Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

3 posters

Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od strelok89 Čet 21 Dec 2023, 20:12

Pozdrav drugari,
Primetim ja na autoputu da mi pri kocenju jugo vuce u levu stranu.Uzmem ja zamenim plocice jer su se stare stanjile,razradim kljesta,obradim diskove i problem sam resio.
Medjutim sada mi super hvata kocnica ali mi nisko hvata kocnica u odnosu na pre,koci mi na 1/3 hoda pedale a pre je kocilo na 2/3 hoda pedale.Da li sam ja to renije imao vazduh u sistemu pa mi je kocnica bila visoka te sa navikao na to ili moram da resavam i sto je niska kocnica? Da napomenem samo da kocnica super hvata i koci.
Hvala na pomoci
strelok89
strelok89
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 426
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od YUgisa Čet 21 Dec 2023, 20:52

Kocnica nisko hvata kad ima vazduh, a ne obrnuto. Jedino ako su klesta blokirala onda hoce vise da hvata barem je osecaj takav jer odmah pruza otpor u kocenju posto se plocice ne odvajaju od diskova, a standardno ima lufta kako se ne bi trosile plocice. Ali moguce da je vazduh usao ako su glavila klesta tj ako si cilindar razradjivao, realno gledano ako cilindar blokira trebalo bi gumice menjati na klestima jer blokira ili od korozije ili jer su nabrekle gumice, tako da verovatno rizikujes isti problem uskoro.

Sem ako nisu glavili klizaci pa si to razradjivao. Ali ipak bih proverio vazduh u sistemu. Mada koliko nisko ce da hvata pedala dosta moze da varira, jer ce zavisiti i gde je rucna namestena i kako stoji peti korektor nastelovan i koliko imas lufta kod pedala i zazor izmedju serva i glavnog kocionog. Svakako da ST i ima standardno nesto nizu pedalu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od strelok89 Čet 21 Dec 2023, 21:02

Sistem je kompletno odzracen prilikom zamene plocica.ALi moram da napomenem da se cilindar u desnim kljestima mnogo teze vracao od levih kljesta gde sam cilindar rukom vracao.Razradio sam desna kljesta i odzracio kompletan sistem.Rekao bih da mi je kocnica hvatala vislje malo zato sto su mi desna kljesta blokirala (nisu lepo kocila) te mi je auto vukao pri kocenju u levo.
Isprobao sam kocnice par puta i koci u mestu...samo malo nize hvata.Da ne diram nista?
strelok89
strelok89
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 426
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od YUgisa Čet 21 Dec 2023, 21:35

A rucna na kojem zubu hvata?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od strelok89 Čet 21 Dec 2023, 23:35

Probao sam sada kocnicu sa podignutom i spustenom rucnom, ipak hvata vislje sa podignutom rucnom, izgleda da moram da promenim zadnje paknove, verovatno su se stanjili.
strelok89
strelok89
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 426
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od junior45 Pet 22 Dec 2023, 04:29

Kako ozracujes? Koji zub hvata rucna? Ne moras menjati nazad samo zategni rucnu
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34898
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od YUgisa Pet 22 Dec 2023, 08:09

Proveri za svaki slucaj pakne kakvo je stanje i da se nije neka slucajno odlepila, ali ako imaju 3+mm ferode, onda mozes komotno nastaviti voziti, samo dotegni sajlu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od strelok89 Pet 22 Dec 2023, 20:08

Zamenio sam paknove,bili su 3mm, stavio sam nove sada.I to je to, nastavljam da vozim tako.Rucna hvata na 5ti zub.Odzracujem tako sto nadrukam par puta pa stisnem kocnicu i dok drzim drugar ispusti na sisicu,posle ponovo tako par put dok ne izadje sav vazduh.
Hvala svima na pomoci
strelok89
strelok89
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 426
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od YUgisa Pet 22 Dec 2023, 21:01

Drago mi je da si uspesno resio problem Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od junior45 Sub 23 Dec 2023, 06:19

Stavi neko crevo na sisicu,lakse se izliftira. Napravis mu luk ka gore
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34898
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST Empty Re: Diskovi obradjeni,plocice nove,kocnica hvata nisko...yugo ST

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu