Trans i ostala brda i doline ...

+3
Sultan
junior45
putopisac
7 posters

Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Sre 06 Feb 2019, 20:38

Sultan baš ozbiljno shvatio funkciju direktora, stalno mi šalje neke direktive te ovo te ono. Ajd to nekako i pregrmim al sad poče i da izdaje komande, te piši malo češće opširnije tamo vamo ...

Mada, sam sam kriv zbog toga, Odkrio sam mu neke tajne i sad nema vrdanja.

Povremeno pišem putopise za jedan časopis i neke forume, onako amaterski. Ima tu svega ali ponajviše dobrih slika ... malo kola malo planinskih puteva a nadje se i neka kompromitujuća sa crnkama švedjankama latino devojčicama i slično.

E sa time me sad brat murat ucenjuje, jutros se budim a ono već čeka poruka tipa šibni neki putopis kako bi digli rejting forumu ili u suprotnom šalje slike na moju kućnu adresu.

Ja u rebusu, nisam mala maca ali nisam ni svoj na svome. OK, kažem ja njemu al ajd da nadjemo neki kompromis.

Cenkamo se mi tu ko na pijaci i on popusti, kaze poslaće mi mali poklončić u znak dobre volje.

Nije prošlo pola sata kad eto je teta poštarka na vratima, nosi muratove poklone. Ja otvorio paketić kad ono Love Love Love  ...
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5679
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5678
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5682
...

Šta da vam kažem, jeste murat al brat je mio ma koje vere bio ... te ovim putem molim upravu da mu upišu 5 bambi poena u dnevnik.

I tako se ja bacim u razmišljanje, šta gde kako koliko ... Mogao bi da piskaram svaki dan drugu temu al onda nadjoh neki kompromis.

Obećao sam kolegi Mitketu putopis sa TF al onda sve pade u vodu. Što kako i zbog čega neću ovaj put ponavljati već teramo napred u duhu dobrog raspoloženja.

Neću kačiti ni selfije, nije to moj nivo. Pišem jedan pravi muški putopis kakav dolikuje jakim i aktivnim muškarcima a takva je većina ovde.

Dakle TF i ostala brda i doline. Za kvalitetan putopis su potrebne i kvalitetne slike a njih nemam u dovoljnom broju jer mi fotkanje i nije bilo u prvom planu kada sam išao sa jugom.

Jugo ili vw, to je ovaj put najmanje bitno. Kolegi Mitketu sam obećao putopis pa da mu se oduzim ... a i svima vama na dosadašnjim savetima.

Prošli put sam stavio mali uvod kako bi pojedinci stekli predstavu o tome šta je TF, pa da se podsetimo ...
...
https://www.youtube.com/watch?v=Tq4ydUVgYTY
...
Transalpina ili „Kraljevski put“ kako je meštani zovu,Transfagarašan ili „Čaušeskova ludost“ dva pojma za dve i iste ali i dve različite stvari,babe i žabe ili jedinstvena lepota.Istim ih čine Karpati na kojima se nalaze,slična nadmorska visina na koju se penju ,dva prelepa puta u mrtvoj trci za prefiks „naj“ a takodje i dva puta koja svaki ljubitelj prirodnih lepota mora da vidi i bajker da provoza. Jedan preseca planinu popreko, drugi ide planinskim vencem.Transalpinu pravili Rimljani a Transfagarašan Čaušesku.Kako su Rimljani u svoje vreme to uspeli da urade nije mi poznato. Poznato je medjutim da je uz velike troškove napore i ljudske žrtve Transfagarašan izgradjen sedamdesetih godina prošlog veka nakon Ruske vojne agresije na Čehoslovačku. Da li za vojne potrebe kako se tada pravdala izgradnja ili megalomanski porivi vlastodršca koštali su života 40 vojnika koji su učestvovali u izgradnji puta.Šteta je očigledno napravljena ali je iza nje ostalo mesto hodočašća za sve ljubitelje dva točka.

Transalpinu, kao što sam već napisao napravili su još stari Rimljani, ide po vrhu tog dela južnih Karpata i svoju najveću visinu postiže na tački Urdele 2145m. n/v .Nemci su je za vreme II svetskog rata renovirali ,delom i asfaltirali.Sadašnje stanje puta odnosno kolovoza zahvaljuje radovima na njegovoj obnovi koji su počeli 2007god i još traju. Da nije bilo Transalpine nebi nastao ni Transfagarašan ? Neki teoretičari tvrde da je Čaušesku hteo da nadmaši Transalpinu praveći Transfagarašan.Nije nemoguće,ti komunistički imperatori na zalasku svojih karijera prkosili su i istoriji i bogu i zdravom razumu ništa im sveto nije bilo.U njegovo vreme zemlja čiji život gradjana bio vrlo loš gradi drugu po veličini predsedničku palatu na svetu odmah iza bele kuce u Americi. U izgradnji zvana „Kuća naroda“ progutala je tri miliona tona mermera i čak tri hiljade i petsto tona kristala kao i mnoge druge skupocene materijale.
Tri jedinice ih dele u nadmorskoj visini, za 111m je Transalpina višlja od Transfagarašana. Vojni aspekt više nije najvažniji ,nekadašnje ratne strategije postepeno odlaze u istoriju , ratovi dobijaju druge dimenzije. A Transalpina i Transfagarašan ostaju kao večni spomenici ljudskih potreba,graditeljskih sposobnosti na usluzi novim osvajačima na dva ili četiri točka sve jedno.

...
Pa da krenem ... ako stignem počeću večeras a ako ne, onda sutra uveče.

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od junior45 Sre 06 Feb 2019, 22:29

Pratim,kolega mi je isao letos kaze da je extra
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Sultan Čet 07 Feb 2019, 07:53

Smesno da puknes od mmmmm...dobro

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Mitke Čet 07 Feb 2019, 19:48

Kolega Mitke skida kapu sto nisi zaboravio Very Happy I jedva ceka nastavak.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Čet 07 Feb 2019, 21:00

Za TF je malo reći da je extra, njega treba uvrstiti u šofersku literaturu i svake godine ga odvozati bar jednom.

Avgust 2017te, petak popodne ... danima sam pratio vremensku prognozu na fagaraš planinama i kada su se kockice poklopile tražim izgovor da ranije pobegnem sa posla.

Putopis započinjem sa jednog od mojih omiljenih odmorišta na rumunskoj strani, tačno naspram golubačke tvrdjave.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3704windows screen capture
...
Upravo odavde počinje najlepši deo magistrale kroz djerdapsku klisuru.
Meni je lično njihova obala interesantnija za vožnju od naše jer se tokom cele rute glisira uz obalu dok talasi zapljuskuju točkove.

Odmorišta ima iza svake krivine, volim da stanem na svakom a onda uživam u tišini.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3707
...
Arhitektura iz nekih davno prohujalih vremena ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3706
...
Opet se vuče ručna. Kako proći a ne stati i uživati u ovakvom pogledu.
Zanimljivo za djerdapsku klisuru je i to što dunav svojim tokom kroz nju upravo tu doseže svoju najveću dubinu, najmanju i najveću širinu izmedju dve obale.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3710
...
Pogled na lepenski vir.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3711
...
Djerdapska klisura je prepuna zanimljivosti, kako istorijskih tako i nekih drugih.
Ovde se nalazi i najveća bista isklesana u kamenu u evropi, visoka je 40 metara.

Decebal, vladar dačie. O njemu bi trebali nešto više da znaju loganci jer nose njegovo ime.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3720upload photos online
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5334
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3721
...
Ova bista je ujedno i atrakcija pa uvek ima dosta turista. Odavde se organizuju voznje brodićima, razna pešačenja po brdima i ostalo.
Meni posebno bi zanimljivo kada se trkaju mali brodići. Zuje pente za sve pare.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5341screen capture software
...
Pogled na našu stranu i našu magistralu.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5344
...
Jeste leto i jesu duži dani ali mene hvata sumrak. Već sam u dubiozi sa vremenom al nema sekiracije. Imamo dobre fenjere pa noćna vožnja neće biti problem.

Skapirali ste moj stil vožnje, stani ovde stani onde. A ovaj put stajem na novom odmorištu kako bi nešto bacio u kljun i navukao duge gaće.
Predstoji nam noćna vožnja kroz karpate a tamo je noću malo brrrr ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5356
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5354
...
Vizuelna kontrola, idemo mečki na rupu pa da joj spremni izadjemo na megdan.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5357
...
Vožnja kroz djerdapsku klisuru je izgledala ovako ... a tu su i obelezena razna izletišta koja su vredna posete.

Drma me gripčina pa pišem malo brzopotezno ali svakako se u njoj može provesti jedan ceo dam.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5327

ORSOVA je rumunski gradić pozicioniran nekih 15 km pre djerdapa i graničnog prelaz.

Simpatično mesto, tu dunav pravi veliki zaliv pa je ORSOVA nešto kao kotor u boki ali, naravno, manjeg obima.

Protegle se nogice i popila kafica a onda oko 9 palim fenjere i jurim u noć.
Na početku TF sam planirao da budem oko 7 ujutru a do tamo mi je ostalo jos nekih 250 km.

Stigoh pred zoru, još je bio mrak tako da se oborilo sedište a onda je palo ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ...

...
Nekom drugom prilikom cu opisati još jedan pravac do TF. E tek tamo je merak, planinsko jezero na nadmorskoj visini od 1000+ metara. Jezero tri vode Love Love Love  ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5279
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5285
...
A tek put Sofer ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5303
...
Smesno da puknes od Smesno da puknes od Smesno da puknes od  ... sad se seti, moram i ovo da vam pokažem Da puknes od smeha Da puknes od smeha Da puknes od smeha ...

Ja tamo prvi put u životu vide ovakav znak, projurio sam ga ali sam morao da vučem ručnu i teram u rikverc jer nisam bio siguran da li sam dobro video.

Kad ono Da puknes od smeha  ... parking za murata i one sto voze konfekciju od reciklirane plastike ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5263
...
Sutra nastavak i početak penjanja na TF. Sad begam u krevetac, ubi me glavudža Cekic  ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Pet 08 Feb 2019, 20:25

Adrenalin drma samo tako, čuka bije za sve pare ali je to u tom trenu i normalno jer se nalazim oči u oči sa čuvenim TF.

Možete ga odvozati nebrojeno puta ali svaki put će vam osmeh zaigrati na licu kao da vam je prvi put.

Put preko TF se otvara sredinom maja mada sve zavisi od vremenskih uslova a zatvara se sredinom septembra.

Karpati su čudo, sneg ili kiša naprave džumbus u trenu a to je najmanje što vam treba kad krenete na vožnju.

Na vrhu se nalazi tunel kroz koji se izlazi na drugu stranu planine, sa obe strane tunela se nalaze čelična masivna vrata koja se na kraju sezone zavare i nema prolaska do daljnjeg.

Na ovoj tabli, zavisno od vremenskih prilika, piše kojom je dužinom prohodan TF.

Ovaj put su za avanturu dostupna sva 152 kilometra pa polako ubacujem u 1, a onda Sofer ...

Neko će reći šta je to 152 km, pačija škola. Ja ću napomenuti da će nekome ko ide prvi put biti potreban ceo dan da odvoza tu kilometražu ali ne zato što je loš vozač već zato što će stajati na svakoj krivini a onda neće znati na koju stranu da gleda i uživa u prirodi.

Druga stvar ... ovde niko ne dolazi da bi vozio brzo i orgijao po putu. Toga ima samo na reklamama ... a ovde se dolazi da bi se uživalo u vožnji, što sporije to bolje.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3738
...
Ovde prvi put počinju da klecaju noge, ne od straha već od dobrog raspolozenja.
Stajem da spustim krov ali odustajem od te ideje. Vetar je tako jako duvao da je bg košava mala maca u odnosu na ovu karpatsku.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3741
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3743
...
Polako savladavam krivine i uspone ali mi radi pundravac u dupetu što nisam spustio krov.
Vetrina duva i dalje a motori polako pristižu i obilaze me. Ma ko ga hebe, mislim se u sebi .. jednom se živi.

Stajem i oblačim borbeni komplet ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3744
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3745why is forensic anthropology important
...
Prvo što vas dočekuje kada počnete da se penjete nebu pod oblake, a onda vas i tera da vučete ručnu je ogromna brana visine 160 metara preko koje prelazi put ... a kada izadjete iz kola dočekuje vas jos lepsi pogled na akumulaciono jezero koje ta ista brana pravi.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3748
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3747
...
Zora rudi novi dan se budi ... a ja se već smrzao ko čka  Smesno da puknes od ... Ceo dan je pred nama pa nisam hteo da se junačim.
Ovaj put stajem da ga dignem i usput okinem jednu fotku za uspomenu i dugo sećanje.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3752
...
Kaskade ... prvi znak da se polako ali sigurno penjemo na visinu.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3753temporary image hosting
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3754
...
Karpati su prepuni potoka i drugih vodenih tokova jer postoje uvale do kojih tokom cele godine sunčevi zraci ne dopiru pa se sneg topi natenane ali nigde nećete videti da je put vlažan.

Zanimljiva situacija, ovde možete videti kako su graditelji sproveli potok preko kakade sve u cilju očuvanja puta.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3755
...
Bez komentara Love  ...
Vozi se polako ali se zato obrtaljka po izlazu iz svake krivine tera u roze boju Sofer  Tacho  ...
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3756
...
Što bi babe rekle, vetar stade ko rukom odnet a ogreja i sunce. Vedro je i pogled puca u daljinu.

Lamela je zagrejana i spremna za uspon do vrha.

Prvi nivo je uspešno savladan, vreme je da nastavimo igricu i predjemo u drugi nivo.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3761
...
A šta reći ... stajanje na ovom mestu mi je postalo ritual jer iz ove perspektive vidimo koliko je čovek mali u odnosu na prirodu. Možemo sve da pobedimo ali prirodu, jok.

Malo sam kopao po arhivi i pronašao slike sa prvog penjanja sa golfom na TF. Bilo je to 2010e, a ja mislio možda pre 3, 4 godine. Vreme leti ko ludo.

U nastavku ću ubaciti i poneku staru sliku kako bi uvideli zašto je potrebno dobro isplanirati tajming za vožnju po TF.

Džabe dolazak ako vas uneredi loše vreme i padavine.
Trans i ostala brda i doline ... IMAG0083

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od ZAC Pet 08 Feb 2019, 21:51

Au brale, svaka ti cast...da zans da ti zavidim...ja ovako ensto privatno nikada nisam mogao da priustim...a san mi je. Cheers sesir sesir sesir

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od junior45 Pet 08 Feb 2019, 22:10

Super..gde ti je taj golf sada? Bas mi se dja 😁
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Sima21 Pet 08 Feb 2019, 23:15

Odlicno. Cekamo nastavak nastavka... Cheers Cheers
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od dimmu Pet 08 Feb 2019, 23:23

Prelepa priroda na sve strane. Verujem da je lepo voziti, a sigurno nije ni loše biti suvozač da možeš opušteno da uživaš u pogledu.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3881
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Sultan Pet 08 Feb 2019, 23:36

Putopisac,skidam kapu!!!

Kao i uvek,prelep putopis. Trebalo bi da odrzis lekciju ovim mojim planinarima kako se sastavlja izvestaj. Mozgovi samo nabacaju fotografije,kojekakve,i nesto sturo napisu,a tako,da te nista ne povuce dalje da citas,em i ono sto je napisano,s mozgom veze nema...

Kod tebe je to koncizno,uz svaku sliku opisano taman koliko treba i na sta treba obratiti paznju.

Bogami,treba se boriti sa Karpatima. Ogroman je to kameniti masiv koji akumulira svoje posebno meteo stanje,takoreci mikroklimu. Znam kako jedan planinski masiv moze imati sopstvenu cud pa te u istom danu obradovati sa sva cetiri godisnja doba. Coveku je tesko,neki put pretesko,a tako je i mashinama,ma kako pripremljene bile. Zato pozdravljam onu vizuelnu inspekciju pre pokreta medi na megdan...i u pravu si kad kazes da put treba isplanirati. iako izgleda banalno,vetar sa Karpata je jedan od najsnaznijih vetrova u citavoj Evropi i treba punim respektom obratiti paznju na taj sitan detalj,tu komponentu koja vreba na usponu uz TF...

Vrlo interesantni su i istorijski detalji i mala pricica o Decebalu,tako napisana,da nagna coveka u istrazivanje i obnavljanje gradiva...davno bese kad se ucilo...

Zahvaljujem za znak,ko zna,moze biti da zatreba,no da se 903ka odmori tu i tamo,ipak je slabija nesto malo od Golfa....
Laughing kao nesto malko...
Al uz pripremu kao kad se kretalo na Kilimandzaro,bilo bi zanimljivo pronaci jos uvek zive i zdrave cetiri 903ke pa se sa njima uzverati na tu gromadu,s verom da ce se izboriti bar sa vetrom...

Golf je naravno zivahan i zdrav ,iste boje,prve farbe,i sa istim vozacem,bio letos ovde iza Avale,uzivo se gledali,njegov pogled je vredeo za dva,posto je jaci sa cetir oka,dva po dva...

Moram da pozdravim za opremu,koznjak je vrh,sa sve kapom. Nekako deluje arhaicno ovoj deci novoga veka,ali za nas koji smo se rodili i delimicno odrasli u nekom slobodnijem vremenu i prostoru,bude neka stara i zaboravljena osecanja i uspomene...

Jos jednom,prelep putopis. Zelimo jos,naravno,gde god bio,donesi nam i priblizi lepotu Balkana,a i sire...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Sub 09 Feb 2019, 21:55

Murate brate, kakav bre balkan. To je za početnike.

Bar si ti delimično iščitao avanture crvenog zmaja pa znaš kakve su naše putešestvije.

Malo natam, malo navam Sofer  ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija2109
...
Ima ovde na forumu par kolega koji me znaju sa drugog foruma, oni su čitali avanture ruske ladurine.

Npr beč bratislava budimpešta za 48 sati ... i to bez sponzora Naughty ....

Trans i ostala brda i doline ... Images-copy
...
Trans i ostala brda i doline ... Images
...
Nego, da krenem sa nastavkom nastavka Smesno da puknes od ...

Crveni zmaj sad odmara u zimovniku, on vam je ko mečka božana. Čeka da vidi svoju senku ...

E murate murate, sad si me navuko, ne na smoki Njanjanjanja  nego da piskaram, pa da sad pljunem u šape i razmažem a onda ošinem po tastaturi.

I tako započesmo drugi nivo. Krivine postaju oštrije a uspon zahtevniji.

Pogled na čuvene krivine sa južne strane fagaraš planine.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3763
...
Ovde je bio planiran doručak.
Kakav bre roštilj i šopska salata, ovde je i zidarski sendvič specijalitet dok ga žvaćete i uživate u zvuku visokih obrtaja ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3764
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3765
...
Neko zidarac a loganci se bahate, sto stolica doručak pa kafica.
Ako vas strefi maler onda pogled izgleda ovako. Inače ovo nije magla već se nalazite u oblaku koji je prekrio vrhove.
Trans i ostala brda i doline ... IMAG0104post picture
...
Krećem dalje, ovaj pravac vodi do vrha TF a onda se prolazi kroz tunel koji vas vodi na drugu stranu fagaraš planine.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3767beautiful native american girl names
...
Po izlasku na drugu stranu planine dočekuje vas veliki parking a onda ide ono standardno, suveniri vašar i slično.
Čista komercijala tako da to nije moja sfera interesovanja. Samo fotka i paljba dalje Sofer  ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3770
...
Prva druga i odma se vuče ručna a onda zevanje levo desno uz uživanciju.
Ukrainci ... otac i ćerka. Dete malo, možda 15ak godina pa me zanima jer ima neka starosna granica za vožnju deteta na motoru.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3772citibank atm near me now
...
Jeste planina i visina ali ovde nema čistog vazduha, oseća se samo miris benzina.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3773the thorn fallout
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3774upload images to internet
...
Najlepše mesto i najbolji pogled na dolinu. Zbog ovoga se dolazi ovde.
Samo da pozdravim mog prijatelja aleka i da mu poručim da ima lepših mesta za vožnju od navak staze Njanjanjanja  ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3776
...
Ako vas pokaki loše vreme onda vam pogled na dolinu izgleda ovako.
Trans i ostala brda i doline ... IMAG0095
...
Spuštam se krivinu dve niže, ima parking sa vidikovcem a onda vam je cela dolina na dlanu.
Pije se kafica, voda se ugrejala u motornom prostoru. Jbg mora na sve da se misli. Ništa fenseraj, nema sladje kafe od one sa pogledom na krivinu.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3783
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3781
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3779what education is needed to become a forensic anthropologist
...
Ja niz brdo a oni gas u patos. Uvek sam im se divio.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3784
...
I tako se sjurih do kraja TF. To je bila prepodnevna avantura a za drugi deo dana me je očekivalo nešto još atraktivnije i zahtevnije za vožnju.
Na ovoj raskrsnici dajem levi migavac a desno se ide za brasov i sve ostalo što spada u drakulinu turu. O tome neki drugi put.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3787
...
Autoput izbegavam maximalno i nikada ne vozim njime. Ovog puta je bio izuzetak, morao sam da odvozam nekih 100+ km do druge destinacije u što kraćem vremenu kako ne bi puno izgubio od onako sunčanog dana.

Mali komentar.
Vožnju po TF sam započeo u 7 ujutru a sada je na satu 13h. Do ovog odmorišta sam prešao nekih 200 km što znači za 6 sati vožnje predjeno 200 km i to uz minimalno stajanje i zadrzavanje jer sam celokupnu vožnju morao da spakujem u 2 dana. To mi nije bio problem jer sam već sve to ranije turistički obišao pa mi je sad na 1, mestu bilo samo krivinarenje/planinarenje  Sofer  ...

Za one koji idu prvi put je preporučljivo odvojiti 1 dan samo za prelaz i voznju po TF.  Prenoćište je jeftino i ima ga na svakom ćošku po ceni od 10/15e.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3789upload pictures to the internet
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3790sloan name meaning girl
...
I tako rodjaci stigosmo mi i do 3, nivoa igrice. Nije mala stvar 2 avanture u jednom danu ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3798
... Nastavak sutra ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Mitke Ned 10 Feb 2019, 09:42

Loganci se izmorili, jurili su 30 jer preko toga bi se prevrnuli verovatno. Pa jbg posle tako naporne voznje valja sesti za astal i odmoriti Laughing

Inace naklon sesir do poda! Ovo se ceni! Iako sam upucen u sustini u sve sto moze tu sacekati, citajuci raznorazne putopise na bajkerskom forumu, svaki put iznova zinem kada vidim ovo, i odusevim se kao dete novom igrackom. Ne mogu da docekam dan da spakujem keca i odem da provozam to onako kako Bog zapoveda, za svoju dusu.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Pon 11 Feb 2019, 20:39

Istinu zboriš Mitke, na TF i TA se ide da bi se uživalo i vozilo za svoju dušu a ne da bi se selfiralo i kačile slidže kako se pase u restoranu.

Ovo pišem uglavnom zbog tebe i par pojedinaca jer sam obećao pa ajd da nastavim kad smo već na istoj talasnoj dužini.

Nego, de ono stade .. jel kod 3, nivoa.

Samo da napomenem da je 4, nivo još hebeniji od 3, ali otom potom.

I tako dodjosmo do još jednog vidikovca, bacam pogled na brda preko kojih smo stigli dovde i odma zakrčaše creva.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3801nearest woodforest bank
...
Rodjaci, sve se ono motalo bez serva ... ogladnelo se. A nema se za fenseraj ...

Sponzori zakazali, ko će da finansira ovu matoru trulju Da puknes od smeha ...

Još malo pa će leteći automobili a ja vozim na karb i platine Smesno da puknes od ...

I tako, ja se svoje sirotinje ne stidim pa okinem jedan selfi čisto radi reda da ne bi bio najgori od sve forumske dece.
Semenke bile malo preslane ali bože moj ...
Trans i ostala brda i doline ... IMG-d9b2a7c76abb85891ef78fd496cefa73-V-jpg-e8165443fcaf199387d3b
...
...
...
Naravoučenije ...
Trans i ostala brda i doline ... Ono-sto-jesi
...
Lakše se diše, napuštamo džipsi vilidž gde smo hasali i teramo se dalje u 3 lepe pm ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3802
...
Ostavišmo civilizaciju iza sebe i polako hvatamo kurs ka vukojebinama.
Uzdaj se use i u svoje kljuse ... pa šta nam bog da ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3803
...
Kad bacite pogled levo, dočeka vas ovo ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3805
...
A kad bacite pogled desno, vidite ovo ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3807
...
Put nas vodi dalje ...
Mala pokazna vežba kako se pravila TA.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3809
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3808
...
Pentram se i skačem ko pavijan po onom kamenjaru, sa desne strane puta je jezero a mi glisiramo uz obalu ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3810
...
Mi glisiramo a deda od loganca se kotrlja. Vozi ko šta ima, merak je zagarantovan.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3811
...
Put nas vodi dalje ... ovde je već bilo nekih 30ak stepeni, šta reći dalje ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3813
...
Bez komentara Love  ... Sofer  ... Tacho  ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3814
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3816
...
Ovako je izgledala oridjidji TA dok nije skroz asfaltirana. Mislim da su ovo jedno parče ostavili radi fore ali nisam siguran mada odkako su je asfaltirali celom dužinom enduraši plaču za njom.
A loganci Blazer  ... AMS pomoć na putu  Majstor  ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3818
...
Ovde levi migavac ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3821
...
I tako rodjaci, ovo je do sada sve bio šlag na torti. Na redu je da zabodemo i višnju na vrh torte ali o tome sutra u  4, nivou igrice ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3822

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Uto 12 Feb 2019, 20:17

Vraća se ciga kući iz kladionice, hebe sam sebi sve po spisku što je pukao kintu ...

Ulazi u kuću a fatima ga odma pita što je tako besan.

Izhebo me inter za 100e, odgovori joj ciga. A fatima mu odgovori ...

... izhebo i mene milan al za 50 evrova  Jebe  ...

E tako mene murat izhebo al za džabe. Nagovorio me da piskaram i sad nema vrdanja. Umesto da odmaram od posla ja moram ovde da se rvem sa tastaturom kako bi on skupljao poene kod uprave kluba.

Aj da krenem ...

Odma počinje uspon i polako se stvara kolona.

Još da napomenem da bi TF i TA trebalo odvozati radnim danima jer je preko vikenda ogromna gužva.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3824
...
Lep i sunčan dan kakav se samo poželeti može. Pogled puca u daljinu.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3825bbva bank near me
...
Nema komentara, došli smo da se vozimo pa u tome i uživamo. Sve ostalo je manje bitno.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3826
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3827free image hosting website
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3828
...
Najviši vrh TA, 2100+ m n/v ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3835
...
Pogled sa vR brda, odande smo došli ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3833
...
Tamo idemo, svaki dalji komentar je suvišan.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3836
...
Ispod bankine se vidi put odakle smo došli ... a u daljini put vijuga ko zmija ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3837
...
Tokom celog puta ja nigde ne vide one napaljene ulične trkače sa majcama siledžijkama i fila papučama. Verovatno nemaju mooda da izadju iz atara sela svoga.
Ovde su svi  u punoj borbenoj opremi bez obzira što sunce nemilosrdno prži.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3838
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3839
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3840program for screenshots for windows
...
Serpentine ... kada bi vam rekao koliko sam ih toga dana prešao, niko mi ne bi verovao.
TA je zahtevnija od TF za vožnju. Uspon od 3 serpentine na vrlo kratkom rastojanju.
Ovde se meša miris lamele nas koji se penjemo sa miriso paknova onih što se spuštaju.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3841
...
Ovakve pravce sam koristio za hladjenje motora, tokom svakog uspona mi je bilo uključeno grejanje + ručni prekidač ventilatora hladnjaka.
Ja nemam niti sam ikada imao problem sa temperaturom ali tokom celog planinarenja sam nailazio na vozila sa podignutom haubom.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3846
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3847forensic anthropology crime scene
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3844
...
U jednom trenu kontam da više ne znam šta da fotkam jel zanimljivih momenata je na svakom metru puta. Bacam aparat na zadnje sedište a onda samo Sofer Sofer Sofer  ...
Ubrzo ugledam jedan zanimljiv proplanak a onda se penjem na njega i posmatram druge kako gassiraju.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3850photo upload sites
...
Ovde osta do sumraka, sva sreća nije bilo komaraca pa je opet pao zidarac za večeru.
U blizini je ski centar RANCA, turističko mesto. Trebalo je negde zanoćiti i sprati sav onaj celodnevni znoj sa sebe.

Čisto informativno, soba sa kupatilom 15 evrova.

Bez doručka, naravno. Ali su zato u cenu ušle 2 crnkinje za tajvansku masažu sa završnicom. Bila neka akcija, platiš jednu a dobiješ dve Cheers  ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od junior45 Uto 12 Feb 2019, 20:40

Zanimljivo je tamo,a golf mi se bas svidja 😊
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Uto 12 Feb 2019, 21:08

Golf je priča za sebe.

Kupljen 2006 a onda dignut na tavan gde je čučao narednih 10 godina jer se čekalo da mu generacija izumre i nestane sa puteva.

Sve orginal ... boja, sjaj, krov, lamela, korpa ... čak je i leva kugla oridjidji.

Moj dečački san. Sad je viklend auto a čuvam ga za penzionerske dane.

Inače, o njemu kruži jedna legenda i prenosi se sa generaciju na generaciju ...

... a legenda kaže da mk1 ima samo jednu manu ... a mana mu je što svaki nadživi svoga vlasnika ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Sima21 Uto 12 Feb 2019, 21:09

Sad mi dodje da upalim auto i krenem tamo. Samo da ga osposobim za brdsko planinske staze. Jos jednom, odlican putopis. A golf,... nemam reci. Koliko para Very Happy
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od junior45 Uto 12 Feb 2019, 21:11

Cuvaj a brda onda ako hoces da ide jos dugo na fabricku lamelu 😁 koji motor je isao u njih?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Uto 12 Feb 2019, 21:35

Kod mene je 1,8 ...  90 ks ... 1987,g ... dvogrli karb ... 240000 na satu ...

Ovo motorče je pregazilo sva ona silna brda i serpentine. Po povratku se pio rumun i polirao motorni prostor.
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3857
...
A pare. Pa kad bi ti rekao bilo bi ono pa za te pare mogu da kupim mk6 i to 2 komada Laughing  ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Sultan Uto 12 Feb 2019, 22:11

Dovoljno je to snage da izgura i TF i TA. Za Zastave sa svojih sramezljivih 50 pa mozda do 70ak ks,to je vec druga prica,previse je to za njega.
Na primer,usudio bih se da krenem na taj put sa starim Moskvichem sanducarom,to je mrcina. Ili tako necim...

Inace kao i uvek,prelep putopis sa mnostvo odlicnih fotki.
Bacas nas po malo u bedak,ali onaj pozitivan,sa neeekim zeljama,al to cemo vec videti...

Koliko znam,dugo vremena je jedino Mk.1 bio u Cabriolet verziji. Golf 2 nije se proizvodio u Cabrio varijanti....

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Mitke Sre 13 Feb 2019, 09:34

Gos'n putopisac, naklon do poda!
Ovo je opasno koliko je dobro, plus ti znasda docaras recima tako da se ja kao citaoc osecam kao da sam bio tu sa tobom. Svaka cast jos 101 put Very Happy
Golfic isto prva liga, jedna od pravih sprava za odvesti ovaj put. U sustini ovo proci nekim kabriom (oldskul se podrazumeva), nekim napucanim brzincem (mislm na brz auto) i motorom po mogucnosti, i to je to, onda je sve ispunjeno Very Happy Ja se nadam da cu 2 od 3 stvari ispuniti Very Happy
Sultae sto se ne bi usudio? Boj ne bije svetlo oruzije, vec boj bije srce u junaka! Samo zelja i nesto para i to je to, nebo je granica. Naughty
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od junior45 Sre 13 Feb 2019, 17:04

Sultan ::Dovoljno je to snage da izgura i TF i TA. Za Zastave sa svojih sramezljivih 50 pa mozda do 70ak ks,to je vec druga prica,previse je to za njega.
Na primer,usudio bih se da krenem na taj put sa starim Moskvichem sanducarom,to je mrcina. Ili tako necim...

Inace kao i uvek,prelep putopis sa mnostvo odlicnih fotki.
Bacas nas po malo u bedak,ali onaj pozitivan,sa neeekim zeljama,al to cemo vec videti...

Koliko znam,dugo vremena je jedino Mk.1 bio u Cabriolet verziji. Golf 2 nije se proizvodio u Cabrio varijanti....

Ja bi i sa 45icom kreno tamo,ide ona u brdo,samo polako 😁 sa efikom bez problema bi krenuo,me bi sekund razmislio

Imao je jedan kolega crnog pre 10 godina,isto 1.8,sad ga dugo nisam video,ko zna gde je..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od putopisac Čet 14 Feb 2019, 21:21

Smesno da puknes od Smesno da puknes od Smesno da puknes od  ... ma pustite murata da priča u prazno, ljudi se pentraju na TF i TA peške i biciklama a on ne bi smeo da krene sa 45icom Da puknes od smeha ...

Rodjaci, on se uplašio one dve crnke što sam spomenuo pa sad samo traži izgovor da ne ide tamo. On ne bi znao šta da radi sa jednom a kamoli sa njih dve Njanjanjanja ...

Ali ipak, bez obzira na obzir, moram da ga pohvalim. Vraćam se danas kući sa posla sav nikakav i umoran a na vratima me čeka teta poštarka i u ruci drži paketić.

Otvorim ga kad u njemu  Love .... poslao mi za dan zaljubljenih  Bleh ....
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija5680
...
U nedelju se budim a srce puno zadovoljstva. Vreme je za povratak.
Sjurim se do djerdapa i tu predjem granicu a onda od kladova pravac donji milanovac, golubac, srebrno jezero a onda hvatam kurs 4 4 2 do beograda.

Par slika sa pogledom na rumunsku obalu kojom se vozilo u odlasku na TF.

Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3855cute unique boy middle names
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija3856
...
Ceo krug se može spakovati u nekih 1250 km ali tu obično bude još nekih 100+ km ako želite da vidite šta se krije iza neke druge krivine.

Što se tiče troškova, nisu veliki. Kad vidim koju cifru spominjete za 1 navak dan onda ovo dodje bagatela.

Gorivo ... svi znate koliko vam troši ljubimac pa računajte sami. Cene kao kod nas, pumpi ima sasvim dovoljno.

Vinjeta ... 3e za 7 dana.

Noćenje .., 10 do 15e po osobi a može da se nadje i jeftinije. Mitke čita bajkerske putopise pa zna da ima i po 5e za noć u sasvim solidnom smeštaju.

Hrana ... cene kao kod nas, možda i za nijansu jeftinije.

Vreme potrebno za avanturu ...
3 dana minimum
4 dana sasvim dovoljno
5 dana puna kapa.

Dakle ...
1, dan vožnja rumunskom obalom a onda pravac do podnožja TF
 2, dan prelazak TF i polako hvatate pravac ka TA
 3, dan prelazak TA i polako pravac ka djerdapu a onda gde zanoćite
 4. dan povratak našom stranom djerdapske klisure.

To bi bilo to, onako brzopotezno napisan putopis. Mitke, Simo znate šta vam je činiti Sofer ...

Dok sam ovaj putopis privodio kraju, setih se nečega zanimljivog.

Svi znate za žabljak i često ga spominjete ali verujem da neki ne znaju šta se nalazi u njegovoj blizini.

Durmitorski prsten i čuveni prevoj SEDLO ...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija0748
,,,
Neću vas smarati putopisom ali mali predlog za one koji nisu u prilici da odu do TF i TA. Put kojim se vozi durmitorski prsten ja bih nazvao mali TF ili TF za početnike.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija0749
...
Neću vam pričati kako je tamo, sedite i provozajte se.
SEDLO je dobilo taj naziv jer liči na konjsko sedlo a legenda kaže da su tu dolazili bogovi i sedeli uživajući u lepoti i pogledu koji se pruža na sve strane.
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija0733
...
Trans i ostala brda i doline ... Fotografija0740
...
Dodjosmo do kraja ... hvala svima koji su odvojili vreme za čitanje i komentarisanje  Cheers  ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od junior45 Čet 14 Feb 2019, 21:24

Cheers
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trans i ostala brda i doline ... Empty Re: Trans i ostala brda i doline ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu