Podpritisak u izduvu

3 posters

Ići dole

Podpritisak u izduvu Empty Podpritisak u izduvu

Počalji od YUgisa Ned 25 Okt 2009, 19:31

Pricali smo Yugodriver i ja na temu ovog, posto on ima skroz protocan izduv a ja mu preporucujem da ga prepravi da nebude protocan... pa rekoh da pokrenem ovu temu i ovde, da vidimo ko kakva misljenja i iskustva ima...

Pa pitanje je da li mislite da je potreban podpritisak u izduvu? Tj da li za je bolji protocan ili neprotocan sistem...

Ja sam pre svega protiv protocnog izduva jer smatram da stvara samo bespotrebnu buku i nedaje neku merljivu snagu, sta vise mislim da smanjuje snagu... Tj uzimajuci u obzir da je cev odgovarajuceg precnika, smatram da protocnim izduvom moze da se gubi snaga na nizim obrtajima kad ima malo gasova dok na visim obrtajima ima vise gasova pa se samim tim stvara odredjeni pritisak u izduvu ali uzimajuci u obzir da niko ne moze da vozi svakodnevno 100% u rezimu maksimalne snage onda dolazim na zakljucak da je protocan izduv totalno nepotreban na jednom automobilu za svaki dan...
Isto tako i precnik cevi se isto odrazava na pritisak u izduvu. Iz istog razloga, netreba preterivati sa precnikom cevi... Za proracun precnika ja se vodim parametrima da povrsinu poprecnog preseka treba uvecati za 70% od procenta povecanja snage... Tj ako ste povecali snagu za 100% (tj duplirali snagu motora), poprecni presek cevi auspuha treba povecati za 70% od fabrickog... NPR: Fabricki EFI ima 63ks i izduv precnika od 37mm sto je povrsina poprecnog preseka 1075mm2. Kad bi povecali snagu na 85ks, to bi bilo povecanje od 35%... 70% od 35% povecanja snage je 0.7x35=24.5. 1075 plus povecanje povrsine porecnog preseka od 24.5% je 1075x1.245=1338mm2. Kad se to preracuna, ispada da je potreban precnik za tu snagu 41.3mm tj moze se iskoristiti cev od 42mm.

Smatram da je najbolje imati jedan lonac ali da je ne protocan, koji ce stvarati i odredjen pritisak u izduvu na nizim obrtajima a gubitak snage na visim obrtajima ce biti zanemarljiv...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Podpritisak u izduvu Empty Re: Podpritisak u izduvu

Počalji od ladisz81 Ned 25 Okt 2009, 21:41

Ili da ima dva lonca, jedan srednji i jedan protočni nazad za zvuk, ako neko to voli - naprimer kao i ja Very Happy Love
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podpritisak u izduvu Empty Re: Podpritisak u izduvu

Počalji od YUgisa Uto 27 Okt 2009, 18:14

Mislim da to uopste nije potrebno, jedan kvalitetan lonac moze da da sve potrebne karaktristike i za performanse i za zvuk...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Podpritisak u izduvu Empty Re: Podpritisak u izduvu

Počalji od Pitatore Pon 16 Nov 2009, 22:13

Pricao sam skoro sa jednim auspuhdzijom na temu pritiska u auspuhu,rekao mi je da pritisak mora biti 4 bara,sad moze auto biti tih i sa jednim protocnim loncem ako je dovoljno dugacak.
Kod mene na Alfi je odradjen auspuh 2x3 u 1(serijski precnici) pa 2 u 1 (fi60mm) i na kraju valjkast protocan lonac duzine 550mm i precnika 150mm,sasvim zadovoljavajuc zvuk bez potrebe za cepovima i kafetinima.

Pitatore
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podpritisak u izduvu Empty Re: Podpritisak u izduvu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu