Gde servisirati vozilo u BG

+2
YUgisa
albert
6 posters

Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od albert Sre 22 Jul 2009, 12:21

Od skora sam, sticajem okolnosti, postao vlasnik Skale 55. Iako sam dosta dugo vozač o mehanici vozila ne znam ništa, sem točak da promenim. S obzirom da auto treba povremeno servisirati jednostavno ne znam gde to da uradim. Konkretno, imam problem, desna strana motora je sva u ulju, pumpa za prskanje sredstva za brisanje vetrobrana skoro da ne funkcioniše - jako slabo baca, par santimetara, iz zadnjg dela auta se čuje koparanje, iz prednjeg nedefinisan čudan zvukitd, itd...
Da li neko može da mi preporuči neki servis, u Beogradu, gde su normalni ljudi koji se drže dogovora i profesionalno rade...

albert
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od YUgisa Sre 22 Jul 2009, 12:51

Ja iskreno ne znam da ti preporucim servis u BG, ali citajuci forume ja jos nsiam nasao nekoga da je zadovljan sa bilo kojim servisom koji je radio Zastavu jer se vecinom ponasau prema istoj kao da je smece (naravno da nije u pitanju nesto preko prijatelja, onda se uradi ok)... Vecinom se svodi na to da ili sam odrzavas ili nosis kod nekih majstora u penziji koji to privatno rade...

Sto se tice curenja ulja, ako je sa desne strane moze biti jako velik problem, tj tamo je zupcasti kajis a on ne sme da dodje u dodir sa uljem jer moze da prezupci i onda ti se sudare ventili sa klipom... TO bi trebao sto pre da servisiras...

Sto se tice prskalice, jel dovata samo par cm ili ne slabo curi? Jer mozes to stelovati dokle da baca, kad stoji auto onda treba nastelovati da prska do vrha soferke pa tako dobijes da kad vozis prska taman na sredini gde treba da obrises... Wink Imas na tim prkslicama na haubi da stelujes visinu mlaza...

Sto se tice zvukova, ne znam kako da ti pomognem, moras malo preciznije... A za ono iznad ti mogu pomoci jos ako ti treba neki savet...

Sacekaj jos malo, mozda se javi neko iz BG...

PS: Koje je godiste Skala?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od albert Čet 23 Jul 2009, 14:07

Neko je pre nekog vremena pogledao motor i rekao je da nije toliko strašno i da zupčasti kajš nije ugrožen (šta god to značilo). Što se tiče prskalice takođe je neko davno rekao da mora da se menja pumpa (valjda) ali da je to zezancija skidati te drugom prilikom, i tako ostade do dana današnjeg. Inače ne radi se o štelovanju.. čuje se kako pumpa maltene ne radi... jedva radi. Što se tiče servisa pokušavam da nađem nekog preko nekog ali ljudi koje znam svi kao voze neke strane automobile a za zastavu su mi rekli otprilike isto što i ti. Jedino što ja ne znam ni jednog majstora. Ali, valjda ću naći nekog. Ma mislio sam da auto odvezem negde gde se zna neki red i postoji jasnost u vezi toga šta se i kad radi i neko pravilno i redovno održavanje a ne da se cimam sa nekim likom koji je kao super majstor ali je baš otišao janku i marku da čupa auto iz jarka, ili je zaspao, ili je pijan, ili nije raspoložen ili moraš da ga vijaš da bi ga eventualno zamolio da pogleda tvoj auto koji si mu u dogovoru sa njim ostavio pre dva meseca a sve za tvoje rođene pare... Itd. Tebi hvala na odgovoru. Pozdrav!

albert
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od flash_back Pet 24 Jul 2009, 13:26

evo ovde pogledaj listu ovlascenih servisa => http://www.zastava10.com/index.php?n=TehnickeKarakteristike.Servis ... ja sam mog starog juga odrzavao kod jednog majstora kod vojvode stepe (mogu da ti dam broj) ali ne idem kod njega od kada mi je ludak stelovao paljenje na pezou i nakon cega se zapalio pezo... od sada (ponovo vozim zastavu, samo 101) mi ortak sve radi na motoru Wink

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od albert Čet 06 Avg 2009, 16:18

... nije me bilo neko vreme...

Flash back, hvala za link..

albert
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od Rista Sub 08 Okt 2011, 22:08

Preporucujem elektricara sa Konjarnika, jedan od bolji u gradu.
Ko zeli moze pogledati detaljinije.
http://www.autoelektricar.com

Pozdrav

Rista
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od dragance.griska Sub 31 Dec 2011, 13:33

neće zadovoljiti servisiranje zastave u BG ,jer sam tri godine ludeo i menjao servise, zbog z-fice 850 u svemu! nema stvari da je uradjeno kako treba, a da nije bilo reklamacije i duplog posla..da bi pronasao kvar na kocionim cilidrima -novim , ljutito sam otisao do Kotora i čikica mi pronadje da su u dijagonalu zamenjena dva cilidra. , a stavljeni novi. e, potom mi se javi čovek iz kragujevca "Badnja" i vise nemam problema . Telefonom konstatuje kvar-verujte mi! Ako nekome treba tel. ostavicu, ako prolazite svratite da se upoznate ..necete pogresiti! meni jeste 250 km. ali barem zaboravim kad sam bio ,i siguran sam u uradjeno. samo mehanika!jer zna i koji je deo ispravan za ugradnju! moj 064 2792036

dragance.griska
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 15
Godina : 68
Lokacija : beograd
Datum upisa : 15.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od fox_87 Pon 31 Okt 2016, 23:04

Da li ima neki majstor za zastavu u BG gde bih mogao da proverim par stvari na jednom mestu

- merenje kompresije
- provera paljenja (stelovanje ako treba)
- stelovanje plina ( uredjajem a ne na sluh )
- stelovanje karburatora
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gde servisirati vozilo u BG Empty Re: Gde servisirati vozilo u BG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu