Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

+2
YUgisa
Pedja
6 posters

Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Pedja Pet 14 Nov 2008, 03:48

Ovo je pitanje o kom sam pricao sa par ljudi i shvatio da nam se po ovom pitanju mozda najvise razlikuju misljenja, pa bih voleo da o tome imamo i jednu javnu diskusiju.
Kao i uvek, i ovde imamo vise mogucnosti. Stavise, mozda ovde imamo i najvise mogucnosti da pokazemo svoju kreativnost (ili sam umislio... videcemo Wink ). Podelio bih misljenja u 3 osnovne grupe, mada, verovali ili ne, jos nisam cuo da dve osobe imaju potpuno isto misljenje o ovome.

Ima ljudi koji vole sportski uredjenu unutrasnjost. Znaci, sportska sedista (ili samo sediste za vozaca), jednostavna instrument tabla sa preglednim instrumentima, bez suvisnih elektronskih, luksuznih i drugih detalja, ni govora o kožom presvucenim elementima...

Drugi vise vole da sve podseca koliko god je moguce na fabricki enterijer. U Zastavinom slucaju to bi znacilo manje promene na instrumentima, npr.promena pozadine, promena boje osvetljenja, osvetljenje prekidaca, zatim ubacivanje ponekog dodatnog instrumenta, najcesce obrtaljke. Neki bi otisli i korak dalje pa bi stavili komplet instrumente od nekog drugog auta.

U trecu grupu spadaju oni koji bi da im auto sto vise ostavlja utisak boljeg i skupljeg nego sto zapravo jeste. U ovu grupu bih uvrstio i sebe. Very Happy Ja sam, na primer, lud za elektronikom, i u auto bih stavio i neke stvari kojima realno nije tu mesto (posebno imajuci u vidu da pricamo o Zastavi, ne o BMW-u 7, Mercedesu ili Lexusu). Ja bih voleo da stavim udobna sedista sa grejanjem i el.podesavanjem, GPS navigaciju, mozda cak i kompjuter (PC), klimu, digitalne instrumente, el.podizace, el.retrovizore, Tyre Pressure Monitoring System i jos brdo stvari zbog kojih bi me drugi spalili na lomaci. Laughing

Zanimljivo je sto cesto cujem neke koji bi kobinovali pojedinosti iz ova 3, uslovno receno, stila.

Kako biste vi sredili unutrasnjost svog auta?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od YUgisa Pet 14 Nov 2008, 22:21

Pa moram te ispraviti u jednoj stvari, prava sportska unutrasnjost je presvucena u kozu, tj u izvrnutu kozu da bi se izbegla refleksija od sunca Wink JA volim sportsku unutrasnjost, tj kad je u pitanju Yugo, da je tabla fabricka (najnoviji tip) plus neki potrebni satici tipa pritisak ulja, nitra, turba i slicno u zavisnosti od modifikacija na motoru. I obavezno u crnoj boji.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Pedja Pon 17 Nov 2008, 01:43

Dobro, pogresno sam se "odrazio", nisam mislio na sportsku nego trkacku, ono kad pocupas sve sem onog bez cega auto ne moze da ide. Laughing
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od YUgisa Pon 17 Nov 2008, 13:49

Pa i to kazem, prava trkacka unutrasnjost je presvucena izvrnutom ozom. Najcesce se moze videti u vozilima za WRC

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od yugo55 Sub 22 Jan 2011, 15:27

Moj idealan enterijer izgleda ovako:
1.Sportski volan
2.Neka "zeznuta" sedista
3.Instrumenti standardni sa malom izmenom,na desnom satu gde pokazuje zmigavce,svetla itd stavio bi obrtaljku (naravno i drugo osvetljenje,po mogucnosti plavo)
4.Naslon za ruku
5.Neke "nabudzene" patosnice (vidjao sam da izgledaju kao od metala,mislim da se zove rosfaj,nije bitno...)ali gumene su
6.Sportske papucice za gas,kocnicu i kvacilo
8.rucica menjaca neka sportska
9.na ivicu B stuba bi stavio LED lampice da sijaju kad bas udari (verovatno znate na cega mislim)
10.THE END Bye1
yugo55
yugo55
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 32
Lokacija : Adasevci
Datum upisa : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Avram '90 Ned 23 Jan 2011, 17:52

I onda kad sve to treba da se plati??? Cekic
Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Pedja Ned 23 Jan 2011, 20:30

Sve to i ne kosta toliko puno. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Avram '90 Ned 23 Jan 2011, 20:37

Svaka roba ima svog kupca! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Pedja Ned 23 Jan 2011, 20:39

E, to je tacno. Very Happy
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od darko.su84 Pon 24 Jan 2011, 15:08

Sve je to ok al izbaci te "nabudzene patosnice" i led lampice koji ce ti to Bye1
darko.su84
darko.su84
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 262
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Wii Pet 02 Sep 2011, 16:38

ja bih:
1.sediste od suzuki swift GTI
2.Sportski volan
3.Kompletna instumentalna tabla od opel kadett GSI
4.Sportske papucice za gas,kocnicu i kvacilo
5.tapacir u crveno i crno
6.kod zadje sediste u tapacir staviti 2 ovalke...a napred 17ke...Very Happy
7.elektricni podizaci za staklo
8.rucica menjaca sprotski
9.gornji tabacir tvrdi i pojacalo stavjen u njemu...
pa sad na brzaku sam ovo setio...Very Happy
Wii
Wii
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 36
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako biste sredili unutrasnjost automobila? Empty Re: Kako biste sredili unutrasnjost automobila?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu