisam siguran koje su svecice u kolima ,zazor na istim ili kablovi , ali on lepo pali , na pola kljuca sto se kaze. Hvala svima unapred.
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od charjek Sre 27 Apr 2016, 00:47

proveri ti to kod jos nekog majstora jer ako ima vazeci atest ne menjaj nista dokle god vazi,naravno sem ako to nesto nije crklo...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Sre 27 Apr 2016, 00:50

Pa to i hocu , samo mi treba neki provereni iz Beograda. Ima vazeci atest jos skoro 18 meseci. E pa to ne znam da li je crklo , hvala na savetu
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ristivoje Sre 27 Apr 2016, 19:01

Sto se tice tog Pane AG sa njim imamo ok iskustva,mada pogledaj jos na nekom mestu.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ZAC Sre 27 Apr 2016, 20:13

ilija94 ::
Na benzin kada se prebaci auto se gusi iz nekog razloga , ne bih znao da kazem razlog , ne radi lepo na benzin pa sam ga vecinom i to malo sto je vozen vozio na plin. Jutros odoh do jednog majstora (PaneAG u Beogradu) koji mi je relativno blizu i covek kaze da je verovatno ventil neki na boci odsluzio svoje i da je zamena 8.500 dinara. Voleo bih ako moze neko da mi preporuci nekog majstora za plin u Beogradu da je pouzdan , da covek radi svoj posao kako valja , makar da cujem i drugo misljenje...

Takodje kaze da boca nije dobra, da je to stari tip , zaista nisam siguran. Prvi put se susrecem sa plinom i odmah neki problemi. Ako neko moze sa foruma da predlozi i uputi na nekog majstora u Beogradu bio bih zahvalan i ako je moguce sto pre i da ne moram nekom uzbrdicom do njega Sad

Poslednja stvar , nisam siguran koji tip i marka je TNG uredjaja kao ni za kapacitet boce. To bih mogao ujutru da slikam ako bi pomoglo. Isto tako nisam siguran koje su svecice u kolima ,zazor na istim ili kablovi , ali on lepo pali , na pola kljuca sto se kaze. Hvala svima unapred.

Na benzin ti ne radi posto je sa plinom unisten karburator...treba ga remontovati ili zameniti...
A to zasto nema snage...i na plin....ne znam, to onda nije do karburatora...
Problemi...pa probleme sa plinom ces imati konstantno...sve sto kao ustedis na gorivu, daces na servise i popravke.

Ja gledam  na Dacija a i na ostalim forumima....svi plinasi se malo malo pa zale, te nece da uypali, te crkla plinska dizna, te neka membrana, te curi na crevu...itd... pa se nerviraju sto daju pare na popravke..malo malo im automobili otkazuju....a sa druge strane udaraju se u grudi kako voze za  dzabe odkacen   .... To mi lici kao kada se alkoholicar ceo zivot ubija od alkohola i stedi na hrani (malo jede puno pije)..pa kad dobije cirozu jetre onda se zali na svoju sudbinu.. Laughing
Mozda i voze....ali statisticki gledano, od kako pratim forume nekih 4-5 godina...plinasi u proseku daju oko 80% vise novca na odrzavanje automobila od onih koji voze automobile na gorivo koje je propisano za motore sa unutrasnjim sagorevanjem.

Eto imas moje misljenje...svako dobro. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Milos Sre 27 Apr 2016, 20:28

Ne znam ko te tako opasno slagao, znam tonu ljudi koji najnormalnije voze na plin. Jedina ulaganja su da sipas gorivo na pumpu. Na svakih 10.000km (valjda) se zameni filter plina koji, ne tvrdim, ne kosta vise od 1000 dinara. Jedino ulaganje su prepravke oko atesta koje se rade na svakih 6 godina. Eventualni kvar moze da bude isparivac koji, kao i svaki drugi deo, crkne posle nekog odredjenog vremenskog perioda. Ajde da saberemo prepravke za reatest i nov isparivac, neka delovi izadju na 10.000 dinara (a znam da ne izadju toliko, cak ni blizu). Ako mesecno predjes 1000km, benzina neka trosi 8l/100km, plina 10l/100km, dobices ustedu od nekih 200 dinara na 100km sto izadje 2000 dinara na 1000km. Godisnje je usteda 24.000 dinara, reatest se radi na 6 godina, neka u tih 6 godina i crkne isparivac, opet si u plusu. Jednostavna matematika osnovne skole, mozes i sam da izracunas.

Da dodam jos, Ilijin problem je to sto je auto uzet polovan, nemas nikakvu predstavu u kakvom je stanju pre toga. Verovatno seoska logika, sta ce mi benzin kada imam plin i nikada nije vozen na isti. Uz malo sredjivanja, taj auto ce da gura na oba goriva bez problema i visak para sto ustedi stavlja sebi u dzep. Opet kazem, cista i jednostavna racunica.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ZAC Sre 27 Apr 2016, 21:03

Racunao sam mnogo puta...meni auto trosi oko 5.4 l/100km..benzina....i od 2007 sam , neracunajuci redovne servise, ulozio oko 12 000 dinara. ...  i ne znam koliko bih ustedeo na plinu..sa duplim servisima motor+plinski uredjaj, atesti i sta vec..a i ne verujem da bi mi se isplatilo nesto posebno na moju potrosnju..


Poslednji izmenio ZAC dana Sre 27 Apr 2016, 21:06, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od MarkoIrmes Sre 27 Apr 2016, 21:04

Ja sam računao sa servisima i 2 reatesta (atest + reatest, nisam računao da crkne isparivač ili nešto), znači na 10 godina, godišnja ušteda na 5000-6000km je 100e (besplatna registracija? Smile ), što se tačno slaže sa Miloševom računicom... Još ako neko prelazi 20-30 hiljada godišnje, ušteda je toliko veća... Ali da ne pređe ovo u benzin vs plin vs dizel raspravu... Very Happy

Ako mene pitaš, ventil za te pare jedino ako je nov, mene je polovan sa rukama majstora izašao 4000din.

Svakako, pošto si kupio polovnjaka, treba mu odraditi mali i veliki servis (svećice, ulje, filteri vazduha benzina i ulja, kaiševi, španer), servis plina i štelovanje smeše, kako plina tako i benzina, da se namesti da radi lepo na oba goriva, podešavanje paljenja.. Ako je potrebno, uraditi i zamenu/remont karburatora, mada dok radi na plin, ako nećeš voziti na benzin, nemoj ni da popravljaš, džabe je.. Ako želiš da voziš ponekad na benzin, onda treba srediti karb.

Mislim, ovo što sam napisao bi bilo idealno uraditi, ako ne možeš sve odjednom, onda kreni polako.. Sredi da ide na plin redovno i da vuče uzbrdo.. Pa onda uradi mali i veliki servis, pa na kraju sredi karb ako je potrebno..
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ZAC Sre 27 Apr 2016, 21:11

E sad..kada sam kupovao Logana, doplata za fabricki plin (u garanciji pa mora) je iznosila 1200 evra....ja godisnje prelazim oko 5-6 000 km...i auto mi trosi kao upaljac...nemam nikako racuna da s ezezam sa tim + da imam mogucnost dvostrukih kvarova..kao sto imaju oni koji voze na plin...da ne pominjem sad sve, ali eto bar najvaznije: Tonjenje ventila zbog ne podmazivanja istih, kvarovi na plinskom uredjaju, kvarovi na step motoricima , kvarovi na benzinskim diznama , kvarovi elektricnioh pumpi za gorivo (posto rade na prazno a nisu jeftine...oko 80 e...) ..kad gledam njih i izracunam ja sam u super plusu... a da ne pricam da sa plinom nemas gepek, ili nemas mesto za rezervni tocak, sto ti buse karoseriju zbog nalivnog grla, ..itd itd.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od MarkoIrmes Sre 27 Apr 2016, 21:15

Slažem se, za tu kilometražu + sekvent se ne isplati.. Ali vakumski koji dođe sa autom već ugrađen, je dušu dao.. I ja pređem između 5-8 hiljada, pa sam zato i računao.. Tačno izađe džabe registracija. Ali opet, slažem se da ne bih platio 1200e ugradnju + sve ostalo, a s obzirom da ti je to kilometraža, preko 70% vremena bi garant vozio na benzin dok sekvent prebaci na plin Very Happy
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Milos Sre 27 Apr 2016, 21:23

Zac da i ja vozim 95% svoje voznje po autoputu i da u petoj ne prelazim 2000 obrtaja, naravno da se plin ne bi isplatio. Nemam plin u Jugu niti planiram da ga ugradim posto uskoro malisa prelazi u drugi auto ali svaki sledeci koji bude benzinac, plin ce biti obavezan.
U proseku mesecno predjem oko 1000km, za tu kilometrazu plin bi se isplatio za kratko vreme. 
Nece preci u benzin vs plin raspravu, to mi nije namera ali zelim da napisem neko drugo misljenje na ovom forumu gde se Zac u svaku tematiku oko plina ubacuje i prica nebuloze. Ima novih clanova koji ce doci, procitace njegov nerealan komentar i docice do zakljucka da je plin sranje i da nije isplativno. Naravno, nije isplativo za one koji imaju malu potrosnju benzina i koji ne prelaze neku ''lepu'' kilometrazu na godisnjem nivou.

Zac i opet gresis. Sa pravilno ugradjenim plinskim uredjajem, step motor i pumpa za gorivo ne mogu da crknu. Step motor koliko poznajem sekvent sisteme, nema nikakvu ulogu a pumpa za gorivo se iskljucuje dok vozilo radi na gasu. Potrebno je samo naci kvalitetnog majstora, koji zna svoj posao i koji nece uraditi kao preko one stvari. Pravilno ugradjen plinski uredjaj, pravilno napisana mapa na plinskom racunaru i auto gruva hiljada i hiljade kilometara. Dosta ljudi oko sebe imam kao ziv primer toga.
A 1200e za fabricku ugradnju isto nikada ne bih dao, pre cu uzeti auto bez toga i otici u krsten servis da mi ugrade plin za duplo manje para.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ZAC Sre 27 Apr 2016, 21:35

Da ..kupis auto sa 7 godina garancije..i glupo je onda da odes kod plinadzije i ugradis za pola para i ostanes bez garancije na auto...zato se oni koji uzimaju nov auto odlucuju da plate tih 1200 e...meni je to mnogo...jbga

Ma ok...sve je to diskutabilno...verovatno se isplati sa jedne strane a na drugoj imas neghativne elemente..na prvom mestu je zauzet gepek..pa ko ima troje dece, kao ja, to mu nikako ne ide u prilog. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Milos Sre 27 Apr 2016, 21:40

Pa generalno u Jugu i bez plina tesko da ces potrpati zenu i troje dece. U Loganu je sasvim pristojan gepek i moze bez problema, makar za svo troje nosio po jedna kolica. U krajnjem slucaju, tocak boca umesto rezervnog tocka, pena ona za naduvavanje izbusenog pneumatika i eto ga. Za sve postoji resenje.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Zuty Sre 27 Apr 2016, 21:45

Samo cu ovo da napisem nista vise, konkretno za yuga.

12 litra neka trosi plin(sto je dosta bas ali ali) na 5.000km 600 litra to mu iznosi 42.000 din
8 litra neka trosi benzin mozda je malo ali ajd neka trosi 8 to je 400 litra - 52.000 din
Otplatim taj smrdljivi reatest za pola godinu koji mi vazi naredne 5....
Usteda je malo vislja sto sam napisao ali neka bude i ovako.
I to ja sto malo vozim, 7-8-10.000km godisnje, neko vozi dosta vise.
Jedino gde nisam za plin je kad se prelazi jako jako mala km, ne prelazim ni ja neku ali mi znaci ta usteda....
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Jandro Sre 27 Apr 2016, 22:40

Milos ::Ne znam ko te tako opasno slagao, znam tonu ljudi koji najnormalnije voze na plin. Jedina ulaganja su da sipas gorivo na pumpu. Na svakih 10.000km (valjda) se zameni filter plina koji, ne tvrdim, ne kosta vise od 1000 dinara. Jedino ulaganje su prepravke oko atesta koje se rade na svakih 6 godina. Eventualni kvar moze da bude isparivac koji, kao i svaki drugi deo, crkne posle nekog odredjenog vremenskog perioda. Ajde da saberemo prepravke za reatest i nov isparivac, neka delovi izadju na 10.000 dinara (a znam da ne izadju toliko, cak ni blizu). Ako mesecno predjes 1000km, benzina neka trosi 8l/100km, plina 10l/100km, dobices ustedu od nekih 200 dinara na 100km sto izadje 2000 dinara na 1000km. Godisnje je usteda 24.000 dinara, reatest se radi na 6 godina, neka u tih 6 godina i crkne isparivac, opet si u plusu. Jednostavna matematika osnovne skole, mozes i sam da izracunas.

Da dodam jos, Ilijin problem je to sto je auto uzet polovan, nemas nikakvu predstavu u kakvom je stanju pre toga. Verovatno seoska logika, sta ce mi benzin kada imam plin i nikada nije vozen na isti. Uz malo sredjivanja, taj auto ce da gura na oba goriva bez problema i visak para sto ustedi stavlja sebi u dzep. Opet kazem, cista i jednostavna racunica.
    Filter 120 dinara,set membrana Lovato original 1800 dinara... Cool Uz malo informisanja i umešnosti zameniš sam-0 dinara...Ja to nedavno uradio kod sebe i posle toga sam izvukao 270 km sa 20l plina,znači za nekih 1200 din... fuel

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Čet 28 Apr 2016, 00:13

E ovako , nisam imao za cilj da napravim raspravu od svog problema , ali generalno mislim da se isplati plin ako je lepo nastelovan , ali auto pre svega treba da vrsi osnovnu funkciju i da lepo radi na primarno gorivo odnosno u ovom slucaju benzin. Drugar ima ugradjen plin u IN-a 2006. godiste i auto super radi na oba goriva. Vozio se vise puta , on ga vozi svaki dan i kako je i ovde nekoliko ljudi napomenulo bukvalno ti vrati registraciju , ako je to nekome malo za ove nase uslove onda ok , necu da zalazim u to.

Super sto sa Panetom imate dobra iskustva , samo bih zeleo da cujem misljenje jos nekog majstora , da mi kaze da li je zaista to i da li zaista toliko kosta.

Navodno su odradjeni mali i veliki servis na automobilu koji sam kupio , ali izgleda sa najjeftinijim delovima pa ce i to doci na red , zamenjivace se polako , kao i odradjivati servisi...prvo da se osposobi da radi lepo na oba goriva , a sad pre svega na benzin pa kod majstora za plin da se vidi sta mu je i da li i sta treba da se menja. Karburator ce biti skoro sigurno zamenjen da bi auto radio na benzin i sve ide ka tome.

Hvala vam puno , ali da ponovim jos jednom , potreban je majstor to jest neki servis ili radionica koja dobro radi da bih proverio sve.

Naisao sam juce na preporuke za servis GTA koji se nalazi u Visnjickoj ulici i za servis Babic koji je na Bogosloviji , koji drzi Vladimir Babic , poznatiji kao Vlada Error u digitalnom svetu , ako neko ima iskustva bilo kakva neka napise , bio bih zahvalan , da bih znao kome mogu da se obratim
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Marko Zemun Pet 29 Apr 2016, 00:25

Burazeru, evo ja vozim na TNG već godinama i nemam apsolutno nikakvih problema, niti sam ih imao. Važno je da znaš, kao što je gore i napisano, da odradiš veliki servis na tom motoru, da bi znao šta dalje. Kapa, ruka, svećice, kablovi, antifriz, ulje, itd... Zameni filter za TNG, treba uraditi detaljan servis karburatora, pa naštelovati isti, stroboskopom podesiti paljenje, isto jako bitna stvka. Pane AG je dobar servis, mada su meni recimo okrenuli filter za tng kontra, tj naopako, a drugi put nisu mogli da ga ušteluju nakon zamene filtera, bio je mrtav skroz na gasu, dok im nisam rekao da zamene slavinu od isparivača ka karburatoru, tvrdili su da motor nema kompresiju. Kada su skinuli slavinu, bila je plastična, sva je bila deformisana od toplote, sprčkala se samo tako, stavljena metalna i odmah jugić poleteo, uradiše generalnu za 700,00 dinara.

Kreni da rešavaš problem, deo po deo, korak po korak, sistemom eliminacije.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ZAC Pet 29 Apr 2016, 08:59

Hahahahahaha...dobar servis ali si sve morao sam da im kazes kako i sta da urade!!!!
Laughing Laughing Laughing

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Marko Zemun Pet 29 Apr 2016, 11:56

Smorili su se kad su videli slavinu da se sprčkala i kad su stavili drugu, auto poleteo, onda je jedan pametnjaković uzeo pumpicu sa nekom tečnošću i krenuo da prska po kablovima i onda mi kaže vidi, trese se kabl, nema kompresiju Doh

Od tada pa do sada, pređoh 10.000 + km, auto ide kao blesav, nema nikakvih problema a taj utripovao neku kompresiju, valjda da pokaže da i on nešto zna Wacko
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pet 29 Apr 2016, 13:51

Hvala na savetima Marko , ispade taj Pane i ne tako dobar , odnosno strucan kad si im ti sve pokazao , sad kad sam bio kod njega isto je prskao nekom tecnoscu kablove i to , mislim da je tecnost za pranje sudova ako mene licno pitas , na to lici Very Happy

Sta je tebe izaslo 700,00 rsd tacno ako mozes da napises ?

Da li znas gde moze da se kupi i koliko kosta taj filter za TNG ?

Hvala jos jednom Smile
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Marko Zemun Sub 30 Apr 2016, 00:06

700,00 dinara je bila slavina za TNG, od isparivača što ide ka karburatoru, taj točkić okreću oni kad šteluju plin + štelovanje, to je to. Ako ti je taj točkić od plastike, on hoće vremenom da ode u tri lepe pa bolje stavi mesingani ili ti metalni kako god, trajaće ti večno. Ja bih ti pre savetovao da kreneš deo po deo da pregledavaš i menjaš, jer ko zna šta je problem kod tebe. Karburator obavezno servisiraj, čak šta više možeš sam da ga skineš i pošalješ Miljanu na remont ili vidi sa članom ZAC da ti on to uradi i našteluje ga.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Sub 30 Apr 2016, 00:42

Videcu naravno , hvala Marko
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pon 26 Sep 2016, 14:49

Bio kod drugog majstora (Toma Auto Gas na Ledinama) , on pogledao sve , covek nasao problem za minut , video gde curi , zamenio , nastelovao ponovo i sve radi super Aplauz Aplauz

Zelim da ih pohvalim , ne znam kako se zove momak koji je pregledao sve to i namestio , ali vrlo je ljubazan i pretpostavljam strucan. Inace izgleda da ne rade samo auto gas nego i ostale stvari , video sam i vozila auto skole da dolaze kod njega tako da pretpostavljam da je ok majstor , a i ja sam isao na drugarovu preporuku. U svakom slucaju problem je bio sto je na jednom kraju creva valjda upala ona jedna matica u rasprsivac i tu je curelo , ona izvadjena , zamenjeno crevo i sve i sad super radi Smile svaka preporuka za servis kome bude trebao , ja cu sigurno ako budem morao ponovo ici kod njih .

Inace radi i atest i reatest , ovlasceni su za to , cena je cini mi se 5.600 , ostaje auto kod njih 1 dan ili dovezete taj dan kada dolazi AMSS kod njih , svu papirologiju i sve zavrsavaju , samo pokupite auto i dokumenta ili sacekate na licu mesta.
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od fox_87 Pon 28 Nov 2016, 21:22

Bio sam danas do Pane AG, jer su oni kod predhodnog vlasnika pre 8god ugradjivali plin,imam servisnu knjizicu. Sa zeljom da nasteluju prvo karburator jer ga je ZAC sredio ,a zatim i da se odradi servis plina, jer je preskocen onaj na 20.000 a sada je red za ovaj od 40.000 od ugradnje.
Preko telefona je bilo dodji pogledacemo, guzva nam je, majstori im nesto betoniraju, mene parkirali ispod servisa uz ulicu, sat vremena do kraja radnog vremena, kaze otvori haubu da vidimo u cemu je problem i krene da vrti ventil.
Kada sam video da ce i ovaj da mi steluje na sluh kao klavir stimer, rekao sam neka hvala. Izgubljenih 2 sata i 50km puta.

fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pon 28 Nov 2016, 21:30

Tako su i meni pre nekoliko meseci , preporuka za Tomu na Ledinama , Vladu na Bogosloviji
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu