Problem sa osiguracima za kratka svetla!

4 posters

Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od Baggiolinho Pon 10 Avg 2015, 08:39

Ljudi,
konstatno tipa na 2 nedelje mi se desava da mi se istope osiguraci za kratka svetla ali naizmenicno...npr za 2 nedelje mi se istopi 4 osigurac od vozacevih vrata i onda nemam kratkog svetla na suvozacevoj strani,onda zamenim i sve ok ali rikne 5 osigurac i onda nemam svetla na vozacevoj strani.I tako u krug vrtim i pocinjem da ludim hahaha...
Evo i slike,oznaceni su osiguraci,pa bih takodje zamolio da mi napisete po redu koji osigurac sta pokriva,tj sta je na kom vezano

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Img2015081

Sta bi mogao biti problem?
Relej sam priverio,sve buksne stegao,sve deluje ok.Inace duga svetla ok rade totalno.
Jos jedno pitanje da ne otvaram drugu temu,zanima me kako skinuti one kape u farovima?Hoce li se njihovim skidanjem dobiti bolji snop svetla,ovako mi se cini da je snop slabiji i ima neka rupa na sred snopa.Gde naci i kupiti one da nazovem plasticne konektore za releje,tj one bele plastike gde su utiskuju releji u Zastavi 101,posto sam vido da na releju pocela plastika da truli pa da i to zamenim?

Hvala svima unapred!
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Re: Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od Tatamata Pon 10 Avg 2015, 12:55

ti imas fabricke releje e sad po mom misljenju trebalo da stavis dodatne releje i preko kojih ce da ide struja na svetla da uzmes plus sa akumulatora minus sa sasije a bopudu sa tih osiguraca time bi rasteretio te osigurace skroz, drugo resenje da nadjes keramicke osigurace i stavis njih tako da ne mogu da se istope,nesto se ne razumem u elektriku bas.
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Re: Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od seljak Pon 10 Avg 2015, 14:20

Pozdrav,imam problem sa svetlima a to je da levo kratko jace sija od desnog a kad prebacim na duga onda tek nema nista samo zmirkavo i to svetli negde bezveze.farovi su 21okt.ugradjeni releji za svetla.instalacija i konektori na faru novi.hvala

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Re: Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od Tatamata Pon 10 Avg 2015, 14:57

masa ti slaba,probaj da masu dovuces sa nekom zicom sa akumulatora cisto da probas pa ako ti svetli kako treba onda te masa zajebava
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Re: Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od veselinovic Pon 10 Avg 2015, 16:28

Baggiolinho
ti vjerovatno imas los kontakt na kutiji sa osiguracima.
Probaj malo da ocistis leziste osiguraca sitnom vodobrusnom smirglom i da nategnes malo kontakte.
Ili imas neke nestandardne sijalice u farovima.

veselinovic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 33
Datum upisa : 05.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Re: Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od Baggiolinho Uto 11 Avg 2015, 07:53

Sijalice su H4 klasicne,nista spec.Inace kako dotegnuti kontakte,koja je najbolja metoda a da oni onda drze osigurac?
Znaci po tebi vrlo moguce od drmusanja osigurac poigrava izmedju kontakata...vrlo moguce,hvala na odgovoru.Videcu ovih dana da malo ocistim leziste i pritegnem kontakte.

Nemoj citirati poruku iznad. Milos
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa osiguracima za kratka svetla! Empty Re: Problem sa osiguracima za kratka svetla!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu