Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

4 posters

Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Čet 03 Jan 2013, 22:48

Drugari daj te neki savet ako moze, kao shto sam naveo u predstavljanju vozim floridu 1.3 EFI a problem je sledeci: pre nekog vremena zeznu se meni brizgaljke i pumpa i naravno prestanem da ga vozim neko vreme na benzin dok neskupim pare da to sredim. Napunio mi se rezervoar sa blatom preko nalivne cevi za benzin, u medjuvremenu auto radi na plinu lepo sve dok mi nije otkazao regulator ler gasa a neko ga zove i step motor e sad krece problematika sa plinom. Na nekih mesec dana umesto regulatora ler gasa stavim racvu kao za plin da bih regulisao vazduh to je tako radilo dok nisam kupio step motor, stavim step motor stavim novu potapajucu pumpu sredim brizgaljke promenim cev za sipanje benzina ocistim rezervoar sve kako treba ali kad je na benzinu radi lepo i vuce lepo i obrtaji na svom mestu kad je na leru ali kad se prebaci na plin pocinju da se javljaju gremlini tj. obrtaji su cas 1200, cas 900, cas 600, cas 500 a u nekim situacijama se i ugasi auto kad stanem na semafor a nekad radi kako treba. Ako neko ima neku ideju nek napise sta da radim poludeh hvala unapred.

EDIT: Izmenjen naslov. YUgisa

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od YUgisa Čet 03 Jan 2013, 22:50

Predpostavljam venturi sistem plina?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Čet 03 Jan 2013, 23:08

E dobro si me pitao, nije taj nego landi renco sa uradjenim kompletnim servisom tj set membrana sa klackalicama uradjen u januaru 2012

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od bukusa Čet 03 Jan 2013, 23:31

Pa kako venturi na 1.3 EFI ne verujem,jel ti sekvent plin ili venturi sistem ne pitamo za marku?
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Čet 03 Jan 2013, 23:36

Nije sekvent, jel moze malo objasnjenje sta je venturi sistem

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od bukusa Čet 03 Jan 2013, 23:43

Pa koristi se na karburatorskim sistemima,ide direktno u karburator,ne znam kako je tebi uradjeno mozda monopoint ili slicno daj neku sliku pa da osudimo Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Čet 03 Jan 2013, 23:44

Ide preko mesaca koji je stavljen pre leptira gasa

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od YUgisa Pet 04 Jan 2013, 09:07

bukusa ::Pa kako venturi na 1.3 EFI ne verujem,jel ti sekvent plin ili venturi sistem ne pitamo za marku?

Lepo venturi, zato sto ima metalnu granu pa je nece rastruriti kad detonira iako kao takav eto pobija sve prednost EFIja tj retardira se na nivo karburatora i desavaju se takvi kvarovi sa diznama, pumpom i regulatorom (regulator i dizne propadnu od detonacija a pumpa i dizne isto od slabe voznje na benzin) posto za razliku od sekventa, venturi moze uvek da se vozi na plin a sekvent moras da upalis na benzin i da ga vozis tako dok se ne zagreje malo motor i posto je usisavanje ispred usisine grane, onda se usis nakupi plinom i detonira dok kod sekventa se plin ubrizgava dole kod dizni...

Sto se tice problema, sem ociglednog neadekvatnog sistema (venturi-karburator, sekvent-EFI, venturi-EFI nikad totalno uspesna kombinacija), mislim da imas problem sa fals vazduhom tj da niste neko crevo ili nesto dobro spojili kad ste menjali brizgaljke Wink Pogotovo su dosta cesti problemi tamo kod mesaca gde nailazi na leptir gde ja jos nisam nikad video neki normalan spoj.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Pet 04 Jan 2013, 10:57

Taj spoj kod leptir gasa je ispunjen crnim silikonom, plinski prekidac je nastelovan da pali na benzin pa na 2000 obrtaja prebacuje na plin. Mene muci to da pre nego sto se zeznuo benzin tj. brizgaljke, pumpa i step motor radio je fenomenalno bez ovih zezalica i trosio je 10L po gradu a sad trosi 13,6.

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od bukusa Pet 04 Jan 2013, 13:40

Pa moze tako al onda gore ide nego 1.1 sa karburatorom na plin Very Happy
Em sto stradaju drugi delovi em sto trosi vise a nema snagu,ja bi pre EFI vozio na benzin nego na plin,jer 13.6L plina msm da mozes za iste pare da vozis na benzin istu kilometrazu
Moj savet je da preradis postojeci sistem na sekvent,a pola delova vec imas samo nadji neki polovan sekvent za 150e ima,neznam mislim da boca za sekvent nije ista ko za venturi da bi je zadrzo ali cevovod mozes,i prodaj te tvoje delove uzeces 70-80e Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Pet 04 Jan 2013, 23:30

Nisam razmisljao o sekventu a iskreno ovde u Kragujevcu niko mi nije ni ponudio sekvent. Mada evo danas novog podatka pre cetiri dana sam u skroz praznu bocu plina sipao 1000 dinara plina i danas mi je stao na 101 kilometru shto kad se preracuna u litre iznosi oko 11.4. Jos nesto me muci u svemu tome drugar u komsiluku ima isto floridu 1.3 EFI isti motor ko moj isti sistem ugradnje plina sa istim mesacem i njemu potrosnja 10L i ide kao lud, mozda je to sto je njegov 2003 godiste

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od Petar Čet 10 Jan 2013, 11:23

Kada imaš neki kombinovani sistem, onda nešto strada na uštrb nečega što radi. Ako je do potrošnje, bolje onda prvo proveri da li je majstor dobro namestio uređaj.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od dabad.kg Ned 13 Jan 2013, 15:54

Proverili smo sve oko uredjaja i sve je ok

dabad.kg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI Empty Re: Problem sa plinom na leru, Florida 1.3EFI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu