Problem sa zadnjim delom automobila

+3
jollyjumper
dimmu
junior45
7 posters

Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od dzoni_bravo Ned 21 Jan 2018, 01:10

Pozdrav, od kad sam uzeo yuga (koral 55 92god) imam problem sa zadnjim delom, tj auto je pozadi nizak, kada je prazan izgleda kao da ima neki teret u gepeku.

pored toga skripi pozadi kada ljuljam auto i sa leve i sa desne strane, nisam nesto iskusan da odredim sta je tacno u pitanju, gibanj viljuska ili sta vec, pa me zanima vase misljenje. da ne kazem kada 2 osobe sednu pozadi,auto tada legne kao da prevozim tonu robe.

koliki je to posao da se odradi da se auto vrati na neku normalnu visinu pozadi, i koliko bi to finansijski otprilike kostalo?

izvinjavam se na malo duzem objasnjenju,ali drugacije iskreno nisam znao Smile
dzoni_bravo
dzoni_bravo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.08.2017

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od junior45 Ned 21 Jan 2018, 01:15

dobar peglan trolisni gibanj ti je oko 4000,imas i za jeftinije ali ako nije peglan hoce da polomi gredu i bude visok ko koza..najbolje nadji neki peglan..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35110
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od dimmu Ned 21 Jan 2018, 09:00

Pa imas kod YUgise trolisni gibanj, kontaktiraj ga preko privatne poruke pa se dogovorite.
junior ti je rekao oko 4000din racunaj za gibanj + ruke majstora koje mogu biti od 1000din pa navise, sve zavisi koliko ko uzima.
Ako se ne varam posle toga te ceka i reglaza.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3936
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od YUgisa Ned 21 Jan 2018, 09:46

Najbolje da izmeris rastojanje od centra tocka do ruba na karoseriji napred i nazad i da smisli koju bi visinu hteo pozadi pa onda da potrazi trolisni gibanj posto je to jedino trajno resenje, gibnjevi sa 2 lista prosto nisu dovoljne nosivosti. Pozeljno je da za trolisni gibanj nazad bude nizi oko 2-3cm u odnosu na napred tj da rastojanje bude manje od ruba do centra tocka.

Nece polomiti gredu ni ne peglan gibanj ako se izbaci ili bolje skrati srednji nosac, ali ako je auto visok kao koza nazad kako obicno bude sa ne peglanim gibnjevima, onda bude nestabilan na kocenju i u krivini. Takodje je bitno da je gibanj peglan na hladno, jer na taj nacin nema promene u strukturi materijala i ako ne pukne pri peglanju, onda sanse da pukne na autu su prakticno nepostojece.

Sto se tice skripe, moze biti i od samog gibnja jer se potrose plastike izmedju listova i udje blato, rizla i so unutra i pocne da korodira pa skripi kako struze. Ako su lose gumice na viljuskama i od njih nekad hoce da skripi jer u normalnim uslovima se deformise guma, ali kad one otvrdnu, onda pocnu da rotiraju oko svoje ose na metalnim caurama pa to pravi buku.

Reglaza trapa nije neophodna ako se menja isljucivo gibanj, ali jeste ako se menjaju gumice ili kompletne viljuske. Takodje moj savet je da namontiras ojacanje grede ako zelis da zadrzis auto na duze staze, smatram da je to ojacanje korisno za gredu kao sto su i sanke korisne za prednji deo karoserije.

Kao sto su rekli forumasi pre mene, ja radim gibnjeve i trolisni hladno peglan gibanj je 3750din, dobices sa njim neku visinu od oko 33cm izmedju centra tocka i ruba karoserije, pa vidi da li ti to odgovara. Radim i pomenuto ojacanje grede za 1250din.

http://boyracermotorsport.forumotion.com/t219-boyracer-motorsport-gibanj-elegance
http://boyracermotorsport.forumotion.com/t352-boyracer-motorsport-ojacanje-za-gredu-gredofix

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od ZAC Ned 21 Jan 2018, 11:13

U kakvom je stanju limarija na tom Jugu? Posebno zadnja greda?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 50
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od jollyjumper Ned 21 Jan 2018, 12:56

I ja bas to hteo da pitam, da nije pukla greda?

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od dzoni_bravo Ned 21 Jan 2018, 13:14

Hvala na brzim odgovorila. Ajde sutra cu da slikam auto da vidite koliko je nizak pozadi kada je prazan i izmedricu rastojanje od ruba do centra tocka i slikacu i odozdo da se vidi greda i sve ostalo,posto sada nisam ni blizu yuga. ali limarijski je yugo sasvim korektan. mada se meni cini da ono sto skripi jesu mozda gumice neke na viljuskama valjda, posto mislim da ima tu malo lufta kada sam gledao. ali opet sve cu sutra to da proverim pa vam javljam
dzoni_bravo
dzoni_bravo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.08.2017

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od dzoni_bravo Pon 22 Jan 2018, 13:18

dzoni_bravo
dzoni_bravo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.08.2017

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od YUgisa Pon 22 Jan 2018, 13:22

Tu kod tebe je prve svega problem taj da ili je neko "pametan" izbacio dva gumena bocna nosaca gde gibanj naleze na gredu ili je na zalost protrulila pa su ti gumeni nosaci upali unutra i moguce da iz istog razloga i skripi jer gibanj naleze direkt na gredu tj metal o metal.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od ZAC Pon 22 Jan 2018, 16:08

Sumnjiva je jako ta greda...treba je udariti srafcigerom i videti da li je trula.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 50
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od YUgisa Pon 22 Jan 2018, 16:24

Ne gine skidanje gibnja svakako da se vide gumeni nosaci, vidi se i da je neko vec skidao jer je isecen levi nosac gibnja na gredi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od jugota Pon 22 Jan 2018, 21:46

Ne mogu da otvorim slike,ali ako skripi i cvrci na cimanje ili neravninama,greda je kaput,karoserija zivi i zato se i cuje... to sto je nizak,sto veli YUgisa,ili je gibanj slab ili je vec usao u gredu.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od YUgisa Pon 22 Jan 2018, 21:48

Vidi se na slici da je otisao u gredu 2-3cm.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od jugota Pon 22 Jan 2018, 21:52

Trenutno si mi ti ''oci'' Very Happy jer ja ne mogu da otvorim slike,ali verovatno je jedno od to dvoje... ili gibanj preslab ili greda kaput.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od YUgisa Pon 22 Jan 2018, 22:01

Pa mogu biti i gumeni oslonci problem ako su ih izbacili, a to sam vidjao.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od ZAC Uto 23 Jan 2018, 16:20

Ma trula greda, nije sticena iznutra...fabricki je ne stite a ne verujem da je neko stitio... Ja sam moju napunio voskom ... sigurno ce da traje narednih 20 godina..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 50
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjim delom automobila Empty Re: Problem sa zadnjim delom automobila

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu