Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

5 posters

Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od draggan Sub 08 Avg 2015, 16:33

1.Gde ima kupiti gumicu ("O ring") koja dolazi na prirubnicu manžetne sa leve strane menjača (vidi se na fotki od ZAC-a).Curka mi menjačko ulje kod donje desne matice tačno na spoju prirubnice i kućišta diferencijala.Zna li neko koje je dimenzije ta gumica pa da tražim neku sličnu ?

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Slika035y

2.Ima li ko kakvo rešenje drugog problema-Zahvaljujući mojoj "stručnosti" uspeo sam još poodavno da iskidam semering birača brzine prilikom pokušaja da ga skinem.Sad je on uz muku izvađen.Stavljen je novi semering (i ona manžetna),međutim curka ulje okolo semeringa,znači ne na delu uz birač već na spoju tela semeringa i njegovog ležišta.Da li bi vredelo da se iza semeringa ubaci tanki dihtung ili guma (npr. 0.5-1mm)?

draggan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od Miljan Sub 08 Avg 2015, 17:16

Ja tu namazem silikon skroz u krug oko gumice i nema da pusta.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od draggan Sub 08 Avg 2015, 19:06

Hvala Miljane na odgovoru  Cheers .Koji silikon preporučuješ i koliko vremena da ostavim da se suši pa da sipam ulje ?
Predpostavljam onda da je rešenje i za semering birača takođe silikon  Rolling Eyes ?

draggan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od junior45 Sub 08 Avg 2015, 19:46

Pa kad budes radio,onda namazi i tu silikona,al odmasti to dobro..silikon victor reinz ili wurth,ostavis 24h,mada ako ispadne hica mozes i ranije
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od Miljan Sub 08 Avg 2015, 19:50

Bilo koji za dihtovanje, Wurth, Abro...
Ja to namazem, sklapam i odmah montiram, nije bilo nikad problema.

Nisam imao takav slucaj sa semeringom biraca, tu nikad nisam mazao nista, niti je curilo.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od draggan Sub 08 Avg 2015, 20:17

Hvala momci na odgovorima Cheers .Verovatno da smo oštetili ležište samog semeringa čupajući ga Sad .45 min. smo se zezali da iščupamo ostatke.Ovakav je bio

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Yugo-zastava-semering-bi

draggan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od Predrag B. Sub 08 Avg 2015, 20:51

Gumica - Avala shop,
Diht masa - Victor Reinz - Kit Commerce.
Vodi racuna da vratis sve podloske za diferencijal. Masu namazi preko gumice i na delu gde flansna naleze na kuciste menjaca. Matice stegni momentom od 25 Nm.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od YUgisa Sub 08 Avg 2015, 21:06

Kako ste imali problema sa tim, uzmes vilasti kljuc, nabijes na semering i nagnes ga malo gore dole i ispadne... Taj O ring ja nisam nigde nasao pa sam isto tako morao silikon da namazem...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od draggan Sub 08 Avg 2015, 21:16

Hvala za info. Predraže Cheers .Mislim da sam gledao na Avali i da sam video samo za Fiću.Pogledat ću ponovo.Yugiša to sam i probao ,ma ni da mrdne.Lupao po ključu čekićem,ništa.Oštetio,posle pokušao da ga rasklimam papagajkama i što bi narod reko belaj.Popizdeo i razbucao ga načisto.Ostatke smo 45 min.vadili šrafcigerom poluga ,malo čekić...jedva izašao ko da se zalepio sa kućište menjača.Menjač je iz 73. (ko i motor) i ne sećam se da je to ikad menjano.

draggan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača Empty Re: Gumica prirubnice manžetne sa leve strane menjača

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu