Problem sa lambda sondom

+3
Aki91
Avram '90
zastavayugo1.1i
7 posters

Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od zastavayugo1.1i Pon 31 Okt 2011, 21:30

Imam jedan mali problem na mom yugo:Auto na ler ima 900 obrtaja konstantno ali se nekako na celo auto osecaju vibracije kao da se trese celo auto i to desava isto i na benzin i na plin, promenio sam sve drzace motora ali dzabe.Napravio sam dijagnostiku i ECU je prijavio greska Kod 51 vrednost napona lambda davaca izvan predvi|enog podrucja ali i nesto drugo sto sam primetio kad su bili potopli dani auto se brzo grejao i ventilator je radio i kad izgasim auto, a sad kad je veoma ladno vreme tempreratura motora je skroz ladna auto ne moze da zagree dovolno koliko i da se auto vozi temperatura tek da se pokaci malo ali uvek sedi na plavo.Da napomenem da auto ima 98000km i je promenet katalizator i promeneti bregasta i ventili tako da je auto sad mehanicki 100% ispravan.Sta moze da bide problem?
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Avram '90 Pon 31 Okt 2011, 21:55

Dal nije vodena pumpa riknula?

EDIT:
Ventil je zaglavio, zato ne moze da ti se zagreje jer je stalno otvoren.


Poslednji izmenio Avram '90 dana Pon 31 Okt 2011, 22:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od zastavayugo1.1i Pon 31 Okt 2011, 22:04

pumpa je nova a i ne gubi rashladne tecnosti nivo je uvek isto nisam doturao antifriz a non stop proveravam to
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Aki91 Pon 31 Okt 2011, 22:10

Verovatno da lambda sonda nije nikada menjana i sad je dotrajala pa je p[otrebna zamena.Ali ovo sto kazes da ti se auto ne moze zagrajati to mi zvuci kao da je termostat stalo otvoren.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Pon 31 Okt 2011, 22:13

Izmeri otpor Lambda sonde, posto ti je iscitao taj kod to treba proveriti, sonda je stradala ili na putu je ka tome i daje pogresne podatke pa buni motor... Pogotov ako nije menjana nikad, njen radni vek ako se ja nevaram je 70.000km... Inace imam slican problem, motor stabilno drzi obrtaje ali tako postoji varijacije u radu motora i sonda mi daje otpor blago van dozvoljenih granica Wink A sto se tice grejanja, na pamet mi padaju samo termostat... Wink A ventilator treba da se upali posle gasenja motora ako je motor bio poprilicno zagrejan, to je posebna opcija ubrizgavanja i sluzi da rashladi motorni prostor Wink

EDIT: Prestigli me neki sa odgovorom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Pedja Pon 31 Okt 2011, 23:40

Ovo sto je Yugisa napisao za sondu je tacno, u uputstvu pise da se lambda sonda i katalizator menjaju na 80.000km, tako da bi to bilo pametno da uradis.

Neke verzije Yugica sa ubrizgavanjem imaju tzv. ambijentalni prekidac, to je mali termoprekidac koji je montiran negde kod akumulatora, i sluzi da ukljucuje ventilator da hladi motorni prostor, posebno granu (rail) za gorivo. Kod nekih verzija nema pomenutog prekidaca, vec rad ventilatora kontrolise ECU. Sve u svemu, to je normalno. Smile

Za problem temperature motora i ja sumnjam na termostat...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od CyberianIce Uto 01 Nov 2011, 00:49

Da vas ispravim na brzinu (ako vec nije kasno)

Na lambda davac se NIKADA NE SME KACITI ommetar odnosno meriti njen otpor. Ispravonst lambda sonde se testira tako sto se na upaljen motor meri NAPON koji ona daje (izmedju mase i one glavne zice koja iz nje izlazi) dok je motor upaljen i pratiti da li se menja u zadatim okvirima u zavisnosti od polozaja leptira. On treba da varira od 0.2-0.8V za vecinu tih BOSCH sondi odnosno to je standard koji se koristi kod zastave. Prilikom merenja otpora lambda sonde uredjaj salje struku kroz istu i ako se desi da ste okrenuli polove unimera kako ne treba dolazi do izgaranja lambda sonde. Takodje pazite dobro da u radu ni u jednom momentu zicu koja dolazi sa sonde ne spojite sa masom jer struja koja se generise u takvom kolu (a.k.a kratki spoj) ostecuje lambda davac koji je izuzetno osetljiv. Videcete da se fabrika izvrsno pobrinula za pitanje izolacije, a sta mislite zbog ceka.

ZNACI NI SLUCAJNO MERITI OTPOR jer time ostecujes lambda sondu vec ISKLJUCIVO NAPON tim instrumentom.

Rad ambijentalnog prekidaca ne kontrolise ECU vec ETV-12 modul koji se nalazi negde ispod volana i ta grana elektronike nema dodirnih tacaka sa ubrizgavanjem uopste (osim sto ima za svrhu da hladi fuelrail).
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Pedja Uto 01 Nov 2011, 03:14

CyberianIce ::
Rad ambijentalnog prekidaca ne kontrolise ECU vec ETV-12 modul koji se nalazi negde ispod volana i ta grana elektronike nema dodirnih tacaka sa ubrizgavanjem uopste (osim sto ima za svrhu da hladi fuelrail).

Znam, mozda nisam dovoljno precizno napisao, poenta mog posta je bila da je ukljucivanje ventilatora normalno, samo da je realizovano na razlicite nacine kod razlicitih vozila, kod nekih preko ambijentalnog prekidaca i pomenutog modula, bez uticaja ECU-a, a kod nekih nema ni modula ni tog prekidaca, i mislim da ECU moze da utice na rad ventilatora, bar mislim da sam tako procitao negde (e, sad to treba naci...).
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od CyberianIce Uto 01 Nov 2011, 05:53

Da moguce da je negde to sve integrisano u ECU ali kod zastave je totalno to zaseban sistem:

Ovako izgleda taj modul (Eletkronski Tajmer Ventilatora - ETV-1)
Problem sa lambda sondom Tajmer-za-Yugo-Floridu_slika_L_1049369
Problem sa lambda sondom Tajmer-za-Yugo-Floridu_slika_L_1049370
Postoje varijante sa 6 pinova i sa 5 pinova (ETV-1 i ETV-2), na slici je prvi a ja imam ovaj drugi.


A sam ambijentalni prekidac se nalazi (barem kod floride, a kod juga nisam ni video da postoji to) negde izmedju akumulatora i fara sa vozaceve strane i izgleda otprilike ovako:
Problem sa lambda sondom 2N3055_Transistor

Sistem funkcionise na sledeci nacin:
Kada temperatura u motornom prostoru predje odredjenu vrednost, ambijentalni prekidac salje signal modulu ETV-1 a modul zatim ukljucuje ventilator hladnjaka da se vrti 60 sekundi nakon cega se zaustavlja - nista prostije. A ovo sve nema nikakve veze sa termoprekidacem (koji je opet zaseban sistem, pali ventilator kad se voda u hladljaku zagreje) sto opet takodje nema nikakve veze sa davacem temperature rashladne tecnosti (on je povezan na ECU i sluzi samo kao faktor u kalkulaciji obogacivanja smese koju radi ECU) i to opet nema nikakve veze sa termostatom koji otvara klapnu kada se zagreje tako da rashladni fluid cirkulise izmedju bloka i hladnjaka.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Uto 01 Nov 2011, 10:35

CyberianIce ::...Na lambda davac se NIKADA NE SME KACITI ommetar odnosno meriti njen otpor. Ispravonst lambda sonde se testira tako sto se na upaljen motor meri NAPON koji ona daje (izmedju mase i one glavne zice koja iz nje izlazi) dok je motor upaljen i pratiti da li se menja u zadatim okvirima u zavisnosti od polozaja leptira. On treba da varira od 0.2-0.8V za vecinu tih BOSCH sondi odnosno to je standard koji se koristi kod zastave...

Po uputstvima Zastave je drugacije objasnjenje... Unsure Merenje otpora moze da se obavi (naravno na ugasenom motoru), dok se napon meri kad je upaljen motor... Za to je potrebno da je zagrejan motor i na leru treba da varira neprestalno izmedju 0.2-0.9V a da kad se podignu obrtaji na 4000 obrtaja i pusti naglo gas, treba da je 0.2V ili manje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od CyberianIce Uto 01 Nov 2011, 11:04

Ili meni fale neke stranice u uputstvu ili zastavinim inzenjerima daska u glavi... Uostalom uputstva za Lambda Sondu pablikukje BOSCH a ne zastava jer ih zastava ni ne prioizvodi. Otpor se meri na izvodima grejaca lambda sonde (kako bi se ustanovila ispravnost grejaca), to su one dve bele zice koje izlaze iz nje, a sama sonda se testira merenjem napona izmedju crne zice i mase dok je motor u radu naravno i sonda zagrejana tako kako si opsisao. Raspon je od 0.2v do 0.9V analogno sa sastavom smese, normalno. Merenjem otpora lambda davaca samo mozes ostetiti isti i ni do kakve pameti ne mozes doci. Ne znam ni sta bi uopste i trebalo da pokze, mislim kakav otopr a ni ne zelim da saznam na svojim sondama... Proguglaj malo o lambda sondama, videces da se na mnogo mesta ponavlja ovo sto govorim.

http://mr2.com/TEXT/O2_Sensor.html

Will testing the O2 sensor hurt it?
Almost always, the answer is no. You must be careful to not *apply* voltage to the sensor, but measuring it's output voltage is not harmful. As noted by other posters, a cheap voltmeter will not be accurate, but will cause no damage. This is *not* true if you try to measure the resistance of the sensor. Resistance measurements send voltage into a circuit and check the amount returning.

http://www.picoauto.com/applications/lambda-sensor.html

CAUTION! Never use an ohmmeter on a zirconium O2 sensor in an attempt to check the sensor because doing so can damage it. And never jump or ground the sensor’s leads.

itd, itd...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 01 Nov 2011, 11:42

Znaci za to malo tresenje na motoru moze da je do lambda sonda ona nije promeneta nikad uste je fabricka a ima 10 godina hteo sam da je smenim ali ne mogu da je izvadim nemam alata za to tako da prvo da nabavim sondu(samo ne znam koja da uzmem moja je so 4 zica Bosch NGK ili neka druga) pa ondak idem kod majstora da mi je promeni a temperatura motora i ja sam pomislio da je termostat non stop otvoren tako da i to proveruci sledeci vikend posto u plan mi je menjavanje rashladne tecnosti a sto se tice (Eletkronski Tajmer Ventilatora - ETV-1) imam to i nalazi se od leve strane pod volana i nisam znao sta je to nije mi bilo jasno sta to sluzi:).Fala svima za pomoc
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Uto 01 Nov 2011, 12:30

Odseces zice sa nje i skines je sa cevastim kljucem 22... Montaza ide suprotno od toga i inace se nove pakuju da je konektor odvojen od zica, tako da kad namontiras sondu, onda se montira konektor na kraju. Mada trebas prvo da je proveris da li je ispravna, ja sam samo predpostavio da moze da bude problem u njoj po problemu kako si ga opisao Wink Mada usustini, moze da se zameni zbog povece kilometraze... Sto se tice proizvodjaca, najbitnije ti je da kupis na nekom proverenom mestu da imas garanciju da nije neko djubre pa da ce se raspasti i pokvariti posle mesec dana... A proizvodjaca izbiraj po ceni koja ti odgovara... Wink U svakom slucaju, svoju staru ipak sacuvaj da ako se desi da nova se raspadne, da mozes da vratis svoju staru...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Miljan Uto 01 Nov 2011, 12:43

Sto bi sekao zice, izvadi ih iz konektora, pa posle vrati.


CyberianIce ::Da moguce da je negde to sve integrisano u ECU ali kod zastave je totalno to zaseban sistem:

Ovako izgleda taj modul (Eletkronski Tajmer Ventilatora - ETV-1)
Problem sa lambda sondom Tajmer-za-Yugo-Floridu_slika_L_1049369
Problem sa lambda sondom Tajmer-za-Yugo-Floridu_slika_L_1049370
Postoje varijante sa 6 pinova i sa 5 pinova (ETV-1 i ETV-2), na slici je prvi a ja imam ovaj drugi.


A sam ambijentalni prekidac se nalazi (barem kod floride, a kod juga nisam ni video da postoji to) negde izmedju akumulatora i fara sa vozaceve strane i izgleda otprilike ovako:
Problem sa lambda sondom 2N3055_Transistor

Sistem funkcionise na sledeci nacin:
Kada temperatura u motornom prostoru predje odredjenu vrednost, ambijentalni prekidac salje signal modulu ETV-1 a modul zatim ukljucuje ventilator hladnjaka da se vrti 60 sekundi nakon cega se zaustavlja - nista prostije. A ovo sve nema nikakve veze sa termoprekidacem (koji je opet zaseban sistem, pali ventilator kad se voda u hladljaku zagreje) sto opet takodje nema nikakve veze sa davacem temperature rashladne tecnosti (on je povezan na ECU i sluzi samo kao faktor u kalkulaciji obogacivanja smese koju radi ECU) i to opet nema nikakve veze sa termostatom koji otvara klapnu kada se zagreje tako da rashladni fluid cirkulise izmedju bloka i hladnjaka.

Kod Motronica 4.6 od kraja 2001. god, to je integrisano u ECU.
Izmena je sprovedena u sklopu sa uvodjenjem komande elektrokorektora fara sa tropolnim prikljuckom, tako da se po tome moze znati da li ima ambijentalni prekidac ili je sistem integrisan u ECU.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Uto 01 Nov 2011, 13:09

Konektor od sonde sa 4 zice je previse sirok za bilo koji kljuc da se navuce preko njega a vilasti ne moze da se uglavi da bi se odvrnula sonda... Kao sto rekoh, nove sonde koje sam ja vidjao, sve su imale odvojen konektor od zica i po ugradnji sonde u izduvnu granu, onda se pristupa montiranju konektora na zice i onda se prikljucuje u konektor od instalacije a neke cak ni nemaju isti ulaz, nego se sece i kraj konektora od fabricke instalacije i onda se montira nov konektor Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Miljan Uto 01 Nov 2011, 13:11

Pa sta sam ja napisao.

Miljan ::Sto bi sekao zice, izvadi ih iz konektora, pa posle vrati.

Izvade se zice, ostanu samo pinovi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Uto 01 Nov 2011, 13:17

Ne znam kakvi sve postoje konektori, ali na ovom mom nema moze zica da se izvuce iz konektora... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 01 Nov 2011, 13:24

Da ali znam da postoji kljuc za menjanje sonde koji je pola otvoren i moze da se izvadi sonda bez da se radi bilo sto sa konektorom evo kako izgleda samo da uspeem da najdem i da kupim Smile
Problem sa lambda sondom Performancetoolw1267oxy

zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Uto 01 Nov 2011, 13:39

Kupis obican kljuc, pa ga samo iseces Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 01 Nov 2011, 13:51

Tesko da moze to nema da izdrzi kljuc ovaj je isti kako za svekice isti broj samo malo duzi Smile
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od YUgisa Uto 01 Nov 2011, 13:59

Pa ne znam da li je isti broj, meni je svecica 21 a sonda je 22 Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Pedja Uto 01 Nov 2011, 18:08

CyberianIce ::
A sam ambijentalni prekidac se nalazi (barem kod floride, a kod juga nisam ni video da postoji to) negde izmedju akumulatora i fara sa vozaceve strane i izgleda otprilike ovako:
Problem sa lambda sondom 2N3055_Transistor

Kod Yuga je na istom mestu, kod mene su bile instalacije koje su imale konektor za njega (Yugic mi je bio "EFI ready" Very Happy ), a tajmer se nalazi ispod table, levo, recimo gde stoje prekidaci na tabli, pa ispod, kad se sagne i pogleda, vidi se. Kod mene je tu takodje bio samo konektor ostavljen, dok sam recimo na drugovom 1,1i Yugicu (98.-99. godiste) video to povezano, a kod recimo YUgise koliko se secam, nema ni tog automata ni ambijentalnog prekidaca, tako da se poklapa sa ovim sto je Miljan napisao. Wink

Problem sa lambda sondom Konektortajmeraventilatora2

Problem sa lambda sondom Konektortajmeraventilatora1

Onaj crni konektor dole je od tajmera, automata.

Ambijentalni prekidac:

Problem sa lambda sondom PC123179_resize

Problem sa lambda sondom PC123180_resize

Inace, to je obican termostat, kad se zagreje, cuje se da skljocne, i tada provodi kao zatvoren prekidac, ne znam pri kojoj temperaturi, ali radi kao termoprekidac.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Problem sa lambda sondom

Počalji od CyberianIce Sre 02 Nov 2011, 06:27

zastavayugo1.1i ::Da ali znam da postoji kljuc za menjanje sonde koji je pola otvoren i moze da se izvadi sonda bez da se radi bilo sto sa konektorom evo kako izgleda samo da uspeem da najdem i da kupim Smile
Problem sa lambda sondom Performancetoolw1267oxy

Ovi kljucevi pucaju k'o sijalice kad njima probas da odvrnes sondu koja je 10 difuzovala sa izduvnom granom. Kod mene je sonda sa 3 izlaza koji sve skupa sa konektorima taman mogu da se provuku kroz okasti kljuc a onda se na isti jos dodaje poluga da bi se to odvrnulo. Ponekad treba biti prava zivotinja da bi se izvadila sonda...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa lambda sondom Empty Re: Problem sa lambda sondom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu