Zimske carolije...(polomljen kljuc)

+4
Milos55
ZAC
junior45
cvele101
8 posters

Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od cvele101 Sub 05 Jan 2019, 19:18

Pozdrav drustvo,

Resio ja da ocistim mog zelenog ljubimca od snega i krenuo da otvaram gepek,otvorim nekako posto je brava vec odbila par provalnika malo teze se otvarala plus ova hladnica joj nije bas pomogla i desilo se da mi pola kljuca ostane u ruci,e sad probao sam pincetom izvaditi al dodjavola,otislo je jos dublje i ono sto stiti cilindar se spustilo.. Ima li tu pomoci ili mora nova brava?Zimske carolije...(polomljen kljuc) Img_2011
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od junior45 Sub 05 Jan 2019, 20:03

Skini bravu pa izbij tako..sa tim kljucem sto izvadis narezi nov
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od cvele101 Sub 05 Jan 2019, 20:11

Imam rezervne kljuceve nije mi to problem,samo da izvadim ovaj deo sto je ostao u njoj,bravu gepeka ne drzi bese ni jedan sraf nego samo one opruge?
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od junior45 Sub 05 Jan 2019, 22:55

Kod keca ne znam kako je,kod yuga ima jedan sraf
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od ZAC Sub 05 Jan 2019, 23:36

Uf bas nezgodacija, nadam se da ces uspeti bez mnogo muke.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od Milos55 Ned 06 Jan 2019, 00:24

Probaj nekim klještima da izvučeš, meni je tako pola ključa ostalo u bravi na vozačevim vratima, pa je ćaletov kolega izvukao, samo ne znam kojim klještima...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od jugota Ned 06 Jan 2019, 00:56

Kod juga ima jezicak na koji naleze brava,tj,zakljucava... drze je dva srafa koji se mogu odvrnuti iz kabine... verujem da je isti princip na kecu... to ce ti pomoci da podignes gepek.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od cvele101 Ned 06 Jan 2019, 01:45

Probao sam pincetom, medjutim nije htelo da se pomakne klizi pa to ti je, ni makac i u tom cimanju se spusti jos nize deo kljuca pa se spustila ona zastita cilindra,slikacu vam sutra celu situaciju, za sad imam neke 3 ideje, prva je da probam malim srafcigerima da uhvatim sa obe strane mada nisam siguran dal su toliko tanki,druga jeste da skinem bravu i da onda probam nekako da izvadim i treca trebam da sacekam alat koji sam porucio sa aliexpressa za takve probleme koji kosta svega 2$, mada to mora da se ceka ili cu na kraju krajeva da sacekam da prodje bozic pa cu kod Kidija na otpad na Bezaniju,taman moram da uzmem nov drzac za zadnja sedista i onaj komplet grla i sijalica za osetljenje tablica sto ide u zadnji branik..
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od Alex Ned 06 Jan 2019, 08:44

Koji je to alat sa alija,daj link ili sliku?
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od slobokv88 Ned 06 Jan 2019, 10:33

Imao sam isti problem. Nadji neku zicu tvrdu i tanku da mozes da je zavuces u bravicu gepeka,cini mi ae da sam ja koristio zicu od kisobrana.
Preseci je na dva dela da budu duzine 10-tak cm.Onda nakapaj malo ulja u bravicu i probaj da sa te dve zice isceprkas ostatak kljuca napolje. Jednu zicu sa gornje strane a drugu sa donje i naoruzaj se strpljenjem moze da potraje. Meni je trebalo skoro pola sata da izvadim zalomljeni deo.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od cvele101 Ned 06 Jan 2019, 17:20

Hvala na savetima,jedan moj drug kaze da ima komplet nove brave za gepek sa kljucem pa cemo pogledati kod njega u podrumu posle bozica ako ne uspemo da izvadimo ovo,probacemo prvo da izvadimo na sve nacine i da vidimo dal ce lepo zatvarati..
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od cvele101 Ned 27 Jan 2019, 22:26

U medjuvremenu mi se i ovaj jezicak odvalio, uskoro kupujem novu bravu pa me zanima jel se ova zaokruzena plastika skine pa tu stoje srafovi ili se nekako drugacije skida?
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od cvele101 Ned 27 Jan 2019, 22:30


Zimske carolije...(polomljen kljuc) Img_2017
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od Alex Ned 27 Jan 2019, 23:27

Ta dva zaokruzena kruga su ti samo ubodena u limariju da bi drzala tu plastiku,zavuci srafciger i samo ih izvuci ,ako ti je lakse srafciger mozes da zavuces izmedju limarije i plastike.
Kada skines plastiku videces unutra dve matice,cini mi se da su za kljuc 8 i kada ih odvijes bravicu izvuces na dole,ka toj plastici koju si skinuo.
Sto se jezicka tice mozes samo njega da promenis,nadji negde ko ima to viska ili na nekom otpadu,treba ti samo jezicak ne moras da kupujes novu bravu.
Tako bi ti ostala bravica sa tvojim kljucem.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od Sultan Pon 28 Jan 2019, 14:14

Kod Yuga je ta plastika na pleh sraf fixirana za lim vrata gepeka. Kod Keca su verovatno dve pvc zabice.
Ako ne nadjes samo taj jezicak,verujem da moze da se na novu bravu nabaci tvoj cilindar. Najlakse je da negde na otpadu pronadjes neku bravu koja jos valja.
Samo na primer,kod moje stare brave se jezicak koji zabravi za alku koja je zasarafljena na vezni lim toliko pojela da sam stavio drugu novu bravu,naravno,slabijeg kvaliteta,al sta je tu je.
Tako da osmotri da se nova stara udzaba brava nije pojela na "fundamentalnim" mestima.
Mozda da pokusas sa kapljicom superlepka na zicicu ali pazi da se ne ulepi svuda....
Laughing
Magnet mislim da ne vredi...
Onaj jezicak na cilindru pomeris sa nekim mini srafcigerom,to je najmanji problem...
Mozda da probas sa milimetarskom burgijicom da prvo zabusis malu rupicu pazljivo,da u nju mozes zavrnuti neki bas bas tanak saraf,najtanji od onih zlatnih krstastih,samo da vrhom spicem na dva navoja uhvati taj zalom pa polako da spicanglama izvuces...
Sajdzijski posao nema sta,al javi kako si uspeo da izvuces,ko zna,mozda nekom zatreba nedajboze i taj info...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zimske carolije...(polomljen kljuc) Empty Re: Zimske carolije...(polomljen kljuc)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu