Vadjenje tng-a

+9
junior45
VPetar
charjek
Petar
MarkoIrmes
Nikola I.
Zuty
Tatamata
Slobo7
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Vadjenje tng-a - Page 2 Empty Re: Vadjenje tng-a

Počalji od YUgisa Ned 03 Maj 2020, 18:30

Pa mislim da treba da stavis na papir koliko kilometara prelazis, kolika ti je usteda sa voznjom na plin i da li to igra ulogu i u kojoj meri.

Ako je neki vikend auto, onda je verovatno razlog vise da se izbaci, mada vadjenje plina moze biti skuplje nego reatest, pa je i to jedan od faktora.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vadjenje tng-a - Page 2 Empty Re: Vadjenje tng-a

Počalji od Gvozdeni Pon 04 Maj 2020, 00:05

Pa ne namdravam prelaziti neke vece kilometraze.. Do 4-5000 km god. A da li plin steti motoru kao sto pricaju, tj smanjuje li mu zivotni vek?

Gvozdeni
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 02.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Vadjenje tng-a - Page 2 Empty Re: Vadjenje tng-a

Počalji od YUgisa Pon 04 Maj 2020, 07:30

Pa smanjuje ali zivotni vek je faktor mnogih stvari, tako da tesko da bi na kraju mogao reci ako je sve namesteno kako treba da je nesto posledica od voznje plina. Ono sto bi verovatno mogao da imas problem je da strada karburator, to je nesto sto sam primetio da kod voznje na plin prakticno kod 99% postoji problem da cure, ne rade kako treba verovatno jer nemaju benzina u njima pa se pregreju sto izaziva rasusivanje dihtunga i membrana, a potencijalno i krivljenje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vadjenje tng-a - Page 2 Empty Re: Vadjenje tng-a

Počalji od Marko Zemun Uto 05 Maj 2020, 18:14

Prema trenutnim cenama derivata i ako budeš prelazio 5.000 km godišnje, za tu kilometražu uštedećeš oko 16.000,00 RSD. Sa tim novcem možeš da pokriješ ponovni atest koji iznosi oko 50e i u zavisnosti šta još treba da menjaš na gasnoj instalaciji, ostaje ti oko 10.000,00 RSD, što recimo bude dovoljno za bocu da se zameni, homologovana creva, itd... Tečni naftni gas ne šteti motoru u tolikoj meri, stvara nešto veću temperaturu, ali to se sve rešava dobrim i ispravnim sistemom za hlađenje, dakle prohodnost u kanalima za vodu, čist veliki hladnjak i mali hladnjak tj. grejač kabine, kao i creva za vodu. Kod mene je spakovan nov motor i glava sa širenim kanalima, drugi sicevi, veći usisni i izduvni ventili, itd... što je izašlo nekih 480e samo za glavu i grane. Do sada sam prešao, za dve godine i sedam meseci 55.000 km bez ikakvih problema i oštećenja. Što se tiče karburatora, istina je da trpe određene deformacije, ali član ovog foruma Žac odlično reparira karburatore, ravna im nalegajuće površine, ubacuje nove dihtunge, itd... Tako da on može da ti izađe u susret i lepo pripremi karburator za dalju eksploataciju. Kod mene je weber 32 dmtr 250 koji je bušen za plin i auto na oba goriva radi bez greške i vuče kao sumanut, uz potrošnju u granicama od 7,5 do 12 L. Bitne su i membrane u isparivaču, kod mene su originalne Lovato, koje sam slučajno našao na oglasima i oseti se razlika, što u štelovanju a i u samom radu. Ne znam koji je karburator kod tebe, pre sam imao IPM sa difuzorom od 22mm i nisam imao nikakvih problema sa njim, a sada mi je potreban dvogrlni zbog snažnijeg potencijala koji motor može da isporuči. Isto tako i svećice, moja preporuka BRISK Silver LPG, koje koristim već godinama i nemam problema. Kablovi Bosch, Lika ako nađeš ili neki drugi, ali pre toga se treba konsultovati na forumu ili kod nekoga ko se razume u problematiku. Kapa i ruka, Bosch, Beru, Čajavec, Facet, ili kombinacija njihova, nije bitno da sve bude upareno pošto su u kvalitetu sva 4 brenda. Bobina Iskra ATE 1711 i komutator Iskra ili Bosch, a može i Čajavec. Možda je odgovor malo opširniji, ali sam napisao šta ja koristim kod sebe sada i na prethodnom 1116 ccm i to je sve radilo i radi bez ikakvih problema. Karburator obavezno da se buši za plin, ako se odlučiš za dvogrlni, mikser sam probao i nije to to. Kod bušenog, uvodnik je tik iznad leptira oba grla i osećaj je daleko bolji na pedali gasa. Rezime, plin se isplati, ne šteti motoru, ali treba, kao i sve u životu da se održava i pazi.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vadjenje tng-a - Page 2 Empty Re: Vadjenje tng-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu