Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga

+2
Aki91
dragan brate
6 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga - Page 2 Empty Re: Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga

Počalji od zaya95 Sub 20 Okt 2018, 15:15

pozdrav
Sta mislite moze li se auto spustiti na ovaj nacin npr:
da se fabricka opruga od Yuga bez da se skraciva,sabije za jedno polje ili za dva zavisi koliko zelis da spustis,znaci da se sabije jedno polje i zavari da tako stoji
mislim da je bolji nacin od sjecenja jer ce kraj opruge ostati isti kao fabricki sto olaksava ugradnju a auto ce biti nizi

zaya95
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 137
Datum upisa : 05.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga - Page 2 Empty Re: Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga

Počalji od Sultan Sub 20 Okt 2018, 17:26

Nisam siguran da bi to dalo bas dobre rezultate. Mislim da bi trebalo povesti racuna u relaciji duzina hoda opruge/tvrdoca tj elasticnost opruge.
Koliko sam nesto citajuci razne teme na forumu bas o spustanju, a moguce da sam sve lose shvatio pa me ispravite, opruga treba da ima neki odredjeni hod, ali sto je kraca, bilo bi dobro da je i tvrdja, da ne dozvoli da amortizer stalno lupa kad tocak naidje na rupu ili neku neravninu nego da opruga lagano to prihvati i dampuje hod klipa.... Odnosno isto tako i obrnuto....
Takodje treba da je dovoljno elasticna da amortizer moze tocak brzo da vrati na podlogu da ne dodje do poskakivanja... Npr, gibanj je dobar kao sistem za amortizaciju ali je dosta lenj, inertan... Opruga je tu bolja, ali je bas brza...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga - Page 2 Empty Re: Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga

Počalji od YUgisa Ned 21 Okt 2018, 21:02

Pa nisam siguran koliko ces uspeti uspravno da zadrzis oprugu a da samo spojis krugove i zavaris. Mislim da ce se iskriviti zavareni krugovi u pravcu poslednjeg slobodnog kruga, ali mozda gresim.

Ovo sto kaze Slutan je ok, stim da napred su varirale te visine auta dosta, ali moze da se spusti na fabricku najnizu varijantu sa prepravkom fabrickih opruga, odnosno 2cm nize ako se stave tvrdje i krade odbojne gume. Mada bez neke drasticnije promene u tvrdoci opruga, bilo kakvo spustanje na fabricke opruge je vise vizuelna stvar nego performanse. Ok nesto nize teziste i nece biti nesto jako poremecena geometrija (jer nece biti previse spusten) i nesto malo tvrdja opruga jer ima manje krugova kad se skrati fabricka, ali nista drasticno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga - Page 2 Empty Re: Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga

Počalji od zaya95 Pon 22 Okt 2018, 14:58

a da upravu ste nisam razmisljao o tome

zaya95
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 137
Datum upisa : 05.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga - Page 2 Empty Re: Nestrucni ''majstori'' spustanje Juga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu