Drasticno povecana potrosnja gasa!

4 posters

Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od USKE Sre 12 Okt 2011, 20:10

naime lepo je trosio(fiat uno 60sl,jednogrli karb,1.1motor).u proseku 9-10l gasa po gradu,odjednom mi je digo potrosnju na 16 litara,sta moze da bude uzrok.. pre sipam 200 dinara vozim 30-35km,sad sipam 200 dinara jedva 20 km iste voznje.kontam da nigde ne curi gas jer i kad stoji po nedelju dana isto tolko predjem ko i kad sipam odma pa ga odma potrosim...probo sam i saraf za smesu da zavrnem ista situacija:( pomagajte sta moze da bude Thank you
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od YUgisa Sre 12 Okt 2011, 20:13

Mozda curi negde posle isparivaca pa zato kad je ugasen ne curi, a zavrtanje ne znaci da ce da se smanji potrosnja, posto to ne funkcionise na tom principu zavrces manje trosi, odvrces vise trosi... Vise ti ne znam pomoci, probaj na benzin malo da vozis pa da vidis da li na njemu funkcionise ok Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od USKE Sre 12 Okt 2011, 20:15

na benzinu sasvim normalno radi kao i do sada.. samo mi zdere gas...
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od Petar Čet 13 Okt 2011, 09:02

Druže, pravac kod servisera za gas. Ja sam to na svom primeru naučio. Nema mnogo mudrovanja, nego da on vidi da li curi, da eventualno zameni filter i naravno da našteluje potrošnju uz pomoć provere sagorevanja. Moja preporuka je interauto na Paliću. Kod njega sam terao juga, a sada vektru.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od facol Čet 13 Okt 2011, 09:11

kod Lauseva u sandor..

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od YUgisa Čet 13 Okt 2011, 09:19

U BOYRACER MOTORSPORT Radionicu u Malom Bajmoku... A da cekaj, ja ne radim plin Very Happy

Proveri selne posle ispraivaca i pogledaj kakve su svecice, probaj malo da ih ocistis pa da vozis malo duze samo na plin pa ih ponovo pogledaj kakve su... Mada inace su sada pale i temperature, mozda je jednim delom i to uticalo mada ne bi trebalo u toj meri Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od Petar Čet 13 Okt 2011, 09:27

Svećice na gasu treba da su beličaste na varničaru, odnosno da imaju taj kao sneg (više je to sivkasto, ali jako svetlo siva boja). Ne bi trebale da imaju bilo šta crno ili braon na samom varničaru. Okolo još može biti tako, ali ako je varničar braon, onda ti je problem u sagorevanju i odnosu smeše, pa povuće i ulje.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od YUgisa Čet 13 Okt 2011, 09:31

Pa ne znam bas da li trebaju da budu bele, to znaci da radi na siromasnoj smesi i onda motor sigurno ne postize barem normalnu snagu i postize vise temperature sagorevanja a duza voznja na visokim obrtajima bi mogla da znaci katastrofu... Na benzinu bi trebale da budu tamno braon za snagu ili malo svetlije ako se stedi a na plinu da budu svetlo svetlo braon ali nikako bele...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od Petar Čet 13 Okt 2011, 09:47

Bela boja na varničaru je produkat samog sagorevanja gasa. Kod mene auto radi i na benzinu i na gasu. Trebaju mi oba ECU-a i oba sistema napajanja gorivom, pa koristim i benzin i TNG, a zimi ću koristiti malo više benzin kada zahladni, jer nema smisla zagrevati auto na benzinu, na kratkim relacijama, pa preći na TNG. TNG momentalno potpomaže rashladni sistem u prvim trenucima rada jer gas se mora ugrejati da ne bi sledio instalaciju, pa to leti nekako i može, ali samo u prvim trenucima rada dok posle pokvari to i ima tendenciju da pregreje auto iz više razloga, a jedan od njih je i manji stepen korisnog dejstva. Zimi mi to ne valja, jer ako idem na kraćim relacijama ne pomaže mi ni zatvaranje prolaza vazduha prema hladnjaku, jer ne uspeva da se ugreje motor. Posle 3km vožnje tek malo izađe iz plave zone na kazaljci temperature.

Sa druge strane - i meni su svećice samo na vrhovima varničara beličaste, dok je ostalo smeđe - tamno smeđe, a ako ne čistim svećice posle pređenih 500km, budu i mestimično jako tamno smeđe boje. Na jugu su mi skoro skroz bile bele, ali auto je bio uvek kontrolisan kod Interauta i imao dobre vrednosti. Samo ulje nije nikada bilo potrošeno, ali nisam kontrolisao pritiske u cilindrima, tako da ne mogu da tvrdim da je sve bilo u redu. Temperatura je uvek bila dobra.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od USKE Čet 13 Okt 2011, 17:35

videcu danas sa lausevom pa odma da mu oteram auto da vidi sta je,jer smo drugari,al reko necu da ga gnjavim ako nemoram Sad

EDIT: sad sam se cuo i sa drugarom( Lausevom) koji je zvanicni za ugradjivanje lovato gasa u Subotici,kaze da se necudim,jer je svima skocila potrosnja u Subotici i to jako,jer kao zahladnelo je a dobijamo jos uvek letnji gas i tu nastaje problem..al kao da dodjem sutra do njega pa da ipak sve proverimo radi reda.mada kaze gas je uzrok svega ...
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Drasticno povecana potrosnja gasa! Empty Re: Drasticno povecana potrosnja gasa!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu