Keder guma - Z101

+3
miljanxXx
YugoKoral55
Baggiolinho
7 posters

Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Keder guma - Z101

Počalji od Baggiolinho Čet 23 Okt 2014, 08:20

Pozdrav svima...

Imam problem,a to je da pri jacoj kisi ume gepek da se ne mnogo natopi vodom.Skontao sam da je sa desne strane keder guma pokidana,pa prolazi voda,kao i u nekim slucajevima kod brave gepeka.Takodje one keder gume na prozorima vozaca i suvozaca,one donje strane,su mi nekako sklepane pa ima na svakoj rupa,tj nedostaje gume nekih 10tak cm,pa me strah da mnogo velika kolicina vode ne ulazi u vrata i unistava ih.

Citajuci ovde neke topike,skontao sam da je najbolje otici vikendom na bubanj potok i kupiti na metar.pitao bih ima li negde u gradu,prodavnica sa ok cenom koja to prodaje?Trazi li se keder za stojadina ili je to nesto univerzalno?

Prvi put se bakcem oko auta,prvi mi je auto nasledjen od mojih,pa zato mozda pitam gluposti.

Takodje kakva je procedura zamene kedera,treba li na nesto obratiti paznju?Moze li se to samostalno uraditi,nije komplikovano?Ili pak da odem negde da mi to zavrse,i gde?

Hvala Vam unapred!
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Baggiolinho Pet 24 Okt 2014, 08:05

Evo i slika kako to izgleda na prozorima.Zanima me moze li ulazak vode kroz ove,po meni,velike otvore da mi upropasti vrata?Moze li se guma zameniti ili ima mogucnosti da se samo nastavi da tako prezimim,pa na leto da menjam sve?Koja je procedura menjanja?

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/img201djd.jpg

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/img201oco.jpg
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od YugoKoral55 Pet 24 Okt 2014, 18:39

Ovako, ja sam prosle godine menjao keder na vozacevim vratima na Yugu 55 i kupio sam ga u Top Auto i kostao je 700 i nesto dinara. Ne moze da se popravi, jedino zamena. Sto se tice zamene, vrlo je jednostavna, samo svuces stari keder i naguras novi, jedini problem je sto mora malo jace da se udara da bi lepo legao, kada se postavlja novi. Sama guma kedra stoji da nazovem nosacu (sini) koju treba utaci na mesto starog. Za to je najbolje da uzmes gumeni cekic kako ne bi ostetio (pokidao) keder i da s njim polako lupas po kederu kako bi lepo legao. Isti je postupak i za keder na gepeku i prozorima.
Verovatno da mogu da se upropaste vrata kada bi veca kolicina vode ulazila cesce i zadrzavala se.

Moj savet ti je da kada postavis nove kedere obavezno ih pre prvih mrazeva, snega i leda namazes glicerinom kako se ne bi lepili za vrata i eventualno pokidali. Isto vazi i za keder na gepeku i prozorima.  Wink
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od miljanxXx Pet 24 Okt 2014, 19:56

i zamenom tog kedera na vrata neces uspeti da spasis vrata...
moj savet ti je da premazes vrata sa unutrasnje strane zastitom i probusis jos par rupa da se voda ne zadrzava...
a i da izlepis najlon,da ne ulazi unutar vozila voda...
nema vajde od predihtovanja starih kedera,posto posle par meseci procuri...
ako hoces da se spasis vode samo novi kederi i cao zdravo...
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Mitke Pet 24 Okt 2014, 20:37

I koliko vidim vi ne pricate o istim kederima, Covek misli na kedere koji idu oko stakla, ili ti na one gume na lajsni (kad otvorite slike videcete), ja mislim da toga nema da se kupi nigde osim po otpadima, i to da imas vise srece nego pamet da taj keder ide do kraja, jer i na NOVOM autu tu fali po koji cm gume.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Miljan Pet 24 Okt 2014, 21:11

Kod mene fali po 5mm, a ovde preko 5cm Eek

Problem je sto se ti kederi skupljaju od sunca, a noviji su jako loseg kvaliteta i oni u fabrici stave normalnu duzinu ali se vremenom od sunca skupe.

Inace vrata su premazana fabricki inutra nekom crnom lepljivom zastitom i na dnu vrata postoje otvori za isticanje vode, tako da to nije problem, ne propadaju vrata od toga, od od onog sto bacaju tockovi pa prska na prag i vrata.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od miljanxXx Pet 24 Okt 2014, 21:24

za te lajsne i pricam,posto ce uvek da procuri voda pored stakla...
nije tacno,ja nasao u prodavnici kad sam jurio keder soferke...
premazana su mozda pri dnu,postoje al nisu odradjeni kako treba,posto se voda zadrzava u vrata...
kako ne propadaju od toga kad ih i sa unutrasnje strane jede rdja?
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od YUgisa Pet 24 Okt 2014, 21:25

Problem je sto se ti otvori zapuse i onda voda ostaje u vratima, treba to ponekad da se ocisti...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Miljan Pet 24 Okt 2014, 21:50

Bas to, ulazi voda, prasina, blato i to se zapusi i ostaje voda, pa kad se zaledi puca boja i zastita i rdja, Ako su prohodne rupe sve izlazi dole.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Mitke Pet 24 Okt 2014, 21:59

Ja to nisam video novo, a trazio sam, mada sam ja trazio sa sve lajsnama, nisam znao da ima gume posebno. Miljane nemoguce da u fabrici stave odgovarajucu duzinu jer na mom autu je U SALONU falilo, doduse ne ovoliko kao ovde, ali od prilike po 1 cm na zadnjim vratima, do dela sa leptirom, i napred na desnoj strani oko 1 cm, a na levoj nesto malkice par milimetara.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od seljak Pon 27 Okt 2014, 05:45

Nikad tu ne moze dihtovati 100%.samo da dodam da su pored otvora u kadicama vrata i zastite,ugradjivani i najloski paravani.providni ili braon boje.cetvrtast format ko od kese za djubre.obicno to majstori pocepaju bace,ali mozemo izvesti zakljucak da je unutar vrata itekako vlazno

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Baggiolinho Uto 28 Jun 2016, 13:18

Moze li mi neko objasniti kako ide montaza keder gume koja ide u dnu prozora...kupio sam ih sa otpada pa bih da ih zamenim...Negde sam nacuo da je jako zjbno njih zameniti zbog lajsne oja ih drzi...kazu da pri montazi ta lajsna se pokrivi ili sta god...bolje da pitam dok ne ujebem nesto
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Keder guma - Z101 Empty Re: Keder guma - Z101

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu