Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

4 posters

Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sultan Uto 05 Mar 2019, 15:18

Nekada davno u zemlji snova...

Trajalo je kratko,al je bilo slatko.
Jedan od uslova kada sam se davne 2007. dogovarao za svoje mesto u firmi,i pod svodom nebeskim,je bio i taj,da ne bih voleo da radim posao van Beograda.
Ali,kako su vremena postajala sve rizicnija po radnike,i tesko je bilo "sacuvati fotelju", ipak sam se odlucio da prihvatim posao u Kostolcu, na nesto kraci period,posto me je moooj najdrazi sef ,izmedju najboljima,u stvari zvao.

Takav je covek,kada navikne na jednu postavu svojih najblizih saradnika i kolega,ne voli da menja svoj A-tim...

Tako sam se ja braco,zapakovao,i sa tri ranca i ogromnom torbekanjom zaputio u nepoznati grad...
Docekale me kolege,i te kako me docekale...dve ekipe,sa dva kombija,culi sa dva kraja gradilista da dolazi Sultan...pa oba sefa svaki sa svog kraja,poslali kombeta....jedan Fiat Ducato Panorama, i drugi Zastava Rival,kanta raspala al ja sam se vise voleo da njim voziti..
Tako se Sultan docekuje...

Kako kad,svejedno,corba je vec bila zakuvana,a mirodjija mlada,...tek pridosla pa je valja,ubrati.
Naime kao sto ce se videti,gradiliste je bilo dugacko shac metodom bar 3km,a sve u krugu mocne TE-KO B (Termoelektrane Kostolac B)...
Nasa obaveza je bila izgradnja takozvane transportne trake ,za nus produkte koji nastaju desumporizacijom dima u postrojenju koje su gradili braca Kinezi....taj praskasti nus produkt je ta traka dalje transportovala do mesta gde se to utovara u kamione i odvozi u fabriku gipsanih ploca,ili su se iste tu na licu mesta pravile to vec ne znam...

U to vreme,2016.na kasnu jesen,novembar mesec, TE-KO B je izgledala ovako:

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0121 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0131

Prilicno drazesno...ispustala je tone i tone gasa zagusljivca,svi smo kasljuckali komplet do jednog,sumpor se sa vlagom jedinio u neki oblik poznate nam kiseline,vrlo nadrazljivo,mogu reci...

Sama transportna traka, tj tunel za nju, je bila konstruisana od temelja samaca na kojima su pocivali stubovi,a na stubovima platforma-tunel sa stranicama,kasnije montiranim, od rebrastog lima na celicnoj podkonstrukciji,duzine iz komada 2km,od kule do kule,u kojima je bilo mesta za ogromno pogonsko postrojenje,zanimljivo,na struju,koje je trebalo da ganja transportnu traku unutar tunela.

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0115 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0117 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0119

Sve sto je dolazilo na kamionima i sleperima,delimicno se istovaralo kranom,mahom masinama telehendlerima,a bobket je sluzio za ciscenje ulice,mada je uskakala i kombinrka...u totalu imali smo kombinirku,dva iznajmljena bagera i jedan buldozer,tri telehendlera i eto taj mali bobket,kao i dva manja krana...sitno...

Ja sam kao magacioner bio smesten u brodskom kontejneru,preuredjenom u magacin...zatekao sam ga u vrlo interesantnom stanju...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0129 sory state of container  Sad

Naravno,malo smo ga posle picnuli pa je mnogo lakse i bilo....jedina nezgodacija je bila voda,cesma bila na drugom kraju gradilista,naucio dam da operem pet solja i skuvam isto toliko kafurdavha sve sa dve litre vode,a videce se u daljem textu za sta je ta sila kafe i sluzila...
Imao sam i neobicne podstanare u tom kontejneru,porodicu poljskih misheva...najjaci je bio spektakl kad muski krenu da juru mishice,pa se potuku za cast dame,...sex bude posle...to cijuce,vristi to se dere ko kad ovaj Musa jarca...zeestoko..
Nego,zemlja u krugu TE-KO B je u najmanju rooku neobicna,mesavina ilovace i ugljene prasine,jednom recju kad se osusi,sloj VDP-a..prva dva dana sam se i trudio da to perem i cistim cipele i mazem imalinom,a onda sam shvatio,da je pametnije da mnogo ne dzaram. Od tada je samo sevala celicna cetka,da stanjim sloj ne da ga potpuno uklonim. Neka ostane vodonepropusno...
A uskoro je zatrebalo...jer tamo,istovremeno padaju kise i  snegovi i duva vetar,nema covek gde da se skloni...hlaaadno,sve ti se stidne dlakice saviju u rondulitze...
U samom Kostolcu,bili smo smesteni u jednom privatnom paviljonu,iza klasicne kuce sa cetiri sobe,sve od istog gazde,a svaka soba i u kuci i u paviljonu , sa mini kuhinjom i ok kupatilom. Vise je to bilo kao apartmancic,a sobe su varirale od dvo do cetvorokrevetnih.
Meni je dopalo da budem u sobi sa jednim mladjanim sefom,duplo mladjim od mene...
Evo kako je to izgledalo,spartanski,ali sasvim kulturno,TV,klima,grejanje iz TE,WiFi udzaba...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0135 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0136 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0137 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0139...
A evo ga i mladjani  cimer sef,sav bunovan,ne zna di je levo,tek se malo rasanio...jedan od sefova,nije me taj zvao...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0143

Tamo u Kostolac,nije bas bilo mnogo zabave,obicno smo na samom gradilistu ispijali neverovatne kolicine kafe,sto direkt iz kuvala a gro sa automata kojeg je postavio nas kolega koji i radi u firmi ali i privatno ima svoju firmu sa kafematima i tu ubija kintu ne smem da govorim...toliko je bilo dosadno da smo stalno nesto smisljali kako da prezeznemo kolegu da dodje i da donese darove,kao na primer,kad je riknula bravica na automatu pa nije mogao da se zatvori,a mi da bi radio,prichvrljili ga sa mali stiropora i nekim shpanerom:

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0146 "Vezan je!"..." Ko je vezan?"..."Moj bivsi problem"... Smesno da puknes od  Smesno da puknes od  Smesno da puknes od

Ne mogu objasniti koliko mi se kolega ciji je kafemat bio,drao na slusalicu kad je dobio sliku,pa me pozvao...
Laughing kad tad ogluveo nisam nikad ni necu...

Jednu scenu takodje necu zaboraviti...stoje dvojica,glavni tesar na cirlularu i HTZjac,okrenuti ledjima ,a iza njih jedan mali masinista Sale zvani Chivava,koji izgleda bio nesto strasljiv bojazljiv,ona dvojica gledaju u njivu preko zicane ograde...vreme,maglustina se neka teska spustila i pritisla duse i zivih i mrtvih,prosto favi sa sve onim dimom iz elektrane...na njivi,traktorista i ispred njega crna baba sva u crnim 'aljinama i maramom baje nesto mase nekim cudesom levo desno gore dole...i mrmlja..
Prvi kolega kaze:" vidi ovu babu,kako baca cini,da se ne bi digli oni mrtvi rimski legionari..."
Drugi kaze:" a slaba je to vajda,mozda dok traktorista ne uzore a posle..."
A Chivava,trk u telehendler,sine,vozio je ko sumanut mal me izgazio nije koliko se utronjao...
Laughing boze te dragi od dosade sha se iskundachi...

A skoro svake veceri su padali rostilji u dvoristu onoga paviljona sa brdima mesine i redovnim opijanjem domacom muchenicom maloljetnicom,ko je sta doneo,a braca bosanci naravno svoju dzanarikushu,ja sam birao svoj otrov , prvo rakijeshtine jedno desetak casica pa se prelazilo na shpritzer ili gemisht kako je ko navikao,al meni je najvise odgovarao...namestaj...ih kada me namesti,sutra pisem otpremnice boga pitaj sta napisem nako isparavajuci pod gasom...
Jedno vece smo se dogovorili skuvati kotlic,bilo nam je dosta rostilja,pa da promenimo. Naravno,ja sam bio zaduzen za nabavku kotlica i kutlache,a kolege armiraci za konstrukciju tronosca...
Moram priznati da sam ja birao da idem po kotlic,u farbaru Sarafinovic,jer su tamo bile dve cice sestrice suveee,..heroin stil.
Pa malo promene nikom ne skodi  stidljivko

Bilans,nas sestorica plus jos toliko,izjedosmo gu celog...a kotlic sest kila mesa i cetiri papka precepana uzduz sve se upihtijalo ...mladi Buda Batke shefe pojeo tri tanjira pa jaukao cele noci a lepo sam mu govorio da se mane piva i predje ne namestaj da svari to sto je izeo...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0159 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0161 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0162

Eve na poslednjoj se fotografiji vidu dva lika u zucnoj raspravi Toma Maric varioc , zvani Tomas Miler,bosanac bajo a nos ..babura..ne pije mnogo jednu casicu dnevno, i mladjani moj sef Nemanja crnotravac AKA Buda Batke...
A raspravljaju jali bolja muchenica od domace sljive ili od dzanarike,kao da nesto znaju njih dvojica mosh misliti...
E deco,Dudovacha je zakon,tako dobra rakija da pola sata ne mosh reci...faalaa...

U samom Kostolcu smo obicno obitavali u centru,u kaficu Antik,gde je steciste lokalnih bajomana a i po neko pilence se moze bezecovati ako spika i dan dozvoli...mada je bilo i drugih lokala u opticaju...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... 20170424-143311 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... 20170424-143535

Inace je sam centar lep,ima veliki lepo uredjen park,a glavna atrakcija je stara lokomotiva iz tridesetih i cetrdesetih prosloga veka...ali tu je i Kulturno umetnicki centar koji izgleda radi al vise ne radi,jer kad smo pitali,ima li Kostolac bioskop ,dobili smo odgovor ...ima ima kad ga napravite...
Wave

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Serbia09002 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Kostolac-01
Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Kostolac4 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Centar-za-kulturu-Kostolacvfvfvf

Zdanje Gradske opstine svedoci o tome da se ipak grad odrzava,i inace je neverovatno cist,ljudi ne bacaju kojekude pikavce i sl...a lep je i kad zaveje...a kad zaveje Rivalchina se mora gurati na -12°C, da upali,jedva nekako...ali i to je avantura za sebe...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Opstina-Kostolac-2 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... POZAREVAC-Centar-Pozarevca-FOTO-D-Novkovic

Inace prekoputa levo,na ovoj poslednjoj slici je ona farbara,sa onim curetcima... Naughty  Love

Jedno od jacih preduzeca je i Autotransport...a voze se mocne Tatre...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Autotransport3-2015-01-30

Posle pijane noci,naravno,obicno smo posecivali jedini tada zgodan hram...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-1651 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-16631-1

Vise smo se molili Brufenima ,Aspirinima i Bensicima negoli Bogu svom...i kafurdachama da nam um razbisstri u sadejstvu sa pilulama und tabletama...
Jer greske su se desavale,posebno kada mladjani sef ode u stetu,a jos nije naucio da pije i gde mu je limit,a ja,ne probudim se kao neka brizna strina,razmisljam aman mator konj sha moze da se desi...iii,kad vrag ne spava,cujem ja u sred noci nesto pucketa..pcsss...pcsss,reko to nesto napolju,ali me probudi intuicija,u palim svetlo,kad bajo u sobi plav dim ko dizel,a na reshou se fino peche dinsta i rastapa te polako klizi niz resho, mobilan telefon moga shefeta...lik stavio mob da se puni,skontao da se ne puni,kliknuo prekidac na produznom kablu,ali je zaboraveo da isteka resho,a mob parkirao na njega... Bilans? Paaaa,dve slike ,2000 reci

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0165 Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... DSC-0166

Naravno da sam izlooftirao sobu,viljuskom odvalio "pohovani kachkavalj"...i naravno da sam ga parkirao do njegovog lapatopa da ga vidi izjutra kad ustane...
Ne mogu recima opisati taj izraz lica sto mu se pogled u daljini gubi ,pokusavajuci da isprocesira sliku sto do mozga dolazi onako natopljen u neko " folmadehid sredstvo" sta li se to vece u kafani Lovac pilo...a u toj kafani,neki lokalni bend drma neku psidzu,ti su likovi svirke drzali u kuci do naseg paviljona
Priceless... lol!  Laughing  Da puknes od smeha  Smesno da puknes od  Loll  Rolling  e jbg nema vise smajlija..
Inace da kazem jos i to da je u dvoristu kuce od tog benda bio nsjveci zek koga sam u zivotu video,kao iz crtaca,gusta siva dlaka,oogromne usi i zadnje sape,zem metar visok,neko hteo da ga pomiluje od nasih mal' nije bez sake cele ostao...
Resho je naravno leteo sine 12 i po metara kroz prozor...kasnije su mu kolege napisale uputstvo za korisvenje istog...uzas.

Ali dobro,ipak smo ostali u Xtra odnosima ja i moj Batke,cak mi je i bocu i to povecu domacega beloga doneo,ljubim mu papucice,a ono gustooo ko zejtin moras bocu malo protresti da krene,a ushi,samo se zacrvene posle trece case...i resho mi je vratio...
Of course,mezetilo se suovine ihaaaaj,samo puca...

Ja se za malo i ne ozenih nekom Kostolcankom,sreca,Vlaine su to bajaju i vrachaju,zacarala me...na slici ne izgleda bog zna sta,ali telo je sakrila u taj kompletic...visoka a uska,tanana kao Panciceva Omorika,ovde je blic napravio neki shashav izraz lica totalno nije ona ali eto , sta ces...namestise mi je kolege,nema vrdanja...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... IMG-20160305-210320

Vodali smo se nesto kratko...a kasnije za malo da padne jedna tetka,meni bilo gloopo da pitam a da sam pitao,mislim da bi bilo nesto....radila u knjizari,meni trebale otpremnice,ja usao narucio,sutradan dosao po njih,kad ono,teta raskopcala dva gornja dugmeta na bluzi,mhmm,sliku ne moram mnogo da pojasnjavam...
Druga teta je bila gospodja u prodavnici,zavrsila  Fakultet za Fizicku Hemiju,ali silom prilika,eti radila u trgovini gde smo se snabdevali klopom za meze...i ostalim flashiranim potrebshtinama...ta teta mi je donela glavicu kiselog kupusa,vukla iz Pozarevca,na moju pricu kako radimo do kasno a pijaca se zatvori i nigde nema da se kupi ...sa tom tetom sam vishe voleo elokventne razgovore upraznjavati,ipak je bila van moje lige,spejs girl...
Sve kolege me pitale,brate ooodakle ti kupus? A ja samo...eeeeeee...
Jedan zidar je dosao kada smo se mi vec ustolicili,probavali da zbarimo ko je sta mogao a obicno nista,cak su i kuvarice sto su nam klopu sluzile,bile "tvrde" na uslugama...a taj lik,postavio se kao sad ce on pola Kostolca za dva dana da  Jebe a nije bio svestan,sta ce da se desi. Masinisti ga uzeli pod svoje,skuuvali ga brale. Jedan od njih je imao neki mob sa nekim brojem i poceo da se dopisuje sa tim zidarom predstavljajuci se kao jedna od tih guzatih kuvarica...dodje odvratan kupus a ovaj dobije poruku tipa - kakav je kupus dusho? - mmmmm fantastichan...
Laughing  Laughing  Laughing
Jednom su ga prilikom prosetali u krug po celom Kostolcu pa ga i u Pozarevac poslali,sve kao,ta riba mu pishe aj da se ovde nadjemo,aj nemoj u Antik tu mi je muz,aj u Pozarevac...ipak ti dodji u Antik , muz otisao...
A svi sede u Antiku vec mu narucili dve krigle piva,i cekaju njegov gloopichasti izraz lica kad udje i kad skonta...
Laughing  Naughty  Laughing
Ja sam sreca posle cetiri meseca otisao,a neki su i ostali dalje da arbajtuju...napravili za 700 Kineza radnika celo jedno naselje,barake...
Ja sam od tog terena uspeo na stranu da ostavim sumu novca da si kupim Yugosaurusa,od tada je u mom vlasnistvu...

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Kostolac-izgradeno-naselje-za-700-radnika-iz-kine-foto-389458-ve Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... 03-kraj-revitalizacije-bloka-B1-04-Postavljanje-temelja-postroje

Braca Kinezi,loodaci more,njima je sa autodizalice pred mojim ocima,otpala kabina sa teleskopskom kran rukom ,izgleda da je majstor WuLong preforsirao makinu pa je teret odvalio komplet kran sa okretnog venca...ala se kinez istraumirao,nesto je skichao i psovao a tresao se kao prut...lelleee kad mu dodje gazda i sef Brus Li, bice show...
No njihove sefice koje su dolazile u kontrolu da vide kako mi to radimo transportnu traku,to je vec druga prica,bila jedna mala sa naocarima i dupetom ko kineska gladacka kutija...da nije bila neki inzenjer,skoro pa se i njom ozenih...

Dobro je sto sam otalen pobegao,ziv,ali ostecen...jer nepunih godinu dana potom su me cika hirurzi morali opravljati...no i to je sastavni deo zivota i tako to ide...malo ko po loju,a malo i trnovito...
A i onaj moj sef sto me zvao a nigde ga u textu nema,i njega je mucenika Kostolac za malo dokrajcio,njega su takodje prosle jeseni operisali,dobio je bubreg od majke svoje...do duse,problem je vukao ko zna koluko dugo,a okidac je bio...
KOSTOLAC - prohujao sa vihorom...
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od VPetar Uto 05 Mar 2019, 19:16

Gradjevina je prica za sebe, ko se ne bavi taj ne zna koja je to pusta muka Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sultan Uto 05 Mar 2019, 20:42

Svaki posao je tezak sam po sebi,ali je gradjevina bas ubiboze

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od putopisac Sre 06 Mar 2019, 22:15

Pa bolje da si se oženio, em bi sad svako veče imao zanimaciju Jebe em bi u miraz možda dobio 55icu pa se sad ne bi patio sa 45icom  Laughing  ...

Kostolac slepo crevo, zato i jeste takav. Zet često ide tamo službeno i kaže da tamo vreme stoji.

A kad se pomene tatra ja pomislim na one stare na kojima su zadnji točkovi stajali ukoso.

U jednoj prošloj firmi smo i mi imali rivala, isto nije palio kao i taj tvoj. Svako jutro je dobijao infuziju u vidu START spreja, kad mu roknemo pola flašice u usis odma kreše na prvu ali se posle trese 5 minuta od jake kompresije.

Jbg, službeno vozilo. Nema boljeg od njega ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sultan Čet 07 Mar 2019, 14:16

Istina sve sto velis...
A eto,da sam ostao duze,ili bi ostao ili krepal postao...
Vidis i sam da me Kostolac umalo saranio nije...
Na vreme sam utekao.
Ili ,bolje da sam ostao posto tamo vreme stoji...ko zna...

Uglavnom bilo je loodo i nezaboravno,tu se desavalo svega i svacega,a i ne moze se covek opsetiti svega...

Jedno vece,bio u poseti u sobi kod kolega,i npr,posle jelte,litre Tikves Smederevke,ustajem ja sa kreveta,da idem u svoju sobu na spavanje,a sa kreveta gde je Chivava upravo zaspao,i okliznem se na papuchu,presamitim preko stranice susednog kreveta,roknem na patos prebijenih rebara,kolege urlaju od smeha i ja sa njima.
Trgne se Chivava iz sna,i sedne u krevetu sav zbunjen,a ruke u polozaju kao da drze volan...prosto tako lik i spava u istoj pozi kao da sedi u mashini i drzi volan,ja mislim da se ukrutio tako bio savijenih nogu i ruku...
Laughing Laughing Laughing  aj sto sam se ja isprebija i od Alc i od kreveta,ali Chivava mu je kevu ukevio...

Drugom prilikom,u susednu sobu ulazi jedan tesar zajebanat,i kao nesto meri metrom tu kod vrata i viche
-"...da , da , ima mesta"...i izadje baja...
A na krevetu jednom od ,u toj sobi, lezi kosovar kranista i pita sha je ovaj merio. Mi kazemo ,ma tu oce da stavimo bure za kupus i tako to...
Da ste mogli da vidite reakciju kraniste...
Naughty
-"MA da li STE svi Vi NOOrmalnIII,pa tu da mi smrdi kupus!"....
Smesno da puknes od Smesno da puknes od  boze te dragi svasta pita , pa naravno da nismo...

Dakle,dolazi jedan kolega armirac i kaze,aj Sultan kad zavrsis sa ti rakijeshtinama dodji vamo do nas,doneo sam ti onaj tvoj Somenzbrau ( Somersby pomesano sa Lowenbrau) ...posto ne pijem pivo a kao to najslicnije po kolicini alc...
Laughing  Laughing
A taj isti baja me jednom prilikom ponudio sa malinovacom sto mu je sestra napravila i donela,ostalo malo,ja to popio,pa otisao po Keglevich onaj kao nesto sumsko voce...kao nesto najslicnije 7dcl boca,nesto roze ko Lenor ....ja i to popijem...
Drugi armirac kaze....Ja Kaaam ,pa ovaj pije omeksivaaach.... (Ja kam skraceno od ja kazem,njegova uzrecica uz sve...)
Laughing Naughty i nije mnogo pogresio i sad se stresam...


Poslednji izmenio Sultan dana Čet 07 Mar 2019, 14:31, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Mitke Čet 07 Mar 2019, 14:30

Gradjevina je najbolji posao sto postoji (sve dok nisi na lopati) Very Happy Dozivljaji sa gradilista, a pogotovo dozivljaji sa terena to se tesko recima opisuje. Ja sam recimo imao srecu da sam bio u dobroj firmi, kolektiv tu i tamo, ali ekipa sa kojom sam radio, momci i ljudi za pozeleti. Nikad stres, uvek sala, zezanje, sve na nivou, pa i onaj najtezi posao lakse padne uz takve ljude. A dozivljaje sa terena sa tim ljudima cuvam kao posebne uspomene Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sultan Čet 07 Mar 2019, 14:39

Vala bas. A u Kostolcu su nekako sve bili probrani ljudi,onu koji lako mogu da izdrze takav tip terena...
Samo,brale,tu se pilo sta se stiglo...
Dodje sleper,ja pustim jednog lika sto mi ga dali kao pomoc da popise sve sta se natovarilo,naravno uvek se provuce neka greskica ali generalno bude sve to ok...
A gazda na sleper,vlasnik,pozove me jedared,kaze,probaj ovu rakiju,krusku,ono stvarno lepa,on doneo za glavnog sefa,al onako u nekoj bzvz flasi u obicnoj najlon kesi...
Ja mu kazem aj donesi i meni ako budes mogao...
Sledeci put,dolazi baja,i donosi u flasi nekoj ono vrh u lepoj kesi Srecna Slava domacine,i predaje mi...
A sef zino,kako on u skrndelj pakovanju,a ja dobio vako...
Laughing
Sve mi donosio kako popijemo,mislim 3-4 litre ukupno,litar mesecno,sasvim ok....
Svima se bila svidela...

Bilo je shashavo skroz,samo smo pravili neke ujdurme...onako pod gasom...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od VPetar Čet 07 Mar 2019, 15:45

Druga je prica kad ste odgovorni za te ljude Wink Kolegi radnik skocio sa zgrade i on ce odgovarati za to.. Dzabe sva zastitna oprema i sve kad se budala nije otreznila..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sultan Čet 07 Mar 2019, 20:52

Tu lezi istina. Na stranu to ako neko kvrcne u glavi pa eto uradi nesto totalno nepredvidjeno,ali jako iskusni radnici ,da kazemo majstorcine,povrede se iako su naizgled sve obezbedili da do tako necega ne dodje...
Nama je bas u Kostolcu jedan mladi tesar propao kroz deo namontirane oplate za sekciju ploce na traci,padao nekih 8metara i zakacio se za donju oplatu neku, za malo poginuo nije...
Sav se iscepao i istegao...ali se oporavio...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Mitke Čet 07 Mar 2019, 22:30

Slazem se, ali iz moje perspektive stvari su malo drugacije izgledale. Sve dok ljudi nisu udaljeni od masine 50 + metara, vec su oko ili ispod masine, ja sam za njih odgovorniji od sve i jednog sefa. Jer ipak sef sveskom i planovima tesko da moze da ga povredi, dok recimo ja sa masinom mogu da mu presudim u sekundi. Prvo jer su nasi readnici uglavnom veoma neodgovorni sami prema sebi, motaju se oko masine kao muve bez glave, i bilo je masu ozbiljno kriticnih situacija. I drugo, ljudi koji su u kanalu koji ja kopam, oni mogu da budu ozbiljno povredjeni ili mrtvi zbog moje greske, odrona zemlje, prepunjene kasike, sklizavanja bagera u kanal itd itd. Mislim svi imaju svoju odgovornost, neko vecu neko manju, ali u sustini masinisti su NAJ ODGOVORNIJI za zivote, a za njima sefovi. Sefovi nemo se ljutite, al jbg ipak stvari tako stoje. Poso je takav, ni ja ga ne volim Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od VPetar Pet 08 Mar 2019, 00:32

Ti imas prema coveku jer si direktno povezan, ali kad se desi sranje onda je sef odgovoran jer je on zaduzen za bezbernost na gradilistu Very Happy Mada, nema to sad ni veze sa temom xD
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sultan Pet 08 Mar 2019, 06:55

Pa sad,zavisi...
Posto je ipak "u kontekstu" ...onda jos prolazi...
Jer,posto smo obicno svi bili pod gasom desavalo se da masinista ni ne zna da je podkacio radnika,radnik nije ni osetio da ga je ovaj zakacio,masinista i dalje vozi makinu iako mu fali jedan tocak ( onaj zakaceni bio bosanac), a sef pojma nema da bi trebao biti odgovoran u tom trenutku jer u tom trenutku ko zna u kojim je dimenzijama...
Laughing Laughing Laughing
Ok nije bas tako bilo porozno i grozno...
Ipak smo mi uspeli lepo da sve zavrsimo i to na jako nezahvalnom terenu ,takvi su svi povrsinski kopovi,kop Drmno tu bio iza coska,po jos nezahvalnijem vremenu...

Dok smo na gradilistu,sve je bilo u najboljem redu,bilo je nekih sitnih incidenata,i sitnih zezanja, nista sto moze da povredi, ali to sve ide u rok sluzbe...

Ono sto se desavalo van gradilista,e to je bila cista komedija.
Sto bi jedna baba rekla:" Vi ste deco falili s' mozak.."
Npr,vodu smo pili iz tegle izjutra...svaka casa je bila premala,ko ce to puniti osam puta...
Smesno da puknes od
I tako,i to je proslo,i osta samo krasna uspomena

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kostolac teren-prohujalo sa vihorom... Empty Re: Kostolac teren-prohujalo sa vihorom...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu