Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

+17
bukusa
bojan bor
junior45
kalasnjikov
dragan brate
Pedja
Bohoc
Inferno
NenadNR
Danilo
bavaria
Aki91
Miljan
yugodriver
ladisz81
Speed_Hunter
YUgisa
21 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Dvogrli ili EFI?

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Vote_lcap71%Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Vote_rcap 71% 
[ 39 ]
Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Vote_lcap29%Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Vote_rcap 29% 
[ 16 ]
 
Ukupno Glasova : 55
 
 

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 17:26

Evo, ajd vecito pitanje na okupljanjima NSTa a i na drugim forumima. Znaci kad bi kupovali nov Yugic, koji bi pre uzeli, motor sa dvogrlim karburatorom ili sa EFIjem i zasto?

Mene vec znate, sta ja zagovaram, ali ako neko ne zna da ponovim Very Happy Uvek bih uzeo EFI, nekako utisak koji ostavlja motor, manja potrosnja, veca snaga su mi prednosti naspram karba. U istinu, jednostavnost karba dolazi do izrazaja pri odrzavanju, jer bilo kakav kvar na ubrizgvanju kod EFIja moze da bude skup, a i delove je tesko naci, mada koliko sam ja primetio, mnogo cesce ljudi imaju problema sa karburatorima nego sa EFIjem. I prednost karbova jos je sto nemaju blokadu koju kod EFIja je jos i moguce pomeriti kod verzije sa 3.1 ali kod verzije EFIja 4.6 nema sanse sto dolazi do izrazaja pri modifikovanju motora .

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od Speed_Hunter Ned 01 Feb 2009, 18:04

Samo jedna recenica, elektronika.
Fanatik sam kao i Japanci za elektronikom, tj. cipovati motor.

Kratko i jasno Rolling Eyes
Speed_Hunter
Speed_Hunter
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Godina : 35
Lokacija : Novi Knezevac - Novi Sad
Datum upisa : 28.12.2008

http://www.tuningtube.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od ladisz81 Ned 01 Feb 2009, 18:28

Ako bi kupio novi Yugo onda Efi, pošto koristio bi ga 3-4 godine, a posle bi i ovako i onako prodao, ali ako bi kupio korišćeni, onda samo karburator - pošto jeftinije bi bio održavanje naspram Efi-ja.
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 18:35

A zasto bi polovni Yugo sa EFI motorom bio skuplji za odrzavanje? To da li ce se nesto sjebati je tvoja sreca, a ako nesto nevlja pri kupovini sa motorom onda mozes odmah skontati.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od ladisz81 Ned 01 Feb 2009, 18:38

Zbog toga što kod nas nisu redovno održavani kola, pa kakve sreće imaš. Bar ako bi bio isti broj Yuga sa Efi motorima i karbom, onda bi se moglo reći precizno koji je bolji...
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 18:49

Pa ne moze tebi nesto mnogo da se desi i pokvari na EFIju zbog loseg odrzavanja. Ako nije dobro odrzavan onda motor neide dobro, ako je ok motor ide dobro. Tu jedino sto treba odrzavati je da posle nekog vremena skines i ocistis brizgaljke. A i uvek treba obratiti paznju da li se pali lampica CHECK ENGINE.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od yugodriver Ned 01 Feb 2009, 19:09

Ovo je dobro pitanje ni sam nemogu da odlucim sta je bolje No
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 19:13

Ma znas, samo neces sebi da priznas Very Happy Seti se samo da 1.1 EFI ide ko 1.3 karb Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od yugodriver Ned 01 Feb 2009, 19:54

Pa sve zavisi,ako kupis novo definitivno EFI,ako polovan onda karburator,jer ja nikad vise ne smem da kupim nesto polovno,jer nikad se nezna stvarno koliko prosao i kako je odrzavan itd!
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 20:04

Pa ajd, mada opet, kako mozes naci nekog ko je dobro odrzavao akrb tako moze se moze naci i neko ko je EFI dobro odrzavao. U svakom slucaju, EFI moze manje da se sili jer ima blokadu, a karb moze i da se ganja do 8000

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od yugodriver Ned 01 Feb 2009, 20:13

Mozda si u pravu,ali ako kupo bih polovnu efija samo da prvo da ubacis i da vozis,znaci isprobas pa pasle samo placas,to je najsigurnije ThumsUp
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od Miljan Ned 01 Feb 2009, 22:17

Karburator BRE !!! Very Happy

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 22:28

E Miljane, isprali ti neki ljudi mozak Laughing Ima da ti snimim kasetu i onda da pustas dok spavas: Kupi EFI, kupi EFI, EFI je zakon, EFI je najbolji, EFI, EFI, ti zelis EFI, 1.3 karb ide kao 1.1 EFI Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od Miljan Ned 01 Feb 2009, 22:51

I onda mozes da duvas u njega kad stane. Laughing

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2009, 22:53

To kad stane se desi svako stotom EFIju posle 100.000+km Wink Do sad nisam nikad cuo da je nekog EFI ostavio na putu Wink onda cu jos da ti nasnimim, EFI nece da stane, EFI nece da stane Bleh

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od Aki91 Sub 09 Jan 2010, 23:20

Karb je jednostaviniji i bolj za gas, ali efi daje vise konja Very Happy
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od bavaria Ned 10 Jan 2010, 22:13

samo karb i nista drugo.....Wink
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Pon 11 Jan 2010, 06:13

Gosn Aki je rekao sustinu, ko hoce plin, neka voze karb, jer ce mu na EFI biti skupo da ga ugradi kvalitetno, a ko nece neka vozi EFI, bice mu mnogo bolje....

A sto se tice bavarie, to on samo kaze jer mu i zena vozi Yuga, pa bi joj EFI bio prejak Razz

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od bavaria Pon 11 Jan 2010, 22:04

YUgisa ::

A sto se tice bavarie, to on samo kaze jer mu i zena vozi Yuga, pa bi joj EFI bio prejak Razz

Provalio me,plasi me pocece da divlja po gradu i da se ilegalno trka i ovako je pocela ostrije voziti:)
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od Danilo Sub 30 Jan 2010, 21:52

YUgisa ::Gosn Aki je rekao sustinu, ko hoce plin, neka voze karb, jer ce mu na EFI biti skupo da ga ugradi kvalitetno, a ko nece neka vozi EFI, bice mu mnogo bolje....
Ja ne vozim na plin, ali vozim karb, jednostavno ga nestelujem, ako hocu da ide bolje stavim jace dizne, ako hocu da manje trosi stavim manje, a to traje 2 minuta.
Jednostavnom montazom prepravljenog karburatora (recimo skines 32/32 i stavis dobro napravljen 34/34, kao sto sam ja uradio), auto ide bruka bolje, a ceo poduhvat kosta tipa 100 eura, koliko sam konja dobio nemam pojma i necu da lupetam.
Da bih stavljao najjeftini efi sistem koji bi zadovoljio moje potrebe, a da pritom umem da ga koristim, treba mi cudo para, delove manje vise, ali treba platiti softver i elektroniku, koju niti znam da napravim sam, niti me preterano zanima sada, na ovom nivou tjuninga.
Jedna velika stvar koja se ocigledno zaboravlja u ovoj prici karb vs. efi, je da se prica o jugu, koji je jednostavan auto stare koncepcije, pa se na kraju krajeva tako i tjunira i vecinom su ti tuning-projekti juganaseg podneblja niskobudzetni (u poredjenju sa ozbiljnim projektima stranih kola), pa je samim tim karburator bolji izbor za vecinu ljudi koji se time bave.
Da se razumemo, ja se ogranicavam na Zastavina kola i na tjuning pricu, i to ovaj nivo na kome sam sada, da imam Ford Focus ST, sigurno mu ne bih skidao ubrizgabanje i stavljao karburatore, ili da se bavim ozbiljnim auto trkama recimo u hobby klasi, najnormalnija stvar je da bih vozio ozbiljno elektronsko ubrizgavanje, jer je najnormalnija stvar da ono daje vise snage od karburatora, ali, opet kazem, na nekom visem nivou tjuninga.
Ali opet kazem, tih 500-600-1000 ili koliko vec eura koliko treba da se uradi stand alone kompjuter sa instalacijom (ne vidim svrhu fabrickog motronika, kad je ogranicen na jedne iste parametre/mapu), je za vecinu ljudi koji se bave zastavom mnogo, i za te pare ce napraviti trap, kocnice, prepravice glavu motora, zameniti bregastu, a EFI bi na kraju mogao da dodje kada se bukvalno sve napravi na kolima i kada vise nema sta da se radi, a para ima i nisu problem, u takvim uslovima bih i ja prvi presao na ubrizgavajne.
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Sub 30 Jan 2010, 22:31

Ta se izjava usustini odnosila na fabricke Zastavine motore za osobe koji nemaju bas neki specijalnih sportskih ambicija...

A sto se tice ceprkanja, pa usustini ako se zadrzimo na fabrickom zastavinom ubrizgavanju, i tu postoji isto mogucnost igranja, potrebno je kupiti jedan univerzalni regulator goriva i malo modifikovati usisnu granu plus leptir... Ili nabaviti neku drugu usisnu granu... Pa moze da se da se igra sa podesavanjem pritiska, precnikom leptira, usisne grane... istina komplikovanije je ali uz malo vezbe moze brzo da se zameni a isto nekosta bas drasticno mnogo... Mada istina da je ubrizgavanje ipak ono slag na tortu, kad se uradi komplet motor pa da se ono na kraju fino izmapira, karburator ipak daje vise slobode u smislu igranja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od NenadNR Pet 05 Feb 2010, 01:16

VEMS i sirokopojasna lambda sonda su me izasli 400 evra sto nije nesto mnogo para s obzirom sta se dobije.Ima dosta posla oko lemljenja VEMS-a i instalacija.Svi senzori sa YUGA EFI mogu da se koriste osim MAP senzora ako je u motronic-u.Ako neki senzor ne radi moze da se zameni sa skoro bilo kog auta.Jedina prepreka je poveca kolicina informacija, znanja i vremena potrebnih da se sve to namesti.Al kad se namesti pa se recimo dobije YUGO sa launch control-om...

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Čet 11 Feb 2010, 20:16

Jel mozes malo detaljnije da kazes nesto o projektu? Kakav je cilj, sta se sve radi na motoru? Mozes ako hoces i da otvorise neku novu temu ili eventualno na PM da mi kazes Wink Rekao si da ce se koristiti za ispitivanja na Masinskom fakultetu a mene zanima za kakva? Wink Naravno ako nije tajna.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od NenadNR Pet 12 Feb 2010, 00:02

Ma nije tajna nego sam jos u postupku skupljanja delova.VEMS je zalemljen i za vikend cu da izvarim nosace za motor.Onda ostaje da se napravi instalacija sto je golem posao jer treba dosta stvari povezati.Kad bude nesto konkretno postavicu ovde.Za pocetak cilj je da motor proradi sa VEMS-om i da se montira na probni sto.Zatim ide mapiranje motora sto na probnom stolu moze da se odradi poprilicno dobro.To je prvi cilj da se nauci mapiranje motora.Koristice se sirokopojasna lambda sonda pa ce motor moci da radi u zatvorenoj petlji u odnosu na zadato lambda (vazduh/gorivo).Ubrizgavanje ce biti sekvencijalno, a paljenje wasted spark kao na motronic-u 4.6.Kad se to odradi onda cu da vidim sta dalje.Razmisljam da uzmem motor za YUGA hibrida za kruzne trke pa da mu namontiram ubrizgavanje da vidim koliko ce se dobiti.Naravno i turbokompresor ce doci na red.

Inace na Zastavama sa motronic-om 4.6 se nalazi Bosch motorsport wasted spark bobina.Zato i kosta sto i nesto evra.

NenadNR
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Datum upisa : 31.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od YUgisa Pet 12 Feb 2010, 12:01

a jel postoji i mogucnost dobijanja mape? Rolling Eyes Pa meni bi iskreno najinteresantnije bilo merenje snage jednog motora sa karburatorom (recimo motor za hibrid) i istog tog motora sa ubrizgavanjem... Pametnjakovic Jedino, koju usisnu grana se planira koristiti? Od EFIja? Jeste mozda razmisljali o koriscenje vise razlicitih usisnih grana (posto recimo ja imam vise zamisli oko iste) Very Happy Wink

Hehehe znam, i ja imam takvu bobinu Wink Inace se ja izvinjavam ako malo dosadan sa idejama Very Happy Posto mi je ovaj porjekat vrlo interesantan i zanimljiv i rado bih i ja radio ovako nesto kad bih imao mogucnosti i znanja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61561
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad? Empty Re: Dvogrli karburator ili EFI, pitanje je sad?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu