Ugradnja maglenke

+2
YUgisa
gilic
6 posters

Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 26 Jun 2017, 14:35

Nakon popravke prednjeg branika Koral In potrebno je da montiram maglenku u postojeći otvor, ali ne vidim ništa s čim bih mogao da je pričvrstim da ne ispadne. Probao sam da zelepim, ali između oboda maglenke i otvora ima previše prostora. Trenutno sam ugurao neku tvrdu gumu na dva mesta tako da ona drži maglenku koja je zaglavljena u otvoru. Ali mislim da to na taj način neće dugo držati. Zna li neko kako da to rešim?
Ugradnja maglenke Vb6xhs
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od YUgisa Pon 26 Jun 2017, 15:03

Ne znam da li postoji nekoliko razlicitih izvedbi, ono sto sam ja video je da se maglenka srafi direktno na oblogu (plastiku) od branika (postoji sa unustrasnje strane tacno mesto gde se srafi) i mislim da moras skinuti branik sa auta da bi mogao da pridjes i uradis to. Barem ja govorim za plastican branik, ako si uzeo poliesterski, to ne znam kako je reseno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 26 Jun 2017, 15:20

Branik je njegov originalan - mislim da je poliesterski, jer mi je majstor za varenje plastike rekao da ne može to da vari. Nisam primetio nikakav navoju unutra. zato i pokušavam nešto da improvizujem da maglenka ne ispadne.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od YUgisa Pon 26 Jun 2017, 15:23

Nema navoj, nego obican sraf za metal se uvrce kroz plastiku u maglenku koja bi trebala da ima one U limcice kroz koje prolazi sraf. Ali ja ne znam kako je to reseno kod poliesterskog, ja sto sam video poliesterske obloge, tamo nije bilo nista predvidjeno, jedino ako nema neki metalni nosac koji se srafi na sinu branika. Kod plasticnog branika ima odlivak od plastike na koji se montira.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 26 Jun 2017, 15:29

Ma to mi je radio neki "majstor" tako da ceo branik sa maskom ne liči ni na šta. A uzeo mi je pare kao da je uradio pravi posao. Samo mi je unakazio auto. Dao sam mu 25 € da mi stavi novu maglenku, a tek kad je ponovo ispala (jer je učvrstio silikonom), utvrdio sam da to nije nova maglenka nego je nešto krpio od nekog drugog vozila. Ne dao Bog nikom takvog "majstora". Inace, na braniku postoji neka rupa, koja bi mogla da služi za montažu maglenke, iako ne vidim na koji način.
Sad sam išao u garažu. Ubacio sam još par tankih guma oko maglenke (plastičnog dela) i zalio lepkom Neostik. Valjda će držati.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od YUgisa Pon 26 Jun 2017, 16:10

Pa dobro kako je namontirana druga?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od ZAC Pon 26 Jun 2017, 16:41

gilic ::Branik je njegov originalan - mislim da je poliesterski,

gilic ::Ma to mi je radio neki "majstor" tako da ceo branik sa maskom ne liči ni na šta. A uzeo mi je pare kao da je uradio pravi posao. Samo mi je unakazio auto.

Mi sad iz ovih tvojih postova ne znamo da li je branik original ili pravljen...dvosmisleno si napisao?

Sto se tice ?majstora? , na zalost mnogo ih je takvih...zato use i u svoje kljuse, sve sto mozes radi sam..osim kod proverenih pravih majstor... Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 26 Jun 2017, 17:14

Originalan (poliesterski). A drugu nisam dirao. Ne bih da je vadim, pa da ni nju ne mogu posle da montiram Very Happy
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od YUgisa Pon 26 Jun 2017, 17:53

Pa samo pogledaj kako je namontirano.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 26 Jun 2017, 18:24

Nažalost to je neizvodljivo jer bih morao da skinem branik, a i to je nakon "stručnog" rada toig "majstora" neizvodljivo. Posle toga bih morao potpuno da ga zamenim, a za to sad nemam pare. Mislio sam da neko zna kako je to montirano.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od ZAC Uto 27 Jun 2017, 00:40

Ja sam na mom Jugu montirao maglenke, morao sam, naravno, skinuti branik, i usrafiti maglenku...original branik ima nosac maglenke...ti verovatno imas pravlejni pa to izostaje...
Resenje ti je prosto, napravi nosac za maglenku i poliesterom ga zalepi sa unutrasnej strane...i resen problem..kakvi silikoni ili nabijanje gume..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od Mitke Ned 02 Jul 2017, 09:18

Koliko sam ja skontao, taj "majstor" mu je sredjivao njegov fabricki branik koji je stradao u udesu. Ako je tako, onda on nije sredio te nosace, nego ti profusario i ostavio bez toga. SIGURNO ima plasticni delovi kriz koje se srafi maglenka.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 03 Jul 2017, 08:29

Baš tako. Unakazio mi je auto svojim "stručnim" radom. Ali valjda sam ja kriv što sam takvim liku dao auto. Nije samo maglenka u pitanju: menjao mi je prednje blatobrane koje sam platio 100 € a nisam siguran da su zaista novi. Platio sam i za masku koja nije nova, a izgled s prednje strane je kao da će branik svaki čas da otpadne. i sve to nakon "stručnog" rada. Inače sam iz Banja Luke.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od Miljan Pon 03 Jul 2017, 13:09

Postavi slike kako je to uradjeno.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 03 Jul 2017, 13:42

Katastrofalno. Postaviću čim slikam taj branik i masku.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 03 Jul 2017, 16:21

Poklopac motora je otvoren - nije pogrešno urađen. Ali sve ostalo je naopako. Još mi je taj "majstor" rekao, evo ga ko bombona Very Happy Kako bi izgledao da nije ko "bomobona"? I to je koštalo 750 KM, oko 375 €. Zamena prednjih blatobrana sa farbanjem (promašena nijansa i farbano kao četkom) - pitanje je jesu li novi blatobrani za koje sam dao 100 €, sređivanje (varenje - napukao) prednjeg blatobrana sa novom maskom i maglenkom - maska 20 € i maglenka 25 € (ni jedno nije novo nego skrpljeno od nečeg). Kad sam ga otkačio i rekao mu da neću više nikad da ga vidim, naljutio se i rekao da treba da me je sramota što mu tako govorim. Pa procenite sami.
Ugradnja maglenke 0110
Desna maglenka (na slici levo) je učvršćena lepljenjem. Izgleda da dobro drži (samo da mi ne ispadne Smile
Ugradnja maglenke 0210
Ugradnja maglenke 0310
Ugradnja maglenke 0410
Ne znam da li ovo može da se popravi i kako? Mislim da li branik može da se privuče skroz do maske, kako originalno i treba da bude.
Mehaničar mi je rekao da su dole polomljeni neki nosači na braniku koji treba da se prišrafe odozdo.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od Miljan Pon 03 Jul 2017, 18:20

Maska stoji lepo, ali je branik vuce na dole i zato je pukla, treba da se skine sve i da se vidi sta je sa nosacima branika, da se oni dovedu u normalu da sam branik bez maske stoji ravno, pa onda maska da se spoji sa branikom i sve zajedno montira.
Evo kako to treba da izgleda ispod, pa proveri da li je kod tebe sve ok

Ugradnja maglenke DSC_2841_resize Ugradnja maglenke DSC_2842_resize Ugradnja maglenke DSC_2843_resize Ugradnja maglenke DSC_2844_resize Ugradnja maglenke DSC_2845_resize Ugradnja maglenke DSC_2847_resize Ugradnja maglenke DSC_2848_resize Ugradnja maglenke DSC_2849_resize Ugradnja maglenke DSC_2851_resize

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od dragan77 Pon 03 Jul 2017, 18:26

e druze moj,ako je on majstor,ja sam premijer,pa kako izgleda kada nekome izfuseruje,ako je tvoje kao bombona,dali on uopste ima smisla za estetiku,ovo je prava sprdnja za novce koje si platio
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Pon 03 Jul 2017, 19:32

Ne trebaš mi govoriti, to i sam znam. Još taj lik tvrdi kako je dobar majstor. Da nije žalosno bilo bi smešno.
Miljane, hvala ti na pomoći.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od gilic Čet 20 Jul 2017, 19:30

Rešio sam. Odvezao ga kod čoveka koji vari plastiku. Skinuo je i branik i masku, postavio na nosače i učvrstio. A maglenku je pričvrstio za nosač maglenke kako i treba. I ona druga je bila pričvršćena samo silikonom. Taj mjstor je obični idiot i lopov, jer je uzeo mnogo para za svoj "rad". ALi sad je mnogo bolje.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja maglenke Empty Re: Ugradnja maglenke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu