Klokotanje, lupkanje, zujanje i cudni zvukovi sa setom kvacila i menjacem....

2 posters

Ići dole

Klokotanje, lupkanje, zujanje i cudni zvukovi sa setom kvacila i menjacem.... Empty Klokotanje, lupkanje, zujanje i cudni zvukovi sa setom kvacila i menjacem....

Počalji od raseta1121 Sre 02 Nov 2022, 22:30

U pitanju zastava skala 55 1.1 benzin gas 2007. godiste

Zamenjen set kvacila stari sa novim valeo setom i kupio sam polovan menjac ceo za 5000 rsd jer je prethodni zablokirao u trecoj i puko i nisam mogao da ga vratim u funkcionalno stanje. U cemu je stvar.. auto dok je hladan i radi nema nikakvih problem ali cim se ugreje krece klokotanje i lupkanje. Dakle klokotanje i lupkanje se cuje dok je u leru a kad se vozi cuje se zvuk koji ja sumnjam da je neki od lagera u samom menjacu. E sad kad se pritisne kvacilo klokotanje se ne cuje. Majstor kaze da nije korpa na sta sam ja sumnjao
Majstor koji je sve to menjao je rekao da se to cuje i da je to do menjaca i da ne treba da brinem.
Naravno poslle nekog vremena pocinje to da nervira pa sam hteo da pitam da li nesto moze sa tim da se uradi da se to vise ne cuje ili da se pravim da ne cujem nista??
I da li to moze da osteti nesto na duze staze..


Hvala!

raseta1121
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Godina : 23
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Klokotanje, lupkanje, zujanje i cudni zvukovi sa setom kvacila i menjacem.... Empty Re: Klokotanje, lupkanje, zujanje i cudni zvukovi sa setom kvacila i menjacem....

Počalji od YUgisa Ned 18 Dec 2022, 11:32

Jeste u menjacu ali nazalost nema nekog resenja, barem ja jos nisam uspeo da nadjem i stvar je tolerancije, ne do lezaja. Ja sumnjam da je tolerancija izmedju lezaja spojnicke i zvona menjaca, ali nisam jos to potvrdio. Pomaze obicno malo vise ulja kad se sipa (do pola) cepa, ali nece neutralisati skroz.

Znam da je proslo dosta vremena, ja nisam uopste zapazio ovu temu do sada Unsure lol!

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu