centralno zakljucavanje

+5
Pakson
maljchik
YUgisa
Pedja
makkki79
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

centralno zakljucavanje Empty centralno zakljucavanje

Počalji od makkki79 Uto 02 Jun 2009, 20:37

Na netu sam naso jednog lika koji prodaje centralno zakljucavanje u setu dolaze dva motora, dva daljinca i modul sa kablovima za 30eura, mene intersuje dali je neko ugradjivao centralno u YUGA, dali je komplikovano i ako jeste bilo bi dobro ako moze da objasni gde se postavljaju motori i kako se sve povezuje?
Pozdrav!!!

makkki79
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 21
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Pedja Uto 02 Jun 2009, 23:14

Ok je cena za to. Nisam ugradjivao, ali sam se malo raspitivao i mislim da nije komplikovano. Sto se povezivanja zica tice (sto je vecini problem), ako pratis shemu koju dobijas uz CB, ne bi trebalo da imas problema i ne bi trebalo da je nesto komplikovanije od povezivanja radia. Sto se ugradnje motora u vrata tice, najbolje da neko drugi objasni, posto to nisam radio.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od YUgisa Sre 03 Jun 2009, 09:22

Mislio sam da imam sliku, ali nazalost bas sam tako slikao da se nevidi motorcic Doh Pa cu pokusati da ti objasnim montazu motorcica na vrata... Skini tapacirung sa vrata za pocetak, pa ces dosta stvari skontati, ovako naslepo je tesko objasniti Wink Znaci imas sa desne sntrane gore, ces videti jednu celicnu zicu (stoji vertikalno) koja je deo mehanizma za bravu. Na nju trebas da prikacis (trebalo bi da dobijes neke stege sa motorcicima) isto komad celicne zice (ovo skorz dole na slici)
centralno zakljucavanje 35e-1
tako da su one kukice okrenute na dole... E sad uzmes motorcice i spustis vertikalno dole u pravcu tih zica i pricvrstis u vrata sa dva srafa... Zakacis tu kukicu na motor CB i nastelujes da moze da zatvori i otvori dobro... I to je to, malo je ovako konfuzno, tesko mi objasniti bez slika, uzmi najbolje slikaj sve delove sto kupis od CB i slikaj vrata kad skines tapacirung i onda je najlakse objasniti Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od makkki79 Sre 03 Jun 2009, 22:20

Skontao sam te otprilike, znaci ona sipkica koja sad ide sa rukohvata spoljne brave na unutrasnju bravu za zakljucavanje na nju stavljam onu celicnu sipkicu od motorcica, e sad mene zanima dali posle ugradnje motora ostaje mehanicko zakljucavanje kljucem kao do sada ili ono mora da se izbaci zbog motorcica?
Pozdrav!!!!

makkki79
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 21
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od YUgisa Sre 03 Jun 2009, 22:26

Moze da ostane ali kad zakljucas (otkljucas) kljucem npr vozacevu stranu, suvozaceva se nece zakljucati tj otkljucati... Bar je ovo kod mene slucaj... Ali bolje da otkacis te bravice da ni nemozes kljucem da otkljucas kako bi izbegao klince koji pokusaju srafcigerom da otkljucaju i slicno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Pedja Pon 08 Jun 2009, 03:47

Ovo sto je Yugisa napisao, da mu se, kad otkljucava kljucem vozacka vrata, samo ona otkljucaju, resava se ugradnjom motorcica koji umesto 2 ima valjda 5 zica. E, sad, ne znam da li ima neka caka da li centrala moze da podrzi taj motorcic ili ne...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od YUgisa Pon 08 Jun 2009, 11:05

Znaci tako, nisma znao za to... MAda meni opet bolje otkaciti bravice pa samo na CB odkljucavati Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Pedja Pon 08 Jun 2009, 12:25

Mislim da je onda bolje staviti kvake od Keca ili neke druge, bez brava, kad vec to radis, glupo je da imas brave koje su nefunkcionalne, bar meni. Wink Mada nije to lose resenje, u slucaju da ti crkne daljinski (ili se neocekivano isprazni baterija)...

Off topic Koliko uopste traje baterija u daljincima, da znam, posto cu uskoro to uzeti, kad da menjam (preventivno)? Da li se po necemu zna kad je baterija pri kraju?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od YUgisa Pon 08 Jun 2009, 22:15

Pa dobro, ja bih stavio te brave od keca, ali nekima je to vece cimanje pa nisma pominjao to Wink Jao, brate ako ces stalno da se cimas vec sa time sta ako crkne ovo ako ono onda nemoj ugradjivati... Onda ostavi negde dugme ispod kola pa ga stisnes da otkljuca...

Pa meni kad je baterija bila pri kraju nije hteo da mi otkljuca dok nisma dosao skoro do kola tj smanjila se razdaljina sa koje mozes otkljucati kola...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Pedja Pon 08 Jun 2009, 22:25

Pa dobro, ja sam samo rekao presnosti i mane, nisam rekao da li cu ja ovako ili onako. Wink Neki bi za sekund smislili resenje da udju u takav auto, a neki bi se uspanicili nevidjeno, ja spadam u prvu grupu, tako da cu verovatno i staviti kvake bez brava, a "tajni" ulaz cu mozda ostaviti, ali o tome necu javno iz ociglednih razloga. Wink A posto ima i ljudi iz druge grupe, red je pomenuti i drugu mogucnost. Wink

Znaci, oseti se po daljini, to me je zanimalo, hvala! Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od maljchik Čet 18 Feb 2010, 00:29

Haha ja imam ključ za startovanje motora i ključ za utvaranje poklopca ulivnog grla za gorivo Laughing Moja (vozačeva) vrata otvaram na daljinac a suvozačeva vrata otvaram kome hocu Boxing
maljchik
maljchik
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Lokacija : KV
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Pakson Sub 09 Feb 2013, 15:27

Ljudi dal neko zna imam problem, Imao sam u juga ugradjeno centralno zakljucavanje, i skinut je glavni modul, ostali su motorcici, e sad... cuo sam ako skinem njih posto su bezvredni da li ce brava da radi kao pre da se zakljuca? i da li pase prednji branik od zastave 128 na yugo 55..hvala unapred, potreban mi je odgovor Smile
Pakson
Pakson
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Godina : 30
Lokacija : Banatska Palanka
Datum upisa : 01.02.2013

https://www.facebook.com/Zakhaev911

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Mitke Sub 09 Feb 2013, 15:30

Kad skines motorice brava mora da radi normalno, kao i pre, eventualno naprskaj malo wd spreja da "podmazes" bravu i to je to. Branik od 128 ne moze na juga Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Pakson Sub 09 Feb 2013, 15:32

E hvala druze puno, Smile stoji mi tu a ne mogu da zakljucam auto, a baba po navici ostavlja pare u auto, pa treba neko da izvuce to i sta onda.hehe..hvala druze puno
Pakson
Pakson
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Godina : 30
Lokacija : Banatska Palanka
Datum upisa : 01.02.2013

https://www.facebook.com/Zakhaev911

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Mitke Sub 09 Feb 2013, 15:39

Nemas problema Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Tole Pon 23 Mar 2020, 01:16

Opet ja osvezavam temu. Hoce li mi neko ako zna reci da li su u Yugo In fabricki igradjivali centralno zakljucavanje ili ne? Covek bi prodao sa njegovog Yuga In koga proodaje u delove ali nema daljinski niti pak mogu proveriti ispravnost pa me takodje zanima sta vi o tome mislite kao i o ceni ako smatrate da kupim? Centralno je u autu i treba ga demontirati a covek o tome nezna bas kao ni ja pa mi recite sta bi osim onoga sto i sam vidim u vratima trebalo skinuti? Isplati li mi se to ili je bolje kupiti i instalirati novo i ako ste za novo gde naci kvalitetno i koja marka? Uh koliko pitanja covece :-)
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od junior45 Pon 23 Mar 2020, 07:16

Ima fabricki centralne,moj in ima fabricki centralnu..kupis bear centralu za daljinsko i 3 motora ako nadjes,mozda te sve ukupno ne izadje 3000 sa instalacijom novo,kod mene radi vec 5 godina bez problema..za samu centralnu ti treba da uzmes modul,glavni motoric sa 5 zica i jedan sa dve i instalacija,al ja mislim da se ne isplati kupiti polovno..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Tole Sub 28 Mar 2020, 02:18

U pravu si sigurno da je bolje novo i uzeo bih kada bih znao konkretno sta je od toga najkvalitetnije, marku svega toga koja je pouzdana a ne neka kineska s...a. Bear rece, jel to marka, jel to sve u kompletu ide ili uzimas sve zasebno?
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od junior45 Sub 28 Mar 2020, 08:09

junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Tole Sub 28 Mar 2020, 09:00

Gledao ja i sad mi reci sta sa ovim motoricima sto imaju 5 zica koji se nude. Po nekoj mojoj logici oni su za centralno bez daljinskog vec na kljuc i pretpostavljam da je to sistem koji je ugradjivan fabricki u neka vozila Zastave. Da li sam u pravu sa tim razmisljanjem, da li su to u stvari motorici za vrata i gepek i treba li uz ta 3 sa 5 zica jos nesto ako neko ne zeli daljinsko? Video sam na KP da covek prodaje nove motorice sa5 zica za koje kaze za su marke MAC valjda svajcarske proizvodnje i da su ugradjivani u Zastavu, valja li to i sta bi mi onda jos trebalo te da li bi to znacilo da treba jos nesto da kupujem ili moze nesto da se odjednom sve kupi u paketu i da majstoru da montira?
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od junior45 Sub 28 Mar 2020, 11:08

Trebaju ti motori sa dve zice ako hoces daljinsko a ako hoces samo centralnu onda ti treba jedan sa 5 zica i jedan sa dve zice..kupis te kineske,svakako ti jeftiniji su svi takvi..ja ih imam brdo godina vec kod mene i rade bez problema
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od dimmu Sub 28 Mar 2020, 11:15

Svejedno ti je u danasnje vreme Bear ili neka druga marka. Meni neka leva marka radi i dalje, jedini je problem bio sto se jednom pokrivila sipka kod vozacevih vrata. Od tada eto godinu dana bez ikakvih problema.
Uzmi sta ti vise po ceni odgovara i eventualno ako si kao ja probirljiv za daljince onda ti se Bear nikako nece svideti.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od junior45 Sub 28 Mar 2020, 11:23

A da vidimo ko ima domet 200m posle 5 godina 😂
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od dimmu Sub 28 Mar 2020, 11:32

Meni domet sigurno nije 200m, ali na 100m opusteno otkljuca.
Na koliko ce metara da otkljuca mi toliko nije bitno, samo da radi kako treba..
Bear nisam uzimao jer su mi daljinci ruzni i za ono sto sam ja hteo nemaju mnogo smisla. Trazio sam najobicniji daljinac sa 3 dugmeta. Otkljucavanje, Zakljucavanje, Otvaranje gepeka i to retko ko ima.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od junior45 Sub 28 Mar 2020, 18:53

Moj ima 4,posto je alarm jedno mh je tiho zakljucavanje jedno glasno,al radi savrseno vec 5 godina
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

centralno zakljucavanje Empty Re: centralno zakljucavanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu