Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

+15
Skywalker
Pakson
Miljan
ZAC
YUgisa
junior45
Crazy128
YugoM55
castiel-87
teslaboj
Mitke
Milos
srki79
pedesetpetica
Zuty
19 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 15:59

Posto mi je Yugo prvi auto, i ne razumem se u kola uopste, znacilo bi mi da neko napise svoja iskustva sa tim problemom.
U sred voznje u koloni, kreni stani, samo sam primetio dim koji kulja ispod haube i "jugisu" smo odgurali u hlad.
Kad se ohladio video sam da nema vode u boci za hladnjak i sipao sam destilovanu vodu i primetio da je boca busna, a pre dva dana sam proveravao i sve je bilo u redu (dolio malo). Boca je bila busna na nekoliko mesta, kao da je neko nozem zasekao i cim sipam vodu, odmah iscuri. Ne znam kako se to desilo, ali me zanima sta je kuvalo ako je voda iscurela.
Upalio sam auto da proverim da li radi ventilator, nije se odmah upalio, a ja sam ugasio auto jer nisam smeo da ga drzim upaljenog da ne napravim vece sranje. Sipao sam dosta vode direktno u hladnjak i ostavio auto i dosao kuci da vidim sta cu dalje.

P O M A G A J T E ! ! ! ! !

Majstor 
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Zuty Ned 04 Avg 2013, 16:02

A u hladnjak jel ima vode, koliko si u hladnjak dosipao, temperaturu pratis li kolika je bila/?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 16:09

Nisam pratio.
U hladnjak sam sipao dosta vode. Litar i po. Odprilike Ne znam tacno morao sam da idem peske daleko da kupim destilovanu na 40 stepeni, nigde hlada.
Hladnjak sad ima vode. Izlazili su mehurici dok sam sipao vodu kroz mali otvor, pa sam prolivao malo, zato ne znam koliko sam sipao. Ali ima vode. Posle ga nisam palio jer su me savetovali da se dobro ohladi i da kupim tu kutiju za vodu, pa sad to jurim

Kako da saznam da li mi radi ventilator i da li mi radi termostat?

Ne razumem se u kola, pa ako neko zna da mi napise na kojoj temperaturi se pali ventilator na yugu koral 55 1991 god.

EDIT: Spojene poruke u jednu, nemoj pisati poruku za porukom u roku od par minuta, koristi opciju EDIT. YUgisa
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Zuty Ned 04 Avg 2013, 16:23

Pa evo iz mog malog znanja da ti napisem nesto, kad mu je potrebna voda, nemas potrebe da juris za destilovanom mogo si mu sipati i obicnu. Meni u kutiji za vodu isto tako nestaje povremeno voda, ali to nije strasno posto kad vozim malo brze i stiskam gas do kraja ona izlazi na cepu te posude po malo, vazno je da u hladnjaku ima uvek, a to sto se dimilo je mozda voda koja je iscurela od negde i kaplje na vruc motor(ne mora da znaci da je prokuvao)...Ja bih ga sad upalio posto kazes da si dosipao vodu u hladnjak i vozio ga 10-inu kilometra i stalno pratio temperaturu da ne ode u ne dozvoljenu zonu, slobodno mu daj malo gasa za tih 10 km, i to sve pod uslovom da je ispravan ventilator, ako ne dize temperaturu sve u redu dodjes kuci proveris vodu, ima koliko s koliko si i poso ja se ne bih brinuo(samo bih na dalje neko vreme pratio temperaturu). a ako kojim slucajem prilikom voznje digne temperaturu i ode u crveno, gasi to odmah i doslepaj kuci.....ovo mozes da probas i bez te kantice za vodu.....
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od srki79 Ned 04 Avg 2013, 16:27

Da bi proverio dali radi ventilator , spoji direktno buksne koje se nalaze na automatu (na dnu hladnjaka) ako je plastican deo i buksne se ne vide tj. okrugle su u plastici prespoj zicom, ventilator bi trebao odmah da se upali. A ako ti voda curi na cepu hladnjaka ima oko njega zelenkasta boja odmah menjaj cep on je oko 300 din.Automat bi trebao da pali ventilator u rasponu od 70- 90 stepeni mada to nije sa sigurnoscu tacno posto danas delove za juga prave SVI.


Poslednji izmenio srki79 dana Ned 04 Avg 2013, 16:31, izmenjeno ukupno 1 puta
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 44
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Zuty Ned 04 Avg 2013, 16:30

srki79 ::Da bi proverio dali radi ventilator , spoji direktno buksne koje se nalaze na automatu (na dnu hladnjaka) ako je plastican deo i buksne se ne vide tj. okrugle su u plastici prespoj zicom, ventilator bi trebao odmah da se upali.

Nek proveri tako a i nek prati da li mu pali vent, posto moze vent da je ispravan a termodavac u kvaru.... Wink
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od srki79 Ned 04 Avg 2013, 16:33

Ovo je bilo da i proveri prvo ventilator da nije do njega a posle da prati termo prekidac, mada je zesci seks zameniti ga jer moze doci do cepanja hladnjaka mora pazljivo i ne na silu.a ako nece dve zice do kabine cug salter i a predje pola skale ukljucuj.
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 44
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 16:36

Moracu da probam nesto. Zvao sam nekog drugara i on mi je rekao da ne smem da vozim ako nema vode jer moze da ode motor. Zato sam ga ostavio da se odmori i ohladi i da malo spadne dnevna temperatura, pa sam dosao kuci. Dosta je dimio dok sam bukvalno stajao u koloni. Mislim da mi pokazivac temperature radi (koliko se secam pokazivao je u tom trenutku na maksimum) Da li je moguce da se boca (posuda) za vodu istopila od toplote ????????????????????
Sta da radim ako mi je otisao ventilator ??? Onda ne smem da ga vozim ni malo ili smem malo? sta ako se ponovo desi negde gde ne mogu da ga izguram sa puta ili sl? zato sam ga ostavio tu gde sam mogao.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od srki79 Ned 04 Avg 2013, 16:40

Ne onaj na tabli nego se proverava onaj na hladnjaku on pali ventilator ovaj ti samo pokazuje kolika je temperatura. Evo ti link ima ga u ap sportu http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=37047.
A bez ventilatora na ovoj temperaturi nije preporucljivo.
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 44
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 16:41

ne razuem se u te buksne, ( Razumem se u neke druge buksne, sto bi rekao Ajs Nigrutin ). Probacu da provalim sta je taj automat na dnu hladnjaka i da uzmem neke zice da prespajam. Jel da uzmam struju sa Akumulatora direktno? Jel mogu nesto da sjebem ako nesto uradim pogresno?

Ipak cu videti da kupim posudu i da je zamenim sam. Pa ako sve bude ok, onda super, a ako ne bude. Bolje da sacekam nekog ko se razume ili da ga odslepam negde kod najblizeg majstora.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od srki79 Ned 04 Avg 2013, 16:48

ne neuzimas nikakvu struju jednostavno te dve zice od automata spojis i to je to.Jer taj automat i sluzi (da se te dve zice spoje- tj da napravi kontakt). Posudu normalno jer ona sluzi da hladnjak u nju ubacuje i izvlaci vodu kad se zagreje u protivnom ces uvek gubiti vodu kad se motor zagreje kao na ficama koje nemaju tu posudu pa se onda non stop doleva voda u hladnjak.
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 44
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Zuty Ned 04 Avg 2013, 16:49

Pa naravno da ne smes da ga vozis dok nema vode, sta sam pogresno reko... A boca ja msm da nema sanse da se istopi zbog toga i te toplote pa preci bi se zapalio Very Happy, Ako ti je otiso ventilator smes da ga vozis ali samo dok skazaljka dodje do pola i malo vise od pola, VISE ne, pa proveri brate dal radi dal ne... napravi vent ako ne radi, sipaj vodu koliko treba i vozi i prati temperaturu,nivo vode i ulja(da slucajno ne mesa sa ulje, ako se dosta iskrivila glava,....Nekad i kad prokuva malo moze kasnije da se vozi, zavisi sve....
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Milos Ned 04 Avg 2013, 16:53

Prvo promeni prelivnu posudu da eliminises gubitak vode pa dalje gledaj gde je problem. 
Posto ti je Jugo 91 god., ako nisi menjao hladnjak, onda je ST(stari tip). Kada budes kupovao bocu pazi se, ima NT boca i ST boca.
ST boca:
Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. POSUDA-RASHLADNE-TECNOSTI-YUGO_slika_O_7456109

NT boca:
Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Posuda-za-vodu-za-yuga_slika_O_8305181


Ako ventilator hladnjaka nije crkao, onda bi ti prelozio da ugradi prekidac sa kojim mozes da ga palis bilo kada.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 16:55

ukapirao sam . iscupam buksne i spojim ih (prethodno dam kontakt, a ne palim motor???)



_________________________________________________________________


Hvala za slike za boce. Mislim da je ova druga. NT, bar je cep isti za oblik nisam siguran.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Milos Ned 04 Avg 2013, 16:58

Mislim da ne moras ni kontakt ni motor da palis jer ventilator ima stalan +, ali nisam siguran.
Slikaj kako izgleda hladnjak pa cu ti reci koja boca ti treba.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od srki79 Ned 04 Avg 2013, 16:59

Trebalo bi da radi i bez kontakta posto kod mene ventilator radi i kad je auto ugasen sve dok automat ne (odlepi) .
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 44
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 17:01

jeste srki i kod mene radi malo kad ugasim. Milose ne mogu da slikam , jer sam kuci a auto mi je u picki lepoj... Nemam fensi telefon. tako da sad sta procitam od vas, odem po boci i sa alatom idem do kola.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Milos Ned 04 Avg 2013, 17:03

Kakv ti je hladnjak od ova dva?
Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. 25469258

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Hladnjak-vode-yugo-55_slika_O_9123721
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 17:05

Ovaj drugi sa malim otvorom go0re levo.
Jedva sam sipao vodu.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od srki79 Ned 04 Avg 2013, 17:06

Ako je takva situacija ,onda ponesi i izolir pa ako ventilator radi , kad spojis zice direktno , izoluj to i vozi do kuce nek radi non stop nesmeta mu nista pa se zezaj kuci ali posudu obavezno stavi. Nebi trebao da ti prebacuje temperaturu vise od pola na satu.Samo nezaboravi kad stignes da odvojis zice ili ode akumulator Very Happy 
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 44
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Milos Ned 04 Avg 2013, 17:08

To je onda NT(novi tip), i boca je druga sto sam ti gore postavio. Ne sipa se voda kroz rupu, to je sluzi za izbacivanje vazduha iz sistema. Vodu ili RT sipas u prelivnu posudu, nikako na tu rupu. Kada budes nabavio novu posudu, otvoris tu malu rupu a rashladnu tecnost sipas u posudu. Kada pocne da izlazi na tu malu rupu na hladnjaku, zatvaras to i dosipas u posudu do naznacenog nivoa.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Ned 04 Avg 2013, 23:47

H V A L A S V I M A !
Puno ste mi pomogli.

Kupio sam novu bocu i montirao je i sve je bilo u redu. Dolio sam jos vode i krenuo, ali posle 10-15 min. voznje (ne znam kilometrazu) skazaljka na termostatu se popela na pola, mozda malo vise i vec sam se oladio i gledao gde da se parkiram, kad se spustila i kasnije tokom voznje bila je na oko 1/3. E sad:
Kad sam stao i ohladio auto, video sam da je dosta vode falilo u boci. Dolio sam jos destilovane, skoro do max i krenuo opet u voznju i nakon 20 tak minuta voznje u gradskim uslovima termometar se opet popeo preko pola. Kad je stigao do 2/3, iskljucio sam se i ugasio auto da se ladi. Kad sam nakon pola sata proverio vodu u boci (misleci da je iscurila) bila je puna boca ???
Posto je bio mrak i bio sam sludjen i u frci sa vremenom nisam obratio paznju na ventilator. Kasnije nakon 45 min kad se ohladio dovezao sam se kuci. Opet se termometar popeo do pola.

Znate li sta to moze biti ???

Jedan drugar mi rece da sam upropastio glavu motora jer mi je prokljucao auto?

Hvala!
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Milos Ned 04 Avg 2013, 23:50

Jel si ozracio sistem?
Nije nista cudno ako se kazalja penje do pola. Na celetovom sluzbenom kazalja ide cak i do 3/4 skale dok ne upali ventilator a na mom autu pali ventilator na malo vise od pola skale.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Mitke Ned 04 Avg 2013, 23:53

Sasvim je normalno da se do pola penje skala i da tu pali ventilator.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od pedesetpetica Pon 05 Avg 2013, 00:09

E, tu i jeste problem, sto ne znam da li mi se upalio ventilator. Nisam hteo da mi opet prokuva auto , pa sam iz preventive stao i cekao da se ohladi. Potrosio sam 4 litre destilovane vode dok sam provalio gde curi, jer sam mislio da je prslo neko crevo.
Proveravacu ovih dana kad budem imao vremena.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55. Empty Re: Hitno mi treba pomoc! Prokuvao mi je Yugo 55.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu